Szachtar Donieck pozwie FIFA. Oczekuje 50 mln euro

redakcja

Autor:redakcja

09 lipca 2022, 12:57 • 1 min czytania

Reklama
Szachtar Donieck pozwie FIFA. Oczekuje 50 mln euro

Jak donosi serwis sport.ua władze Szachtara Donieck zamierzają wystosować pozew przeciwko FIFA. Wszystko za sprawą przedłużenia zasad tymczasowego zatrudniania ukraińskich i rosyjskich piłkarzy przez inne kluby.

Reklama

Szachtar zażąda od FIFA w sądzie około 50 mln euro – napisano na stronie sport.ua. Właśnie na tyle klub z Doniecka wycenił straty, jakie ponosi w związku z przedłużeniem zasad tymczasowego zatrudniania piłkarzy z Ukrainy i Rosji. Według Górników po ogłoszeniu decyzji przez FIFA wiele drużyn zaprzestało rozmów z Szachtarem.

FIFA prawdopodobnie będzie chciała uniknąć rozprawy sądowej i wypłaci odszkodowanie klubowi z Doniecka. Może to być precedens, który pociągnie inne ekipy do pójścia podobną drogą. Tym bardziej, że ukraińskie drużyny wystąpią w europejskich pucharach i zamiast się wzmacniać, tracą swoich ważnych zawodników. Inaczej ma się sytuacja rosyjskich zespołów, które wykluczono z rywalizacji na Starym Kontynencie.

WIĘCEJ O INWAZJI ROSJI NA UKRAINĘ:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank