Lech odrobił straty. 3:0 po golach Sousy, Velde i Sobiecha [WIDEO]

20 kwietnia 2023, 20:18 • 2 min czytania 8 komentarzy

Zaledwie dziewięciu minut potrzebował Lech Poznań, by odrobić część strat w meczu Ligi Konferencji z Fiorentiną. Błyskawicznego gola strzelił Afonso Sousa. W drugiej połowie Kolejorz złapał kontakt z Violą po trafieniu z rzutu karnego Kristoffera Velde, a chwilę później na 3:0 podwyższył Artur Sobiech!

Ostatnie dni dla Afonso Sousy są jak spełnienie marzeń. Portugalczyk, za którego Lech Poznań zapłacił 1,2 mln euro, rzadko pokazywał się z dobrej strony po transferze. Prawdziwy przełom w jego grze nastąpił w hitowym starciu z Legią Warszawa. Pomocnik zdobył dublet i zapewnił Kolejorzowi jeden punkt. Cztery dni później ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem w pucharowym spotkaniu z Fiorentiną.

Sousa dopadł do bezpańskiej piłki na wysokości jedenastego metra i plasowanym uderzeniem pokonał Pietro Terracciano. Dzięki jego trafieniu z dziewiątej minuty Lech odrobił część strat do Fiorentiny. W pierwszym meczu przegrał 1:4. Potrzebował zatem kolejnych trafień, by doprowadzić co najmniej do dogrywki. Kolejnym impuls niedługo po przerwie dał Michał Skóraś. Skrzydłowy został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Na gola zamienił go Kristoffer Velde.

Chwilę po trafieniu Norwega Lech wyprowadził kolejny groźny atak. Szybko z autu akcję rozpoczął Skóraś. Podał do Jespera Kalstroema, który umiejętnie wpadł w pole karne i dośrodkował mocno przed bramkę, gdzie doskonale odnalazł się Artur Sobiech, kierując piłkę do siatki Fiorentiny po raz trzeci czwartkowego wieczoru.