Asysta Świderskiego przy zwycięskim golu [WIDEO]

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

10 września 2022, 21:49 • 1 min czytania 2 komentarze

Ekipa Charlotte wygrała 1:0 mecz z faworyzowanym New York City. Jedynego gola w tym starciu strzelił Daniel Rios, a asystę przy tym trafieniu zanotował Karol Świderski.

Dla Charlotte to było jedenaste zwycięstwo w tym sezonie. Zespół trzech Polaków zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli konferencji wschodniej. Świderski w piątej minucie ładnie dośrodkował na pole karne, a Rios strzałem głową dał prowadzenie gospodarzom, którego ci nie wypuścili już do końca starcia.

Świderski został zmieniony na kwadrans przed końcem spotkania. W 87. minucie spotkania boisko opuścił Kamil Jóźwiak, którego zastąpił Jan Sobociński.

Dla Świderskiego to czwarta asysta w tym sezonie. Ponadto Polak w 26 spotkaniach strzelił też osiem goli.

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.