Mateu Lahoz przejdzie na emeryturę po zakończeniu sezonu 2022/2023

redakcja

Autor:redakcja

05 stycznia 2023, 12:24 • 1 min czytania

Reklama
Mateu Lahoz przejdzie na emeryturę po zakończeniu sezonu 2022/2023

Ta wiadomość zapewne ucieszy wielu kibiców na całym świecie. Argentyńska telewizja „TyC Sports” poinformowała, że hiszpański sędzia Antonio Mateu Lahoz zamierza przejść na emeryturę po zakończeniu sezonu 2022/2023.

Reklama

W opinii wielu ekspertów, kibiców i samych piłkarzy Antonio Mateu Lahoz to jeden z najgorszych sędziów międzynarodowych. Hiszpan znany jest ze swoich kontrowersyjnych zachowań, które powodują, że to on jest największą gwiazdą każdego meczu, który prowadzi. Ostatnio znów było o nim głośno po tym, jak popisywał się rozdawnictwem kartek na mundialu czy w derbach Barcelony.

Wygląda jednak na to, że to już koniec ekscesów Mateu Lahoza. Telewizja „TyC Sports” poinformowała, że Hiszpan zamierza przejść na emeryturę po zakończeniu sezonu 2022/2023. Oznaczałoby to, że zostało mu już tylko niespełna pół roku pracy z gwizdkiem.

Swój pierwszy mecz LaLiga Mateu Lahoz poprowadził w 2008 roku, a trzy lata później został sędzią międzynarodowym. O tamtej pory miał okazję pracować na trzech mistrzostwach świata. Najważniejszym meczem, jaki poprowadził, był finał Ligi Mistrzów z 2021 roku, w którym Chelsea pokonała Manchester City 1:0.

Czytaj więcej o LaLiga:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank