Puchar Francji nie dla Marcina Bułki [WIDEO]

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

07 maja 2022, 23:44 • 1 min czytania 2 komentarze

Marcin Bułka i jego OGC Nice nie sięgną po Puchar Francji. W finale zespół Polaka przegrał z Nantes 0:1.

Jedyna bramka w tym starciu padła tuż po przerwie. W 47. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla klubu, którego właścicielem jest Waldemar Kita. Bułka nie zdołał obronić mocnego uderzenia Ludovica Blasa w środek bramki.

Więcej bramek w tym starciu nie padło. Dla ekipy Nantes był to pierwszy tytuł wywalczony od 21 lat. Na początku XXI wieku wygrywali mistrzostwo, a w finale krajowego pucharu zagrali po raz czwarty w swojej historii.