Sędzia uderzony w brzuch w meczu o CLJ

18 listopada 2021, 11:35 • 1 min czytania 11 komentarzy

W meczu KKS Kalisz – SF Luboń doszło do uderzenia sędziego w brzuch. Sprawa jest tym bardziej skandaliczna, że wydarzyło się to… podczas meczu młodzieżowych drużyn.

Stawka tego spotkania była całkiem duża. Zwycięzca miał zagrać w barażach o grę w Centralnej Lidze Juniorów. KKS Kalisz prowadził 2:1. W 74. minucie jeden z piłkarzy z Lubonia stracił głowę i zaatakował arbitra. Mecz został przerwany. Można spodziewać się, że KKS Kalisz awansuje do baraży poprzez walkowera.

SF Luboń wydało na ten temat oświadczenie: – Działając w imieniu klubu Szkoła Futbolu Luboń, w związku z przerwaniem przez arbitra meczu barażowego, pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu zdarzeń, jakie miały miejsce w czasie zawodów. Piętnujemy naganne zachowanie naszego gracza, który działał pod wpływem emocji. W związku z powyższym, został on zawieszony w trybie natychmiastowym na okres 3 miesięcy w prawach zawodnika naszego klubu. Liczymy na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z tą sytuacją, a klub przedstawi swoje stanowisko po analizie materiału video.

Rafał Rostkowski donosi, że to niejedyny incydent podczas tego spotkania. Zaatakowano także chorągiewkę w narożniku i drzwi szatni. Oby jak najmniej takich obrazków. #SzacunekDlaArbitra