Sensacja w FA Cup. Czwartoligowiec wyrzuca Southampton z Pucharu Anglii

Autor:Arek Dobruchowski

01 marca 2023, 22:23 • 2 min czytania 5 komentarzy

Duża niespodzianka na St Mary’s Stadium. Beniaminek League Two Grimsby Town pokonał na wyjeździe Southampton 2:1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii!

To nie jest dobry sezon „Świętych”. W Premier League zajmują ostatnie miejsce w tabeli i są na drodze, która prowadzi ich do Championship. W tej kampanii już dwukrotnie zwalniali trenerów (Ralpha Hasenhuttla i Nathana Jonesa) z uwagi na słabe wyniki w lidze. W tym momencie tracą cztery punkty do miejsca gwarantującego utrzymanie.

Dziś dorzucają do tego wpadkę w 5. rundzie Pucharu Anglii. Southampton tak jak popełnia karygodne błędy w defensywie w lidze, to samo zrobił w starciu z Grimsby Town. Pod koniec pierwszej połowy Lyanco zagrał ręką w polu karnym i mieliśmy jedenastkę dla drużyny gości, którą pewnie wykorzystał Holohan.

Po przerwie Duje Caleta-Car nie wytrzymał ciśnienia i odepchnął rywala pod swoją bramką. Sędzia po interwencji wozu VAR wskazał na wapno, a rzut karny na gola ponownie zamienił Holohan. „Święci” zdołali w tym meczu zdobyć tylko jedno trafienie. Na listę strzelców wpisał się Caleta-Car.

„The Mariners” awansowali do ćwierćfinału FA Cup pierwszy raz od 1939 roku. W tej edycji Pucharu Anglii wyeliminowali już pięciu rywali i każdy z nich był z wyższej klasy rozgrywkowej patrz. Plymouth Argyle, Cambridge Unied, Burton Albion i Luton Town.

Jan Bednarek nie znalazł się w kadrze meczowej na ten mecz.

Southampton – Grimsby Town 1:2 (0:1)

D. Caleta-Car 65′ – G. Holohan 45+1′ (k), 50′ (k)

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.