Błaszczykowski ma być gotowy do gry na początku rundy wiosennej

redakcja

Autor:redakcja

03 listopada 2022, 18:38 • 2 min czytania

Reklama
Błaszczykowski ma być gotowy do gry na początku rundy wiosennej

Jakub Błaszczykowski ostatni raz w barwach Wisły Kraków zagrał 21 sierpnia 2021 roku. Było to podczas spotkania Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna (3:1). Od tamtego meczu 36-letni pomocnik przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Dziś dowiedzieliśmy się, kiedy znów będzie mógł wystąpić w oficjalnym meczu Białej Gwiazdy.

Reklama

Od dawna nie było żadnych informacji na temat możliwego powrotu do gry 102-krotnego reprezentanta Polski. Do dziś. Podczas konferencji prasowej przed jutrzejszym spotkaniem I ligi: Wisła Kraków – Górnik Łęczna, trener Białej Gwiazdy Radosław Sobolewski powiedział, kiedy można spodziewać w kadrze meczowej trzech kontuzjowanych piłkarzy. Obok Błaszczykowskiego chodzi o Alana Urygę i Zdenka Ondraska.

Są sygnały, że na początku rundy wiosennej Błaszczykowski, Ondrasek i Uryga będą gotowi do gry – przyznał szkoleniowiec Wisły.

Do końca roku krakowski klub rozegra jeszcze dwa ligowe mecze: z Górnikiem Łęczna (4.11) i Sandecją Nowy Sącz (13.11) oraz jedno spotkanie w Pucharze Polski z Motorem Lublin (9.11). Początek rundy wiosennej w I lidze zaplanowany jest na 11 lutego 2023 roku. Wisła wówczas zagra z Resovią. Być może będzie to data powrotu Błaszczykowskiego na boisko po półtorarocznej przerwie.

 

Reklama

WIĘCEJ O WIŚLE KRAKÓW:

Fot. 400mm.pl

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank