post

Opublikowane 25.11.2021 17:32 przez

leszek.milewski

Być może jestem człowiekiem małej wyobraźni. To możliwe. Ale nie potrafię sobie wyobrazić współpracy Marka Papszuna z Dariuszem Mioduskim. Być może problemem nie jest wyobraźnia, ale niedostateczna znajomość obu tych osób. Być może jest tam spora, nieznana mi przestrzeń pod porozumienie Nie takie porozumienia świat widział.

Ale bazując na tym, co wiadomo?

Marek Papszun, który ma duży wpływ na wybór zawodników, dobiera ich POD SWOJĄ KONCEPCJĘ, to ona ostatecznie wyznacza DNA zespołu. Gracze są nawet skautowani w Rakowie przez pryzmat tego, czy mają potencjał wejść w przewidziane dla nich u Papszuna role.

Dariusz Mioduski, który nie chce trenerom dawać dużego wpływu na wybór zawodników, bo trener dziś jest, jutro będzie inny piłkarzy dobiera POD SWOJĄ KONCEPCJĘ budowy Legii, to ona ostatecznie wyznacza DNA zespołu. Trener ma to zaakceptować i w tych rolach się poruszać.

No przecież to są dwie przeciwstawne idee.

A na nich oparte jest… w zasadzie wszystko.

I stoją za tymi ideami charaktery mocno wierzące w swoje plany, inwestujące w nie od lat.

Nie widzę tego, by Papszun, akurat w tym momencie, po tylu latach w Rakowie, gdzie zobaczył, że właśnie takie mocne rządy są tym, czego potrzebuje do sukcesu, zrzekł się znacznej części władzy. Pracując w klubie, w którym tak samo może walczyć o trofea i bić się w pucharach.

Mioduski potrzebuje dobrego trenera. Koncepcja z kolejnym trenerem-projektem – tak to trzeba niestety dla trenera Gołębiewskiego nazwać – właśnie zostaje zdjęta z planszy. Ale gdy bierzesz kogoś z nazwiskiem, musisz być gotowy na kompromisy. I jestem pewien, że Mioduski na kompromisy jest gotów, ale czy takie, jakich chce Papszun? By, w zasadzie, dać mu… może nie klucze od klubu, ale jednak, by był to trener z niekwestionowaną, zauważalną władzą?

No nie.

Może gdzieś tu tli się jakieś marzenie w Papszunie. Tyle lat pracy na Mazowszu, w niższych ligach, gdzie Legia była jak nieosiągalny, nierealny szczyt. Zameldować się tam przy ławce – to byłoby na pewno coś. Pogranie na sentymentalnych strunach. Czułych strunach.

Ale jeśli w dzisiejszym futbolu to, co najbardziej przemawia za jakimś ruchem, to sentymenty – ja w taki ruch nie wierzę.

Uważam, że wszystko co Papszun chce realizować w polskiej lidze, może zrealizować w Rakowie. A jeśli jego ruch do Legii kiedykolwiek się zmaterializuje:

Cóż, nie będę używał frazesu ze Skorży, ale tak, znowu otwarty będzie serial, w którym odcinki będą się pisać znacznie częściej, niż co mecz.

Tak jak jednak widzę Papszuna, który dalej może iść swoją drogą – z grubsza, bo przecież zatrudnienie Roberta Grafa to na pewno jest jakieś ograniczenie jego wpływów – tak Legia? Jaki poważny trener przyjdzie do Legii, wiedząc, że nie ma większego wpływu na transfery, że jego wizja musi być trzeciorzędna w stosunku do tego, co chce robić klub, a więc prezes? Trener będzie firmował wyniki swoim nazwiskiem, a samemu mając ograniczony – mniejszy niż miałby gdzie indziej – wpływ na to, co się dzieje?

Kto poważny na to pójdzie?

A wydaje mi się, że do ogarnięcia bajzlu, jakim jest równanie do rekordów porażek z 1936, przydałby się ktoś poważny.

***

Jako ciekawostkę. Nie pamiętam, czy już to pisałem, ale to wcale nie tak, że Marek Papszun nie miał piłkarskiego przetarcia na wyższym poziomie. Otóż miał, był na testach w ekstraklasowej Polonii czasów Stefana Majewskiego.

Sam powiedział, że nie czuł się gorszy.

Piłkarsko.

Bo brakło mu zęba, determinacji. Tej woli, która teraz jest jego znakiem rozpoznawczym.

Dzwoniłem nawet w tej sprawie do Stefana Majewskiego, zapytać, czy Papszuna pamięta. Otóż przeczesał swoją pamięć i powiedział:

Nie pamiętam.

Ciekawe, czy była okazja przypomnieć się sobie przy okazji ostatniego meczu Cracovia – Raków. Pewnie nie.

***

Drogi Saso Baliciu. Nie odpowiadam w imieniu całego Weszło,

I drogi Saso Baliciu. Czy zakładam z góry, że nie masz racji w temacie Felipe? Nie, nie zakładam z góry, że nie masz racji. Pewnie ją masz.

Ale miej przede wszystkim po pierwsze, po siódme i po ósme świadomość – to twoje wbiegnięcie na boisko było kuriozum w pierwszej kolejności, kuriozum tylko i wyłącznie dolewającym oliwy do ognia.

Kto uderzył pierwszy? Możliwe, że Felipe. Ale na tym pytaniu nie kończy się dyskusja o jakimś ostatecznym pierwszeństwie w tej sytuacji.

***

Jacek Zieliński w Cracovii? Jestem za. Bo jestem zwolennikiem dobrze rozumianego doświadczenia. Są szkoleniowcy, którzy tym doświadczeniem tylko się zasłaniają, względnie, uważają, że jest ono w stanie przykryć to, jak futbol się zmienia. Zieliński ma doświadczenie, ale też każdy, kto zna tego szkoleniowca choć trochę od kulis wie, że trzyma rękę na pulsie.

Różnica jest taka, że jedni są cały czas otwarci na zbieranie nowych doświadczeń, a raczej: pozwalanie, by wciąż ich zmieniały.

A inni uznają, że te doświadczenia, które mają, już wystarczą, by opisać świat wokół.

Otóż nigdy nie wystarczają. Nie tylko dlatego, że świat nieustannie przyspiesza.

***

Na zakończenie o panu Grzegorzu Szelidze i jego wyznaniu o sprzedanym meczu Wisła – Legia z 1993 roku. Wyznaniu, samym w sobie, co do treści sportowej, raczej niezbyt szokującym. Niewiele tak naprawdę zmieniającym, bo de facto przestrzeń tej niemożliwej rozmowy od lat nie toczy się w zakresie „czy ten mecz był skręcony”, tylko o to, czy inni też kręcili, a jednak nie ukarano wszystkich.

Nie wikłajmy się w to, tu jest dyskusja bez granic, bez horyzontów.

Poruszające są natomiast okoliczności.

53-letni umierający mężczyzna, dokonujący swoistej publicznej spowiedzi.

Jedna z ostatnich rzeczy, które – jak sam czuje – ma do załatwienia: wyznać prawdę.

Nie znam pana Grzegorza ani jego sytuacji, być może wyznanie tego wcześniej nic by nie zmieniło. Ale pobrzmiewa tu nuta kwestii ostatecznych, w sensie tych, których konieczność wykonania dostrzegamy dopiero wtedy, gdy widzimy kres.

Sęk w tym, że ten kres zawsze widać wyraźnie.

Jest głęboki smutek w wywiadach z panem Grzegorzem i mam nadzieję, że to wyznanie dało mu to, czego szukał. Być może spokój ducha. Myślę, że spokój ducha żegnającego się ze światem człowieka to stawka, o którą zawsze warto walczyć.

Leszek Milewski

Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Komu redakcja Weszło wręczyłaby Złotą Piłkę?

Wojciech Kowalczyk podmieniający Kamila Grosickiego na Leo Messiego na najwyższym stopniu podium plebiscytu Złotej Piłki? Paweł Paczul tłumaczący swój wybór jednym zdaniem? Mateusz Rokuszewski opowiadający o swoich wyborach w prawie półgodzinnym wideo? To wszystko w jednym miejscu, a i tak to jeszcze mało, bo poświęciliśmy pióra i głowy redaktorów Weszło, żeby odpowiedzieć sobie na jedno […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Komu redakcja Weszło wręczyłaby Złotą Piłkę?

Wojciech Kowalczyk podmieniający Kamila Grosickiego na Leo Messiego na najwyższym stopniu podium plebiscytu Złotej Piłki? Paweł Paczul tłumaczący swój wybór jednym zdaniem? Mateusz Rokuszewski opowiadający o swoich wyborach w prawie półgodzinnym wideo? To wszystko w jednym miejscu, a i tak to jeszcze mało, bo poświęciliśmy pióra i głowy redaktorów Weszło, żeby odpowiedzieć sobie na jedno […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Brama dnia
28.11.2021

Mike Marsh kontra Ronald Koeman | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj propozycje bez specjalnych kombinacji, bez wymyślania kwadratowych jaj – po prostu dwa ładne gole zdobyte uderzeniami z dalszej odległości. Kto takich nie lubi? MIKE MARSH VS CRYSTAL PALACE (28.11.1992) 28 listopada 1992 roku Liverpool w kapitalnym stylu rozbił na Anfield ekipę Crystal Palace aż 5:0. Ozdobą spotkania niewątpliwie […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Brama dnia
27.11.2021

Pauleta kontra Cristiano Ronaldo | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj proponujmy wam rytmy portugalskie. Przygotowaliśmy bowiem trafienia dwóch wybitnych snajperów z tego kraju – Paulety oraz Cristiano Ronaldo. PAULETA VS LENS (27.11.2005) Pauleta na początki XXI wieku był zdecydowanie jedną z największych gwiazd francuskiej Ligue 1. Między innymi za sprawą takich trafień. Szesnaście lat temu Portugalczyk efektownym lobem […]
27.11.2021
Weszło
27.11.2021

PRASA. Legia dogadała się już z Papszunem – ma dostać pełną autonomię

– Według naszych informacji to porozumienie już zostało zawarte. Na Papszuna, a także na jego sztab, czeka gotowy kontrakt, który trzeba tylko podpisać. Co ważne, trener Papszun ma mieć zagwarantowaną pełną autonomię w zespole mistrza Polski i wpływ na całą strukturę klubu – czytamy w „Super Expressie”. Co poza tym dziś w prasie? „SPORT” Rozmówka z […]
27.11.2021
Felietony i blogi
26.11.2021

Losowanie było dla nas łaskawe. Trzeba to wykorzystać

Losowanie, losowanie i po losowaniu. Wylosowali nam takich rywali, że nie ma sensu narzekać. Wiemy już, na czym stoimy. Dostaliśmy drużyny, które powinny nam leżeć. Mogliśmy trafić zdecydowanie gorzej. Mecze z Włochami lub Portugalczykami mogłoby się źle dla nas skończyć. Te drużyny prezentują inny poziom. Nie oszukujmy się. Na szczęście los na oszczędził. Mamy szansę […]
26.11.2021
Weszło
25.11.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Być może jestem człowiekiem małej wyobraźni. To możliwe. Ale nie potrafię sobie wyobrazić współpracy Marka Papszuna z Dariuszem Mioduskim. Być może problemem nie jest wyobraźnia, ale niedostateczna znajomość obu tych osób. Być może jest tam spora, nieznana mi przestrzeń pod porozumienie Nie takie porozumienia świat widział. Ale bazując na tym, co wiadomo? Marek Papszun, który […]
25.11.2021
Weszło
21.11.2021

Deluxe Ski Jump jest jak rosół | Recenzje Tetryków #5

Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 TETRYCY FORTE. MAŁYSZOMANIA, DELUXE SKI JUMP, TAJNER ŁAPIE SIĘ ZA GŁOWĘ 1:51 ADAM MAŁYSZ – PRZEPOLAK. NIE ISTNIEJE POLAK, KTÓRY NIE SZANUJE MAŁYSZA 3:20 WSPOMINAMY, JAK MAŁYSZ NA WIZJI POWIEDZIAŁ, ŻE PIŹDZI 4:08 MAŁYSZ KONTRA STOCH – POMIĘDZY SPORTEM A FENOMENEM SPOŁECZNYM 6:06 JAK ZREWOLUCJONIZOWAĆ […]
21.11.2021
Weszło
20.11.2021

Piasecki: – Mama krótko mnie trzyma

– Nie mamy jakichś wirtuozów w Stali. Gramy prawie samymi Polakami – trochę to wręcz niedzisiejsze, a jak widać, idzie i samymi Polakami grać, wygrywać – mówi nam Fabian Piasecki, napastnik Stali Mielec. Wypożyczony ze Śląska zawodnik opowiedział nam o różnicach między szatnią, w której obcokrajowcy się nie integrują, a taką, w której Jonathan de […]
20.11.2021
WeszłoTV
19.11.2021

Jeden mecz, dwa rozbite wizerunki | TETRYCY

Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim.  0:00 ZGRUPOWANIE REPREZENTACJI POLSKI JAKO ANEGDOTA 1:17 KUBA ODPOWIADA SWOJĄ ANEGDOTĄ, ŁĄCZĄCĄ SIĘ Z BARAŻAMI 3:30 NIE LEKCEWAŻYĆ ANDORY. GDY „W EUROPIE NIE MA JUŻ SŁABYCH DRUŻYN” WEJDZIE ZA MOCNO 5:52 PAULO SOUSA UZNAŁ, ŻE RÓWNIE DOBRZE Z WĘGRAMI MÓGŁBY WYGRAĆ PSEM 8:51 WIELKA KSIĘGA CYTATÓW POLSKIEJ […]
19.11.2021
Felietony i blogi
18.11.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Co gdyby Żurawski podał do Kuźby z Lazio? Gdyby sędzia dostrzegł, że gol Penksy z Panathinaikosem był prawidłowy? Co by było, gdybyśmy w 1974 nie grali z Niemcami na wodzie? I Gdyby Boniek mógł zagrać w półfinale w 1982? A jakby Karaś trafił do siatki zamiast w poprzeczkę z Brazylią cztery lata później (pamiętna czołówka […]
18.11.2021
Weszło
15.11.2021

Zakuć, zdać, zapewnić sobie rozstawienie w barażach

Walka o mundial to dla reprezentacji takiej jak Polska często gra szczegółów. Nie jesteśmy tak mocni, by przemknąć przez eliminacje autostradą na mistrzostwa. Jesteśmy w gronie drużyn drugiego szeregu, niezłych, ale miejsc na światowy czempionat jest dla Europy mało. Dlatego niezwykle rośnie waga dobrego losowania. Wielokrotnie przekonywaliśmy się jak ważne potrafi być przy różnych eliminacjach […]
15.11.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
przewalek0122
przewalek0122
3 dni temu

Dobry tekst…

Mara Mriss
Mara Mriss
3 dni temu
Reply to  przewalek0122

***! Witamy w najlepszym serwisie randkowym o tematyce erotycznej — https://mysp.ac/50fjz

uncommon man
uncommon man
3 dni temu

Fajnie się czytało.

RadRAD
RadRAD
3 dni temu

Świetne.

Krakus
Krakus
3 dni temu

Genialne.

ambermozart
ambermozart
3 dni temu

a co jeśli Papszun i Mioduski mają taką samą koncepcję? Wtedy nie ma problemu. O tym Pan nie pomyślał 😉

marek browarek
marek browarek
3 dni temu

Leszku , dobry i mądry felieton . edytuj datę 1999 , mecz był w 1993 .

LegijneTabu1993?
LegijneTabu1993?
3 dni temu

Łooo!? Wreszcie ktoś na Weszło zauważył spowiedź Szeligi.
Alleluja!
A pozostałe tałatajstwo: Nie widzę, nie słyszę, nie mówię.

Szymas
Szymas
3 dni temu

Trener Papszun ma za dużo do stracenia, żeby przejść do Legii. Projekt budowany przez lata, porzucić po to żeby wylecieć za pół roku jeżeli się nie uda zrealizować celów które, są bardzo trudne do zrealizowania w krótkim czasie. Nie wierzę w to. Może się nie znam.

kol. Zenon
kol. Zenon
3 dni temu
Reply to  Szymas

po pierwsze: czemu nie bierzecie pod uwagę tego, że Pan Papszun nie jest człowiekiem pokroju Sir Alexa, budującego jeden projekt przez 20 lat? może doszedł już do ściany w Rakowie? ja też zmieniałem robotę co 3-4 lata, jak już obrosłem w pióra i wydawało się, że teraz to tylko kosić siano bez bólu i uszczerbku na własnym wizerunku… mnie osobiście to nudziło, musiałem zawsze zaczynać od nowa (w nowej robocie) bo trwanie w wygodnym miejscu dla mnie jest cofaniem się. zawsze tak miałem… druga rzecz: pieniądze. wydaje się, że Mioduski zawsze będzie w stanie przebić 3 x ofertę raczej biednej i niestety prowincjonalnej Częstochowy (przy okazji wymieniłem też 3 rzecz czyli miejsce pracy), sorry Częstochowianie, ale z pozycji stolicy można patrzeć równorzędnie jedynie na Kraków, Wrocław i Gdańsk (jako miasta), aha i jeszcze Zakopane, bo mazowieckie cepry tylko tam dobrze wypoczywają…. po czwarte: ukryte ambicje i sentyment, wyjaśnił to z grubsza Pan Milewski w felietonie … suma tych 4 rzeczy, a może nawet tylko dwóch już by wystarczyła, żeby wygodny projekt „na lata” w Rakowie zamienić na jednak bardziej ambitny w Warszawie, za większe pieniądze i – w chwili obecnej – mocno na własnych warunkach… ja uważam, że Papszun zmieni klimat zimą. pozdr.

kol. Zenon
kol. Zenon
3 dni temu
Reply to  kol. Zenon

jeszcze odnośnie Pana Szeligi : nie zgadzam się z P.Milewskim, że spowiedź byłęgo piłkarza nic tak naprawdę nie zmienia, bo zmienia i to bardzo dużo. ja wiem, że wszędzie są fanatycy, dla których żaden argument nie będzie dobry, bo zawsze powiedzą, że to mistyfikacja albo ktoś mu kazał… ale wreszcie ktoś, bezpośrednio zaangażowany w sprawę powiedział jasno i wyraźnie i – co najważniejsze głośno (cała Polska słyszała, wszystkie sportowe gazety pisały, portale i tak dalej), no więc głośno zostało powiedziane, że mecz był sprzedany, bo do tej pory nikt tak tego nie ujął, prawie 30 lat cała sprawa zawsze była gdzieś w domysłach, półsłówkach lub tajemniczych i domniemanych zarzutach, kibice (L) zawsze twardo, że 16 tytułów, a w ogólnej świadomości polskiego tłumu sprawa nigdy nie była wyjaśniona „..i nie wiadomo jak to tam było naprawde” … no to teraz wszystkim wiadomo i nie ma już jak bronić tej tezy o mistrzostwie bez narażania się na śmieszność, bo jednak czarne to czarne.

Calgon
Calgon
3 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Też uważam że tam pójdzie 🙂 inna sprawa że przyjebie w ścianę 🙂

Gadol
Gadol (@gadol)
3 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Papszun w Rakowie zarabia więcej niż miał Czesio w Legii. Więc nie bredź o 3-krotnej przebitce. Szczególnie w przypadku tak zadłużonego klubu jak obecnie Legia.

Krisztjan
Krisztjan
3 dni temu

Znaczy ja bym nie byl taki super przekonany czy Papszun tak bardzo dobiera sobie zawodnikow itd, raczej watpie. Po prostu klub to tak przedstawia by miec lepszy PR

sabas
sabas (@sabas)
3 dni temu

Kudłaty jest teraz zdesperowany. Może zmienił koncepcję. Takie to zupełnie niemożliwe??

Mariusz
Mariusz
3 dni temu

Podziwiam Cię drogi Leszku. Ładnie piszesz i dużo tu treści. Zawsze czytam, ale dzisiaj również postanowiłem skomentować.

nie no
nie no
3 dni temu

Nie ma problemu pogodzenia dwóch koncepcji, bo nie ma dwóch koncepcji. Tzn. Papszun ma koncepcję, a Mioduski nie. Dotychczas zatrudnił sześciu trenerów, z czego czterech kompletnych debiutantów. To jest błądzenie we mgle, a nie koncepcja. W klubie jest coraz większy bałagan, a filozofia przedstawiana przez Mioduskiego to zwyczajne bajki. Facet po prostu lubi się mądrzyć.

Joe
Joe
3 dni temu

Pójdzie do Legii bo jak wypali – wystarczy jako taki styl i wyniki to następna może być reprezentacja, jak nie wypali to prezes był zły, a nie trener. A Częstochowa to zawsze tylko Częstochowa, a po legii jest jeszcze Poznań, Kraków, Gdańsk wiec tak szybko z tej karuzeli nie wyleci, kolejne doświadczenia też zdobędzie, potem telewizja jako ekspert, komentator i na końcu reklama Pleja z Basią od Szatanów

Peralolo78
Peralolo78
3 dni temu

Papszun przejdzie do Legii jeśliby Mioduski mu wybecelował milion zico miesięcznie! Przecież ten trener w pewnym sensie zbudował silną drużynę od podstaw,przy pełnym zaufaniu prezesa.I co teraz pierdolnie temat drużyna Rakowa prawdopodobnie strąci tę drużynę w przeciętność.Misję za wszelką cenę zatrzymać trenera Papszuna w Częstochowie uważam za rozpoczętą

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
3 dni temu

Drużyna Legii potrzebuje rewolucji, a Papszun jest chyba idealnym trenerem do przeprowadzenia tej rewolucji. Pytanie czy Radosław Kucharski jest idealnym dyrektorem to wyrzucenia do śmieci drużyny, którą zbudował i czy Dariusz Mioduski jest idealnym prezesem, żeby dopilnować żeby na wszystkich szczeblach organizacyjnych ta rewolucja się dokonała.

KotleszkaTop
KotleszkaTop
3 dni temu

Dobry tekst Leszku, pozdrawiam

pawel
pawel
3 dni temu

Dajcie już spokój z tym „DNA zespołu”. Ktoś rzuci jakieś hasło i potem co drugi powtarza. Jak Kołakowski od Wisły powiedział „na koniec dnia” to nie było wywiadu z tym stwierdzeniem. Coś co się kryje pod hasłem „DNA zespołu” to może mieć Bayern albo jakiś Atletic Bilbao a żaden polski klub.

Suche Info
29.11.2021

Ramos o współpracy z Messim i Złotej Piłce

Sergio Ramos zadebiutował wczoraj w barwach PSG, co oznacza również, że po raz pierwszy wystąpił w jednym zespole z Leo Messim, z którym przez lata rywalizował jako piłkarz Realu Madryt. Po meczu z Saint-Etienne został zapytany o ten fakt przez reportera ESPN.  Hiszpan swoimi słowami namalował Messiemu piękną laurkę. – Jest w dobrej formie i […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Dominik Nowak na wylocie z Korony. Trwa spotkanie w klubie

Czy to ostatnie chwile Dominika Nowaka w Kielcach? Wiele wskazuje na to, że tak. Trener pierwszoligowej Korony od dłuższego czasu siedział na stołku, który dość mocno parzył. Jego odejście z Kielc było spodziewane od dawna, informowaliśmy nawet, że Korona kontaktowała się z Leszkiem Ojrzyńskim. W pierwszoligowym klubie właśnie trwa narada. O godz. 10 rozpoczęło się […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Zespół Kacpra Przybyłki w finale Konferencji Wschodniej

Trwa faza play-off w MLS. W trakcie wczorajszych meczów poznaliśmy dwóch finalistów. Na Zachodzie to Real Salt Lake (ograny 2-1 został Sporting Kansas City), a na Wschodzie – Philadelphia Union, której piłkarzem jest Kacper Przybyłko, w związku z czym ten mecz interesował nas trochę bardziej.  Przybyłko pojawił się w pierwszym składzie na mecz z Nashville […]
29.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Komu redakcja Weszło wręczyłaby Złotą Piłkę?

Wojciech Kowalczyk podmieniający Kamila Grosickiego na Leo Messiego na najwyższym stopniu podium plebiscytu Złotej Piłki? Paweł Paczul tłumaczący swój wybór jednym zdaniem? Mateusz Rokuszewski opowiadający o swoich wyborach w prawie półgodzinnym wideo? To wszystko w jednym miejscu, a i tak to jeszcze mało, bo poświęciliśmy pióra i głowy redaktorów Weszło, żeby odpowiedzieć sobie na jedno […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Dwa miesiące przerwy Jędrzejczyka

Legia Warszawa wydała komunikat dotyczący stanu zdrowia swoich piłkarzy. We wczorajszym spotkaniu z Jagiellonią Białystok boisko z powodu kontuzji opuściło aż czterech graczy.  Najbardziej konkretny przekaz dotyczy Artura Jędrzejczyka. 40-krotny reprezentant Polski złamał obojczyk i przejdzie operację. W związku z tym czeka go około dwumiesięczna przerwa. W przypadku Mattiasa Johanssona dokładniejszą diagnozę poznamy po badaniach […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

Drugi mecz, druga porażka. Pierwsze koty za płoty kadry Milicica

Zmienił się trener kadry polskich koszykarzy, zmieniły się realia. Jeszcze parę miesięcy temu po dwóch porażkach z rzędu, z Izraelem oraz osłabionymi Niemcami, mielibyśmy wyjątkowo nietęgie miny. Obecnie jednak musimy być bardziej wyrozumiali. I zdawać sobie sprawę, że odmłodzona kadra nie będzie faworytem w większości rozgrywanych spotkań. Choć dzisiaj, w meczu z niemiecką kadrą, do […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Mamrot: „Dziwiła mnie bojaźliwość mojego zespołu”

Legia Warszawa wygrała u siebie 1:0 z Jagiellonia Białystok i przełamała fatalną passę porażek. Rozgoryczenia przebiegiem spotkania nie ukrywał szkoleniowiec gości, Ireneusz Mamrot, któremu nie podobała się bojaźliwość jego podopiecznych. – Możemy mieć do siebie ogromne pretensje za pierwszą połowę. Chcieliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce, grać wyżej i intensywnie. Dziwiła mnie bojaźliwość mojego zespołu […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Fatalny błąd bramkarza Sevilli [WIDEO]

Real Madryt bardzo słabo zaczął spotkanie z Sevillą i po 12. minutach przegrywał 0:1. „Królewskim” udało się jednak wyrównać, ponieważ pomocną dłoń wyciągnął ku nim golkiper drużyny przyjezdnej, Bono. Spójrzcie sami: Fatalny błąd Bono! 😱😱😱 Takich pomyłek nie wybacza Karim Benzema, który trafia na 1:1! ⚽ #lazabawa 🇪🇸 pic.twitter.com/MICcavDb3J — ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) November […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Piotr Zieliński z kolejnym golem w Serie A [WIDEO]

Kolejny mecz ligowy, kolejny gol Piotra Zielińskiego. Ostatnio polski pomocnik trafił w starciu z Interem, tym razem ukąsił przeciwko Lazio. No jest w gazie Piotrek, nie da się tego nie zauważyć. Spójrzcie sami: PIOTR ZIELIŃSKI ZNOWU Z BRAMKĄ! ⚽ Dzięki jego trafieniu SSC Napoli prowadzi w starciu z S.S. Lazio! 👏 Zobaczcie gola reprezentanta Polski! […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

LIGA MINUS – LIVE OD 21:00

28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Napoli uhonorowało Diego Maradonę pomnikiem

Diego Maradona to bez wątpienia najważniejsza postać w historii Napoli, najbardziej uwielbiana legenda klubu i jedna z ikon całego Neapolu. Nie może zatem dziwić, że władze klubu uczciły kultowego Argentyńczyka pomnikiem. Wygląda on tak: DIEGO 🔟 💙 #ForzaNapoliSempre pic.twitter.com/Zfd49XHfvc — Official SSC Napoli (@sscnapoli) November 28, 2021 Pomnik Maradony na Stadio Diego Maradona. Wszystko się […]
28.11.2021
Suche Info
28.11.2021

Plaga kontuzji w Legii Warszawa

Legia Warszawa wygrała 1:0 z Jagiellonią Białystok, ale radosną atmosferę przy Łazienkowskiej – poza kiepską postawą w drugiej połowie spotkania – zakłóca plaga kontuzji, która dotknęła drużynę. Przed trenerem Markiem Gołębiewskim mnóstwo znaków zapytania. Podsumujmy: w 10. minucie meczu urazu nabawił się Artur Jędrzejczyk – prawdopodobnie uszkodził obojczyk na drugą połowę nie wyszedł Mattias Johansson […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

W hicie Premier League grała tylko jedna drużyna. Druga dostała punkt w prezencie

Jakim cudem Chelsea nie zgarnęła dzisiaj trzech punktów? Należy o to spytać piłkarzy The Blues, którzy mimo 66% posiadania piłki i nieustannego naporu na bramkę rywala, nie potrafili strzelić żadnej bramki z gry. Jakim cudem Manchester United strzelił bramkę, mimo zaledwie trzech oddanych strzałów przez całe spotkanie? O to również należy spytać piłkarzy Chelsea. To […]
28.11.2021