Legia przezimuje w strefie spadkowej

redakcja

Autor:redakcja

19 grudnia 2021, 19:50 • 1 min czytania

Reklama
Legia przezimuje w strefie spadkowej

Dzisiejsza klęska z Radomiakiem Radom przesądziła sprawę – Legia Warszawa spędzi przerwę zimową w strefie spadkowej Ekstraklasy. „Wojskowi” zgromadzili zaledwie 15 punktów w osiemnastu spotkaniach.

Reklama

Można naturalnie wspomnieć po raz kolejny o zaległym spotkaniu mistrzów Polski z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, ale ogólnego obrazu to nie zmienia. Legia w jesiennej części sezonu zdołała odnieść zaledwie pięć zwycięstw w lidze:

  • 1:0 u siebie z Wisłą Płock (24 lipca)
  • 2:0 na wyjeździe z Wartą Poznań (14 sierpnia)
  • 3:1 u siebie z Górnikiem Łęczna (19 września)
  • 1:0 u siebie z Jagiellonią Białystok (28 listopada)
  • 4:0 u siebie z Zagłębiem Lubin (15 grudnia)

„Wojskowi” nie zremisowali ani jednego spotkania. Polegli aż trzynastokrotnie. Z Radomiakiem Radom (1:3 i 0:3), Wisłą Kraków (0:1), Śląskiem Wrocław (0:1), Rakowem Częstochowa (2:3), Lechią Gdańsk (1:3), Lechem Poznań (0:1), Piastem Gliwice (1:4), Pogonią Szczecin (0:2), Stalą Mielec (1:3), Górnikiem Zabrze (2:3), Cracovią (0:1) oraz Wisłą Płock (0:1).

W tej chwili sytuacja w dolnej części ligowej tabeli wygląda następująco:

Reklama

CZYTAJ TAKŻE:

fot. NewsPix.pl

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

AbsurDB
0
Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank