Haller wrócił do gry, ustrzelił klasycznego hat-tricka

Maciej Karcz

Autor:Maciej Karcz

13 stycznia 2023, 20:40 • 2 min czytania 2 komentarze

Sebastien Haller przez ponad półrocznej przerwie spowodowanej chorobą wrócił na boisko. W meczu sparingowym strzelił 3 bramki.

Ostatnie miesiące były dla Sebastiena Hallera bardzo ciężkie. W lipcu ubiegłego roku u napastnika Borussi Dortmund zdiagnozowano nowotwór jądra. Iworyjczyk natychmiast po wykryciu guza został operowany a następnie poddał się chemioterapii. Haller walczył z rakiem przez blisko pół roku i na całe szczęście wyszedł z tej bitwy zwycięsko. Piłkarz wrócił do treningów na początku roku i zaje się, że powrót do najlepszej dyspozycji przebiega u niego bardzo szybko. 10 stycznia podczas towarzyskiego spotkania przeciwko Fortunie Dusseldorf pojawił się na boisku na 17 minut. W kolejnym meczu sparingowym przeciwko FC Basel napastnik Borussi Dortmund dostał możliwość gry przez pół godziny, które wykorzystał w sposób perfekcyjny.

Sebastien Haller zdobył klasycznego hat-tricka w zaledwie 7 minut. Po raz pierwszy do siatki trafił w 81. minucie z rzutu karnego, pewnie pokonując golkipera rywali. Drugą bramkę zdobył strzelając na pustą bramkę po świetnym podaniu Ole Pohlmanna. Gola numer trzy zdobył raptem 2 minuty po drugim trafieniu, kiedy to w 88. minucie po niezbyt udanym dośrodkowaniu z rzutu rożnego zewnętrzną częścią stopy płaskim strzałem posłał piłkę do siatki. Po tym golu wynik spotkania nie uległ już zmianie i mecz zakończył się wynikiem 6-0. Pozostałe bramki dla BVB zdobyli Marco Reus, Donyell Malen oraz Jude Bellingham.

Sebastien Haller trafił do Borussi Dortmund z Ajaxu Amsterdam latem 2022 roku. BVB zapłaciło za reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej 31 milionów euro. W żółto-czarnych barwach nie rozegrał jeszcze oficjalnego spotkania.