Kto by pomyślał, że to nie Iga Świątek czy Hubert Hurkacz zajdą najdalej z Polaków w Australian Open. A jednak taką właśnie mamy sytuację: w ćwierćfinale singlowego turnieju zobaczymy tylko Magdę Linettę. Nieco w cieniu sukcesu Polki znalazł się jednak Jan Zieliński, który jest już w tej samej fazie zawodów deblowych w Australii. Nasz zawodnik może być na drodze do największego sukcesu w karierze.

Zieliński w ćwierćfinale, czyli kolejny miły polski akcent w Australian Open

Tak się składa, że Zieliński w przeszłości grał już w 1/4 Szlema. I to całkiem niedawno, bo – również wraz z Hugo Nysem – dotarł do ćwierćfinału US Open. Wówczas z turnieju polsko-monakijską parę wyrzucili rozstawieni z jedynką (i późniejsi triumfatorzy) Raajev Ram oraz Joe Salisbury, czyli na ten moment prawdopodobnie najlepsi debliści świata.

Polak i Francuz nie musieli jednak długo czekać na rewanż. W nocy pokonali… właśnie Brytyjczyka i Amerykanina (6:7, 7:6, 6:2). A na tym ich przygoda w Melbourne wcale nie musi się zakończyć. W końcu największą przeszkodę do ewentualnego tytułu mają już za sobą. Tym bardziej zatem warto zapoznać się z sylwetką Jana Zielińskiego.

Debel to czasem najlepsza droga

Mówimy o zawodniku, który przez pewien czas szedł podobną drogą co Hubert Hurkacz oraz Kamil Majchrzak. Panowie dobrze się znali i odnosili nawet drużynowe sukcesy w młodzieżowych rozgrywkach. Zielińskiemu jednak późniejsza kariera singlowa nie szła tak dobrze. I kilka lat temu mocno postawił na grę deblową. Parę tworzył zresztą czasem z… Hurkaczem. Polski duet wygrał nawet w 2021 roku zawody w Metz, pokonując w finale m.in. Hugo Nysa, która później połączył siły z Janem. Warto było odnotować też fakt, że Hubert niejako pomagał Zielińskiemu swoim wysokim rankingiem – inaczej ten nie miałby prawa udziału we wszystkich zawodach.

Od jakiegoś czasu Zieliński nie potrzebuje jednak już „Hubiego”, bo znakomicie odnajduje się w grze z Nysem (wcześniej występował często z Szymonem Walkówem). Sezon 2022 był zdecydowanie przełomowy dla tej pary. Panowie doszli do trzech finałów rangi ATP i wygrali jeden, w… Metz. To miasto zatem wyjątkowo sprzyja naszemu tenisiście.

Wysoka forma Zielińskiego zaczęła też mieć swoje odzwierciedlenie w rankingu. Na ten moment mówimy o 36. debliście globu. A wiadomo, że po Australian Open (rok temu w Melbourne przegrał w 1. rundzie) zanotuje spory awans w światowym zestawieniu. Szczególnie jeśli we wtorek (mecz wystartuje 2:30 w nocy) wraz z Nysem pokona parę Arthur Rinderknech – Benjamin Bonzi, która dotychczas w Tourze też nie notowała spektakularnych sukcesów.

Znowu będziemy mieli wielkiego deblistę?

Nasz w kraj w XXI wieku ma oczywiście całkiem niezłe deblowe tradycje. Przez wiele lat wysoki poziom trzymali Mariusz Fyrstenberg oraz Marcin Matkowski czy Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik, a Łukasz Kubot był nawet dwukrotnym mistrzem wielkoszlemowym i liderem rankingu deblistów. 40-latek zresztą nie skończył kariery, ale ostatnio ma kryzys formy i po „rozstaniu” z Marcelo Melo nie jest w stanie stworzyć czołowej pary świata z żadnym tenisistą. Tym bardziej cieszy, że Kubot – najwyraźniej – doczekał się godnego następcy, w postaci Jana Zielińskiego.

Fot. Newspix.pl

Weszło
23.01.2023

Trela: Próba dogodzenia wszystkim. Santos jako dobra odpowiedź na inne pytanie

Jeśli Cezary Kulesza tym wyborem chciał udowodnić, że polscy dziennikarze będą narzekać nawet wtedy, gdy zatrudni mistrza Europy i trenera, który przed momentem prowadził czołową reprezentację kontynentu, to mu się udało. Bo w tym wyborze widzę przede wszystkim próbę zbudowania mostu między Antonim Piechniczkiem a społecznością Twittera, nie zaś realną wizję tego, dokąd zdaniem prezesa powinniśmy zmierzać. Wyjścia z drewnianych chatek nie będzie (a szkoda, bo by się nam przydało), ale doceńmy, […]
23.01.2023
Suche Info
23.01.2023

Niespodziewana porażka Interu, krótki występ Walukiewicza

Inter nieoczekiwanie przegrał w Mediolanie z Empoli 0:1. Nerazzurri przez większość meczu musieli sobie radzić w osłabieniu z powodu czerwonej kartki dla Milana Skriniara, w ekipie gości w końcówce na boisku pojawił się Sebastian Walukiewicz.Skriniar w odstępie kwadransa – w 25. i 40. minucie – został ukarany dwoma żółtymi kartkami, a drużyna z regionu Toskania wykorzystała przewagę. Po przerwie zwycięską bramkę dla Azzurrich zdobył 19-letni Tommaso Baldanzi.Kapitan Interu Mediolan […]
23.01.2023
Suche Info
23.01.2023

Aston Villa zapłaciła 20 milionów euro za 19-latka

Nowym zawodnikiem Aston Villi został Jhon Duran. The Villans zapłacili za 19-letniego napastnika Chicago Fire 20 milionów euro.Duran w minionym sezonie Major League Soccer w 27 występach strzelił osiem goli i zanotował pięć asyst. Ma na koncie trzy występy w reprezentacji Kolumbii.✅ Signed ✅ Sealed ✅ Delivered 🟣 @JhonDuran991 pic.twitter.com/V2JhEoX4wW — Aston Villa (@AVFCOfficial) January 23, 2023To drugi transfer ekipy z Birmingham w trakcie zimowego okna […]
23.01.2023
Suche Info
23.01.2023

Oficjalnie: Kiwior w Arsenalu

Jakub Kiwior nowym piłkarzem Arsenalu. Kanonierzy ogłosili transfer.– To młody talent, którego obserwujemy już od jakiegoś czasu. Teraz wszyscy nie możemy się doczekać współpracy z Jakubem i obserwowania jego dalszego rozwoju z nami – powiedział dyrektor sportowy Edu.The Arsenal family continues to grow 🇵🇱 pic.twitter.com/ka6K70Sw8k — Arsenal (@Arsenal) January 23, 2023– Jest młodym, wszechstronnym obrońcą, który pokazał ogromny potencjał i umiejętności w Spezii w Serie A, a także na arenie […]
23.01.2023
Weszło
23.01.2023

Co ma Laos do Kiwiora? Jak Arsenal znalazł Polaka i kiedy da mu szansę

Transfer Jakuba Kiwiora do Arsenalu został oficjalnie ogłoszony. Patrząc na niego z boku, można się zastanawiać, jak to się stało, że lider Premier League sięga po obrońcę piętnastej drużyny Serie A. Wiedząc o rozrzutności angielskich klubów, około 20 mln euro, które Kanonierzy zapłacili Spezii za polskiego obrońcę, kibice mogliby oczekiwać większego nazwiska. Pozyskanie Kiwiora to jednak celowy, przenalizowany, a nawet zaprogramowany zabieg londyńskiego klubu.Na ostatniej prostej […]
23.01.2023
Suche Info
23.01.2023

Reprezentant Finlandii w Cracovii

Środkowy obrońca Arttu Hoskonen nowym zawodnikiem Cracovii. Reprezentant Finlandii podpisał z Pasami dwuipółletni kontrakt.25-letni Hoskonen w ojczyźnie występował w Interze Turku oraz HJK Helsinki, w niedawno zakończonym sezonie z ekipą ze stolicy zdobył mistrzostwo.⚪️🔴 Miło nam poinformować, że szeregi Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce zasilił 25-letni fiński obrońca 🇫🇮, Arttu Hoskonen. 🔗 Więcej informacji 👉 https://t.co/7HZhgTWJA8 pic.twitter.com/NAZrwnXN3d — CRACOVIA (@MKSCracoviaSSA) January 23, 2023Hoskonen w listopadzie zadebiutował […]
23.01.2023
Inne sporty
23.01.2023

Zieliński w ćwierćfinale, czyli kolejny miły polski akcent w Australian Open

Kto by pomyślał, że to nie Iga Świątek czy Hubert Hurkacz zajdą najdalej z Polaków w Australian Open. A jednak taką właśnie mamy sytuację: w ćwierćfinale singlowego turnieju zobaczymy tylko Magdę Linettę. Nieco w cieniu sukcesu Polki znalazł się jednak Jan Zieliński, który jest już w tej samej fazie zawodów deblowych w Australii. Nasz zawodnik może być na drodze do największego sukcesu w karierze.Tak się składa, że Zieliński w przeszłości grał już w 1/4 Szlema. I to całkiem niedawno, […]
23.01.2023
Inne sporty
23.01.2023

Turniej życia Linette. Magda zagra w ćwierćfinale Australian Open!

Ma 31 lat. W imprezach wielkoszlemowych grała do tej pory 29-krotnie. Nigdy nie przeszła w nich trzeciej rundy. Nie brzmi to jak CV osoby, która nagle może podbić Australian Open, prawda? Ale w sporcie najpiękniejsze są te historie, których się nie spodziewamy. Taką pisze właśnie Magda Linette, która w fenomenalnym stylu awansowała do ćwierćfinału turnieju w Melbourne! Wyrzuciła za burtę Carolinę Garcię, choć w pierwszym secie przegrywała już 0:3.– Mój serwis był wtedy za wolny – oceniła na konferencji […]
23.01.2023
Siatkówka
22.01.2023

Jest Semeniuk, jest Leon, to nie ma porażek? Zespół Polaków zachwyca

27 wygranych i ani jednej porażki – tak wygląda na ten moment bilans Sir Safety Perugia. Włoska drużyna, w której grają Kamil Semeniuk oraz Wilfredo Leon, jest w tym sezonie bezbłędna. Postanowiliśmy zatem bliżej się jej przyjrzeć. Czy ktoś w najbliższych miesiącach zatrzyma Perugię? Co znakomite wyniki Włochów oznaczają dla reprezentacji Polski? I czy Gino Sirci wreszcie dopiął swego – zbudował niedościgniony zespół?Jak możemy określić pozycję Perugii […]
22.01.2023
Tenis
22.01.2023

Nie będzie ćwierćfinału w Melbourne. Korda minimalnie lepszy od Hurkacza

Słyszysz od kumpla tekst „pięciosetowy horror”, myślisz „co znowu odwalili siatkarze”? To już nieaktualne. W 2023 roku ten zwrot jest zarezerwowany dla Huberta Hurkacza. W Australian Open wrocławianin rozegrał trzy mecze na pełnym dystansie. Dwa z nich zakończyły się siłą rzeczy wygraną, w ostatnim, niestety, minimalnie poległ (6:3, 3:6, 2:6, 6:1, 6:7 (7)). Pogromcą Polaka okazał się Sebastian Korda, którego ojciec… wygrał w Melbourne […]
22.01.2023
Tenis
22.01.2023

Świątek poza Australian Open! Iga nie dała rady Rybakinie

To nie tak miało być! Po trzech wygranych Igi Świątek w Melbourne kibice liczyli na to, że Polka powalczy o kolejny wielkoszlemowy skalp. Albo że w najgorszym wypadku awansuje chociaż do finału Australian Open, poprawiając tym samym zeszłoroczny wynik. Niestety, nic takiego się nie zdarzy. Na drodze naszej zawodniczki do ponownego zapisania się na kartach tenisowej historii stanęła bowiem Jelena Rybakina, zwyciężczyni ostatniego Wimbledonu. Zawodniczka z Kazachstanu wygrała w 1/8 finału na Rod Laver […]
22.01.2023
Tenis
21.01.2023

Djoković chce się zemścić. Czy Serb wygra Australian Open?

W zeszłym roku stracił dwa turnieje wielkoszlemowe przez brak szczepienia. Do tego na Wimbledonie – który wygrał – nie przyznawano punktów rankingowych. W tym będzie chciał wygrać wszystko, jak zawsze. Przede wszystkim jednak Australian Open. To jego teren. To on jest tam najlepszy w historii. Novak Djoković pragnie wrócić na tron. I zapewne pragnie też zemsty. Za to, że rok temu w Australii wystąpić nie mógł.  Bez szczepienia nie ma graniaPoprzedni sezon dla Novaka Djokovicia […]
21.01.2023
Liczba komentarzy: 1
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
eva
eva
2 godzin temu

Working part-time, I bring in more than $27,000 USD per month. I listened to a variety of people explain to me how much money they would reasonably expect to make online, so it’s still difficult to determine. It did become all genuine, and it dv-34 completely altered my life. Everyone should now just try this line of work.
.
.
By using this website—————————————>>>   https://foxly.me/Idpqug