Chelsea straci dwóch piłkarzy

redakcja

Autor:redakcja

07 sierpnia 2022, 11:47 • 1 min czytania

Reklama
Chelsea straci dwóch piłkarzy

Jak potwierdził na konferencji pomeczowej menedżer Chelsea Thomas Tuchel Marcos Alonso chce odejść z klubu, który nie zamierza robić trudności piłkarzowi. O transfer poprosił również Callum Hudson-Odoi.

Reklama

Marcos Alonso chce odejść, a my zaakceptowaliśmy jego życzenie, dlatego nie było sensu wystawiać go dziś do gry – wyznał Tuchel na konferencji po meczu z Evertonem (1:0). Hiszpański obrońca jest już po słowie z FC Barceloną, z którą niebawem ma podpisać kontrakt. Nie będzie wiele kosztował, bowiem za rok wygasa jego umowa z The Blues. Na lewej stronie defensywy 31-latek ma rywalizować o skład z Jordim Albą. 

O zgodę na transfer poprosił również Callum Hudson-Odoi. Angielski skrzydłowy liczy na więcej szans na grę, a tych nie otrzymuje od Tuchela. Wobec tego jest gotowy odejść na wypożyczenie. Jak przekazał włoski dziennikarz Fabrizio Romano sprowadzeniem 21-latka interesują się dwa kluby Premier League – Southampton oraz Leicester City, a także Juventus i Borussia Dortmund, która już w zeszłym roku sondowała możliwość sprowadzenia skrzydłowego. Do końca okna transferowego Hudson-Odoi ma zaakceptować jedną z propozycji, a Chelsea dać zgodę na wypożyczenie.

Alonso występuje w Chelsea od 2016 roku, natomiast Hudson-Odoi jest wychowankiem The Blues.

WIĘCEJ O ANGIELSKIM FUTBOLU:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank