Oficjalnie: Banaszak podpisał umowę z mistrzem Uzbekistanu

redakcja

Autor:redakcja

26 lipca 2022, 14:32 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Banaszak podpisał umowę z mistrzem Uzbekistanu

Dotychczasowy napastnik lub skrzydłowy Górnika Łęczna – Przemysław Banaszak na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do mistrza Uzbekistanu – Paxtakora Toshkent. 25-latek podpisał kontrakt do 31 grudnia 2023 roku.

Reklama

O tym, że może dojść do takiej transakcji media donosiły od kilkunastu dni. Ostatecznie Górnik przystał na propozycję Uzbeków. Banaszak zawodnikiem łęcznian był od 2019 roku. W poprzednim sezonie rozegrał 28 meczów w Ekstraklasie, strzelając 4 gole i zaliczając 2 asysty. Ekipa z Lubelszczyzny w rozgrywkach 2021/22 zajęła ostatnie miejsce i spadła do 1. ligi, w której piłkarz zdążył rozegrać w obecnym sezonie dwa mecze.

Paxtakor Toshkent w sezonie 2021 (liga rozgrywana systemem wiosna – jesień) został mistrzem Uzbekistanu. W obecnie trwających rozgrywkach nowy klub Banaszaka zajmuje 3. miejsce w lidze z dorobkiem 23 punktów po 12 rozegranych kolejkach. Do lidera Navbahora traci dwa oczka.

 

WIĘCEJ O TRANSFERACH POLAKÓW:

Reklama

Fot. 400mm.pl

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank