Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Opublikowane 28.11.2021 12:35 przez

Krzysztof Stanowski

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii.

Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową.
– Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny.
– Pali się czy coś?
– Pali się mój klub, ale już przygasa.

Ale można też zacząć tekst w zupełnie inny sposób, od razu zwiastujący kupę śmiechu.

Dariusz Mioduski udzielił wywiadu.

To jest dobry wstęp do komedii. Każda polska komedia tak powinna się zaczynać, bo wtedy mamy gwarancję beki. Wyobrażam sobie nawet tę scenę. W sali kinowej gaśnie światło, a na ekranie pojawia się napis „Dariusz Mioduski udzielił wywiadu”. I rechot niesie się po całym budynku. Ludzie niewtajemniczeni nie wiedzą, o co chodzi, ale jest ich garstka. A że śmiech bywa zaraźliwy, po chwili też się śmieją i krztuszą popcornem. Można byłoby pokazywać właściciela Legii jadącego malutkim samochodem Jasia Fasoli i pozdrawiającego tłumy.

No więc: Dariusz Mioduski udzielił wywiadu.

Termin publikacji był dość niestandardowy. To znaczy opublikowano ten wywiad pół godziny przed meczem z Leicester City, a wydawałoby się, że dla klubu, który wydawał siano na bezsensowną outdoorową kampanię „we are back” (jakby to kogoś obchodziło w Moskwie czy w Neapolu, że oni są back czy nie back) taki mecz jest jakimś tam powodem do dumy. No ale piłkarze wychodzą na boisko, a w tym czasie kibice czytają i oczom nie wierzą. Być może plan był taki, że jakiegoś wywiadu trzeba udzielić, ale jako że z góry wiadomo, iż będzie on głupi, to można przykryć go meczem. Niestety był tak głupi, że nawet mecz go nie przykrył.

Na dzień dobry Mioduski stwierdził, że teraz chce Papszuna. Jest to o tyle zabawne, że jakieś 2-3 miesiące temu w towarzystwie mówił, że takiego jak Papszun to nigdy nie zatrudni, ale widać to jeszcze wtedy nie był ten etap długofalowej wizji co teraz. Wtedy nie wyobrażał sobie Papszuna, teraz nie wyobraża sobie życia bez Papszuna. W Legii Mioduskiego wszystko jest długofalową wizją, no chyba że nie jest – ale do tego dojdziemy.

Tak. Mogę potwierdzić, że chcemy się porozumieć ze szkoleniowcem i jego sztabem. Jeśli nie będzie możliwe zatrudnienie go zimą, to jesteśmy gotowi poczekać do końca sezonu. Wierzę też, że dołączenie trenera Papszuna będzie dla Legii Warszawa bardzo pozytywną zmianą, a on sam będzie potrafił wykorzystać w pełni potencjał naszego klubu, który ma dzisiaj warunki do rozwoju na poziomie czołowych europejskich marek – stwierdził prezes tysiąclecia.

Na poziomie czołowych europejskich marek, czyli jakich? Które czołowe europejskie marki szukając nowych piłkarzy w zasadzie przebierają w śmietniku, które szczycą się sprowadzeniem rezerwowego z Dinamo Zagrzeb? Które czołowe europejskie kluby sprzedają bardzo ważnego piłkarza między meczami o awans? Co to są czołowe europejskie marki – Liverpool, City, PSG, czy może Eintracht, Olympiakos albo Galatasaray? Bo do żadnego z tych klubów Legia nie ma podjazdu. Czy Mioduski może wreszcie zrozumieć, że Legia nie pretenduje do bycia żadną czołową europejską marką, tylko po kilku latach nieudanych podejść wreszcie udało się jej awansować do europejskich pucharów drugiej kategorii? Na czym polegają te warunki rozwoju? Na współpracy z niestabilnym prezesem, introwertycznym i grającym we własną grę dyrektorem? Śmiesznym budżetem transferowym? A może na tym, o czym mówił już kilka lat temu Jacek Magiera – że do klubu nie trafił ani jeden piłkarz z jego listy życzeń, bo całą drużynę autorsko zbudował mu prezes Mioduski? Na dowiadywaniu się o transferach z mediów?

Ale na razie Mioduski chce na Marka Papszuna zaczekać, może do końca roku, a może do końca sezonu. I tu mamy wielopoziomowy brak szacunku.

Po pierwsze jest to brak szacunku dla obecnego trenera Legii. Z tym, że nie chodzi mi o samego Marka Gołębiewskiego, bo powiedzmy sobie – jest to pasażer na gapę w tym pociągu. Stał na peronie i czekał na pociąg do Wikielca, a podjechał pociąg jadący w Europę. No to wsiadł, co miał robić. Ale patrzę na to szerzej. To brak szacunku do instytucji trenera Legii. Brak szacunku do tej funkcji w klubie. Legia jest na przedostatnim miejscu w lidze i szykuje się do arcyważnego meczu z Jagiellonią, bo teraz każdy mecz jest arcyważny. Tymczasem piłkarze dostają przekaz, że jak dobrze pójdzie to z obecnym trenerem mają się przemęczyć jeszcze ze trzy tygodnie. Bez względu na to, kto jest trenerem Legii, to dopóki nim jest, prezes powinien go budować, bo powinien budować hierarchię. Tymczasem Mioduski zrobił z niego pajaca, który jest bo jest, ale w sumie lepiej, jakby go nie było. I może znajdzie jeszcze kogoś do roli pajaca, bo media donoszą (a konkretnie meczyki.pl), że gdyby Papszun nie przyszedł przed czerwcem, to może jeszcze ktoś dostanie szansę usiąść na ławce. Czyli zatrudni się kogoś, kto na dzień dobry otrzyma informację, żeby sobie poszedł.

Tu wchodzisz, a tamtędy wychodzisz.

Wywiad to też to brak szacunku dla Rakowa Częstochowa i samego Marka Papszuna. Jeśli Papszun nie ustalił wszystkich warunków przejścia do Legii i nie dał słowa Mioduskiemu (jak sam twierdzi), to jest to całkowita kompromitacja prezesa Legii, postawienie Papszuna w sytuacji bardzo niekomfortowej i naplucie w twarz prezesowi Rakowa, który tym się różni od prezesa Legii, że akurat podpisany z Papszunem kontrakt ma – do czerwca. Jeśli jednak Papszun słowo dał, to jest to cyniczne wykorzystanie tej sytuacji dla ratowania własnej dupy, kosztem Papszuna właśnie, który teraz w Rakowie musiałby się czuć podle, jak zdrajca. W obu wariantach Mioduski zrobił Papszunowi świństwo i zaburzył komfort jego aktualnej współpracy z piłkarzami Rakowa. Tylko po to, by wzbudzić wrażenie (litość?), że pożar jest pod kontrolą, a wybrany strażak już nadjeżdża.

Ale takie słowa jak „dupa”, „świństwo” i „pożar” nie przystają do wzniosłych słów Mioduskiego. Bo gdy on coś mówi, rozpogadza się niebo.

Chcę rozwijać klub z trenerem, dla którego etos ciężkiej pracy w połączeniu z pełnym profesjonalizmem jest credo zawodu trenerskiego. Pozytywne, choć nie jest obligatoryjne, jest to, że trener Papszun jest z Warszawy i rozumie, czym jest Legia dla Warszawy i dla kibiców, rozumie jaka jest atmosfera na każdym stadionie w Polsce, gdy tylko podjeżdża nasz klubowy autokar – stwierdził.

To dobrze, że bycie z Warszawy nie jest obligatoryjne, bo sam prezes urodził się w Chełmnie, a wychował w Bydgoszczy. W każdym razie już po tym fragmencie – zwiastującym doniosłość – było wiadomo, że w wywiadzie padną magiczne litery – DNA. Dziwię się, że nikt nigdy nie mówi o legijnym kwasie deoksyrybonukleinowym, tylko zawsze ta skrócona wersja. Czy nie lepiej by brzmiało, gdyby prezes mówił, że Legia ma swój kwas deoksyrybonukleinowy? Hmm. Sprawdźmy, czy jest ten kwas zdaniem Mioduskiego: – Mamy swoje przemyślenia, również dotyczące przytoczonego „legijnego DNA”. Dla mnie to głód zwycięstwa, walka, determinacja, ale przede wszystkim potwierdzanie swojej jakości na boisku. Jakości, którą wielu z tych piłkarzy ma na wysokim poziomie. Musi być jednak więcej ciężkiej pracy, a mniej pychy. Potrzebujemy większej odpowiedzialności za klub i za zespół. Piłkarze muszą mieć poczucie, że nie grają „pod siebie”, tylko tworzą jeden organizm. I że czują się tu jak w domu, gdzie każdy jak najlepiej wypełnia swoje obowiązki.

To pewnie dlatego kiedy Celhaka odmówił gry w rezerwach, to od razu dostał nagrodę i zagrał w pierwszej drużynie? I pewnie dlatego jak trener swoimi wyborami wskazał nieprofesjolnaie prowadzących się graczy, to klub za kilka dni wydał oświadczenie, że takich profesjonalistów to ze świecą szukać, a winny okazał się Wojtek Kowalczyk. Ale dobrze, zostawmy. Pięknie brzmią te słowa o kwasie deoksyrybonukleinowym Legii, ale tak naprawdę to nie żadne DNA, tylko wytyczne dla dobrych sportowców na całym świecie. Natomiast akurat DNA Legii – jeśli już mamy się uczepić tej groteskowej terminologii – jest zupełnie inne. Legia, co przyzna każdy jej obiektywny kibic o dostatecznie długim stażu, ma w DNA bylejakość, nieuzasadnione przekonanie o własnej wielkości, tendencję do gwiazdorzenia, wywyższania się, lenistwo, rozpasanie, marnowanie potencjału i pychę właśnie – to właśnie dlatego przez większość swojej historii legioniści nie notowali takich wyników, jakie oczekiwali ich kibice, a wielu legendarnych zawodników nigdy nawet nie zdobyło mistrzostwa kraju.

Tekst Mioduskiego, który w jednym akapicie mówi o „czołowej europejskiej marce”, a w następnym apeluje o mnie pychy, to w ogóle ciekawa sprawa. Trudno znaleźć kogoś takiego jak Mioduski, kogo grzech pychy dotyczy w szczególności – czego pokaz daje w zasadzie w każdym wywiadzie od kilku lat. Apelował by oddawano mu piłkarzy z innych klubów, bo on ich drożej sprzeda i się podzieli, opowiadał, że nigdy Piast i Legia nie będą miały podobnych celów (a po kilku miesiącach od wywiadu Piast zdobył mistrzostwo), przy wywiadach na temat podziału pieniędzy z praw TV trudno było nie wychwycić pogardliwego tonu względem innych klubów. Rozprawianie o pięknej przyszłości, będąc na przedostatnim miejscu, nie ma wiele związku z ciężką pracą, za to sporo z pychą.

Ale jak do tego doszło? – Można stwierdzić, że potencjalnym błędem, który biorę na klatę, było zatrudnianie trenerów przede wszystkim pod wynik, pod presją czasu, pod presją mediów i różnego typu ekspertów – stwierdził Mioduski.

Prezes tysiąclecia do tej pory popełniał błędy, przepraszam – potencjalne błędy (to ważne, bo ktoś mógłby go posądzić o robienie błędów rzeczywistych i bezspornych, a to nadużycie), bo zatrudniał trenerów pod presją mediów i ekspertów. Chciałbym zobaczyć tych ekspertów i poczytać te media, które mu doradzały zatrudnianie Jozaka, Klafuricia czy Są Pinto, czy nawet Vukovicia, bo takich głosów też nie pamiętam. W każdym razie jak ktoś kto pitoli przez 5 lat o długofalowych wizjach może nagle stwierdzić, że działał pod presją mediów i ekspertów? Na bank gdyby mu się coś wreszcie udało, to by nie powiedział, że to dzięki mediom i ekspertom, wtedy byłoby, że to dzięki jego długofalowej wizji i pieczołowicie stworzonej strukturze. A teraz – wszystko przez media i ekspertów, bo się ich słuchał. Ale już przestaje. Teraz będzie wizja, chyba że się nie uda, to wtedy za „potencjalne błędy” zostaną obwinione media i eksperci.

Magiera mówił, że Mioduski nie liczył się z jego zdaniem przy budowaniu drużyny i budował ją sam, Vuković dorzucił, że Mioduski z kolei nie zbudował żadnego trenera, a Michniewicz już podczas pracy w Legii mówił głośno, że to wszystko idzie źle i że nie ma wpływu na transfery i na kształt zespołu, ale dostał szybką publiczną kontrę, którą można spuentować jako „stul dziób frajerze i ciesz się, że tu jesteś”. Teraz wspomina się, że Papszun miałby dostać kontrakt na pięć lat, ale obawiam się, że jest to kontrakt pięcioletni, o ile przez pięć lat będzie mu cały czas dobrze szło – wtedy tak. Natomiast jak zacznie mu iść gorzej, to z pięciu lat może się zrobić pięć miesięcy. Zresztą cała operacja pt. „Papszun w Legii” przepełniona jest pychą. Bo gdyby tej pychy nie było, to byłaby analiza – dlaczego mu tak dobrze w Rakowie idzie? A takiej analizy nie ma. Jest silne przekonanie, że wystarczy wziąć jednego człowieka i już będzie z górki. Tymczasem Raków to klub poukładany na każdym poziomie i regularnie wzmacniający się kompetentnymi ludźmi, ale też dość szybko wycofujący się z błędów personalnych. Tam jest ciągły ruch (nie mylić z chaosem), aby iść w górę, a w Legii jest przekonanie, że no gdzie mieliby pracować najlepsi ludzie, jeśli nie na Łazienkowskiej. A skoro pracują na Łazienkowskiej, to z automatu oznacza, że są najlepsi.

Weźmy taki fragment wywiadu: – LTC jest najnowocześniejszym ośrodkiem w tej części Europy, które oferuje warunki do treningu na najwyższym poziomie. Pracuje tu grono osób dla którego najważniejszy jest powrót Legii Warszawa do seryjnego wygrywania meczów w Ekstraklasie. Bardzo w tym momencie liczę na Inakiego Astiza i Tomka Jarzębowskiego. Znają ten klub i go kochaj, a ich zadaniem jest wspieranie trenera Gołębiewskiego.

Nie mam nic do Inakiego Astiza i Tomasza Jarzębowskiego, ale mają oni zerowe doświadczenie trenerskie i mają wspierać trenera, który ma niewiele większe. Tylko ktoś naprawdę oderwany od rzeczywistości może chwalić się taką koncepcją – bo równie dobrze można byłoby wylosować dwóch innych byłych piłkarzy, np. Dicksona Choto i Bartosza Karwana. A LTC to już w ogóle PR-owa wydmuszka. Każdy ośrodek treningowy w największym skrócie to głównie łąki, na których stoją bramki, i budynki, w których można się przebrać, zanim się na te łąki wyjdzie. O tym, jak dany ośrodek funkcjonuje, decydują ludzie. Ten Legii funkcjonuje żałośnie, co widać po jakości wychowanków klubu i ich liczbie. Ta jakość była znacznie wyższa, gdy ośrodek jeszcze nie istniał, a potem posypała się totalnie – co można łączyć z pechem, ale można też z jakością ludzi, którzy w nim pracują.

Dlatego jeśli nie ma się wychowanków, którymi można byłoby się pochwalić, a pycha nie pozwala nie pochwalić się w ogóle, to…

 Mamy w drużynie etatowych reprezentantów swoich krajów, mamy znających ligę jak własną kieszeń Polaków – stwierdził Mioduski.

No, Polaków znających ligę jak własną kieszeń to jest dwóch, czyli Jędrzejczyk i Wieteska, bo Slisz to chyba jeszcze nie, natomiast ciekawszy jest wątek etatowych reprezentantów, co – takie mam wrażenie – Dariusz Mioduski podkreśla z dumą. Ale znowu – nieuzasadnioną. Abu Hanna na pewno etatowym reprezentantem Izraela nie jest, skoro w ostatnich 7 meczach rozegrał 45 minut. Mathias Johansson też nie, bo z ostatnich ośmiu meczów eliminacji mistrzostw świata, zagrał w jednym. Igor Kharatin ostatni występ w kadrze, czterominutowy zresztą, zaliczył ponad rok temu. A Mladenović w siedmiu meczach eliminacyjnych na boisku spędził dwie minuty. Bardzo na siłę etatowym reprezentantem można byłoby określić Lirima Kastratiego, ale powiedzmy sobie szczerze – ani 140 minut w sześciu meczach eliminacji MŚ wrażenia nie robi, ani słowo „Kosowo” tym bardziej.

Zostaje rzeczywisty etatowy reprezentant: Mahir Emreli z Azerbejdżanu.

Z Azerbejdżanu.

Gdyby dokupić mu do pomocy kogoś z San Marino albo Andory, bilans etatowych reprezentantów poszedłby do góry, ale czy poziom sportowy – nie wiadomo (ale też nie przesądzajmy, że na pewno nie). W każdym razie chyba dla każdego powinno być jasne, że Legia nie ma w składzie ani jednego piłkarza, który miałby jakąkolwiek pozycję na rynku międzynarodowym, bo nikt normalny nie podnieca się zawodnikami z kadr półśmiesznych.

I taki to był wywiad. Przepełniony pychą właśnie. A skutków tego wywiadu chyba nikt do końca nie przewidział, bo dzisiaj kibice Legii w licznych komentarzach apelują do Marka Papszuna, aby… nie przychodził. Ale nie dlatego, że go nie chcą, tylko dlatego, że im go żal – że będzie następną ofiarą prezesa tysiąclecia.

„Rozmawialiśmy z trenerem regularnie, przekazywałem swoje uwagi i sugestie, bo wszyscy widzieliśmy, co się dzieje, że nie idziemy we właściwym kierunku” – czyż ten fragment nie charakteryzuje najlepiej warszawskiego domu wariatów?

Chociaż nie. Na koniec jest element sfochowania.

Łatwo rozporządzać cudzymi pieniędzmi. Wszystkich moich krytyków zachęcam do zainwestowania swoich pieniędzy w piłkę nożną – stwierdził Mioduski.

Nie wiem czy wszyscy, ale bardzo wielu pana krytyków inwestuje swoje pieniądze w piłkę. Na przykład kupują bilety, koszulki, karnety, abonamenty telewizyjne albo hot-dogi. A pan tymi pieniędzmi później obraca, tylko że nieudolnie. To przecież nie jest tak, że pan co roku wrzuca 100 milionów, tylko to ludzie wrzucają i panu powierzają tę forsę, a pan ją marnotrawi. Pływając w oceanie pychy, można tego nie dostrzec.

Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Weszło
25.01.2022

POLSKA NA EURO 2022 W PIŁCE RĘCZNEJ. HIT CZY KIT?

25.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Weszło
25.01.2022

POLSKA NA EURO 2022 W PIŁCE RĘCZNEJ. HIT CZY KIT?

25.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Brama dnia
25.01.2022

Kaka kontra Tommaso Rocchi | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się o 18 lat. KAKA VS ANCONA (25.01.2004) Czasami zdarza nam się wyróżniać bramki bardziej za asystę niż za sam strzał. I tak jest w tym przypadku. Genialne zachowanie Jona Dahla Tomassona. Pyknął jak na hali.  TOMMASO ROCCHI VS JUVENTUS (25.01.2004) Tego samego dnia Empoli sensacyjnie […]
25.01.2022
Prasówka
25.01.2022

Kosowski: Jan Urban? Warto się przyjrzeć tej kandydaturze

Wtorkowa prasa to kolejne wątki dotyczące wyboru selekcjonera, a także kilka niezłych rozmów.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Kamila Kosowskiego, na zatrudnieniu przez PZPN może zyskać przede wszystkim sam Szewczenko. Czytałem, że Ukrainiec miałby zarabiać u nas 2,5 miliona euro rocznie. To ponad 10 milionów złotych, a jeśli podpisze kontrakt na dwa lata, to siłą rzeczy Szewczenko […]
25.01.2022
Brama dnia
24.01.2022

Danny Murphy kontra Ronaldo | BRAMA DNIA

Poniedziałkowa „Brama dnia” – częstujcie się! Jak zawsze zapraszamy do oglądania i głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. DANNY MURPHY VS C. PALACE (24.01.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool rozegrał jedno z najpiękniejszych spotkań za kadencji Gerarda Houlliera. The Reds w półfinale Pucharu Ligi pokonali ekipę Crystal Palace aż 5:0, a efektownym trafieniem z […]
24.01.2022
Na zapleczu
24.01.2022

„Chcę udowodnić, że da się przejść drogę od akademii do debiutu w Ekstraklasie w Rakowie”

Oskar Krzyżak jesienią był wyróżniającym się młodzieżowcem na boiskach pierwszej ligi. Jego Skra Częstochowa była rewelacją sezonu głównie dzięki świetnej defensywie, którą współtworzył. Stoper pojechał więc na zimowe zgrupowanie do Turcji z Rakowem, który liczy, że Krzyżak wkrótce zadebiutuje w jego barwach w Ekstraklasie. W wywiadzie z Weszło zawodnik opowiada o początkach swojej kariery i […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

PRASA. Szewczenko coraz bliżej polskiej kadry. Przeciąganie liny z Genoą

Szewczenko coraz bliżej objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Wywiady z Jarosławem Mroczkiem i Jakubem Kamińskim. Szykuje się polski duet w Fiorentinie? O tym m.in. w dzisiejszej prasówce.  „SPORT” Wiśle Kraków wyrwano dwa zęby trzonowe, ale „Biała Gwiazda” sporo zarobiła na odejściu Aschrafa i Yeboaha. Czy następcy dadzą radę? To duża zmiana dla Wisły. Kluby z […]
24.01.2022
Weszło
13.12.2021

Człowiek niebezpieczny dla otoczenia

Pierdołowatość, którą wykazuje się Dariusz Mioduski podczas zarządzania Legią, może być obiektem drwin ze strony kibiców innych klubów. Problem w tym, że ta pierdołowatość stała się niebezpieczna dla otoczenia. Już po raz drugi podczas jego kadencji – nie tak długiej znowu – pobici zostali piłkarze. Nie można przerzucać winy za przestępstwa popełniane przez bandytów na […]
13.12.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Weszło
16.11.2021

Stanowski po meczu z Węgrami: Sabotaż

Nie zdarzyła się – jeszcze – żadna katastrofa. W zasadzie – jeszcze – nie wydarzyło się nic złego. Tylko, że – już teraz – widzimy, iż zarządzanie polską kadrą jest nie tyle oryginalne, co dziwaczne. Na ostatniej prostej eliminacji wykonaliśmy tak niewytłumaczalne ruchy, że inne słowo niż „sabotaż” nie przychodzi do głowy. Na skutek tego […]
16.11.2021
Weszło
10.08.2021

Stanowski o Messim, Barcelonie, PSG i jedynym meczu…

Wszystko poszło źle. W zasadzie: najgorzej jak mogło. Jeśli prawdą jest, że aby doszło do katastrofy lotniczej, musi zostać popełnionych jednocześnie kilka błędów, to w tym wypadku liczbę błędów można było liczyć w setkach, zaczynając od największego: nie leciał z nami pilot. Przyznajcie sami, że jest to jedno z większych niedopatrzeń, jakie można sobie wyobrazić. […]
10.08.2021
Weszło
18.07.2021

Wybory, których nie ma

W wyborach na prezesa PZPN nie ma debat publicznych. Ale co dziwniejsze: nie ma nawet debat wewnętrznych. Kandydaci nie mają gdzie i kiedy się zmierzyć. W piątek miało odbyć się spotkanie klubów Ekstraklasy z kandydatami na prezesa PZPN, Cezarym Kuleszą i Markiem Koźmińskim. Miało się odbyć, z inicjatywy Wojciecha Cygana, nowego wiceprezesa ds. piłkarstwa profesjonalnego, […]
18.07.2021
Weszło
24.06.2021

Stanowski podsumowuje Euro i Paulo Sousę

Z uwagi na dość sporą grupę ludzi, którzy albo mają kłopoty ze zrozumieniem dłuższych tekstów, albo im się dłuższych tekstów nie chce w ogóle czytać, więc zadowalają się tytułem i zdjęciem, na wstępie napiszę: Paulo Sousa powinien zostać. Można sobie wracać do tego zdania co jakiś czas, dla utrwalenia i za każdym razem, gdy przez głowę […]
24.06.2021
Liczba komentarzy: 130
Subscribe
Powiadom o
guest
130 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Milosz
Milosz
1 miesiąc temu

Zakolarz w formie , pisze byle gowno byle tylko pojechać po Legii . Czytając te wypociny wydaje mi się ze żeby zostać takim „dziennikarzem” wystarczy jechać na dwójkach z J. polskiego. Czasem mam wrażenie ze to robienie laski lesnodorskiemu mu tak zaszkodziło .

Alicia Thorpe
Alicia Thorpe
1 miesiąc temu
Reply to  Milosz

Amazing! I’ve been making $85 every hour since i started freelancing over the internet half a year ago… I work from home several hours daily and do basic work i get from this company that i stumbled upon online… I am very happy to share this work opportunity to you… It’s definetly the best job i ever had…Check it out here…  http://Www.WorkJoin1.com

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Alicia Thorpe

$85 per hour … it is like modern slavery rate … freelancer who makes less than $200/h is worthless and looser … like you are

Dr Cygan
Dr Cygan
1 miesiąc temu
Reply to  Arek

Gadasz z botem, typie.

Vera Listenna
Vera Listenna
1 miesiąc temu
Reply to  Arek

^^^### Witamy w najlepszym serwisie randkowym o tematyce erotycznej — https://mysp.ac/50fjz

Wołyński
Wołyński
1 miesiąc temu
Reply to  Milosz

A tu bym nieco polemizował. Krzysztof Stanowski warsztatowo akurat jest bardzo dobrym dziennikarzem, no a może raczej był, bo dziś jest biznesmenem, który tylko czasem coś napisze. Co do reszty zaś zgoda, bo u niego kumple przede wszystkim.

Fakty :).
Fakty :).
1 miesiąc temu
Reply to  Wołyński

Stanowskiego Lubie nie ukrywam, bo słucham jego kanału. Ale ciągle pisanie o Legii moze w końcu coś pozytywnego :).

Big Tam
Big Tam
1 miesiąc temu
Reply to  Fakty :).

lubisz Stanowskiego no słuchasz jego kanału? A nie powinno być na odwrót? To jest właśnie poziom fanów tego oszołoma.

ashdgkakyadgja
ashdgkakyadgja
1 miesiąc temu
Reply to  Fakty :).

a co można napisać pozytywnego skoro to dom wariatów silny w ostatnich latach słabością swoich ligowych rywali, Szopen to pyszałkowaty nuworysz przekonany, ze skoro zarobił parę złotych to jest Bogiem, bez analizy na ile czasy i odpowiedni znajomości mu w tym pomogły,

Leszczu
Leszczu
1 miesiąc temu
Reply to  Milosz

No to zostań dziennikarzem i rób takie siano jak on.

Mały Sukinsyn
Mały Sukinsyn
1 miesiąc temu
Reply to  Leszczu

Nie robi siana jako dziennikarz, tylko 1. pisze polityczne teksty w zamian za kasę z państwowych firm, 2. nielegalnie reklamuje bukmacherkę, 3. sprzedaje frajerom akcje wirtualnego klubu…. Za każdy z tych procederów bez ochrony kolesi z partii byłby prokurator.

Big Tam
Big Tam
1 miesiąc temu
Reply to  Mały Sukinsyn

prawda chłopcze!

Zerzen34
Zerzen34
1 miesiąc temu
Reply to  Mały Sukinsyn

Podaj artykuły z odpowiednich kodeksów, które złamał Stanowisko. Sam się zachowujesz jak PISdzielcowate szambo z Woronicza, co obrzuca błotem bez dowodów. Nie jestem fanem Stano, ale w tym tekście 100% racji o pudlu.

Mały Sukinsyn
Mały Sukinsyn
1 miesiąc temu
Reply to  Zerzen34

Nie twierdzę, że Mioduski jest świetnym prezesem. Napisałem, że mam dość codziennych wysrywow pisanych przez paziow i samego Stana. Nigdy nie skrytykował Lesnego, którego zadłużanie klubu teraz odbija się czkawką, ano Michniewicza który rozdupcyl w pyl drużynę i ucik.
PS. Nie wiem, które artykuły k.k zakazują reklamy hazardu i tworzenia piramid finansowych, bo nie jestem prawnikiem. Przejmowanie majątku państwowego to chyba a u nas obchodzenie, nie łamanie prawa – w cywilizowanych krajach bezwzględnie to drugie.

ashdgkakyadgja
ashdgkakyadgja
1 miesiąc temu
Reply to  Mały Sukinsyn

a jaki „majątek państwowy” stanowski przejął? na razie z małego sukimsyna wychodzi duży kretyn

heheszki
heheszki(@heheszki)
1 miesiąc temu
Reply to  Mały Sukinsyn

nielegalnie reklamuje firmę bukmacherską, ale nie jesteś w stanie wskazać przepisów, które narusza, bo nie „jestem prawnikiem”
no prawnikiem może i nie jesteś, ale za to debilem z bezpodstawnymi urojeniami to na pewno już tak

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Milosz

I słusznie , że jedzie … Mioduski zasługuje na to … jak dla mnie mogą z nim jechać jak z furą gnoju. Potrzeba Więcej takich komentarzy

Fakty :).
Fakty :).
1 miesiąc temu
Reply to  Arek

Ale co to zmienii ,ze będą takie komentarze ?

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Fakty :).

Wbrew pozorom może dużo zmienić … cześć sponsorów może się wycofać z dalszych umów + straty wizerunkowe – to nie jest kwestia roku czy dwóch ale w dalszej perspektywie to kto wie

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Arek

Tylko to jest hejt. A nie konstruktywna krytyka.
Moim zdaniem to nic zmieni bo w realu jest inna atmosfera

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Sam jesteś hejt …

pkvern
pkvern(@pkvern)
1 miesiąc temu
Reply to  Milosz

Ja czytając takie 'wypociny’ jak twój komentarz to się zastanawiam co ty robiłeś na tych lekcjach polskiego. Może nam zaprezentujesz próbkę swoich możliwości i spróbujesz odpowiedzieć na przedstawione w tekście argumenty?

Dariusz Mioduski udzielił bardzo głupiego wywiadu (i to w dodatku samemu sobie, bo dla oficjalnej strony), więc dostaje strzały do pustej bramki. Szkoda, że 'sympatycy’ widzą w tym tylko pretekst do jechania po Legii.

Bax
Bax
1 miesiąc temu
Reply to  pkvern

Chuj Cię powinmo obchodzić co robi Mioduski. To samo Stanowskiego. Kupcie klub i róbcie ci chcecie. Hadaj to powinien w pierdlu wyladować u tak sie pewnoe skończy. Nie mozna nawolywać do nienawisci. Puknijcue się w łeb weszlacy. Dzis jak bedzie zadyma to Hada i Weszlo sa wspólodpowiedzialni. Kurwa wielkie kibice. Wypierdalać! Hadaj slyszsz? Mowie Twoim jezykiem. Wypierdalaj

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Bax

Nie interesuje nas co robi Mioduski … interesuje nas co robi w Legii. A jeśli mówimy o Legii to niech wypierdala …

Dawid
Dawid
1 miesiąc temu
Reply to  Bax

Panie Darku !!! Już wystarczy xd

Zerzen34
Zerzen34
1 miesiąc temu
Reply to  Bax

Wywalone mam na Mioduskiego, niech wyp… z Legii

gong
gong
1 miesiąc temu
Reply to  Bax

Darek, wytrzeźwiej

Bax
Bax
1 miesiąc temu
Reply to  Milosz

Brawo. Sama prawda. Koleś bazuje na gimbazie i do nich chyba pisze. Bije piane o na zamieszaniu robi interesy. Pozer. To że ma kasę nie ma znaczenia.

WoooW
WoooW
1 miesiąc temu
Reply to  Milosz

Kurwa, jego przyjaciela doprowadza do największego upadku w XXI wieku w polskiej piłce jakieś drużyny, ale Mioduski winny. 711 będzie miał pomnik we Wronkach.

ambermozart
ambermozart
1 miesiąc temu
Reply to  Milosz

niby tak, Stano w życiu nie powie dobrego słowa o Mioduskim, ale tym razem ma rację. Mioduski, nie po raz pierwszy, totalnie się ośmieszył

Przemysław
Przemysław
1 miesiąc temu
Reply to  Milosz

Zgadzam się tylko ze słowami „Zakolarz” w formie

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura
1 miesiąc temu
Reply to  Milosz

Magiera chciał Monetę, Magiera dostał Monetę.
O kasie trenera świadczy gdzie ten Moneta teraz jest.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
1 miesiąc temu
Reply to  Milosz

Ty jesteś wypociną. Pozdrawiam.

LegiaMistrz
LegiaMistrz
1 miesiąc temu

Brawo, celny tekst. Jaki kibic Legii życzę Mioduskiemu, żeby Raków i Papszun olali go ciepłym moczem. Jak można być tak nieudolnym prezesem.. mam nadzieje, że kiedyś kibice go wywiozą z klubu na taczkach.

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  LegiaMistrz

Dołączam się do przedmówcy …

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu
Reply to  LegiaMistrz

Prezio Miodzio jest miodzio:) Ja mu właśnie życzę, żeby właściciel Rakowa, oczywiście za odpowiednią zapłatą, odstąpił Papszuna już teraz.

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  LegiaMistrz

Wlaściciela firmy ?
To jest jego i moze robić co chce.

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

… np położyć się pod kubłem żeby na niego lali … to, ż le jesteś właścicielem nie znaczy, że wiesz co robisz. Mioduski robi to co robiło ITI , w końcu ich wychowanek

Bax
Bax
1 miesiąc temu
Reply to  Arek

Jesteś ze wsi? Tam tak lejecie na siebie? Kup klub i prowadz. Chetnie zobacze co wyjdzie. Nie znoszę pozerow

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Bax

Masz lustro … to się przejrzyj i będziesz widział co z tego może wyjść. Jebany klakier Mioduskiego.

Zerzen34
Zerzen34
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Działanie na szkodę firmy jest karnie zabronione.

FanTomas
FanTomas(@fantomas)
1 miesiąc temu
Reply to  LegiaMistrz

A ja życzę Panu Mioduskiemu kolejnych 10 lat na swoim stanowisku. Podejrzewam że w wielu miastach pojawią się pomniki pana Dariusza. Nareszcie stworzył Legie którą z przyjemnością chcą oglądać kibice w całej Polsce. Darek good job

Zerzen34
Zerzen34
1 miesiąc temu
Reply to  LegiaMistrz

W punkt.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu

Amen. Dziś dyzmy mają trudniej.

amen
amen
1 miesiąc temu

amen amen lewandowki wsuwa ramen https://youtu.be/gihenqhV0Ug

Hans Krueger
Hans Krueger
1 miesiąc temu
Reply to  amen

co to za pedalski rap

Tęcza sręcza
Tęcza sręcza
1 miesiąc temu

Dokładnie tak. Teraz rezerwowy dinama wtedy zachwyt, że się zwraca. Krzysiu odjebalo Ci już i nadajesz się stanąć w jednym szeregu z kleczkiem, klarenbachem, rachoniem. Smutne

Zerzen34
Zerzen34
1 miesiąc temu
Reply to  Tęcza sręcza

Co ty pier… ? Ja z założenia nie trawię PIS i zgadzam się z tym tekstem Stanowskiego. Niech Mioduski spier… i to szybko.

Hans Krueger
Hans Krueger
1 miesiąc temu
Reply to  Zerzen34

Stanowski = pisowska zaraza

Wladca piekiel
Wladca piekiel(@wladca-piekiel)
1 miesiąc temu

Miodek traci swoje właściwości w temperaturze powyżej 45 stopni Celsjusza ze względu na proces denaturacji białek i utratę cennych enzymów. Mają one właściwości antybiotyczne, przez co hamują rozwój bakterii, grzybów i pierwotniaków.

Sentino
Sentino
1 miesiąc temu

Kiedyś to czasem broniłem Mioduskiego, ale po tym wywiadzie gardzę tym typem. To że się nie zna na piłce ale przepala swoje pieniądze- jego sprawa. Natomiast poziom arogancji i buty tego człowieka jest niemożliwy. Pierdolony megaloman, wszyscy źli i mu przeszkadzają, bo on jest zajebisty. Gość ma zero szacunku dla innych ludzi i klubów ale wymaga szacunku wobec niego i Legii. Chuj ci w pysk Mioduski, nigdy nie zrobisz z Legii tego co mógłby zrobić ktoś kumaty. Gdyby to Świerczewski był właścicielem Legii to ten klub ze swoim potencjałem, miałby szanse regularnie grać w grupie LM.

Bardzo śmieszne
Bardzo śmieszne
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

Buhahahahahahahahahaha !

Toa
Toa
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

Nigdy nie zrobisz w, Legii tego czego…. ? No czego? Kiedy był lepszy okres Podaj przykład?

Sentino
Sentino
1 miesiąc temu
Reply to  Toa

Ty kurwa tak głupi jesteś, że nie rozumiesz prostego zdania, więc tym bardziej nie zrozumiesz dłuższej wypowiedzi.

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem
1 miesiąc temu
Reply to  Toa

1968-70 ?

MrJoda
MrJoda
1 miesiąc temu
Reply to  Sentino

No niestety głównie takie typu do czegokolwiek w życiu dochodzą.
Szare myszki to na takich typów zapierd… panie kolego.

Wołyński
Wołyński
1 miesiąc temu

Jestem Krzysztof. Nie wiem czym jest poczucie zażenowania, bo wyłączam zmysły, gdy piszę teksty pod tezę, która ma stawiać w świetle z góry ustalone osoby, a inne (też z góry ustalone) dołować. Jestem bardzo towarzyski, mam wielu kolegów i nie godzi się im robić koło pióra, za to wypada krytykować tych, którzy moim kolegom podpadli.
Naukowcy do dziś się spierają, dlaczego Cionek nie jest Polakiem, a Romańczuk tak, dlaczego po wsze czasy niedobry będzie Kucharski, czy Rasiak, no ale naukowcy nie czytają weszlo i nie znają zarówno mojej, jak i wymienionych osób biografii.

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
1 miesiąc temu
Reply to  Wołyński

W punkt. Ciekawe czy taki tekst by powstał gdyby właścicielem był Leśny?
Przypominam inny zabawny wywiad pt. Bogusław Leśnodorski: – Niech przemówią gabloty i księgi, ja mogę pomilczeć z 10.04.2017 i radzę sprawdzić jakie były komentarze na weszło i na stronach fanów Legii 😉

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

Oj, poszedł prikaz minusowania? Piecze obłuda i hipokryzja?

Myszkin
Myszkin
1 miesiąc temu

Boli, że Dariusz wyjebał z roboty grubasa z czterema podbródkami 🙂 To firma Dariusza i niech robi co chce. Ku chwale komunistycznej Legii, towarzysze!

Mały Sukinsyn
Mały Sukinsyn
1 miesiąc temu
Reply to  Myszkin

I w dupie szczypie, że nie wylosowalismy Wloch. Czesiu będzie musiał jeszcze poczekac, żeby rozkurwic kadrę jak Legie.

Emmanuel Goldstein
Emmanuel Goldstein
1 miesiąc temu

Jeżeli spadek pomoże Legii pozbyć się mioduskiego to jak najbardziej powinni tego chcieć. Takiego przygłupa zarządzającego klubem to dawno nie było od tego większego kretyna wojciechowskiego.

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Chcesz żeby spadli a potem nowy właściciel będzie musiał budować od nowa?? Ciężko potem awansować. Tylko polonia to nie ten budzet

Emmanuel Goldstein
Emmanuel Goldstein
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

mioduski burzy i buduje od nowa co sezon – także jaka różnica. Poza tym Legia to nie Polonia czyli to nie klub 1 osiedla.

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
1 miesiąc temu

Myślę, że problemem Mioduskiego jest zbyt duże zaufanie do kadr, które zbudował. Gołym okiem widać, które elementy organizacyjne w Legii leżą i kwiczą, a które są mocne. Problem jest taki, że te słabe elementy wcale przez lata nie są poprawiane i to powoduje pogłębienie sie tej całej degrengolady. Już pomijając pion sportowy to jest też taki pion sprzedaży/marketingu/czy jak tam sie to nazywa odpowiedzialny za sklep. Kiedyś do sklepu Legii szło się i można było wybrać z miliarda fajnych t-shirtów, bluz, gadżetów. Dzisiaj są kilka średnich jakościowo i mało różnorodnych produktów. Nawet nie można kupić gadżetów koszykarskiej Legii, która w tym sezonie jako jedyna pokazuje mityczne legijne DNA.

lideksynubeka
lideksynubeka
1 miesiąc temu

Ale Mioduski,jako dawny kelner Kulczyka nie zbuduje nigdy żadnej struktury. On nadaje się na wykonawcę cudzych poleceń. Taką rolę miał u Kulczyka. Decyzje zapadały gdzie indziej,on miał je tylko realizować nadając im odpowiednie formy. Także wszelkie nasze nadzieje są płonne

Sentino
Sentino
1 miesiąc temu
Reply to  lideksynubeka

To prawda, nosił teczkę za Kulczykiem i skapnęło mu trochę kasy z miliardów odjebanych z państwowych kontraktów. Kulczyk robił szmal, Mioduski był tam chłopcem na posyłki, ale mu się w tym kudłatym, megalomańskim łbie zrodziła myśl, że jest zajebistym biznesmen i na wszystkim się zna najlepiej.

Mały Sukinsyn
Mały Sukinsyn
1 miesiąc temu

Macie mistrzostwo co roku i degrengolada? Bo jeden grubas syfu narobił?

Lucky Luck
Lucky Luck
1 miesiąc temu

Dobry tekst. Nie zależnie pod taką banderą trzeba tępić takich „ananasów.”

Emmanuel Goldstein
Emmanuel Goldstein
1 miesiąc temu

18 września 2021 – Mioduski w polsacie sport „mamy drużynę która jest kompletna”.

https://legionisci.com/news/85513_Mioduski__Dzis_mamy_druzyne_ktora_jest_kompletna.html

Ernest
Ernest
1 miesiąc temu

Krzysiu zapomniałeś wspomnieć że Czesiu to geniusz, wielki trener i Mioduski powinien go po stopach całować.
Jak zwykle atak na Mioduskiego ale typ który doprowadził kondycyjne Legię gdzie jest obecnie chroniony bo to ziomek.

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Wylew frustracji i klamstw zakompleksionego Krzysia.
Same bzdury… Trenerzy zwalniani z KTS Weszlo tez szcześliwi nie byli i mieli sporo pretensji do wlaściciela.
A to tylko nic nieznaczacy zespól z okregówki.

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Widzisz ten Krzysio zarabia na twoich klikach … i w przeciwieństwie nie wygaduje takich głupot jak Mioduski

Emmanuel Goldstein
Emmanuel Goldstein
1 miesiąc temu

– Chcę rozwijać klub z trenerem, dla którego etos ciężkiej pracy w połączeniu z pełnym profesjonalizmem jest credo zawodu trenerskiego. Pozytywne, choć nie jest obligatoryjne, jest to, że trener Papszun jest z Warszawy i rozumie, czym jest Legia dla Warszawy i dla kibiców, rozumie jaka jest atmosfera na każdym stadionie w Polsce, gdy tylko podjeżdża nasz klubowy autokar – stwierdził.”

Dlatego Legia się nie rozwija bo siwy kudłaty nie wymaga stylu gry ofensywnego i dominującego od trenerów – wymaga tylko wyniku – może być 1-0 w gównianym stylu z półamatorami i prezio jest w skowronkach. Ważdny tylko wynik. A to że gry jak za michniewicza nie da sięogladać, ze oddaje pole gry bez piłki, oddaje inicjatywe to chuj – ważne że wymuruje na 1-0.

Jak nie ma wymagań prócz wyniku to takie są kurwa rezultaty że będzie zapaść – z grubasem typu michniewicz nie da się budować klubu bo to jest wynikoman. Styl jego drużyn jest obrzydliwy i gra obrzydliwie. Tacy ludzie powinni być eliminowani z polskiej piłki. To są zakały polskiego futbolu – tacy probierze, michniewicze czy stokowce.

Emmanuel Goldstein
Emmanuel Goldstein
1 miesiąc temu

Mamy swoje przemyślenia, również dotyczące przytoczonego „legijnego DNA”. Dla mnie to głód zwycięstwa, walka, determinacja, ale przede wszystkim potwierdzanie swojej jakości na boisku. Jakości, którą wielu z tych piłkarzy ma na wysokim poziomie. Musi być jednak więcej ciężkiej pracy, a mniej pychy.”

czyli to rzekome „dna” to wynik. Jak masz wynik to masz legijne „dna” – typ kompletnie nie wie o czym mówi i nawet nie wie czego chce. Tylko wynik najbliższego meczu się liczy – tak daleko wybiegają „wieloletnie strategiczne plany” dariusza mioduskiego.

Najpierw musi być styl a wyniki powinny być konsekwencją połączenia stylu i dobrych piłkarzy. Ten debil tego nie rozumie że nie można klubu non stop wywracać do góry nogami za każdym razem jak przyjdzie nowy trener. Trzeba mieć ustalone np. „gramy krótkimi podaniami w trójkątach, gramy futbol techniczny i kombinacyjny, dominujący w oparciu o posiadanie piłki”. To jest DNA, a nie kurwa „wygrywanie”.

„walka” to jest w dna cracovii która walczy o utrzymanie co roku. Drużyna topowa nie powinna walczyć tylko powinna rozgrywać rywala techniką i sprytem a nie „walką”. Nie widziałem żeby np Ajax „walczył” – oni nie walczą tylko niszczą rywala techniką i szybkością podań na małej przestrzeni. Nie musza zapierdalać za piłką z wywieszonym jęzorem jak Legia mioduskiego.

Tym się różni futbol myślicieli od futbolu biegaczy – polacy są bezmyślnymi biegaczami – futbol reakcyjny. Czyli podporządkowanie się temu co narzuci rywal.

ashdgkakyadgja
ashdgkakyadgja
1 miesiąc temu

analizowanie korporacyjnego pierdolenia głupot (bo innego języka prezes nie zna) to totalna strata czasu, to okrągłe nieznaczące słówka, pozbawione treści,

Ziemson hujev
Ziemson hujev
1 miesiąc temu

wywiad obnażył to jakim prezesem i człowiekiem jest Szopen, czy jest to dla kogokolwiek zainteresowanego polską piłką jakąś nowością, szokiem, czy zaskoczeniem? no ni chuja.
Niemniej fajnie to wszystko Stano wypunktował, a jakby mu się chciało poświęcać czas to by mógł argumentować na 10 kolejnych stronach, ale tyle wystarczy żeby część ślepych przejrzała i żeby artykuł trzymał poziom pozdro ryjce

Weszło - subiektywnie obiektywni
Weszło - subiektywnie obiektywni
1 miesiąc temu

Drugi autorze. Jak bardzo byś nie próbował manipulować i próbować zaginac rzeczywistośc to sprawa czysto statystycznie wyglada następująco – od kiedy w 2013 roku Dariusz Mioduski przyjął Klub jako większościowy udziałowiec z, rak ITI to Legia zdobyła w kolejno mistrza w 2013, 2014, 2016 roku. Od 2017 roku już jako pełny całościowy właściciel klub pod jego wodzą był numerek 1 w, Polsce w 2017, 2018, 2020 i 2021 roku. Czyli Reasumując na 9 prób udało się to to 7 krotnie. I to jest czysta statystyka koniec kropka. Żygać się chce jak na każdym kroku próbuje Pan manipulować jak to się źle dzieje za jego rządów. Każdy klub w Polsce raczej wziąłby takie te 7 mistrzotw z pocałowaniem ręki. Nie pozdrawiam

ashdgkakyadgja
ashdgkakyadgja
1 miesiąc temu

a z kim Legia miałaby te mistrzostwa przegrać? z rozwaloną przez kumatych Wisłą? mającą 2/3 mniejszy budżet Jagiellonią? pozbawioną hajsu Lechią? pozbawionym inwestycji Lechem, sprzedającym co roku piłkarzy? poza tym podział na grupy i możliwość przyłożenia się tylko do meczy w grupie mistrzowskiej też mocno pomagała

tak
tak
1 miesiąc temu

K…wa!! Jasiu w tych kawałach to typ przebiegły i inteligentny. A Darek to pechowiec i niezguła.

Wojciech567
Wojciech567
1 miesiąc temu

Zbyd dlugie nieczytam

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Kolejne wybielanie Czesława…brawo! Pytanie do kibiców Legii.. czy nie warto byłoby kiedyś się skrzyknać i porozmawiać po męsku z niejakim Lizodupem Farselońskim zwanym sysio?

ANDRE
ANDRE
1 miesiąc temu

Legia to dziwny klub . Papszun był by dziwakiem jak by miał przejść , ale pieniądze różne rzeczy robią . Z umysłu zwłaszcza . W Legii mus w Rakowie a dla czego nie . W rezultacie trzeba stworzyć team . A Legia go nie ma . Jak na razie jest chaos i kupowanie na kilogramy .

Don Rzason i Roma
Don Rzason i Roma(@don-rzason-i-roma)
1 miesiąc temu

-Krzysiu?
-Tak, Czesiu Puchatku?
-Poszkalowałbyś trochę Miodka?

Big Tam
Big Tam
1 miesiąc temu

ty ch.. od kiedy bycie introwertykiem jest gorsze od bycia ekstrawertykiem?

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Mozna się śmiać z wywiadu sami się chcieli żeby się odezwał to też źle xd

Ancymon
Ancymon
1 miesiąc temu

Jeśli klub ma w DNA „rozpasanie, bylejakość, lenistwo i nie wykorzystywanie potencjału” a seryjnie zdobywa MP i PP to jak to świadczy o reszcie stawki? Jaka mają motywację do rozwoju skoro nie muszą się przemęczać, kasa się zgadza, lokalizacja fajna. Ambicją? Chęć podnoszenia kwalifikacji? Po chuja skoro tak jest dobrze.

Mały Sukinsyn
Mały Sukinsyn
1 miesiąc temu

Szczypie dupa Stanowskiego. Najpierw Boguś klub zadłużył na potęgę, potem Czesiu rozjebał bezprecedensowo drużynę, jak nigdy w historii polskiej ligi. A teraz Stano i jego pazie nad każdą głupotą z ust Miodka rozpisują się jak nad słowem bożym. Szukaj frajerze gdzie indziej poklasku – Legię położyły twoi pupilkowie.
(To czy Miodek się zna czy nie, to inksza inkszość – mnie tylko wkurwia ta zapalczywość typa w zwalaniu winy na jednego gościa)

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Mały Sukinsyn

No właśnie nie tylko on

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Mały Sukinsyn

A teraz to długów nie ma ?? Jak Mioduski pierdoli głupoty to trzeba po nim jechać …

Barboru
Barboru
1 miesiąc temu

Kupowanie biletów i koszulek to inwestycja? Hmmm, ja myślałem, że to konsumpcja. Baba kupująca kapcie w Biedronce też „inwestuje” w nią. Poważnie? O Czesiu też ani słowa. Dlaczego mnie to nie dziwi? 😉

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu

Krzychu, ja rozumiem że zajęty człowiek jesteś, meczyki się same nie obejrzą, tłiterek nie wyśle, ale pisać trzy dni tekst po to, żeby jeszcze trochę dowalić do ognia to jednak lekka żenadka. Lepiej byś ten czas spędził na przypilnowaniu żeby ten portalik, który założyłeś przestał zjeżdżać po równi pochyłej.
No, chyba że liczy się tylko kasa z reklam, a treści… jebać treści.

Ernest
Ernest
1 miesiąc temu

Ważne że za lizanie jaj Jarkowi płynie kasa ze spółek skarbu państwa plus jest promocja w TVP Sport.

M .
M .
1 miesiąc temu

Mioduski w Legii od 2014 roku:
– 6 MP na 8 możliwych (* z 16 w historii klubu)
– 2 wice MP
– 3 x PP
– LM + wyjście z grupy
– 3 x G LE
– 2 x 1/16 LE

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  M .

No właśnie ale przypisują to panu Lesniodorskiemu ktorego A tam temu już nie. Oczywiście lubie jego i nie wiem czemu się pozbył udziału…

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Bez ktorego

FanTomas
FanTomas(@fantomas)
1 miesiąc temu

A ja życzę Panu Mioduskiemu kolejnych 10 lat na swoim stanowisku. Podejrzewam że w wielu miastach pojawią się pomniki pana Dariusza. Nareszcie stworzył Legie którą z przyjemnością chcą oglądać kibice w całej Polsce. Darek good job

Bax
Bax
1 miesiąc temu

Piłka nozna to rozrywka. Nic wiecej. Opamietajcie się wszyscy.

tss
tss(@tss)
1 miesiąc temu

No i chuj, wiadomo że KS jedzie po Mioduskim przy każdej możliwej okazji jak po psie, ale artykuł dobry i prawdziwy.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Powtarzają ciagle DNA DNA DNA
No i Legia sięgnęła DNA tabeli.
Może ktoś coś źle zrozumiał.

lol
lol
1 miesiąc temu

Pitbull Czesława 😉

Andi
Andi
1 miesiąc temu

Ciekawe czy Miodus lubi zrobić loda….

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu

P.. Ksysio czyli Szopen zły? Bo a) zatrudnił agenta711 b) zwolnił w/w agenta? Jak wyniki były to zasługa Czesia..jak brak to wina Szopena? Pewnie że Czesław sam sobie kopaczy nie wybierał ktu pełna odpowiedzialność spada na Pudla i funfli, ale przygotować do sezonu to już zadanie dla CM.. A jak to wygląda to widzimy..Więc dopierdalanie się bez doglebnej analizy nie ma sensu.. Zwykły slowotok..w tym przypadku artykuł ni z dupy..

Fidel
Fidel
1 miesiąc temu

Dobry tekst. Duży plus za bekę z DNA. Ogromnie śmieszy mnie to ciągłe nawijanie o tym. Durna moda.

filand
filand(@filand)
1 miesiąc temu

No to się Krzysiu Stanowski pośmiejemy…Na początek może być mmilewski czyli Polski (?) Licencjonowany mistrz świata od obstawiania…

Mariano Italiano
Mariano Italiano
1 miesiąc temu

Panie Krzysztofie, skoro tak chętnie przytacza Pan wywiady, może zacytuje Pan trenera Michniewicza, który nie uczestniczył w polityce transferowej klubu, bo, cytuję: „Bardzo bym chciał uczestniczyć w całym procesie transferowym, ale fizycznie nie mam na to czasu. Dla mnie doba jest za krótka. Mam tyle rzeczy na głowie, gramy co trzy dni.”

Jak się to ma do tego fragmentu Pańskiego tekstu: „Michniewicz już podczas pracy w Legii mówił głośno, że to wszystko idzie źle i że nie ma wpływu na transfery i na kształt zespołu, ale dostał szybką publiczną kontrę, którą można spuentować jako „stul dziób frajerze i ciesz się, że tu jesteś”.

Rozumiem bronienie kumpla, lecz Legia jest w tym a nie innym miejscu między innymi właśnie przez niego. Nie brał udziału w doborze nowych piłkarzy bo miał inne zajęcia. Sam to przyznał.

Adam
Adam
1 miesiąc temu

O to to bronienie kumpla ciąg dalszy. Ja też nie mam nic przeciwko. O tym pewnie nie będą mówić.

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Trener w rozmowach z pionem sportowym określa jakie cechy powinien mieć piłkarz którego chce w drużynie a dyrektor sportowy razem z działem skautingu powinni mu takiego grajka znaleźć. Tak to chyba działa w każdym profesjonalnym klubie. W Legii to chyba tylko dział PR działa na przyzwoitym poziomie bo wystarczy byle jaki niekorzystny artykuł o Legii i odrazu jest atak różnych Tomaszkow67 pod artykułem którzy bronią Pana Dareczka wiecznie tymi samymi argumentami o liczbie MP, przypisując nawet te kiedy prezesem był Leśny a pan Dareczek jako posiadacz 60% ( słyszał ktoś kiedyś żeby większościowy udziałowiec nie miał realnego wpływu na firmę?)akcji klubu miał gówno do powiedzenia.

Bax
Bax
1 miesiąc temu

Jakie to jest żałosne. Legia jest najbardziej obciachowym klubem w Polsce. Stano. Zrozum. Czy wygrywacie czy nie jesteście obciachem. Mowie Twoim slowami. Slowami o innych ludziach, klubach. Rzucasz ramimi tekstami kd tak w swoich slabych filmikach. Po co to wkurwianie ludzi? Dla kasy hipokryto. Nie pozdrawiam i nie klaniam sie nisko. Bo to jest chujowisko

Bax
Bax
1 miesiąc temu

Zabierz syna na Legie dziś hipokryto. Kibicu za 5 groszy

(L)GBT
(L)GBT
1 miesiąc temu

Mioduskiego nie bronię, ale interpretacja jego słów o warunkach do rozwoju na poziomie europejskich marek jest kompromitacją Stanowskiego i nieumiejętnością czytania ze zrozumieniem. Bo co innego warunki, a co innego umiejętność wykorzystania ich.

  • Potencjał kibicowski jest? Jest. Legia ma największą markę w Polsce i najwięcej kibiców ze wszystkich drużyn w jakimkolwiek sporcie w naszym kraju. Dla przykładu – ma więcej polubień na FB niż Rangers FC, PSV Eidnhoven, Red Bull Salzburg, RB Lipsk czy TSG Hoffenheim. Ma niewiele mniej niż niedawny mistrz Francji Lille OSC. Czy taki potencjał ludzki jest dobry punkt wyjściowy do jeszcze większego rozwoju? Jest.
  • Klub gra w największym mieście w Polsce, z całym mnóstwem potencjalnych sponsorów. Sorry, ale Termalica na przykład nie ma takiego komfortu.
  • Klub dostał od miasta stadion za darmo. Procentowo w stosunku do kosztów tego stadionu płaci taki czynsz, że gdyby miasto Warszawa wpakowało tę forsę w zwykłe obligacje skarbu państwa, zarobiłoby więcej (a dochodzą jeszcze koszty utrzymania obiektu).
  • Pod względem forsy z praw telewizyjnych plasujemy się w drugiej dziesiątce w Europie. Wiele lig, które są przed nami, może o takich pieniądzach jedynie pomarzyć. Celtic i Rangers utrzymują się w największej mierze z biletów, prawa telewizyjne (nie licząc kasy z europejskich pucharów) w ich lidze to żart.
  • Legia Training Center jest na poziomie europejskich gigantów.

Podsumowując: tak, to są warunki wyjściowe do tego, by stworzyć klub klasy na przykład Ajaxu Amsterdam. To, że to się nie udaje, to inna sprawa, ale nie zmienia to faktu, że takie warunki są.

ędrju
ędrju
1 miesiąc temu

Legia za 8-letniej prezesury Bońka miała 6 tytułów mistrzowskich a mogła mieć siedem, gdyby nie bezczelność w Gdańsku. Jak to było możliwe? Pytam, bo obserwowałem od kilku lat ligę i miałem wrażenie, ze obserwuję wyścig żółwii, jakby nikomu oprócz Legii nie zależało nie tylko na tytule mistrza, ale też na pucharach. Boniek odszedł i…..nagle mamy 4 zespoły, które nadają tempo lidze, tabela przestała być spłaszczona i mamy 4 zespoły odstające od reszty na dole tabeli. Odszedł Boniek i nastąpił cud! Liga stała się znów ligą, już nie ma tak, że każdy może wygrać z każdym, nie ma wyścigu żółwii, nawet wiele meczów w tym sezonie było ciekawych.
czy 8 lat bońkowego zarządzania związkiem miało wpływ na to wszystko? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.

Mariano Italiano
Mariano Italiano
1 miesiąc temu
Reply to  ędrju

Ostatnio sąsiadowi okociła się kotka i wydała tyle samo kociąt co miał parówek w opakowaniu co się przeterminowało w zeszłą środę. Przypadek? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.

ędrju
ędrju
1 miesiąc temu

No to pierdnąłeś sobie, ulżyło ci? Nie musisz odpowiadać na to pytanie.

CHV
CHV
1 miesiąc temu

Mnie najbardziej z tego wszystkiego śmieszy, że ten gość udzielił wywiadu SAMEMU SOBIE. Czy normalni ludzie publikują wywiady w których zadają pytania i na nie sami odpowiadają ? 😀

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Teraz mam wielką prośbę do szanownego Pana redaktora Stanowskiego. Czy mógłby Pan napisać artykuł o.wszystkich prezesach ekstraklasy poza Rakowem którzy marnotrawią całą masę pieniędzy nie swoich a co gorsza najczęściej jeszcze z miasta. Żaden w ciągu kilku lat nie awansował do pucharów poza jednym wyjątkiem Lecha. Żaden właściwie nie wysłał w świat żadnego gracza który znaczyłby cokolwiek w Europie. Paru średniaków i to mocno naciąganych przewaznie grzejących lawe. Ściąganie szrotów z całego swiata( zresztą pan też ich ściąga choć tłumaczy pomoca) zamiast inwestowanie w Polaków. I cała masa tego. Trochę jest Pan smieszny , dość długo siedział Pan cicho bo pracował tam Pana kumpel. Teraz jedzie Pan z Legia nie pisząc nic o tym co zrobił zvta drużyna Michniewicz. Może napisze Pan że sukcesy Pana Michnuewicza to przeważnie jeden sezon a potem riwnia pochyla? Zero obiektywizmu u Pana. Jak ściągamy szrot to jest smiech i złe. Jak Pan ściąga chłopców z Afryki to jest ok bo im Pan pomaga. Nie pomyślał.pan że menadżerowie tez pomagają? Jak michniewivzowi szło to super jak zjebał drużynę to wina Mioduskiego. Jak był covid to siedźcie w chacie ale nie Pan Stanowowdki bo ma biznesy inni są nieważni że mają itd można wymieniać te Panska rzetelność. Dobrze że Mioduski nie robi akcji że sprzedażą akcji bo by była beka ale jak Pan robi jest super. Nieźle Pan te swoje biznesy wymyśla szkoda tylko że żałosny przy tym jesteś zakolaku i nie ma to już nic wspólnego z dziennikarstwem.

CM711
CM711
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin

Święte słowa. Są po prostu ludzie i ludzkie szmaty…

Jack Rembecki
Jack Rembecki(@jack-rembecki)
1 miesiąc temu

Ta publikacja to paszkwil, taki śmierdziel dziennikarski.

fryzjer
fryzjer(@fryzjer)
1 miesiąc temu

Przykro patrzeć na ten klub obecnie.
Brawo za sam koniec artykułu.
Pisze to jako kibic innego klubu.

marcinw13
marcinw13
1 miesiąc temu

Stano piona, świetny artykuł

Chociaż oczywiście wiadomo, że to nie wina Mioduskiego, tylko Stanowskiego, Leśnodorskiego, ekspertów, mediow, Gołębiewskiego, Kucharskiego, Tuska, Władysława Łokietka, niepomyślnych wiatrów, wewnętrznego spisku przeciwko Legii, elementu kontrrewolucyjnego oraz sandałów Michała Listkiewicza

A Mioduski to prezes świetny tylko wyników nie ma

ambermozart
ambermozart
1 miesiąc temu

było wiadomo, że w wywiadzie padną magiczne litery – DNA. Dziwię się, że nikt nigdy nie mówi o legijnym kwasie deoksyrybonukleinowym, tylko zawsze ta skrócona wersja. Czy nie lepiej by brzmiało, gdyby prezes mówił, że Legia ma swój kwas deoksyrybonukleinowy? ” – kibole też miliony razy gadają o słynnym DNA jakiegoś klubu. I też za każdym razem jest to zabawne 😉

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

SĄ PINTO

Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Ściślak wypożyczony do Chojniczanki

Daniel Ściślak miał taki moment, kiedy zapowiadało się, że może okrzepnąć w lidze, a może dawać tutaj coś więcej. Prezentował się fajnie jak na młodzieżowca, może brakowało nieco stabilności formy. Niestety, ta kariera właśnie weszła w kolejny zakręt. Ściślak w sezonie 19/20 rozegrał 22 mecze, w sezonie 20/21 rozegrał 20 meczów i miał jednego gola. […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Bąk: – Dla mnie najlepszym kandydatem jest Nawałka

Jacek Bąk udzielił wywiadu portalowi TVP Sport, w którym wypowiedział się na temat tego, kto jego zdaniem powinien być nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Były kapitan kadry jest za rodzimą opcją. Jacek Bąk: – Dla mnie najlepszym wyborem jest Adam Nawałka. Słyszałem też o Janie Urbanie, polskie kandydatury są zdecydowanie lepsze, niż te obcokrajowców. Nawałka zna […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Maraton dla Igi! Polka awansowała do półfinału Australian Open

To drugi najlepszy wynik Polki w wielkoszlemowym turnieju! Iga Świątek jest już w czwórce najlepszych zawodniczek Australian Open, a drabinka wskazuje na jedno – to wcale nie musi być koniec jej pięknej przygody w Melbourne. Już mecz Polki w czwartej rundzie – z Soraną Cîrsteą – nie był dla osób o słabych nerwach. To, co […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Barcelona planuje letnie wzmocnienia

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, który jest blisko związany z Barceloną, klub planuje wzmocnić się dwoma nowymi nabytkami. Obu celom transferowym latem kończą się umowy i będą mogli zasilić zespół za darmo. Chodzi o Francka Kessiego i Cesara Azpilicuete.  Według informacji Camposa negocjacje z Kessim są już mocno zaawansowane i jest spora szansa, że Iworyjczyk zasili […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Anthony Martial wypożyczony do Sevilli

Dokonała się transakcja, o której spekulowano od kilku dni. Anthony Martial został wypożyczony do końca sezonu z Manchesteru United do Sevilli. Oficjalnie poinformowały o tym oba zainteresowane kluby.  Francuz od jakiegoś czasu oczekiwał przenosin z Old Trafford z uwagi na zbyt małą liczbę minut jakie mógł spędzać na boisku w barwach Czerwonych Diabłów. Manchester United […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Senegal i Maroko meldują się w 1/4

W dzisiejszych zmaganiach w Pucharze Narodów Afryki obyło się bez niespodzianek. Będący jednym z głównych faworytów turnieju Senegal pokonał Republikę Zielonego Przylądka, a Maroko wygrało z Malawi. Zwycięzcy meldują się tym samym w ćwierćfinale turnieju.  W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Senegalczycy mieli ułatwione zadanie ze względu na aż dwie czerwone kartki w szeregach rywali. Już w […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Christian Eriksen trenował z Ajaksem

Duński pomocnik pozostaje bez klubu, po tym jak rozwiązał kontrakt z Interem Mediolan, przez zakaz gry we Włoszech z wszczepionym defibrylatorem. Głośno mówi się o jego powrocie do Premier League, jednak najpierw Eriksen wrócił do treningów w Holandii. W ostatnich dniach zrobiło się głośno o powrocie Duńczyka do Premier League, po tym jak ofertę za […]
25.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Roy Hodgson menedżerem Watfordu

Dopiero wczoraj z klubem z Vicarage Road pożegnał się Claudio Ranieri, a już dzisiaj na jego miejscu został zaprezentowany Roy Hodgson. 74-latka czeka misja wydostania klubu ze strefy spadkowej i utrzymania go w Premier League.  Hodgson w ostatnich latach prowadził Crystal Palace, z którym rozstał się po zakończeniu poprzedniego sezonu. Wcześniej prowadził m.in. Liverpool, West […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Diego Costa wyląduje w Serie A?

Brazylijski napastnik na początku stycznia rozwiązał kontrakt z Atletico Mineiro i pozostaje bez klubu. Jego sytuacji bacznie przyglądają się europejskie kluby. 33-latek nie jest już tym samym napastnikiem co kilka lat temu, ale wciąż jest to zawodnik z ogromnym doświadczeniem.  Dzisiaj dziennikarze Il Mattino poinformowali, że były gwiazdor Chelsea i Atletico Madryt dogaduje się z […]
25.01.2022
Inne sporty
25.01.2022

Zrujnowana kariera, niekończąca się sława. Tonya Harding i pozostałości po największym skandalu w łyżwiarstwie

Tonya Harding miała potencjał, żeby być wybitną łyżwiarką. Ale nią nie została, albo przynajmniej nie osiągnęła tyle, ile mogła. Niewielu podziwia ją za same wyniki sportowe, niewielu też wierzy w jej moralność. Mimo tego Amerykanka, bohaterka skandalu z 1994 roku, poniekąd stała się ikoną i w oczach niektórych jest nią do dziś. Tonya była bohaterką […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Jastrzembski piłkarzem Śląska Wrocław

Dennis Jastrzembski został oficjalnie ogłoszony jako nowy zawodnik Śląska Wrocław. 21-latek przenosi się do Ekstraklasy z Herthy Berlin. Z wrocławskim klubu związał się umową do 2025 roku.  Jastrzembski swoje umiejętności od początku kariery rozwijał na niemieckich boiskach. W zespole z Berlina występował od 2015 roku, przechodząc przez kolejne szczeble poziomów juniorskich. Ma na swoim koncie […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Weszło
25.01.2022

POLSKA NA EURO 2022 W PIŁCE RĘCZNEJ. HIT CZY KIT?

25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Ekstraklasa przygotowuje się na problemy covidowe

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, Ekstraklasa przygotowuje się przed startem rundy wiosennej na ewentualne przeszkody wynikające z trwającej pandemii koronawirusa. Wszystko ma związek z chęcią przekładania spotkań przez kluby dotknięte chorobą. W najbliższych dniach mają zostać przyjęte zasady dotyczące radzenia sobie z sytuacją.  Z informacji wynika, że mecz będzie musiał się odbyć, jeżeli klub […]
25.01.2022