Salah podaje tlen Liverpoolowi

06 listopada 2022, 19:52 • 2 min czytania 1 komentarz

Nie powiodła się czwarta pogoń Tottenhamu i tym razem ekipa menedżera Antonio Conte nie zdołała odwrócić negatywnego wyniku. Nie pozwolił jej na to Liverpool, którego obudził świetny Mohamed Salah. Po dwóch golach Egipcjanina The Reds wygrali 2:1.

Częściowo udało się ze Sportingiem Lizbona, bo na bramkę Marcusa Edwardsa odpowiedział Rodrigo Bentancur i skończyło się 1:1. Całkowicie wyszło z Bournemouth i Olympique Marsylia, ponieważ w obu przypadkach niekorzystny rezultat okazał się wyłącznie złym miłego początkiem i Spurs wygrali 3:2 oraz 2:1. Ale nie z Liverpoolem te numery. Nawet takim….

W Londynie rozegrano dwie różne połowy. Przed przerwą dominowali goście, mieli 64% posiadania piłki, oddali dziewięć strzałów (trzy razy więcej od miejscowych) i przede wszystkim zdobyli dwie bramki. Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze, trzymali futbolówkę przez 59% czasu rywalizacji, uderzali 11 razy (niemal trzykrotnie więcej od przyjezdnych), tyle że strzelili jedynie jednego gola, dlatego ponieśli porażkę.

W pierwszej połowie można było pomyśleć, że zespół Juergena Kloppa zaczyna zmierzać w odpowiednim kierunku. Że po tygodniach dryfowania w Liverpoolu wreszcie naprawiono nawigację i zmieniono kurs. Że zwycięstwo z Napoli to nie był przypadek. The Reds dusili Koguty (jakkolwiek to nie brzmi), a Salah wyprowadził dwa zabójcze ciosy. Pierwszy po składnej akcji z Darwinem Nunezem, a drugi po wielkim błędzie Erica Diera, który w ten sposób próbował podać do Hugo Llorisa, że obsłużył asystą Egipcjanina. 2:0 do przerwy.

W drugiej części zawodów w pogoń zerwali się piłkarze Conte i sytuacja na murawie się odwróciła. Dier obił poprzeczkę, centymetrów brakowało kilku innym, wreszcie Kane po dograniu Dejana Kulusevskiego pokonał Alissona i na tym się skończyło. Na nic więcej nie było Spurs tego wieczoru stać.

Conte kończy weekend w ponurym nastroju, jako że w związku ze zwycięstwem Newcastle nad Manchesterem United spadli na czwarte miejsce. Klopp może być nieco spokojniejszy, ponieważ dzięki porażkom Czerwonych Diabłów i Chelsea nadrobili dystans do czołówki.

Tottenham – Liverpool 1:2