„Kiedy tu trafiłem, spodziewałem się, że zajdę dalej w Lidze Mistrzów”

redakcja

Autor:redakcja

10 marca 2023, 10:38 • 1 min czytania

Reklama
„Kiedy tu trafiłem, spodziewałem się, że zajdę dalej w Lidze Mistrzów”

Frenkie de Jong udzielił wywiadu RAC1, w którym odniósł się do tematu poczynań FC Barcelony w europejskich pucharach od momentu jego transferu do katalońskiego klubu.

Reklama

Holender przyznał, że jest podekscytowany wizją zdobycia trzech tytułów w jednym sezonie, ale uważa, że FC Barcelona musi poprawić wyniki w rozgrywkach międzynarodowych:

– Zdobycie wszystkich trzech tytułów krajowych byłoby czymś niezwykłym. Jednak w Europie musimy się poprawić. Kiedy tu przyjechałem, spodziewałem się, że zajdę dalej w Lidze Mistrzów. Ostatnie dwa lata były bardzo trudne w Europie, ale mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie lepiej. W tym roku mamy znacznie lepszy zespół.

Frenkie de Jong, że w tym sezonie FC Barcelona wygląda lepiej pod względem fizycznym i taktycznym:

– Wygląda na to, że wszyscy biegają więcej, ale chodzi o to, że jesteśmy lepiej zorganizowani.

Reklama

Pomocnik odniósł się również do tematu Sergio Busquetsem:

– Jest kapitanem i naprawdę chciałbym, żeby grał z nami w przyszłym roku, ale to jego decyzja.

WIĘCEJ O HISZPAŃSKIEJ PIŁCE:

Fot. Newspix.pl

Reklama

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank