post

Opublikowane 25.11.2021 17:32 przez

leszek.milewski

Być może jestem człowiekiem małej wyobraźni. To możliwe. Ale nie potrafię sobie wyobrazić współpracy Marka Papszuna z Dariuszem Mioduskim. Być może problemem nie jest wyobraźnia, ale niedostateczna znajomość obu tych osób. Być może jest tam spora, nieznana mi przestrzeń pod porozumienie Nie takie porozumienia świat widział.

Ale bazując na tym, co wiadomo?

Marek Papszun, który ma duży wpływ na wybór zawodników, dobiera ich POD SWOJĄ KONCEPCJĘ, to ona ostatecznie wyznacza DNA zespołu. Gracze są nawet skautowani w Rakowie przez pryzmat tego, czy mają potencjał wejść w przewidziane dla nich u Papszuna role.

Dariusz Mioduski, który nie chce trenerom dawać dużego wpływu na wybór zawodników, bo trener dziś jest, jutro będzie inny piłkarzy dobiera POD SWOJĄ KONCEPCJĘ budowy Legii, to ona ostatecznie wyznacza DNA zespołu. Trener ma to zaakceptować i w tych rolach się poruszać.

No przecież to są dwie przeciwstawne idee.

A na nich oparte jest… w zasadzie wszystko.

I stoją za tymi ideami charaktery mocno wierzące w swoje plany, inwestujące w nie od lat.

Nie widzę tego, by Papszun, akurat w tym momencie, po tylu latach w Rakowie, gdzie zobaczył, że właśnie takie mocne rządy są tym, czego potrzebuje do sukcesu, zrzekł się znacznej części władzy. Pracując w klubie, w którym tak samo może walczyć o trofea i bić się w pucharach.

Mioduski potrzebuje dobrego trenera. Koncepcja z kolejnym trenerem-projektem – tak to trzeba niestety dla trenera Gołębiewskiego nazwać – właśnie zostaje zdjęta z planszy. Ale gdy bierzesz kogoś z nazwiskiem, musisz być gotowy na kompromisy. I jestem pewien, że Mioduski na kompromisy jest gotów, ale czy takie, jakich chce Papszun? By, w zasadzie, dać mu… może nie klucze od klubu, ale jednak, by był to trener z niekwestionowaną, zauważalną władzą?

No nie.

Może gdzieś tu tli się jakieś marzenie w Papszunie. Tyle lat pracy na Mazowszu, w niższych ligach, gdzie Legia była jak nieosiągalny, nierealny szczyt. Zameldować się tam przy ławce – to byłoby na pewno coś. Pogranie na sentymentalnych strunach. Czułych strunach.

Ale jeśli w dzisiejszym futbolu to, co najbardziej przemawia za jakimś ruchem, to sentymenty – ja w taki ruch nie wierzę.

Uważam, że wszystko co Papszun chce realizować w polskiej lidze, może zrealizować w Rakowie. A jeśli jego ruch do Legii kiedykolwiek się zmaterializuje:

Cóż, nie będę używał frazesu ze Skorży, ale tak, znowu otwarty będzie serial, w którym odcinki będą się pisać znacznie częściej, niż co mecz.

Tak jak jednak widzę Papszuna, który dalej może iść swoją drogą – z grubsza, bo przecież zatrudnienie Roberta Grafa to na pewno jest jakieś ograniczenie jego wpływów – tak Legia? Jaki poważny trener przyjdzie do Legii, wiedząc, że nie ma większego wpływu na transfery, że jego wizja musi być trzeciorzędna w stosunku do tego, co chce robić klub, a więc prezes? Trener będzie firmował wyniki swoim nazwiskiem, a samemu mając ograniczony – mniejszy niż miałby gdzie indziej – wpływ na to, co się dzieje?

Kto poważny na to pójdzie?

A wydaje mi się, że do ogarnięcia bajzlu, jakim jest równanie do rekordów porażek z 1936, przydałby się ktoś poważny.

***

Jako ciekawostkę. Nie pamiętam, czy już to pisałem, ale to wcale nie tak, że Marek Papszun nie miał piłkarskiego przetarcia na wyższym poziomie. Otóż miał, był na testach w ekstraklasowej Polonii czasów Stefana Majewskiego.

Sam powiedział, że nie czuł się gorszy.

Piłkarsko.

Bo brakło mu zęba, determinacji. Tej woli, która teraz jest jego znakiem rozpoznawczym.

Dzwoniłem nawet w tej sprawie do Stefana Majewskiego, zapytać, czy Papszuna pamięta. Otóż przeczesał swoją pamięć i powiedział:

Nie pamiętam.

Ciekawe, czy była okazja przypomnieć się sobie przy okazji ostatniego meczu Cracovia – Raków. Pewnie nie.

***

Drogi Saso Baliciu. Nie odpowiadam w imieniu całego Weszło,

I drogi Saso Baliciu. Czy zakładam z góry, że nie masz racji w temacie Felipe? Nie, nie zakładam z góry, że nie masz racji. Pewnie ją masz.

Ale miej przede wszystkim po pierwsze, po siódme i po ósme świadomość – to twoje wbiegnięcie na boisko było kuriozum w pierwszej kolejności, kuriozum tylko i wyłącznie dolewającym oliwy do ognia.

Kto uderzył pierwszy? Możliwe, że Felipe. Ale na tym pytaniu nie kończy się dyskusja o jakimś ostatecznym pierwszeństwie w tej sytuacji.

***

Jacek Zieliński w Cracovii? Jestem za. Bo jestem zwolennikiem dobrze rozumianego doświadczenia. Są szkoleniowcy, którzy tym doświadczeniem tylko się zasłaniają, względnie, uważają, że jest ono w stanie przykryć to, jak futbol się zmienia. Zieliński ma doświadczenie, ale też każdy, kto zna tego szkoleniowca choć trochę od kulis wie, że trzyma rękę na pulsie.

Różnica jest taka, że jedni są cały czas otwarci na zbieranie nowych doświadczeń, a raczej: pozwalanie, by wciąż ich zmieniały.

A inni uznają, że te doświadczenia, które mają, już wystarczą, by opisać świat wokół.

Otóż nigdy nie wystarczają. Nie tylko dlatego, że świat nieustannie przyspiesza.

***

Na zakończenie o panu Grzegorzu Szelidze i jego wyznaniu o sprzedanym meczu Wisła – Legia z 1993 roku. Wyznaniu, samym w sobie, co do treści sportowej, raczej niezbyt szokującym. Niewiele tak naprawdę zmieniającym, bo de facto przestrzeń tej niemożliwej rozmowy od lat nie toczy się w zakresie „czy ten mecz był skręcony”, tylko o to, czy inni też kręcili, a jednak nie ukarano wszystkich.

Nie wikłajmy się w to, tu jest dyskusja bez granic, bez horyzontów.

Poruszające są natomiast okoliczności.

53-letni umierający mężczyzna, dokonujący swoistej publicznej spowiedzi.

Jedna z ostatnich rzeczy, które – jak sam czuje – ma do załatwienia: wyznać prawdę.

Nie znam pana Grzegorza ani jego sytuacji, być może wyznanie tego wcześniej nic by nie zmieniło. Ale pobrzmiewa tu nuta kwestii ostatecznych, w sensie tych, których konieczność wykonania dostrzegamy dopiero wtedy, gdy widzimy kres.

Sęk w tym, że ten kres zawsze widać wyraźnie.

Jest głęboki smutek w wywiadach z panem Grzegorzem i mam nadzieję, że to wyznanie dało mu to, czego szukał. Być może spokój ducha. Myślę, że spokój ducha żegnającego się ze światem człowieka to stawka, o którą zawsze warto walczyć.

Leszek Milewski

Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

15 rzeczy, które trzeba wiedzieć po jesieni w I lidze

Jeśli swoją wiedzę na wypracowania czerpaliście ze streszczeń, to właśnie poczujecie się jak w czasach młodości. Chyba, że wciąż się uczycie – wtedy będzie to dla was dzień jak co dzień. Przygotowaliśmy dla was bowiem streszczenie tego, co działo się jesienią w I lidze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to rozgrywki, które ciężko śledzić […]
06.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

15 rzeczy, które trzeba wiedzieć po jesieni w I lidze

Jeśli swoją wiedzę na wypracowania czerpaliście ze streszczeń, to właśnie poczujecie się jak w czasach młodości. Chyba, że wciąż się uczycie – wtedy będzie to dla was dzień jak co dzień. Przygotowaliśmy dla was bowiem streszczenie tego, co działo się jesienią w I lidze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to rozgrywki, które ciężko śledzić […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Stranieri
06.12.2021

Doppelpack Lewandowskiego, powtarzalny Zieliński i zagrzany Krychowiak | STRANIERI

Kolejny weekend gry biało-czerwonych poza granicami Polski za nami. W spotkaniach naszych rodaków działo się naprawdę wiele. Były polskie gole, asysty, kilka niezłych występów, czerwona kartka i niestety kontuzja. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem. Musimy zacząć od Der Klasikkera. Cóż to był za mecz, ciężko było oderwać oczy od ekranu. Zwroty akcji, szaleństwo i […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Dziekanowski: Papszun dał się wciągnąć Mioduskiemu w niezbyt czystą grę

– Wielokrotnie w tym miejscu chwaliłem szkoleniowca ekipy z Częstochowy za pieczęć, którą odcisnął na prowadzonej przez siebie drużynie. Ostatnie i najbliższe tygodnie, a może miesiące, będą dla niego testem osobowości nie tylko jako trenera, ale też człowieka – czy potrafi z tej sytuacji wyjść z klasą. Na razie, analizując jego wypowiedzi, niestety odniosłem wrażenie, […]
06.12.2021
Brama dnia
05.12.2021

Mahrez czy Lukaku? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – bardzo fajny gol Mahreza jeszcze w barwach Leicester oraz piękna asysta Pogby i klasowe wykończenie Lukaku w ekipie „Czerwonych Diabłów”. To oczywiście głosowanie pod szyldem firmy Gatigo, na które serdecznie zapraszamy. Riyad Mahrez vs Leicester (3:0 w sezonie Premier League 2015/2016) Pamiętacie tamto Leicester […]
05.12.2021
Brama dnia
04.12.2021

Magia Bergkampa czy szybkość Robbena? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – piękne gole Arsenalu oraz Chelsea. FREDDIE LJUNGBERG VS JUVENTUS (04.12.2001) Tego trafienia nie moglibyśmy dzisiaj pominąć. Dwadzieścia lat temu Dennis Bergkamp popisał się jedną z najpiękniejszych asyst w historii Ligi Mistrzów, a Freddie Ljungberg pokonał Gianluigiego Buffona równie efektowną podcinką. Arsenal wygrał wtedy z […]
04.12.2021
Prasówka
04.12.2021

PRASA. „Niech Papszun zostanie i będzie dla Rakowa tym, kim Guy Roux był dla Auxerre”

Sobotnia prasa w temacie Ekstraklasy za dużo nam nie oferuje. Więcej jest o niższych ligach i ligach zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Rafał Tymiński przestrzega Marka Papszuna przed przyjściem do Legii. Marek Papszun nie powinien iść do Legii. Dla własnego dobra. Zostając w Rakowie Częstochowa ma szansę stać się trenerem, którego postawa może być wspomina przez… kilkadziesiąt […]
04.12.2021
Weszło
03.12.2021

Lewemu złoty andrut, Papszunowi złote góry | TETRYCY

W najnowszym odcinku „Tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o Ballon d’Or, a także Mioduskim konsekwentnie kuszącym Papszuna. Zapraszamy. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 KIM RZUCALI W AUTOKARZE LEGII 2:36 KTO GRA W KARO PRZEGRA ZARO. MAKAO, TYSIACZEK, WSZYSTKO 4:49 KUBA NA CZERWONYM DYWANIE BALLON D’OR. PRZYJECHAŁ TU DOBRZE […]
03.12.2021
Weszło
02.12.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Bill Murray w „Dniu świstaka” przeżywa nieustannie jeden dzień. Moim zdaniem kibice Zagłębia Lubin od pół roku przeżywa jeden i ten sam mecz. Przypomnę wam ten szlagier: trzydziesta kolejka minionego sezonu. Zagłębie Lubin jedzie do Płocka, które dopiero co zapewniło sobie utrzymanie, korzystając z usług strażaka Bartoszka. Zagłębie nie jest tylko faworytem: Zagłębie jest opromienione […]
02.12.2021
Weszło
30.11.2021

QUIZ: SZALONE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE. OD 20:00

CITKOMANIA. SOKÓŁ PNIEWY. HELIKOPTERY BOJOWE. STRZELANINY. QUIZ O LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. – KANIA – GAPIŃSKI – PIELA – MILEWSKI Sprawdź ofertę KFC https://cutt.ly/RRKIGCn 
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
25.11.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Być może jestem człowiekiem małej wyobraźni. To możliwe. Ale nie potrafię sobie wyobrazić współpracy Marka Papszuna z Dariuszem Mioduskim. Być może problemem nie jest wyobraźnia, ale niedostateczna znajomość obu tych osób. Być może jest tam spora, nieznana mi przestrzeń pod porozumienie Nie takie porozumienia świat widział. Ale bazując na tym, co wiadomo? Marek Papszun, który […]
25.11.2021
Weszło
21.11.2021

Deluxe Ski Jump jest jak rosół | Recenzje Tetryków #5

Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 TETRYCY FORTE. MAŁYSZOMANIA, DELUXE SKI JUMP, TAJNER ŁAPIE SIĘ ZA GŁOWĘ 1:51 ADAM MAŁYSZ – PRZEPOLAK. NIE ISTNIEJE POLAK, KTÓRY NIE SZANUJE MAŁYSZA 3:20 WSPOMINAMY, JAK MAŁYSZ NA WIZJI POWIEDZIAŁ, ŻE PIŹDZI 4:08 MAŁYSZ KONTRA STOCH – POMIĘDZY SPORTEM A FENOMENEM SPOŁECZNYM 6:06 JAK ZREWOLUCJONIZOWAĆ […]
21.11.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
przewalek0122
przewalek0122
11 dni temu

Dobry tekst…

Mara Mriss
Mara Mriss
10 dni temu
Reply to  przewalek0122

***! Witamy w najlepszym serwisie randkowym o tematyce erotycznej — https://mysp.ac/50fjz

uncommon man
uncommon man
11 dni temu

Fajnie się czytało.

RadRAD
RadRAD
11 dni temu

Świetne.

Krakus
Krakus
11 dni temu

Genialne.

ambermozart
ambermozart
11 dni temu

a co jeśli Papszun i Mioduski mają taką samą koncepcję? Wtedy nie ma problemu. O tym Pan nie pomyślał 😉

marek browarek
marek browarek
11 dni temu

Leszku , dobry i mądry felieton . edytuj datę 1999 , mecz był w 1993 .

LegijneTabu1993?
LegijneTabu1993?
11 dni temu

Łooo!? Wreszcie ktoś na Weszło zauważył spowiedź Szeligi.
Alleluja!
A pozostałe tałatajstwo: Nie widzę, nie słyszę, nie mówię.

Szymas
Szymas
11 dni temu

Trener Papszun ma za dużo do stracenia, żeby przejść do Legii. Projekt budowany przez lata, porzucić po to żeby wylecieć za pół roku jeżeli się nie uda zrealizować celów które, są bardzo trudne do zrealizowania w krótkim czasie. Nie wierzę w to. Może się nie znam.

kol. Zenon
kol. Zenon
11 dni temu
Reply to  Szymas

po pierwsze: czemu nie bierzecie pod uwagę tego, że Pan Papszun nie jest człowiekiem pokroju Sir Alexa, budującego jeden projekt przez 20 lat? może doszedł już do ściany w Rakowie? ja też zmieniałem robotę co 3-4 lata, jak już obrosłem w pióra i wydawało się, że teraz to tylko kosić siano bez bólu i uszczerbku na własnym wizerunku… mnie osobiście to nudziło, musiałem zawsze zaczynać od nowa (w nowej robocie) bo trwanie w wygodnym miejscu dla mnie jest cofaniem się. zawsze tak miałem… druga rzecz: pieniądze. wydaje się, że Mioduski zawsze będzie w stanie przebić 3 x ofertę raczej biednej i niestety prowincjonalnej Częstochowy (przy okazji wymieniłem też 3 rzecz czyli miejsce pracy), sorry Częstochowianie, ale z pozycji stolicy można patrzeć równorzędnie jedynie na Kraków, Wrocław i Gdańsk (jako miasta), aha i jeszcze Zakopane, bo mazowieckie cepry tylko tam dobrze wypoczywają…. po czwarte: ukryte ambicje i sentyment, wyjaśnił to z grubsza Pan Milewski w felietonie … suma tych 4 rzeczy, a może nawet tylko dwóch już by wystarczyła, żeby wygodny projekt „na lata” w Rakowie zamienić na jednak bardziej ambitny w Warszawie, za większe pieniądze i – w chwili obecnej – mocno na własnych warunkach… ja uważam, że Papszun zmieni klimat zimą. pozdr.

kol. Zenon
kol. Zenon
10 dni temu
Reply to  kol. Zenon

jeszcze odnośnie Pana Szeligi : nie zgadzam się z P.Milewskim, że spowiedź byłęgo piłkarza nic tak naprawdę nie zmienia, bo zmienia i to bardzo dużo. ja wiem, że wszędzie są fanatycy, dla których żaden argument nie będzie dobry, bo zawsze powiedzą, że to mistyfikacja albo ktoś mu kazał… ale wreszcie ktoś, bezpośrednio zaangażowany w sprawę powiedział jasno i wyraźnie i – co najważniejsze głośno (cała Polska słyszała, wszystkie sportowe gazety pisały, portale i tak dalej), no więc głośno zostało powiedziane, że mecz był sprzedany, bo do tej pory nikt tak tego nie ujął, prawie 30 lat cała sprawa zawsze była gdzieś w domysłach, półsłówkach lub tajemniczych i domniemanych zarzutach, kibice (L) zawsze twardo, że 16 tytułów, a w ogólnej świadomości polskiego tłumu sprawa nigdy nie była wyjaśniona „..i nie wiadomo jak to tam było naprawde” … no to teraz wszystkim wiadomo i nie ma już jak bronić tej tezy o mistrzostwie bez narażania się na śmieszność, bo jednak czarne to czarne.

Calgon
Calgon
10 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Też uważam że tam pójdzie 🙂 inna sprawa że przyjebie w ścianę 🙂

Gadol
Gadol(@gadol)
10 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Papszun w Rakowie zarabia więcej niż miał Czesio w Legii. Więc nie bredź o 3-krotnej przebitce. Szczególnie w przypadku tak zadłużonego klubu jak obecnie Legia.

Krisztjan
Krisztjan
11 dni temu

Znaczy ja bym nie byl taki super przekonany czy Papszun tak bardzo dobiera sobie zawodnikow itd, raczej watpie. Po prostu klub to tak przedstawia by miec lepszy PR

sabas
sabas(@sabas)
11 dni temu

Kudłaty jest teraz zdesperowany. Może zmienił koncepcję. Takie to zupełnie niemożliwe??

Mariusz
Mariusz
11 dni temu

Podziwiam Cię drogi Leszku. Ładnie piszesz i dużo tu treści. Zawsze czytam, ale dzisiaj również postanowiłem skomentować.

nie no
nie no
11 dni temu

Nie ma problemu pogodzenia dwóch koncepcji, bo nie ma dwóch koncepcji. Tzn. Papszun ma koncepcję, a Mioduski nie. Dotychczas zatrudnił sześciu trenerów, z czego czterech kompletnych debiutantów. To jest błądzenie we mgle, a nie koncepcja. W klubie jest coraz większy bałagan, a filozofia przedstawiana przez Mioduskiego to zwyczajne bajki. Facet po prostu lubi się mądrzyć.

Joe
Joe
10 dni temu

Pójdzie do Legii bo jak wypali – wystarczy jako taki styl i wyniki to następna może być reprezentacja, jak nie wypali to prezes był zły, a nie trener. A Częstochowa to zawsze tylko Częstochowa, a po legii jest jeszcze Poznań, Kraków, Gdańsk wiec tak szybko z tej karuzeli nie wyleci, kolejne doświadczenia też zdobędzie, potem telewizja jako ekspert, komentator i na końcu reklama Pleja z Basią od Szatanów

Peralolo78
Peralolo78
10 dni temu

Papszun przejdzie do Legii jeśliby Mioduski mu wybecelował milion zico miesięcznie! Przecież ten trener w pewnym sensie zbudował silną drużynę od podstaw,przy pełnym zaufaniu prezesa.I co teraz pierdolnie temat drużyna Rakowa prawdopodobnie strąci tę drużynę w przeciętność.Misję za wszelką cenę zatrzymać trenera Papszuna w Częstochowie uważam za rozpoczętą

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
10 dni temu

Drużyna Legii potrzebuje rewolucji, a Papszun jest chyba idealnym trenerem do przeprowadzenia tej rewolucji. Pytanie czy Radosław Kucharski jest idealnym dyrektorem to wyrzucenia do śmieci drużyny, którą zbudował i czy Dariusz Mioduski jest idealnym prezesem, żeby dopilnować żeby na wszystkich szczeblach organizacyjnych ta rewolucja się dokonała.

KotleszkaTop
KotleszkaTop
10 dni temu

Dobry tekst Leszku, pozdrawiam

pawel
pawel
10 dni temu

Dajcie już spokój z tym „DNA zespołu”. Ktoś rzuci jakieś hasło i potem co drugi powtarza. Jak Kołakowski od Wisły powiedział „na koniec dnia” to nie było wywiadu z tym stwierdzeniem. Coś co się kryje pod hasłem „DNA zespołu” to może mieć Bayern albo jakiś Atletic Bilbao a żaden polski klub.

Suche Info
06.12.2021

Petrescu może zostać selekcjonerem Rumunii

Dan Petrescu dostał propozycję poprowadzenia reprezentacji Rumunii. W połowie listopada, po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata, z posadą selekcjonera kadry Rumunii pożegnał się Mirel Radoi. Propozycję pracy w rumuńskiej federacji otrzymali Gheorghe Hagi i Razvan Lucescu, ale ani jeden, ale drugi nie byli zainteresowani przyjęciem tej oferty. Teraz Rumunia zwróciła się w stronę Dana Petrescu, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

W Lechu wraca temat sprowadzenia Jimeneza?

Lech Poznań – według informacji Tomasza Włodarczyka – znów sonduje możliwość sprowadzenia Jesusa Jimeneza z Górnika Zabrze.  Kolejorz przymierzał się już do sprowadzenia hiszpańskiego lidera Górnika Zabrze w letnim okienku transferowym, ale wtedy na przeszkodzie stały wygórowane żądania finansowe ekipy z ulicy Roosevelta – jeden milion euro okazał się zaporowy dla Lecha, który wówczas miał […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Danch odchodzi z Arki

Pierwszoligowe kluby powoli zapadają w zimowy sen, coraz mniej dzieje się na boiskach, więc wrzeć zaczyna w gabinetach, gdzie już zaczynają się przemeblowania w zespołach przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Ot, przykładowo Arka Gdynia pożegnała się z Adamem Danchem.  Adam Danch był związany z Arką od 2017 roku. W jej barwach wystąpił w 110 meczach i zdobył pięć bramek. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Węgierski stoper dogadany z Chelsea?

Marco Rossi, selekcjoner reprezentacji Węgier, zdradził, że Attila Szalai najprawdopodobniej trafi do Chelsea.  Calciomercato poprosiło Marco Rossiego o wybranie reprezentanta Węgier, który poradziłby sobie w Serie A. Trener węgierskiej kadry wskazał Attilę Szalaia, ale zaraz dodał, że jego ewentualny transfer z Fenerbahce do Włoch jest aktualnie raczej niemożliwy. – Trudno wymienić tylko jednego zawodnika, ale […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Roger Schmidt odrzucił ofertę prowadzenia Lipska

RB Lipsk gorączkowo szuka następcy dla zwolnionego Jessego Marscha. Jak się jednak okazuje – znalezienie słusznego fachowca na objęcie trenerskiej władzy w klubie ze stajni Red Bulla wcale nie będzie takie proste.  Jednym z głównych kandydatów na zastąpienie Marscha był Roger Schmidt. 54-letni niemiecki szkoleniowiec bardzo dobrze radzi sobie w holenderskim PSV, gdzie osiąga średnią […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Słowik zostanie w J-League?

Jakub Słowik spadł z ligi japońskiej, reprezentując barwy Vegalty Sendaia, ale najprawdopodobniej utrzyma się na poziomie J-League i będzie grał dla FC Tokyo.  Jakub Slowik to FC Tokyo. It has been confirmed that they have signed up. — Marco Molla (@MarcoMolla) December 6, 2021 FC Tokyo to dziewiąty zespół minionego sezonu J-League. W minionej kampanii […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Podolski: – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie

Lukas Podolski wrzucił piąty bieg i prowadzi Górnika Zabrze do kolejnych zwycięstw. Ostatnie trzy mecze ekipy Jana Urbana to trzy zwycięstwa i trzy gole Poldiego. Jak do tego wszystkie ustosunkowuje się sam mistrz świata z 2014 roku? – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie. Tak jest na całym świecie, niezależnie od klubu. Po wygranym meczu tydzień jest […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Tromsø IL uderza w Katar

Katarskie mistrzostwa świata budzą kontrowersje na całym świecie na wielu poziomach. Raz na jakiś czas ktoś w środowisku nawołuje do ich bojkotu. Powody? Przeróżne – sportswashing, dyktat pieniądza, nietolerancyjne prawo panujące w kraju, nieludzkie i niehumanitarne warunki pracy zwykłych robotników podczas pracy przy organizacji MŚ. Teraz w Katar uderza norweski klub, Tromsø IL.  Tromsø IL […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Media: Kontuzja Szymańskiego jednak nie tak groźna?

Zadrżały nasze serca, kiedy zobaczyliśmy kąt skrzywienia nogi Sebastiana Szymańskiego po brutalnym faulu rywala w meczu ligi rosyjskiej z tego tygodnia. Początkowo istniała obawa, że Polaka będzie czekać dłuższa przerwa od gry. Nowe doniesienia medialne są jednak dużo bardziej optymistyczne.  Portal Championat.com, powołując się na źródło ze sztabu medycznego Dynama Moskwa, informuje, że po wnikliwych […]
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Stokowiec za Żurawia w Zagłębiu?

Zagłębie Lubin pogrążone jest w kryzysie. Od dwóch miesięcy punktuje najgorzej w lidze, odpadło z Pucharu Polski, piłkarze stoją w miejscu. Nic dziwnego, że pozycja Dariusza Żurawia wisi na włosku.  Sebastian Staszewski z Interii twierdzi, że władze Zagłębia Lubin coraz częściej i coraz poważniej myślą o zwolnieniu zawodzącego Żurawia i zmianie na ławce trenerskiej. Faworytem […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Korona przebudowuje kadrę

Korona Kielce szykuje się do zimowej przerwy i przemeblowuje kadrę.  Korona Kielce zdecydowała się na skrócenie dwóch wypożyczanych do klubu zawodników – Macieja Bortniczuka i Mateusza Lewandowskiego. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymali Marko Pervan, Przemysław Szarek i Remigiusz Szywacz. Korona Kielce planuje też wypożyczenie Jakuba Osobińskiego i Radosława Sewerysia. Korona Kielce zajmuje trzecie miejsce w tabeli I ligi z […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Messi podważa kompetencje Pochettino?

Atmosfera w PSG staje się coraz bardziej napięta. Drużyna w dwóch ostatnich meczach ligowych tylko zremisowała – najpierw 0:0 z OGC Nice, a w miniony weekend 1:1 z RC Lens po golu w samej końcówce. Jak donosi „L’Equipe”, trener Mauricio Pochettino ma coraz słabszą pozycję w szatni. Drużyna nie poważa go, widząc jego gładkie i […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

15 rzeczy, które trzeba wiedzieć po jesieni w I lidze

Jeśli swoją wiedzę na wypracowania czerpaliście ze streszczeń, to właśnie poczujecie się jak w czasach młodości. Chyba, że wciąż się uczycie – wtedy będzie to dla was dzień jak co dzień. Przygotowaliśmy dla was bowiem streszczenie tego, co działo się jesienią w I lidze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to rozgrywki, które ciężko śledzić […]
06.12.2021