Bayern przegrywa z Borussią Mönchengladbach

Maciej Karcz

Autor:Maciej Karcz

18 lutego 2023, 18:51 • 1 min czytania 4 komentarze

Bayern Monchium przegrał na wyjeździe z Borussią Mönchengladbach 2-3.

Już od 8. minuty goście grali w osłabieniu, kiedy to Dayot Upamecano obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę za sfaulowanie pędzącego sam na sam z bramkarzem Alassane Pleę.

Mimo gry w dziesiątkę Bayern do przerwy remisował z Borussią Mönchengladbach 1-1. Problemy Bawarczyków zaczęły się dopiero w drugiej połowie, 10 minut po wznowieniu gry dla gospodarzy strzelał Hofmann a w 84. minucie zwycięstwo przypieczętował Marcus Thuram. Dla Bayernu bramki zdobywali Choupo-Moting oraz Mathys Tel.

Bayern po dzisiejszej porażce może stracić pozycję lidera Bundesligi, ścigający go Union Berlin ma tylko jedno oczko mniej i już jutro zmierzy się z Schalke 04.