Oficjalnie: Piast Gliwice żegna trenera Fornalika

redakcja

Autor:redakcja

27 października 2022, 10:57 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Piast Gliwice żegna trenera Fornalika

Dość niespodziewana informacja wypłynęła z Gliwic. Piast rozstał się z Waldemarem Fornalikiem za porozumieniem stron. Gliwiczanie w tym sezonie nie powalają formą w Ekstraklasie, wręcz grają bardzo słabo i są na granicy strefy spadkowej. Fornalik prowadził ich już piąty rok, co w skali polskiej piłki jest dużym wyczynem.

Reklama

Fornalik poprowadził Piast w 205 meczach, pracował na tym stanowisku przez 1864 dni. Zdobył mistrzostwo Polski w sezonie 2018/2019 (tytuł Trenera Roku) oraz brązowy medal. Zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii klubu, to wiemy na pewno. Może jednak coś się wypaliło, skoro działacze Piasta podjęli taką a nie inną decyzję. Były selekcjoner reprezentacji Polski miał ważny kontrakt do czerwca 2024 roku.

W tym sezonie bilans Piasta wyglądał tak: trzy zwycięstwa, trzy remisy i osiem porażek. To daje zaledwie 12 punktów w 14 meczach.

WIĘCEJ O PIAŚCIE GLIWICE:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank