PRASA. Papszun: Za trzy lata mogę być emerytem

Opublikowane 21.01.2022 09:16 przez

redakcja

W piątkowej prasie na pierwszy plan wychodzą drużyny Ekstraklasy i ich przygotowania. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Ile czasu Cezary Kulesza może jeszcze grać w ryzykownego selekcjonerskiego pokera?

– Spokojnie, nie ma pośpiechu – mówi Sławomir Peszko, 44-krotny reprezentant, który przygląda się wyborom następcy Sousy. – Mam przekonanie, że to będzie przemyślana decyzja, nie szybka, spontaniczna. Wszyscy mówią, że do starcia z Rosją zostało mało czasu, ale to niczego nie zmieni, czy trener kadry będzie znany teraz, czy za dwa tygodnie. Na zgrupowaniu przed meczem i tak będą zaledwie trzy treningi. Najważniejszy będzie ten czas, kiedy piłkarze i szkoleniowiec już się spotkają, a do tego momentu jest jeszcze trochę. Teraz, poznając nazwisko selekcjonera, mógłbym się jedynie zastanawiać, czy mnie powoła, jakie miałem z nim dotychczas relacje, czy w ogóle mnie zna, czy ja znam jego. Wątpię jednak, by zatrudniono kogoś, kto w ogóle nie będzie znał naszych piłkarzy. Raczej nie będzie to drugi Sousa – stwierdza Peszko i wprost przyznaje, że jego faworytem jest Nawałka.

Nie tylko jego. Również Artur Wichniarek uznaje, że najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji byłby powrót na stanowisko byłego selekcjonera. Jednak i on nie nakłada presji czasowej na prezesa PZPN. – Czasu jest coraz mniej, ale ostatecznego terminu nie ma sensu wyznaczać, najważniejsze, by wybór był trafiony – stwierdza były napastnik.

Trener Rakowa, Marek Papszun o trudnej sztuce dzielenia się obowiązkami i zaufania sztabowi.

Zaskoczył mnie pan w trakcie naszego pierwszego wywiadu, kiedy Raków dopiero awansował do I ligi. Powiedział pan wtedy, że daje sobie dziesięć lat i może odejdzie z zawodu trenera.

Tak, tak.

Chce pan mieć spokojniejszą emeryturę?

Tego się trzymam.

To było kilka lat temu. Zegar tyka.

Zostało mi gdzieś ze trzy lata (wywiad z deklaracją trenera był w 2017 roku – przyp. red.). Najlepiej wie żona, ona czeka.

Naprawdę za trzy lata może pan powiedzieć: „Dziękuję, mówię pas”?

Taki jest plan. Zobaczymy, co z niego wyjdzie. Może trochę zmiękczy się żonę, może jakiś urlop… Na razie o tym nie myślę. Jesteśmy w trakcie fajnego sezonu – zajmujemy miejsce w czołówce, jesteśmy nastawieni do pracy, w zespole widać dużą energię. To też budujące, gdy od ponad dziesięciu dni trenujemy na zgrupowaniu w Belek i nie ma monotonii, znużenia. Ale jak mówię: to też trwało, żeby tych ludzi wyselekcjonować i by dziś mogła być taka atmosfera.

Z czego wynika ta pana deklaracja?

To prozaiczne. Ta praca jest…

Wyniszczająca?

Tak bym tego nie nazwał, bo może zostać źle odebrane. Na pewno tej pracy trzeba poświęcić się w całości. Na obozie w Turcji będziemy prawie trzy tygodnie, wracamy, chwila w domu i zaraz zaczyna się liga – znów ciągłe wyjazdy. Przyjeżdżasz do domu i nie masz wolnego, bo czeka cię kolejny mecz – analiza twojego zespołu, analiza przeciwnika, przygotowanie mikrocyklu. Jesteś w domu, a tak naprawdę ciągle w pracy. Nie masz czasu dla siebie, nie masz dla rodziny. Wciąż go brakuje, choć może to ja jestem źle zorganizowany i nie umiem tego poukładać. Aczkolwiek muszę przyznać, że ostatnio mam go więcej. Może więc ten mój kontrakt trochę się przesunie ze względu na to, że sztab mnie odciąża w działaniach. Chłopaki przejmują pracę, którą wcześniej wykonywałem, dlatego mogę mieć więcej czasu. Sztab jest rozbudowany i bardzo kompetentny. Udało mi się dobrać ludzi, którzy patrzą na piłkę tak samo. To znaczy na model gry, nie na piłkę. Rozumieją nasz model, dobrze go czytają, analizują i potrafi ą przekazać.

Pan musiał się tego nauczyć? Dzielenia pracą, większego zaufania współpracownikom.

Nigdy nie miałem tendencji, żeby wszystko robić sam. Ale też nie oddawałem zadania, jeżeli nie miałem pełnego zaufania, że będzie dobrze zrobione. Musi być jakość. Jeżeli ją widzę, chętnie oddałbym wszystko i koordynował całość. Teraz większość naszych działań jest na wysokim poziomie, dlatego zaczynam mieć więcej czasu w pracy z zespołem, mogę go też przeznaczyć na skauting.

Słodko-gorzkie dni Luquinhasa. W poniedziałek zmarła jego babcia, w środę po raz pierwszy był kapitanem Legii.

 – I tak będzie przynajmniej do końca obecnego sezonu. Zmiana jest przemyślana – powiedział o swoim wyborze trener Aleksandar Vuković. – Drużyna przyjęła decyzję z entuzjazmem – dodał Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii.

W ten sposób szkoleniowiec docenił zachowanie piłkarza w ostatnich tygodniach. W grudniu Brazylijczyk ucierpiał, kiedy do autokaru z piłkarzami wracającymi z Płocka po porażce z Wisłą wdarli się chuligani i poturbowali niektórych zawodników. Wśród nich był m.in. rozgrywający Legii. Po incydencie bardzo się wystraszył i natychmiast wyjechał do ojczyzny, opuszczając dwa ostatnie mecze ale jeszcze przed wylotem z Warszawy osobiście rozmawiał z nim prezes Dariusz Mioduski. Nie było jednak pewne, czy w ogóle wróci do stolicy po grudniowym urlopie. Postanowił, że to w Warszawie będzie kontynuował karierę.

 – Nie było potrzeby, żeby Luquinhasa o cokolwiek prosić. To niezwykle ważna kwestia, która skłoniła mnie do pewnych przemyśleń. Wszyscy w klubie i w zespole doceniliśmy, jak się zachował, jaką lojalnością i szacunkiem dla drużyny oraz klubu się wykazał. Tym bardziej, że mamy porównanie do zupełnie innego przypadku – mówił szkoleniowiec.

Nowy napastnik Pogoni, Kacper Kostorz opowiada o chorowaniu na mononukleozę, śmierci taty i tym, dlaczego wybrał Portowców.

(…) Ile czasu zajęło panu dojście do siebie?

Sama choroba, kiedy faktycznie źle się czułem, trwała ponad dwa tygodnie. Później dochodziłem do siebie stopniowo, najpierw ćwiczyłem w domu, np. na rowerku stacjonarnym. Na boisko wróciłem po prawie 40 dniach. Początkowo byłem bardzo słaby. Przed treningiem czułem się super, a w trakcie albo na końcu nagle „gasłem”. Jakby mi baterie wyciągano. I nie byłem w stanie nic z tym zrobić, bo po prostu mononukleoza tak działa. Na szczęście to już za mną i nie wracam do tego zbyt często.

Tyle że po chwili kolejny cios – śmierć pana ojca. Na co chorował?

Na nowotwór oka – czerniaka. Doktor mówił, że to jeden z najgorszych typów, z reguły ludzie żyją z tym około pół roku. Tata trzy lata walczył, jeździł do Warszawy na wlewy, ale to nie była równa bitwa. Krótko po tym, jak wznowiłem treningi po mononukleozie, odebrałem telefon, że mam wracać szybko do domu do Cieszyna. Dotarłem na 20, a o 3 tata zmarł. W ostatniej chwili zdążyłem się pożegnać. Jechałem ze świadomością, że mogę nie zdążyć.

Jak choroba taty na pana wpłynęła?

Kiedy dowiedziałem się o diagnozie, doznałem szoku i przez pewien czas nie potrafiłem się odnaleźć na treningach. Taka informacja musi na ciebie wpłynąć. Potem szkoleniowcy napominali, że o takich sprawach to trzeba mówić, ale początkowo nie chciałem. To nie są miłe rzeczy, trudno się tym dzielić. Dopiero później przyznałem się w Legii, co się właściwie u mnie dzieje i wtedy zrozumieli, skąd brała się moja gorsza forma. Uważam, że trzeba być silnym, dlatego nie chciałem chodzić i usprawiedliwiać się chorobą taty. Do tego mimo wszystko treningi mi pomagały, na boisku przynajmniej przez chwilę mogłem zapomnieć o tym wszystkim.

Lider kadry futsalistów Sebastian Leszczak mówi o celach drużyny w ME i karierze na trawiastych boiskach.

W Wiśle Kraków zadebiutowałem jeszcze w wieku 16 lat. Czy byłem na to gotowy? Tak, podobnie jak na pozostanie w Anglii. Debiutu się nie zapomina. Do tej pory mam te obrazki przed oczami. Duże wsparcie okazali mi wtedy ludzie z klubu. Dla chłopaków z rezerw i z juniorów był to sygnał, że każdy może znaleźć się na moim miejscu. Wystarczyło tylko ciężko trenować. Wiem, że mówiło się, że Leszczak odleciał, ale sodówki to ja nie miałem. Trener Maciej Skorża szybciutko studził głowy, nie pozwalał nikomu odlecieć. Dzięki niemu zrozumiałem, o co w tym wszystkim chodzi. Wszedłem do zespołu gwiazd, ale pewności siebie mi nie brakowało. Nie byłem zdeprymowany, gdy wkraczałem do szatni.

Pewnego razu musiałem najeść się wstydu. To był jednak zwykły niefart. Wyjazd na lotnisko był wcześnie rano, o 3.30 czy 4.30. Nastawiłem sobie budziki, ale zaspałem. Obudziłem się o 6.00, od razu zadzwoniłem do kierownika. Drużyna była już na lotnisku, samolot niebawem startował, więc zaproponowałem, że mogę dolecieć na zgrupowanie w Hiszpanii na swój koszt. Trener Skorża stwierdził, że nie ma takiej potrzeby. W zamian pojechałem trenować z drużyną Młodej Ekstraklasy. A gdy seniorzy wrócili, poszedłem na rozmowę z trenerem, wytłumaczyłem się i tyle. Żadnego zgrzytu nie było, wyszło po prostu pechowo.

Wtedy rozeszło się po kościach, gorzej było kilka miesięcy później. W styczniu 2010 roku zagrałem kilka sparingów w Polonii Bytom bez zgody Wisły. Byłem młodym chłopakiem, nie znałem za bardzo przepisów, a menedżer ponawijał mi makaron na uszy. Powtarzał, że mogę
odejść z Wisły, ale w rezultacie zostałem zawieszony przez nią na pół roku. Na szczęście odwołałem się i PZPN przyznał mi rację. To były szalone czasy, jeśli chodzi o menedżerów. Dzisiaj takich lewych agentów już raczej nie ma.

SPORT

Andrzej Grygierczyk o wyborze nowego selekcjonera.

Wybór trenera reprezentacji Polski – jak już każdy obserwator piłkarskiego życia w naszym kraju zdążył zauważyć – przeradza się w telenowelę z coraz bardziej zagmatwanym scenariuszem, mniej czytelnym podziałem na aktorów pierwszego i drugiego planu i z jeszcze bardziej enigmatycznym końcem; tak co do sposobu rozstrzygnięcia, jak i jego momentu. Tyle że to nie film, a prawdziwe życie, a jak to w życiu – czas się nie zatrzymuje. Właściwie trudno się dziwić Cezaremu Kuleszy, że zwleka i odwleka (moment decyzji), kluczy, zastanawia się… Początek jego prezesowskiej kadencji zbiegł się bowiem z sytuacją, z którą niewielu prezesów jakichkolwiek krajowych federacji miało do czynienia. Można nawet zaryzykować tezę, że żaden. Standardowo – kontrakty się kończą i się ich nie przedłuża (bo brak wyników), ale czy ktokolwiek zetknął się z tchórzostwem sprowadzającym się do ucieczki z okrętu w sytuacji, kiedy ten jeszcze nie tonie? Ba! Kiedy ma wszelkie dane, by dopłynąć szczęśliwie do brzegu (finałów MŚ)… Ale należy uwzględnić i to, że w przypadku Kuleszy obsada trenera reprezentacji to dlań pierwsza taka decyzja, że nigdy wcześniej miliony ludzi nie patrzyły mu na ręce – co najwyżej tysiące, w Białymstoku i okolicach – że świadomość odpowiedzialności jest ogromna, że cokolwiek zrobi może to mu zostać poczytane albo za błąd, albo… wielbłąd. No więc stąd ta ostrożność i rezerwa?

Rozmowa z Arkadiuszem Radomskim, byłym reprezentantem Polski.

Oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, ale wszystko wskazuje na to, że najbliżej roli selekcjonera jest Adam Nawałka. Jak pan ocenia taki wybór?

– Trudno powiedzieć. Trenera Nawałki nie ma w pracy zawodowej od blisko 3 lat. Czasu już trochę minęło i można było wyjść nieco z wprawy. Wiadomo, że jest to doświadczony szkoleniowiec, który odnosił sukcesy z reprezentacją. Wydaje mi się, że na ten moment to jedna z najlepszych opcji i że ostatecznie dojdzie do tego, że Adam Nawałka zostanie selekcjonerem.

Miał pan swoich faworytów?

– Ja widzę na tym stanowisku ludzi doświadczonych. Także takich, którzy osiągnęli już coś z innymi reprezentacjami, pracowali z naprawdę dobrymi zawodnikami i wiedzą, jak się z nimi obchodzić. To jest kluczowe. Myślę, że obecnie tacy szkoleniowcy na rynku są, ale to na pewno twardy orzech do zgryzienia dla prezesa Cezarego Kuleszy. Nie chciałbym być w jego skórze i podejmować tej decyzji, bo to bardzo trudne zadanie.

Jak się pan zapatrywał czy zapatruje na wizję zatrudnienia w obecnej sytuacji – na krótko przed barażami – trenera z zagranicy?

– Też ma to jakiś sens, żeby wziąć trenera tylko na baraże. Jeśli zrobi awans, to wiadomo, niech jedzie na mistrzostwa. A jeśli nie, kontrakt rozwiązuje się automatycznie. Myślę, że to jedno z najlepszych rozwiązań niż od razu wiązać się z kimś na rok czy dwa lata. Ja bym zrobił to w ten sposób.

SUPER EXPRESS

Jakub Husejko, pierwszy trener Kacpra Kozłowskiego, wskazuje, co może pomóc mu na Zachodzie.

 – Lubiłem pracować z Kacprem z tego powodu, że był bardzo zaangażowany w to, co robił – mówi Husejko, który jest optymistą co do przyszłości „Koziołka” na Zachodzie.

Dlaczego? – Wiem, że praktycznie każdemu polskiemu piłkarzowi jest ciężko po wyjeździe na Zachód, ale on ma cechy, które mogą mu bardzo pomóc. Umie szybko zaadaptować się w nowym środowisku, zawsze chciał jak najwięcej wyciągnąć od nowego otoczenia i dobrych nauczycieli. To widać na boisku, jak bardzo skorzystał na grze w Pogoni i reprezentacjach Polski. Wierzę, że jego związek z Brighton będzie udany, bo jeśli ten klub wydał na niego tak duże pieniądze, to musi mieć pomysł i plan na Kacpra – kończy pierwszy szkoleniowiec „Koziołka”, który w Bałtyku Koszalin szuka jego następców.

Fot. FotoPyK

Suche Info
16.05.2022

Paulo Dybala się rozkleił. Odchodzi z Juventusu [WIDEO]

Dziś w Turynie dzień pożegnań. Odchodzi Giorgio Chiellini, ostatni mecz domowy w barwach Juventusu rozegrał też Paulo Dybala. Ten pierwszy nie ukrywał wzruszenia, a drugi wręcz kompletnie się rozkleił. Widać, że to niezwykle emocjonalny moment dla reprezentanta Argentyny. Paulo Dybala was moved to tears after playing his last match at the Allianz Stadium 💔 pic.twitter.com/orheJPClvQ […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Arsenal znów pokonany. Liga Mistrzów ucieka „Kanonierom”

Arsenal przegrał dzisiaj 0:2 z Newcastle United i na kolejkę przed końcem sezonu plasuje się na piątym miejscu w Premier League. Wygląda na to, że „Kanonierzy” jednak nie zdołają powrócić do Ligi Mistrzów. Naturalnie najistotniejsza w kontekście walki o udział w Champions League była niedawna porażka podopiecznych Mikela Artety 0:3 z Tottenhamem Hotspur, zajmującym obecnie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

120 milionów euro za podpis dla Mbappe?

Jak informują hiszpańskie media oraz portal The Athletic, Kylian Mbappe po zakończeniu sezonu oficjalnie ogłosi przeprowadzkę do Realu Madryt. „Królewscy” skusili Francuza między innymi olbrzymią premią za podpis. 120 milionów euro – tyle ma zarobić Mbappe tylko za złożenie podpisu pod kontraktem. W teorii zatem mówimy o wolnym transferze, bo kontrakt napastnika z Paris Saint-Germain […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wzruszające sceny we Włoszech. Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem [WIDEO]

Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem. Doświadczony obrońca po sezonie rozstanie się ze „Starą Damą”, dlatego kibice urządzili mu niezwykle wzruszające pożegnanie. Chiellini grał dla Juve przez siedemnaście lat. Dlatego Massimiliano Allegri zdjął go w siedemnastej minucie dzisiejszego meczu z Lazio. Kibice urządzili legendarnemu defensorowi gorące pożegnanie. Widać było też wzruszenie Andrei Agnellego, szefa klubu. […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szysz, Poręba i Hładun pożegnani przez Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin utrzymało się w Ekstraklasie dzięki zwyżce formy w dwóch ostatnich meczach ligowych, ale przed „Miedziowymi” i tak wielkie zmiany. Klub już oficjalnie pożegnał Patryka Szysza, Łukasza Porębę i Dominika Hładuna. W mediach społecznościowych Zagłębia pojawiło się dziś pożegnalne zdjęcie. Dla Dominika Hładuna, Łukasza Poręby i Patryka Szysza sobotnie spotkanie z Rakowem Częstochowa było […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 22:30 – BIAŁEK, PACZUL, ROKI, JANCZYK I MICHALAK

Mistrza znamy, spadkowiczów znamy, ale i tak warto pogadać o Ekstraklasie. O 22:30 startują Weszłopolscy.  
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

PRASA. Dziekanowski: Papszun więcej wycisnął z Rakowa niż Skorża z Lecha

– Wciąż trwa walka o tytuł wicemistrzowski, ale już dziś mogę napisać, że – niezależnie od wyniku – największe wrażenie, zrobiła na mnie postawa Rakowa Częstochowa. Lech pokazywał w tym sezonie dwie twarze – momentami grał tak, jak od mistrza byśmy tego oczekiwali, ale były momenty, kiedy sobie myślałem: tak mistrzowi grać nie przystoi. Na […]
16.05.2022
Prasówka
14.05.2022

PRASA. Kamiński: Prosiłem Boga o wsparcie dla Lecha. I o porażkę Rakowa też!

Sobotnia prasa podkręca atmosferę przed meczami Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa. PRZEGLĄD SPORTOWY Były napastnik Lecha Poznań, Zbigniew Zakrzewski uważa, że „Kolejorz” zasłużył na tytuł. Pana zdaniem Kolejorz wjechał po tej serii gier na autostradę do mistrzostwa? Wydaje mi się, że to już ostatni gwizdek. W tym sezonie, a zwłaszcza w tej rundzie było wiele […]
14.05.2022
Prasówka
13.05.2022

PRASA. Szulczek: Lech jest najlepszy w Polsce, ale chcemy pokazać pazurki

Ligowy dodatek, analizy, rozmowy. Ekstraklasa wkracza w decydujący moment, więc weekendowe wydania gazet dostarczyły nam sporo treści. Sport Romuald Szukiełowicz przed kolejką. Nie życzy spadku Wiśle Kraków. Efektowne i wysokie zwycięstwo Zagłębia Lubin z Radomiakiem zrobiło na panu wrażenie? – Nie. Wiem, że zabrzmiało to dziwnie, ale tak właśnie uważam. Po prostu zdarzają się takie mecze, […]
13.05.2022
Prasówka
12.05.2022

PRASA. Lewandowski: Znajomość z Moraru? Tak naprawdę to on mnie zna, nie ja jego

Jak na czwartek, prasa jest całkiem ciekawa. PRZEGLĄD SPORTOWY Więcej drużyn, więcej meczów grupowych, z większą liczbą rywali – od sezonu 2024/25 Champions League czeka rewolucja. Dziś w LM biorą udział 32 zespoły, za dwa lata dojdą cztery. Dwa z dodatkowych miejsc otrzymają kluby z największą liczbą punktów zdobytych do rankingu krajowego w poprzednim sezonie. […]
12.05.2022
Prasówka
11.05.2022

PRASA. Kałużny: Wisła Kraków wygrywa tak często jak Marcin Najman

Co słychać w środowej prasie? Mamy raporty z reprezentacji – gdzie będziemy mieszkać w Katarze oraz z kim zagramy sparingi. Mamy także raport ze zgrupowania kadry Ukrainy, a eksperci i komentatorzy oceniają ligową rzeczywistość. Sport Piast z Lechem nie wygrał, ale i tak ma udaną wiosnę. – Moi zawodnicy być może nie zdążyli się ich […]
11.05.2022
Weszło
10.05.2022

PRASA. Majdan: Małgosia mówi „ciężką masz pracę: oglądasz mecze i jesz pizzę”

– Siedziałem kiedyś w redakcji i analizowałem jakiś mecz, kiedy zadzwoniła moja Małgosia. Zapytała, co robię. Odparłem, że pracujemy i czekamy na pizzę. Odpowiedziała: „Ty to masz ciężką pracę: oglądasz mecze i jesz pizzę”. To chyba najlepsza odpowiedź. Bardzo chciałem pracować przy piłce, bo na niej najlepiej się znam. Swego czasu realizowałem inną pasję – […]
10.05.2022
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xDDDDDDD
xDDDDDDD
3 miesięcy temu

Najlepszym rozwiązaniem ma być zatrudnienie wypalonego pryka, który jest trzy lata poza zawodem? I my niby chcemy awansować na MŚ? xDDDD

kol. Zenon
kol. Zenon(@kol-zenon)
3 miesięcy temu
Reply to  xDDDDDDD

chcemy.. tylko pytanie na które?

Bogdan
Bogdan
3 miesięcy temu

Nawalka do Startu Nidzica na staż, pozniej gdzie ciebie beda chcec

Maczeta
Maczeta
3 miesięcy temu

Panie Marku, po co na emke? Za 3 lata to na selekcjonera, mniej roboty, mniej stresu, wiecej kasy..

Suche Info
16.05.2022

Paulo Dybala się rozkleił. Odchodzi z Juventusu [WIDEO]

Dziś w Turynie dzień pożegnań. Odchodzi Giorgio Chiellini, ostatni mecz domowy w barwach Juventusu rozegrał też Paulo Dybala. Ten pierwszy nie ukrywał wzruszenia, a drugi wręcz kompletnie się rozkleił. Widać, że to niezwykle emocjonalny moment dla reprezentanta Argentyny. Paulo Dybala was moved to tears after playing his last match at the Allianz Stadium 💔 pic.twitter.com/orheJPClvQ […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Arsenal znów pokonany. Liga Mistrzów ucieka „Kanonierom”

Arsenal przegrał dzisiaj 0:2 z Newcastle United i na kolejkę przed końcem sezonu plasuje się na piątym miejscu w Premier League. Wygląda na to, że „Kanonierzy” jednak nie zdołają powrócić do Ligi Mistrzów. Naturalnie najistotniejsza w kontekście walki o udział w Champions League była niedawna porażka podopiecznych Mikela Artety 0:3 z Tottenhamem Hotspur, zajmującym obecnie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

120 milionów euro za podpis dla Mbappe?

Jak informują hiszpańskie media oraz portal The Athletic, Kylian Mbappe po zakończeniu sezonu oficjalnie ogłosi przeprowadzkę do Realu Madryt. „Królewscy” skusili Francuza między innymi olbrzymią premią za podpis. 120 milionów euro – tyle ma zarobić Mbappe tylko za złożenie podpisu pod kontraktem. W teorii zatem mówimy o wolnym transferze, bo kontrakt napastnika z Paris Saint-Germain […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wzruszające sceny we Włoszech. Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem [WIDEO]

Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem. Doświadczony obrońca po sezonie rozstanie się ze „Starą Damą”, dlatego kibice urządzili mu niezwykle wzruszające pożegnanie. Chiellini grał dla Juve przez siedemnaście lat. Dlatego Massimiliano Allegri zdjął go w siedemnastej minucie dzisiejszego meczu z Lazio. Kibice urządzili legendarnemu defensorowi gorące pożegnanie. Widać było też wzruszenie Andrei Agnellego, szefa klubu. […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szysz, Poręba i Hładun pożegnani przez Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin utrzymało się w Ekstraklasie dzięki zwyżce formy w dwóch ostatnich meczach ligowych, ale przed „Miedziowymi” i tak wielkie zmiany. Klub już oficjalnie pożegnał Patryka Szysza, Łukasza Porębę i Dominika Hładuna. W mediach społecznościowych Zagłębia pojawiło się dziś pożegnalne zdjęcie. Dla Dominika Hładuna, Łukasza Poręby i Patryka Szysza sobotnie spotkanie z Rakowem Częstochowa było […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 22:30 – BIAŁEK, PACZUL, ROKI, JANCZYK I MICHALAK

Mistrza znamy, spadkowiczów znamy, ale i tak warto pogadać o Ekstraklasie. O 22:30 startują Weszłopolscy.  
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Rutkowski: „Będziemy chcieli przeznaczyć spore środki i wzmocnić zespół”

Piotr Rutkowski w programie „Ekstraklasa po godzinach” przyznał, że Lech Poznań w letnim okienku transferowym ma zamiar jeszcze dodatkowo wzmocnić skład, by uniknąć spadku formy w kolejnym sezonie. – Nie można powiedzieć tak, że my zaczynaliśmy w tym sezonie od zera. Ten sezon zaczął się o wiele wcześniej. Jak zaczynaliśmy, to sezony porażek były ciężkie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Prezes Lecha Poznań nie rozumiał, co skandują kibice? „On głównie dośpiewywał”

Jak pisaliśmy rano, Piotr Rutkowski mocno zagalopował się podczas mistrzowskiej fety Lecha Poznań. Prezes „Kolejorza” wraz z kibicami obrażał między innymi głównego konkurenta w walce o tytuł, skandując „Raków-cwel”. Dawid Szymczak z portalu Sport.pl informuje jednak, że Rutkowski… twierdzi, iż nie rozumiał, co dokładnie wykrzykują kibice. – Piotr Rutkowski odezwał się do Michała Świerczewskiego i […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Chelsea wchodzi do walki o Roberta Lewandowskiego?

Możliwy jest zaskakujący zwrot akcji w sprawie Roberta Lewandowskiego. Dotąd wydawało się, że Polak albo zostanie w Bayernie Monachium na kolejny sezon, albo już latem trafi do FC Barcelony. Jednak zdaniem dziennikarzy „The Guardian” do gry o napastnika wkracza też Chelsea. I coś w tym może być, biorąc pod uwagę okoliczności. W The Blues przeprowadzane […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Coming out w Anglii. Piłkarz Blackpool ogłasza: „jestem homoseksualistą”

To może być olbrzymi przełom w świecie angielskiego futbolu. Po raz pierwszy od 1990 roku aktywny, profesjonalny piłkarz przyznał publicznie, że jest homoseksualistą. Na coming out zdecydował się Jake Daniels, 17-letni zawodnik Blackpool. W sezonie 2021/22 Jake Daniels rozegrał jeden mecz na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Stawia więc dopiero pierwsze kroki w zawodowej piłce, ale z […]
16.05.2022
Brama dnia
16.05.2022

Javi Moreno kontra Matuzalem | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Cykl współtworzymy wraz z naszymi partnerami z Gatigo! JAVI MORENO VS LIVERPOOL (16.05.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool po szalonym meczu pokonał Deportivo Alaves 5:4 w finale Pucharu UEFA. Sprytnym golem z rzutu wolnego popisał się tamtego dnia Javi Moreno, napastnik hiszpańskiego klubu.  MATUZALEM VS MILAN (16.05.2004) A skoro […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Klęska reprezentacji Polski U-17 na mistrzostwach Europy

Katastrofą zakończył się pierwszy występ reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy U-17. Biało-czerwoni przegrali z Francją aż 1:6. Dla polskie kadry U-17 to trzeci występ na mistrzostwach Europy. W 2002 roku Polacy odpadli w fazie grupowej, dziesięć lat później dotarli do półfinału turnieju. Teraz zanosi się raczej na powtórkę tego pierwszego scenariusza. Co tu dużo tłumaczyć, […]
16.05.2022
Żużel
16.05.2022

Wyścig traktorów, śrubokręt i walkower – kompromitacja w hicie żużlowej 1. Ligi

Niedziela, godzina 19:15. Kilka tysięcy kibiców, zgromadzonych na stadionie przy ulicy Legionów, przeżywa niesamowite emocje związane z hitem żużlowej eWinner 1. Ligi. Oto Cellfast Wilki Krosno miał odjechać spotkanie ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra i zgodnie z programem zawodów, żużlowcy obu ekip powinni już ustawiać się do startu w pierwszym biegu. Powinni, ale ostatecznie fanom, […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Klopp: „Będę zaskoczony, jeśli uda nam się pokonać Real Madryt”

Wielkimi krokami zbliża się czas ostatecznych rozstrzygnięć w Lidze Mistrzów. 28 maja 2022 roku zmierzą się ze sobą Liverpool oraz Real Madryt. Juergen Klopp, szkoleniowiec The Reds, faworyta do triumfu widzi w „Królewskich” z uwagi na ich doświadczenie. – To oni [Real Madryt] są zdecydowanymi faworytami. Mają olbrzymie doświadczenie. My też jesteśmy bardziej doświadczeni niż […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wybrano gracza sezonu w Bundeslidze. Lewandowski nie zdobył nagrody

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Robert Lewandowski jest powszechnie wskazywany jako najlepszy piłkarz Bundesligi. Ale nie w tym sezonie. Jak poinformowała liga za pośrednictwem mediów społecznościowych, najlepszym zawodnikiem rozgrywek wybrano Christophera Nkunku. 24-letni pomocnik RB Lipsk faktycznie imponował formą w sezonie 2021/22. Zapisał na swoim koncie 20 bramek, dołożył też do kolekcji 13 asyst. […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

Których piłkarzy ze spadkowiczów widzielibyśmy w Ekstraklasie?

Poznaliśmy już wszystkich tegorocznych spadkowiczów. Właśnie pomachaliśmy na „do widzenia” trzem klubom – Wiśle Kraków, Bruk-Betowi i Górnikowi Łęczna. Rozliczenia trwają, szukanie winnych w toku. Czy będziemy tęsknić? I tak, i nie, dopiero pierwszoligowe boje oddzielą ziarno od plew, ale postanowiliśmy przysiąść z notesem i wypisać sobie piętnastu zawodników, których – w bliższej lub dalszej […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szymanowski: „Niech się teraz legendy wiślackie tłumaczą”

Wisła Kraków po porażce z Radomiakiem Radom pożegnała się z Ekstraklasą. Rozgoryczenia tym faktem nie ukrywa Antoni Szymanowski, jedna z największych postaci w historii „Białej Gwiazdy”. 82-krotny reprezentant Polski wypowiedział się na łamach Interii. – Degradacja Wisły to zbyt trudny dla mnie temat, jako dla człowieka od dawna pozostawionego na bocznym torze. Przede mną postawiono […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

W „Niewydrukowanej” Wisła i Termalica byłyby poza strefą spadkową

W Ekstraklasie właściwie niemal wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły. Ale w naszej „Niewydrukowanej Tabeli” jest jeszcze kilka znaków zapytania. Gdyby nie błędy sędziowskie, to np. nie byłby jeszcze przesądzony spadek Wisły Kraków. Czas zająć się kontrowersjami z 33. kolejki. Zaczynamy od derbów Poznania, bo widzieliśmy opinie, że Corryn przyaktorzył i spadł w ręce van der […]
16.05.2022