Zmarł Andy Goram

redakcja

Autor:redakcja

02 lipca 2022, 16:43 • 1 min czytania

Reklama
Zmarł Andy Goram

Legendarny bramkarz szkockiego Rangers FC miał zaledwie 58 lat.

Reklama

O śmierci swojej legendy klub z Glasgow poinformował w mediach społecznościowych. Goram zmarł po krótkiej walce z chorobą nowotworową. Diagnozę otrzymał w maju –  rak przełyku w IV stopniu zaawansowania z przerzutami, które rozprzestrzeniły się na wątrobę, prawe płuco, trzy kręgi i żebra. Operacja nie była możliwa. Lekarze dawali mu jeszcze pół roku życia. Niestety, odszedł wcześniej, niż się spodziewano.

Reklama

Okres największej sławy Gorama przypadł na lata dziewięćdziesiąte. W latach 1991-1998 rokiem w barwach Rangersów sięgnął po pięć tytułów mistrza Szkocji i trzy krajowe puchary. Podczas swojej bogatej kariery reprezentował także barwy m.in. w Oldham Athletic, Hibernian czy Sheffield United. W 2001 roku, mając 37 lat nieoczekiwanie trafił jeszcze na półroczne wypożyczenie do Manchesteru United, związane z kontuzjami bramkarzy Czerwonych Diabłów. Rozegrał tam dwa mecze.

Szkot rozegrał także 43 mecze w drużynie narodowej. Uczestniczył w mistrzostwach świata w 1986 i 1990 roku oraz EURO 1992 i 1996.

CZYTAJ WIĘCEJ O SZKOCJI:

fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank