Linetty sprokurował karnego. Zieliński z kolejną asystą [WIDEO]

Autor:Arek Dobruchowski

19 marca 2023, 17:22 • 2 min czytania 2 komentarze

Napoli nie zwalania tempa w drodze po mistrzostwo Włoch. Tym razem drużyna z Neapolu pokonała na wyjeździe Torino 4:0. Przy jednym z trafień Osimhena asystował Piotr Zieliński. W ekipie z Turynu nie popisał się za to Karol Linetty, który sprokurował rzut karny dla rywali.

Podopieczni Spallettiego od pierwszych minut przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. I szybko dopięli swego. Już w 9. minucie dośrodkowanie Piotra Zielińskiego z rzutu rożnego na gola zamienił niezawodny Victor Osimhen. Dla „Zielka” była to już ósma asysta w tym sezonie Serie A.

Jeszcze przed przerwą Napoli podwyższyło prowadzenie na 2:0. W tej akcji swoje palce umoczył Karol Linetty. Reprezentant Polski kopnął w polu karnym „Kvaradonę”. Sędzia wskazał na wapno, a „jedenastkę” na gola zamienił sam poszkodowany.

Po przerwie do siatki trafili jeszcze Osimhen i Ndombele. Linetty spędził na boisku 54 minuty, a Zieliński grał do 65. minuty. Z kolei Bartosz Bereszyński (Napoli) całe spotkanie obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.

Napoli zajmuje pierwsze miejsce w Serie A i ma już 21 punktów przewagi nad drugim Interem Mediolan. Torino plasuje się na jedenastej lokacie w ligowej tabeli.

Torino – Napoli 0:4 (0:2)

V. Osimhen 9′, 51′, C. Kwaracchelia 35′ (k), T. Ndombele 68′

WIĘCEJ O POLSKICH ZAWODNIKACH:

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.