Wigry wycofały się z II ligi

redakcja

Autor:redakcja

25 czerwca 2022, 10:48 • 2 min czytania

Reklama
Wigry wycofały się z II ligi

Wigry Suwałki wycofały się z rozgrywek drugiej ligi. Powodem są problemy finansowe klubu.

Reklama

Najbliższy sezon Wigry spędzą w IV lidze podlaskiej. Klub opublikował w tej sprawie komunikat:

Zarząd Klub Wigry Suwałki S.A. z przykrością informuje, iż z przyczyn finansowych nie może przystąpić do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023.

W ostatnim czasie władze Klubu podjęły wiele starań, rozmów, spotkań, aby Wigry pozostały w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Niestety sytuacja Spółki, a dodatkowo wciąż rosnące wymagania finansowe na tym poziomie rozgrywkowym, nie dają gwarancji, iż uda się zapewnić stabilny poziom finansowania Klubu w przyszłości. Istnieje ogromne ryzyko, że w drugiej części nadchodzącego sezonu, nie będziemy mogli spełnić wcześniej zaciągniętych zobowiązań, a co gorsze istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej. To zaś oznaczałoby ogłoszenie upadłości Spółki.

W poczuciu odpowiedzialności za nasz Klub, jego historię, naszych piłkarzy, trenerów, zawodników szkolących się w Akademii, naszych pracowników oraz kibiców i całą społeczność Wigier Suwałki, jesteśmy zmuszeni podjąć tak dramatyczną decyzję. Przed jej ogłoszeniem konsultowaliśmy ją z Samorządem, partnerami i sponsorami.

Reklama

Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy krok – choć trudny – jest to ruch w kierunku uratowania przyszłości Wigier Suwałki i dający nam szansę na zachowanie ciągłości funkcjonowania Klubu w rozgrywkach piłkarskich. Drużyna przystąpi do rozgrywek IV Ligi Podlaskiej w sezonie 2022/2023.

Wigry spędziły kawał czasu na poziomie centralnym. W 2008 roku awansowały do drugiej ligi. W 2015 trafiły do pierwszej ligi, gdzie spędziły sześć sezonów. Klub dopiero co zakwalifikował się do baraży o awans na zaplecze Ekstraklasy. W ostatnim czasie z Suwałk odeszło wielu piłkarzy. Ma to związek z problemami finansowymi, przez które klub nie jest w stanie dalej funkcjonować na tym poziomie.

Wiele wskazuje na to, że po decyzji Wigier bardzo ucieszą się w Krakowie. Możliwy jest scenariusz, w którym Hutnik Kraków jednak pozostanie w rozgrywkach.

WIĘCEJ O WIGRACH SUWAŁKI: 

Reklama

Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
3
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank