Fejk newsy publikowane dla głupiej zabawy przez polskich internautów potrafią mieć międzynarodowy zasięg. Przekonaliśmy się o tym w ostatnich dniach w temacie dotyczącym Marka Papszuna.

Grecy łyknęli fejka o Papszunie. Efekt? Svarnas poleca go do Brighton

Jeden z użytkowników o stworzył „informację”, jakoby Marek Papszun znalazł się w gronie kandydatów do zastąpienia Grahama Pottera w Brighton. Jako źródło podał zawsze pewną i wiarygodną Zajezdnię Sportu.

Internauci się pośmiali, ale całkiem poważnie temat potraktował grecki redaktor Dimitris Manakos, który pisze na portalu england365.gr i przy okazji jest współpracownikiem kibicowskiego bloga We Are Brighton.

Z pełną powagą pisał o Papszunie jako kandydacie do pracy w Premier League i… wypytał o niego stopera Rakowa, Stratosa Svarnasa.

Sześciokrotny reprezentant Grecji bardzo chwalił swojego trenera. – Jest bardzo dobrym trenerem, jego drużyny są doskonałe w defensywie. Na ofensywę też ma fajne pomysły. Pracuje nad wszystkimi szczegółami potrzebnymi do osiągnięcia sukcesu. Trzyma się swojego sposobu grania i potrafi wdrażać swoje pomysły. Nie ma problemu z wiekiem piłkarza i dawaniem szans młodym. Zastanawiam się, jak to się stało, że jeszcze nie wykonał skoku do przodu w swojej karierze. Wielokrotnie był celem Legii Warszawa, ale zawsze pozostawał z Rakowem – mówił Svarnas, cytowany przez We Are Brighton.

I tak oto nazwisko Marka Papszuna przebiło się do świadomości niektórych kibiców Brighton. Kto wie, może kiedyś to zaprocentuje?

WIĘCEJ O MARKU PAPSZUNIE:

Fot. Newspix

Suche Info
04.12.2022

Kulesza: Porozmawiamy z selekcjonerem i podejmiemy dalsze decyzje

Reprezentacja Polski przegrała w niedzielę z Francją 1:3 i pożegnała się z mundialem w Katarze. Intensywności nabrały więc toczące się od kilku dni dyskusje na temat przyszłości Czesława Michniewicza. Tuż po meczu głos na ten temat zabrał Cezary Kulesza.  – Wrócimy do Warszawy, porozmawiamy na spokojnie z selekcjonerem i podejmiemy dalsze decyzje. Mecz dopiero się skończył, żyjemy jeszcze emocjami po spotkaniu z Francją. Teraz wracamy do hotelu, pakujemy się, a w poniedziałek czeka nas […]
04.12.2022
WeszłoTV
04.12.2022

Stan Mundialu #15 – odpadamy z mistrzostw świata z godnością?

No to – grillować biało-czerwonych, czy pochwalić za dzielną walkę z Francją? Na kolejny Stan Mundialu zapraszamy w składzie: Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Maciej Wąsowski, Paweł Paczul. Start – 7:30. 
04.12.2022
Suche Info
04.12.2022

Bielik: Czy selekcjoner był na mnie wściekły? Troszkę tak

Reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Francją i pożegnała się z mundialem w Katarze. Ostatnie spotkanie w naszym wykonaniu było całkiem niezłe, ale nie wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Fala krytyki dotknęła Krystiana Bielika, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Bielik pojawił się na placu gry w 71. minucie zmieniając Grzegorza Krychowiaka i już po kilku minutach się nie popisał. Media społecznościowe obiega nagranie z dość powolnym powrotem pomocnika Birmingham […]
04.12.2022
Mistrzostwa Świata 2022
04.12.2022

Anglia deklasuje Senegal. Nie było co zbierać

W czterech dotychczasowych meczach 1/8 finału mistrzostw świata zespoły skazywane na pożarcie miały swoje momenty. Tak było w spotkaniach USA, Australii, naszym i – poniekąd – w starciu Senegalu. Jednak właśnie „poniekąd”, bo to chyba Senegal bronił się najsłabiej i mimo paru błysków musiał uznać wyższość rozpędzonej Anglii. Niemniej pierwsze minuty nie wskazywały, że Anglikom będzie tak łatwo. Senegal dobrze się ustawiał, przesuwał, bronił i co najważniejsze, potrafił dojść […]
04.12.2022
Suche Info
04.12.2022

Surowe oceny Polaków w „L’Equipe”

Pomimo porażki z Francją i odpadnięcia z mundialu, Polacy mogą chyba opuścić Katar z podniesionymi głowami. Ostatni występ był całkiem niezły, choć nieco inne zdanie na ten temat mają dziennikarze francuskiego „L’Equipe”. Polacy nie dali rady i przegrali z mistrzami świata 1:3, ale ich gra wygrała zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach. Podkreślali to sami kadrowicze, którzy dość otwarcie krytykowali taktyką obraną przez trenera na fazę grupową. Jednak francuskich […]
04.12.2022
Suche Info
04.12.2022

Kamiński: W tych pierwszych meczach nie graliśmy w piłkę

Reprezentacja Polski pożegnała się z mundialem w Katarze po porażce 1:3 z Francją. Tuż po tym spotkaniu nasi kadrowicze dość niespodziewanie otworzyli się na rozmowy o stylu gry. Po Zielińskim i Lewandowski głos na ten temat zabrał Jakub Kamiński. Jak to się stało, że w meczu z Francją zagraliśmy w końcu inaczej? – Może zeszła z nas presja. Każdy oczekiwał, że z tej grupy wyjdziemy. Pokazaliśmy, że potrafimy grać dobrze na tle mistrzów świata. Liczę na to, […]
04.12.2022
Suche Info
04.12.2022

Kulesza: Porozmawiamy z selekcjonerem i podejmiemy dalsze decyzje

Reprezentacja Polski przegrała w niedzielę z Francją 1:3 i pożegnała się z mundialem w Katarze. Intensywności nabrały więc toczące się od kilku dni dyskusje na temat przyszłości Czesława Michniewicza. Tuż po meczu głos na ten temat zabrał Cezary Kulesza.  – Wrócimy do Warszawy, porozmawiamy na spokojnie z selekcjonerem i podejmiemy dalsze decyzje. Mecz dopiero się skończył, żyjemy jeszcze emocjami po spotkaniu z Francją. Teraz wracamy do hotelu, pakujemy się, a w poniedziałek czeka nas […]
04.12.2022
Suche Info
04.12.2022

Bielik: Czy selekcjoner był na mnie wściekły? Troszkę tak

Reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Francją i pożegnała się z mundialem w Katarze. Ostatnie spotkanie w naszym wykonaniu było całkiem niezłe, ale nie wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Fala krytyki dotknęła Krystiana Bielika, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Bielik pojawił się na placu gry w 71. minucie zmieniając Grzegorza Krychowiaka i już po kilku minutach się nie popisał. Media społecznościowe obiega nagranie z dość powolnym powrotem pomocnika Birmingham […]
04.12.2022
Suche Info
04.12.2022

Surowe oceny Polaków w „L’Equipe”

Pomimo porażki z Francją i odpadnięcia z mundialu, Polacy mogą chyba opuścić Katar z podniesionymi głowami. Ostatni występ był całkiem niezły, choć nieco inne zdanie na ten temat mają dziennikarze francuskiego „L’Equipe”. Polacy nie dali rady i przegrali z mistrzami świata 1:3, ale ich gra wygrała zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach. Podkreślali to sami kadrowicze, którzy dość otwarcie krytykowali taktyką obraną przez trenera na fazę grupową. Jednak francuskich […]
04.12.2022
Suche Info
04.12.2022

Kamiński: W tych pierwszych meczach nie graliśmy w piłkę

Reprezentacja Polski pożegnała się z mundialem w Katarze po porażce 1:3 z Francją. Tuż po tym spotkaniu nasi kadrowicze dość niespodziewanie otworzyli się na rozmowy o stylu gry. Po Zielińskim i Lewandowski głos na ten temat zabrał Jakub Kamiński. Jak to się stało, że w meczu z Francją zagraliśmy w końcu inaczej? – Może zeszła z nas presja. Każdy oczekiwał, że z tej grupy wyjdziemy. Pokazaliśmy, że potrafimy grać dobrze na tle mistrzów świata. Liczę na to, […]
04.12.2022
Ekstraklasa
04.12.2022

Piłkarz Hapoelu na testach w Miedzi Legnica

Mundial trwa, ale kluby z Ekstraklasy nie śpią. Część ekip wróciła do treningów przed przerwą świąteczno-noworoczną, rozgrywa sparingi i oczywiście działa na rynku transferowym. Teraz – według naszych informacji – do Legnicy na treningi pod wodzą trenera Mokrego przyjechał piłkarz z ciekawym CV. Na razie jeszcze nie ma mowy o transferze, to tylko testy. Chodzi o Włocha z Hapoelu Beer Szewa. To Davide Petrucci. 31-letni środkowy pomocnik dołączył do zespołu Miedzi w piątek, co mogli już zauważyć kibice […]
04.12.2022
Suche Info
04.12.2022

Mbappe: – Mam obsesję mundialu

Kylian Mbappe najpierw strzelił dwa gole reprezentacji Polski, a później spotkał się z dziennikarzami. Co powiedział po starciu z naszą drużyną francuski skrzydłowy?  – Jesteśmy zadowoleni, że przeszliśmy do ćwierćfinału. To nie był łatwy mecz. Myślę, że udało nam się go jednak opanować, choć mieliśmy bardzo trudne momenty. – Dużo osób pytało, dlaczego się nie wypowiadam w mediach. To nic osobistego. Nie mam nic przeciwko mediom czy dziennikarzom. Potrzebuję po prostu skupienia […]
04.12.2022
Liczba komentarzy: 28
Subscribe
Powiadom o
guest

28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rumburak
rumburak
2 miesięcy temu

Tak, z pewnością to zaprocentuje. Tak jak u Nawałki miało zaprocentować udane EURO. Borek przecież mówił, że interesują się nim kluby z Serie A i Bundesligi. To oczywiście była ściema, bo nikt nie traktował Fakena poważnie, może kluby z Grecji albo Ukrainy. Nikt nie chce polskich szkoleniowców, bo są beznadziejni.

qdlaty
qdlaty
2 miesięcy temu
Reply to  rumburak

nie porównuj gówna do czekolady

LFans
LFans
2 miesięcy temu
Reply to  qdlaty

Co niby ten papszun osiągnęła? Nawalce puki co może buty wiazac

Niedzielski
Niedzielski
2 miesięcy temu
Reply to  LFans

ma więcej medali niż ta kurwa nawałka. co osiągnęła milicyjna pałka nawałka? awans z Lewandowskim do 1/8? łał kurwa ale fachowiec, półki się w domu uginają od pucharów za przejebanie wszystkiego co się dało. aha za 10te miejsce z kurnikiem jeszcze coś tam leży pewnie

Ancymon
Ancymon
2 miesięcy temu
Reply to  rumburak

Te legijne żartownisie.Pokonac się nie da to może ktoś sobie Go weźmie i droga do tytułu stanie się realniejsza.

twój stary
twój stary
2 miesięcy temu
Reply to  rumburak

Po pierwsze jeśli jakiś trener chce być trenerem w Serie A albo Bundeslidze to musi wcześniej jako piłkarz grać w tej lidze. Innej opcji nie ma. Dlatego np. Boniek jako trener dostał robotę w Serie A

gruby
gruby
2 miesięcy temu
Reply to  twój stary

W jakich latach w Serie A występował Jose Mourinho ? Albo chociaż Marcelo Bielsa ?

igor91
igor91
2 miesięcy temu
Reply to  rumburak

Generalnie nie występuję w futbolu coś takiego, że trener z takiej ligi jak polska trafia bezpośrednio do lig top5. Zawsze to odbywa się na takich samych zasadach jeżeli chodzi o pracę zagranicą:

  • zatrudniani są trenerzy z jednego „kręgu kulturowego”, np. Niemcy, Austria, Szwajcaria lub Czechy, Słowacja, Polska czy wschodnie kraje byłego bloku radzieckiego
  • zagranicznym szkoleniowcem danego klubu zostaje jego były piłkarz
  • trener osiąga liczne sukcesy na krajowym i/lub europejskim podwórku w mocnej lidze (np. Mourinho w Chelsea po sukcesach z FC Porto, Klopp w Liverpoolu po sukcesach z BVB, ten Hag w United po Ajaxie)

Nawet ten Probierz trafił do Arisu, bo jego Jaga się z nim wcześniej mierzyła i w jakiś sposób zwrócił uwagę Greków na żywo. Pewnie gdyby dostali jego kandydaturę na płycie CD lub z polecenia agenta, o zatrudnieniu mógłby pomarzyć.

Reasumując – dopóki kręcimy się w okolicach 30. miejsca w rankingu ligowym UEFA, a nasze drużyny będą odpadać w eliminacjach do eliminacji, nawet nie podejmujmy tematu pracy polskich szkoleniowców w poważnych europejskich klubach. Mogą ich najwyżej wziąć do krajów typu Grecja, Cypr czy państwa Bliskiego Wschodu

polski kołcz
polski kołcz
2 miesięcy temu
Reply to  igor91

Tak sie rozpisales, a i tak przedstawiles rzeczywistosc jak najprawdziwsze, najbardziej polskie, najbradziej boskie, naj kurwa naj tvp… Gdzie sa ci kultorowo bliscy polscy trenerzy w czechach i slowacji? Moze w druga strone tylko i wylacznie ma to cos wspolnego z prawda. Tak wiec polscy „trenerzy” sa towarem tylko w polskich gownoligach, nikt ich nie chce, w przeciwienstwie do np hydraulikow. I to jest problem, a nie region europy z ktorego pochodza. (nie mam nic do papszuna akurat) Polscy trenerzy sa dramatycznie chujowi, bez wnikania czyja to wina.

Olala
Olala(@olala)
2 miesięcy temu
Reply to  rumburak

Ciągle widzę Fakena gestykulującego do zawodnika, by ten udawał kontuzję. Żenua, ból dupy i hańba po wsze czasy. I do tego najważniejsze, by kierowa nie cofał.

Puchaczspor
Puchaczspor
2 miesięcy temu

Coś Papszun mówił, że chce trenować jeszcze tylko kilka lat, bo jego tryb pracy jest eksploatujący, ale swoją drogą ciekawe czy gdyby rzeczywiście pojawiła się taka propozycja nie do odrzucenia z poważnego zespołu to by swoich ustaleń nie wyrzucił do kosza (zakładając że nie jest to tylko pustosłowie dla mediów).

A szyld zajezdnia futbolu – jeżeli to follow up do tramwajowego widoku ze stadionu Rakowa to szacun xD

Ancymon
Ancymon
2 miesięcy temu
Reply to  Puchaczspor

Jeśli Raków będzie się rozwijał, zdobędzie mistrzostwo czy puchar, awansuje do rozgrywek europejskich to Marek zostanie selekcjonerem reprezentacji i jeśli będą wyniki to kto wie.Zycze mu wszystkiego dobrego bo w małym, prowincjonalnym klubie robi dobrą robotę.

Zorba
Zorba
2 miesięcy temu

Jeśli Grecy byli na tyle głupi, że swego czasu zatrudnili Probierza, to nie ma co się dziwić, że się nabierają na opisywaną internetową głupawkę.

Ο γνήσιος Αλέξης Ζορμπάς
Ο γνήσιος Αλέξης Ζορμπάς
2 miesięcy temu
Reply to  Zorba

Grek napisał „jak podają brytyjskie media”, czyli to brytole dali się nabrać…

Dave R
Dave R
2 miesięcy temu

Jak on mówił, iż nie zna angielskiego. This can be a little problem.

Walka o spadek
Walka o spadek(@walka-o-spadek)
2 miesięcy temu
Reply to  Dave R

Maurinho będzie jego tlumaczem i problem sorted

TuskaRtęć
TuskaRtęć
2 miesięcy temu

też mi news – już była informacja w The Medalix Emperor że Papszun odrzucił ofertę Brajton

qdlaty
qdlaty
2 miesięcy temu
Reply to  TuskaRtęć

:)))
dobre

Antyprzegrywwarszafski
Antyprzegrywwarszafski
2 miesięcy temu
Reply to  TuskaRtęć

Oferta byla dla Kostia „jestesmy najlepsi w lidze 0:4”, ale nikt powaznie nie potraktowal niemieckiego smiecia z peryferiow futbolu.

oreo
oreo
2 miesięcy temu

Ciekawa ta strona – innymi kandydatami na trenera Brighton są m.in. Adam Lallana, Boris Johnson i… jedna z żon Henryka VIII

max
max
2 miesięcy temu

Papszun z tego co mówił nie zna języka. Ale gdyby znał, no i przede wszystkim gdyby jego drużyna jednak przechodziła tą decydującą rundę (nawet LK) a potem coś nabroiła to kto wie. A teraz to by musiał mieć menago od Pinto czy siwego bajeranta, żeby coś takiego poszło.

Essa
Essa
2 miesięcy temu

Ta 'głupia zabawa’ już kilkukrotnie weryfikowała poziom profesjonalizmu niektórych, pożal się Boże, dziennikarzy.

Martin
Martin
2 miesięcy temu

Wieczysta czeka

KKS
KKS
2 miesięcy temu

Legia i skok do przdu, wtedy przestalem czytac. Taki sredniak ligowy tylko zaniza poziom naszej ligi. Rakow ich wyjasnil i sponiewieral. Te przegrywy potrafia tylko rozchylac nogi. Nie istnieja, bo inni robia lepsza robote w lidze.

Gruby Ziut
Gruby Ziut
2 miesięcy temu
Reply to  KKS

Utop się we własnym gównie gnido

Johniss
Johniss
2 miesięcy temu
Reply to  Gruby Ziut

Jak tam kierunkowy? Dalej 04?

Gggghh
Gggghh
2 miesięcy temu

Weszło nie jest lepsze

Olala
Olala(@olala)
2 miesięcy temu

Papszun wie kim jest i gdzie jest, nie ma sodówy. Postawił na sukces prowincjonalny, bo lepiej być królem wśród żebraków niż odwrotnie. Jeśli on zbuduje ten zespół na maksa jego możliwości, to przyjdzie i sukces / sukcesik na arenie międzynarodowej. Czy to w pucharach, czy w lepszej lidze. Tyle, ze wiemy, że sufit w przypadku polskiego trenera jest dość nisko.