Kostaryka wywalczyła awans na mistrzostwa świata

redakcja

Autor:redakcja

14 czerwca 2022, 22:09 • 1 min czytania

Reklama
Kostaryka wywalczyła awans na mistrzostwa świata

Kostaryka jest 32. zespołem, który wywalczył awans na katarski mundial, który rozpocznie się pod koniec roku.

Reklama

Wspomniana reprezentacja wygrała 1:0 z kadrą Nowej Zelandii w finale baraży międzykontynentalnych. Bramkę na wagę zwycięstwa dla formalnych gospodarzy (mecz odbył się w Katarze) zdobył Joel Campbell już w trzeciej minucie spotkania.

Już teraz wiemy, że Kostaryka zagra w grupie E: z Hiszpanią (23 listopada, godz. 17:00, Ad-Dauha), Niemcami (27 listopada, godz. 11:00, Ar-Rajjan) oraz Japonią (1 grudnia, godz. 20:00, Al-Khor). Do tej pory Kostaryka wystąpiła w pięciu turniejach finałowych mistrzostw świata (1990, 2002, 2006, 2014, i 2018). Najlepszy wynik uzyskała w 2014, gdy dotarła do ćwierćfinału.

WIĘCEJ O FUTBOLU REPREZENTACYJNYM:

Fot. Newspix.pl

Reklama

 

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank