Milik dobił Lazio, Szczęsny zagrał na zero. Udany mecz Polaków w Juve [WIDEO]

13 listopada 2022, 23:34 • 2 min czytania 4 komentarze

Juventus wygrał szósty kolejny mecz w Serie A. Tym razem drużyna Arkadiusza Milika i Wojciecha Szczęsnego pokonała u siebie 3:0 Lazio. Obaj Polacy rozegrali całe spotkanie. Pierwszy w 89. minucie ustalił wynik meczu, a drugi siódmy raz w sezonie zachował czyste konto.

Generalnie w całym meczu Stara Dama zdecydowanie przeważała. Najlepiej świadczy o tym statystyka celnych strzałów, gospodarze oddali ich dziewięć, a goście z Rzymu zaledwie trzy. Juventus na prowadzenie wyszedł w końcówce pierwszej połowy. Adrien Rabiot najpierw odebrał piłkę w środku pola, a później w kapitalny sposób zagrał prostopadle do Moise Keana. Reprezentant Włoch efektownym lobem otworzył wynik meczu. Wcześniej niezłą okazję miał Milik, ale jego soczysty strzał sprzed pola karnego był minimalnie niecelny. Inna sprawa, że w tej sytuacji sędziowie dopatrzyli się spalonego.

W drugiej połowie Kean skompletował dublet, wykańczając akcję Filipa Kosticia. Kilka chwil wcześniej niezła okazję zmarnował Milik, którego uderzenie w kierunku dalszego słupka obronił bramkarz Lazio Ivan Provedel. Polski napastnik strzelił jednak swojego czwartego gola w tym sezonie Serie A. W 89. minucie Milik dosłownie dołożył nogę po znakomitym podaniu Federico Chiesy.

Szczęsny dwukrotnie ratował Juventus przez stratą bramki. Najpierw w 61. minucie kapitalnie obronił próbę Luisa Alberto, żeby w doliczonym czasie znakomicie zatrzymać uderzenie z dystansu Felipe Andersona.

Ostatecznie Juventus zasłużenie wygrał 3:0. Dzięki zwycięstwu gospodarze przeskoczyli w tabeli Lazio. Juve (31 punktów) zajmuje obecnie 3. miejsce i traci do lidera Napoli dziesięć oczek. Rzymski klub zajmuje czwartą lokatę (30 pkt).