To jest taki dzień w Ekstraklasie, że aż zbyt łatwo przychodzi nam odpowiadanie na pytania „o co to są mecze?”. Wiadomo, że Miedź gra dziś o to, by dać sobie szansę na to, by pozostać w Ekstraklasie. Że Pogoń chce zrównać się punktami z Lechem. I że Śląsk Wrocław postara się w meczu z Cracovią odkupić winy za kompromitację w Pucharze Polski. Niedziela sprecyzowanych celów? Tak to można ująć. Bądźcie z nami, bo my będziemy z wami.

LIVE: Nikt nie obsrał zbroi. Śląsk i Cracovia mają po punkcie

19:28

My dziękujemy za dziś! Zapraszamy za tydzień na kolejne emocje z naszą piękną Ekstraklasą.

19:25 Koniec. 1:1!

No, jednak się pomyliliśmy. Końcówka nie była już tak ciekawa, setek nie uświadczyliśmy. Na dobrą sprawę to Śląsk nieco bardziej zasłużył na trzy punkty, ale zmarnował swoje okazje, choćby tę, którą miał Jastrzembski.

19:10

Jastrzembski marnuje dwusetkę!

Chłopie, z tego robi się bramkę. Mega szybkość, ale wykończenie – padlina, do zapomnienia.

19:09

19:09

Świetna kontra Śląska, która zaczęła się od słupka obitego przez Cracovię. Ale jeszcze lepsza interwencja obrońcy Cracovii, który wygarnął piłkę Szwedzikowi czyhającego na nią na wprost bramki!

Oj, ten mecz nabrał fajnego tempa. Bramka wisi w powietrzu.

19:06

Kwadrans do końca meczu.

W ostatnich kilkunastu minutach mamy więcej piłkarzy leżących na murawie niż składnych akcji.

Ciężko to się ogląda.

19:02

Śnieżyca chyba będzie przeszkadzać naszym drogim piłkarzom w skutecznej grze w piłkę.

A nie – to dobra okazja na zwiększenie częstotliwości wrzutek.

18:53

Cracovia znalazła lepszy rytm i coraz bardziej zagraża Śląskowi. Gdyby tylko poszczególni lepiej nastawili celowniki, już mogło być 2:1.

Śląsk musi się obudzić, bo dostał gonga i na razie nie wygląda jak ekipa, która ma pomysł, jak znowu wyjść na prowadzenie.

A Cracovia wciąż wrzuca.

I wrzuca.

Może któraś wrzutka w pole karne wreszcie się uda.

18:50 1:1!

Cracovia wraca do gry! Piłkę do bramki po dobitce wbił Bochnak.

Defensywa Śląska w tej sytuacji unikała piłki, a nie próbowała ją zagarnąć. Wyglądało to i zabawnie, i dramatycznie w skutkach.

18:38

Ruszamy po przerwie. Trener Zieliński posłał na boisko Rakoczego, żeby wzmocnić ofensywę. Słusznie, w końcu trzeba odrabiać straty. Tabela formy Cracovii wskazywała, że dziś powinien paść remis, podobnie zresztą u Śląska, no więc – czekamy. Coś do sieci musi jeszcze wpaść.

18:22 Koniec pierwszej połowy

Szału nie było, ale chociaż bramka padła. Tak można podsumować pierwsze 45 minut w Krakowie.

Jeśli trener Zieliński nie dokona jakiegoś wstrząsu w szatni, Cracovii trudno będzie powalczyć o punkty. Śląsk – choć po kompromitacji w Pucharze Polski – nie jest wygodną ekipą, kiedy trzeba z nią odrabiać straty. To wyzwanie dla gospodarzy, ale nie takie już dawali radę pokonywać.

18:13

Oj, widać niezadowolenie na twarzy trenera Zielińskiego. Ale trudno się dziwić, skoro Cracovia po stracie gola ma problem z dokładnością i przede wszystkim z bezpłciowymi wrzutkami w pole karne. Tak naprawdę od dobrych 30 minut żadna nie zrobiła Śląskowi krzywdy. Albo na czas wchodzą do akcji obrońcy gości, albo Makuch i spółką nie potrafią jak ludzie normalnie przyjąć futbolówki.

18:09

Trwa okres szarpnaje gry. Jeśli jakieś szanse z obu stron się pojawiają, gasną w zarodku. Przed chwilą Makuch ruszał z ciekawą kontrą, ale został zatrzymany faulem taktycznym. Albo Exposito biegnie z akcją, jest trzech na dwóch, ale ładuje w trzecie piętro po prowadzeniu piłki przez połowę boiska.

17:44 Gol dla Śląska, 1:0!

Bejger, który wybiegł dzisiaj na nietypowej dla siebie pozycji lewego wahadłowego, strzela bramkę! Skorzystał z kapitalnej asysty… Ghity. Piłkarz Cracovii idealnie wypatrzył rywala i wyłożył piłkę na strzał przed polem bramkowym.

Można pomóc koledze? Można.

Dobra, tak zupełnie serio to Ghita odpieprzył taki sabotaż, że głowa mała.

17:35

Zaczynamy! Rycerz z Krakowa vs rycerz z Wrocławia. Jakoś za dwie godziny okaże się, czy któryś z nich będzie miał obsraną zbroję.

17:00 Koniec meczu, Raków zwycięski

2:0 dla Rakowa to wynik, który oddaje realia tego spotkania. Okej, Raków miał tylko dwa celne strzały, ale raz, że tyle samo oddała Pogoń, dwa – Raków na niewielki okres stracił kontrolę nad meczem. To był po prostu kolejny dzień w biurze. Zwycięstwo, które trzeba było odhaczyć, żeby zrobić kolejny krok w stronę mistrzostwa.

A Pogoń? Cóż, mocno nieregularna. Nie potrafi złapać serii, I to jest jej problem.

16:54

Pogoń nie ma już na co liczyć. To już końcówka meczu, czasu na odrobienie strat brak.

I z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że Pogoni po prostu zabrakło dzisiaj jakości. Było kilka sytuacji, które można było zamienić na gola. Kiedy masz ich zaledwie kilka w meczu z Rakowem, musisz być skuteczniejszy. Tak się jednak składa, że Pogoń ma z tym problem nie od dziś. A zatem znów zawiódł element, który może dawać punkty.

16:40

Pogoń z ogromną szansą! Strzał Almqvista broni jednak Kovacević.

Do końca meczu jakieś 15 minut, ale gospodarze przyciskają coraz mocniej. Raków będzie miał ciężary, żeby utrzymać czyste konto.

16:18 2:0 dla Rakowa!

Co zrobił Jean Carlos! Fenomenalna bramka! Były zawodnik Pogoni przylutował z woleja z dystansu, nawet nie przyjmował, nawet się nie zastanawiał. Huknął, może nie idealnie, ale wystarczająco celnie, żeby pokonać Stipicę.

To kolejna piękna i ważna bramka nowego zawodnika Rakowa w rundzie wiosennej. Kapitalny transfer, chapeau bas.

16:13

Kapitalna interwencja Kovacevicia po strzale Almqvista! W tej rundzie bramkarz Rakowa ma różne momenty, słabsze i gorsze, ale teraz pokazał, że można na niego liczyć.

Pogoń wyszła na drugą połowę ofensywniej, jest fajniejsze spotkanie!

Inne sporty

Szybkie bieganie w Chorzowie. Kaczmarek i Swoboda błysnęły

Kacper Marciniak

Oficjalnie: AS Monaco zwolniło trenera

Zoria Ługańsk na Arenie Lublin będzie rozgrywać domowe mecze w europejskich pucharach