Ruch dalej na czele po wygranej z Zagłębiem Sosnowiec

09 września 2022, 22:55 • 1 min czytania 11 komentarzy

Ruch Chorzów pokonał 2:0 Zagłębie Sosnowiec w meczu 10. kolejki I ligi. Niebiescy po wygranej utrzymali się na pozycji lidera zaplecza Ekstraklasy.

Śląsko-zagłębiowska wojenka rozpoczęła się jeszcze zanim rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. Oba kluby zaczęły przepychanki na Twitterze, prześmiewczymi filmikami. Na boisku do śmiechu nie było już Zagłębiu. Sosnowiczanie już po 11. minutach musieli gonić wynik po bramce zdobytej przez Tomasza Swędrowskiego. Jeszcze przed przerwą ekipa znad Brynicy mogła doprowadzić do wyrównania, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy Maksymilian Rozwandowicz spudłował jedenastkę.

Zagłębie uparcie dążyło do wyrównania, ale ostateczny cios wyprowadził Ruch. Niebiescy w końcówce meczu ustalili wynik spotkania na 2:0 po golu strzelonym przez Kacpra Michalskiego. Przy tym trafieniu drugą asystę w tym sezonie zanotował Artur Pląskowski.

Ruch zwycięstwem nad sosnowiczanami umocnił się na pozycji lidera I ligi, które jeszcze na początku sezonu należało do Zagłębia. Dla chorzowian była to trzecia wygrana z rzędu.

Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)

Bramki: Swędrowski 11′, Michalski 89′