Lewandowski demoluje Salzburg. Hat-trick w 23 minuty! [WIDEO]

08 marca 2022, 21:53 • 2 min czytania 16 komentarzy

Robert Lewandowski nie zatrzymuje się. Kapitan reprezentacji Polski gra z Bayernem Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów z RB Salzburg. W pierwszym meczu padł niespodziewany remis 1:1. Dziś mistrzowie Niemiec nie dają szans przeciwnikowi i po 31 minutach prowadzili już 4:0. Trzy pierwsze gole strzelił „Lewy”.

Nasz rodak najpierw wykorzystał dwa rzuty karne. Kolejno w 12. i 21. minucie. Co ciekawe w obu sytuacjach zawodników FCB faulował ten sam obrońca Salzburga – Maximillian Weber. W 23. minucie Lewandowski zdobył bramkę z gry, dobijając swój własny strzał.

Jeszcze przed przerwą austriacki klub dobił Serge Gnabry, który strzelił czwartego gola dla Bawarczyków. Obecnie w meczu trwa przerwa. Dzięki trafieniom Lewandowski ma już 12 trafień w obecnej edycji Champions League i prowadzi w klasyfikacji strzelców tych rozgrywek.

Gol na 1:0

Gol na 2:0

Gol na 3:0

AKTUALIZACJA:

Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Bayernu 7:1. W drugiej połowie Lewandowski nie strzelił kolejnego gola, ale miał asystę przy bramce Leroya Sane, ustalającej wynik meczu. Dublet zaliczył też Thomas Muller. Honorowe trafienie dla Salzburga było autorstwa Mauritsa Kjaergaarda. W przegranym zespole od 46. minuty występował inny Polak – Kamil Piątkowski. „Lewy” grał do końcowego gwiazdka.