Wolverhampton ogłosiło dziś, że Steve Davies pozostanie trenerem pierwszego zespołu przynajmniej do końca bieżącego roku. – Steve rozumie kulturę i standardy pracy tutaj. Chcemy, aby zarówno on, jak i cały jego sztab, mieli jasność co do swojej obecnej pozycji – poinformował Jeff Shi, prezes klubu, za pośrednictwem oficjalnej strony ekipy z Molineux.

Oficjalnie: Steve Davies trenerem Wolverhampton do końca roku

– Choć nie ma idealnych kandydatów na szkoleniowca, to w pełni wierzymy w zdolności przywódcze Steve’a i jego zespołu trenerów. Pragniemy zapewnić im jak najlepsze warunki, żeby mogli osiągnąć sukces  – czytamy dalej w komunikacie.

Davies został ogłoszony szkoleniowcem „Wolves” na początku października, chwilę po zwolnieniu Bruno Lage’a. Anglik miał poprowadzić Wolverhampton w zaledwie kilku meczach. Jednak klub zdecydował się przedłużyć jego pobyt w pierwszej drużynie m.in. ze względu na przedłużające się poszukiwania nowego menadżera. 

– Nie planujemy przyspieszać na siłę całego procesu. W żaden sposób nie chcemy odchodzić od filozofii, która naszym zdaniem idealnie pasuje do tego klubu – mówił Jeff Shi.

Dotychczasowy bilans Daviesa to jedno zwycięstwo i dwie porażki w trzech meczach. W minionej kolejce „Wilki” przegrały na wyjeździe 1:2 z Crystal Palace. Obecnie zajmują 18. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów.

CZYTAJ WIĘCEJ O ANGIELSKIEJ PIŁCE:

Fot. Newspix