Czy Antonio Conte dalej będzie trenerem Tottanhamu? Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Aczkolwiek coraz bardziej odczuwalne jest to, że trudno będzie mu kontynuować pracę w tym klubie po jego wybuchu po sobotnim remisie 3:3 z Southampton. Włoch publicznie uderzył w zawodników i zarząd klubu, podkreślając, że tutaj żaden trener nie zrobi wyników.

Kulusevski: – Musimy uszanować słowa Conte

Angielskie media pisały, że piłkarze „Kogutów” nie wyobrażają sobie dalszej współpracy z włoskim szkoleniowcem. Dejan Kulusevski i Pierre-Emile Hojbjerg, którzy obecnie przebywają na zgrupowaniach swoich kadr narodowych odnieśli się do słów Conte z sobotniej konferencji prasowej.

Tło: Tottenham prowadził 3:1 z Southampton (ostatnią drużyną w tabeli), żeby ostatecznie zremisować 3:3. Po meczu nie gryzł się w język i wyznał, że z tymi piłkarzami ciężko coś wygrać, bo oni nie mają mentalności zwycięzcy, nie starają się, nie dają serca drużynie – są zawodnikami, którzy myślą tylko o sobie i zarabiają horrendalne pieniądze.

– Problem polega na tym, że pokazaliśmy, że nie jesteśmy zespołem. To jest po prostu jedenastu piłkarzy. Widzę samolubów. Widzę zawodników, którzy nie chcą sobie pomagać, nie grają z sercem, ale jesteśmy przyzwyczajeni do tego od długiego czasu. Klub jest odpowiedzialny za transfery, trenerzy przyjeżdżają i ponoszą odpowiedzialność za wyniki. A zawodnicy? Zawodnicy? Gdzie są zawodnicy? – zaczął Conte.

 Zawodnicy nie chcą grać pod presją. Nie chcą grać w stresie. I to jest właśnie historia Tottenhamu. Od dwudziestu lat nic nie wygrali. Dlaczego? To tylko wina trenera, który tu przychodzi? Do tej pory starałem się ukryć tę sytuację, ale do końca sezonu jeszcze dziesięć spotkań. Ludzie myślą, że możemy walczyć? Walczyć, ale o co? Z takim nastawieniem, tym duchem, tym zaangażowaniem. Siódme miejsce? Ósme miejsce? Jestem naprawdę zdenerwowany – zakończył włoski szkoleniowiec.

Czy to będzie koniec Antonio Conte w roli szkoleniowca Tottenhamu? Kontrakt wygasa mu w czerwcu. Jego drużyna nie gra już w europejskich pucharach, a w lidze obecnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ale piąty Newcastle, który traci tylko dwa oczka, ma do rozegrania jeszcze dwa mecze zaległe.

Dejan Kulusevski na konferencji prasowej reprezentacji Szwecji został zapytany o to, czy był urażony słowami Conte, skrzydłowy odpowiedział: – Nie, ponieważ wiem, co wnoszę do drużyny każdego dnia. Wiem, że zawsze przygotowuję się tak, aby wykonywać swoją pracę na boisku jak najlepiej tylko potrafię. I dlatego zawsze mogę spojrzeć sobie w twarz w lustrze. Czasami wiem, że nie gram wystarczająco dobrze i mogę wziąć za to odpowiedzialność, ale to, co powiedział trener to jego opinia i ją szanuję. 

Kulusevski trafił do Tottenhamu w styczniu 2022 roku i odegrał ważną rolę w końcówce tamtego sezonu. Szwed podkreśla, że to Conte go ściągnął do klubu i wiele mu zawdzięcza. – Bardzo mi pomógł podczas mojej kariery, więc nadal jest bardzo ważnym człowiekiem w naszym klubie i w naszym piłkarskim świecie. Był bardzo rozczarowany, tak jak my jako zawodnicy, i musimy to zaakceptować. Przegraliśmy w pucharach i odpadliśmy z Ligi Mistrzów, więc wiem, że musimy być czasem smutni i źli, a on właśnie tak to odebrał. Ktoś inny odebrałby to w inny sposób. Musimy uszanować jego słowa.

Zapytany, czy wyobraża sobie dalszą współpracę z Conte, Kulusevski odpowiedział: – Tak, absolutnie.

Reprezentant Danii Pierre-Emile Hojbjerg też musiał zmierzyć się z pytaniami dot. Antonio Conte, że bardzo szanuje słowa trenera, ale chciałby, żeby był bardziej precyzyjny, bo padło wiele ogólników. – Rozumiem, że jeśli chcesz odnieść sukces jako zespół, potrzebujesz jedenastu mężczyzn, którzy są zaangażowani w projekt i kulturę. Trener nie był zadowolony i to jest to, co biorę z jego wypowiedzi. Muszę teraz robić tyle, ile mogę, aby go zadowolić. To, co wiem o sobie to to, że jestem uczciwym piłkarzem. Jestem zawodnikiem, który zawsze daje z siebie 100 procent dla drużyny. Jeśli trener to widzi inaczej, to musi być trochę bardziej precyzyjny, abyś ty jako zawodnik wziął to sobie do serca.

WIĘCEJ O ANGIELSKIM FUTBOLU:

Fot. Newspix

Najnowsze

Liga Mistrzów

Jak TikTok nie zrujnował kariery Victora Osimhena

Jan Mazurek
Suche Info

Media: Ponad 600 występów i… dość? Reprezentant Niemiec może opuścić Bayern

redakcja
6
Ekstraklasa

Siemieniec: – Dlaczego lepiej bronimy? Bo lepiej atakujemy

redakcja
Suche Info

Wawrzyniak: – Myślę, że to czas na Kamila Grabarę

redakcja
1
Ekstraklasa

Zagłębie za wiele nie pokazało, ale na Górnika to wystarczyło

redakcja
Suche Info

Al-Ittihad odmówiło gry z irańskim zespołem w Azjatyckiej Lidze Mistrzów

redakcja
26

Suche Info

Suche Info

Media: Ponad 600 występów i… dość? Reprezentant Niemiec może opuścić Bayern

redakcja
6
Suche Info

Wawrzyniak: – Myślę, że to czas na Kamila Grabarę

redakcja
1
Suche Info

Al-Ittihad odmówiło gry z irańskim zespołem w Azjatyckiej Lidze Mistrzów

redakcja
26
Suche Info

Paweł Dawidowicz opuścił boisko z kontuzją

redakcja
Suche Info

Bułeca zabawił się z zawodnikami Górnika i strzelił pięknego gola [WIDEO]

redakcja
1
Suche Info

Ancelotti: – Według mnie mamy najlepszą drużynę na świecie

redakcja