Boniek: – Jak Robert chciał odpocząć, można go było zdjąć po 10 minutach z Andorą

redakcja

Autor:redakcja

18 listopada 2021, 12:30 • 2 min czytania

Reklama
Boniek: – Jak Robert chciał odpocząć, można go było zdjąć po 10 minutach z Andorą

Zbigniew Boniek wypowiedział się w „Foot Trucku” na temat absencji Roberta Lewandowskiego w meczu z Węgrami, po którym – jak mówi w programie – pozostał smród.

Reklama

Były prezes PZPN mówi: – Trudno mieć jednoznaczne zdanie. Stawiam siebie w takiej sytuacji. Grałem dwa mecze w przeciągu dwóch dni. Najpierw finał Ligi Mistrzów, a potem z Albanią. Nie wyobrażam sobie, bym przyjechał na zgrupowanie i powiedział trenerowi „panie, nie chce grać w takim meczu”. Umówmy się, mecz z Węgrami był dla nas ważny pod jednym względem: żebyśmy sobie zapewnili rozstawienie. Zarobili jak najwięcej, bo pierwszy mecz u siebie zagralibyśmy na Narodowym, a na jednym meczu zarabia się około 10 milionów złotych. W teorii dajesz sobie też więcej szans.

Pomiędzy byłym prezesem PZPN i Lewandowskim zaiskrzyło jeszcze przed spotkaniem z Andorą, gdy obaj wzajemnie wbili sobie szpilkę. Najpierw piłkarz Bayernu skrytykował polskie szkolenie, a Boniek odpowiedział, że nasz kapitan nic o szkoleniu nie wie, bo go nie ma zbyt często w Polsce.

Byłem zaniepokojony, gdy Lewandowski mówił na konferencji na temat szkolenia. Nie ma nawet UEFA C i nie zna polskiej rzeczywistości. Nie, że krytykował, ale trochę chciał pokazać, że niby coś wiem. Tak się zastanawiałem: Jeśli gdzieś Robert miałby odpoczywać, wiedząc, że ludzie idą na Narodowy na gwiazdę, to po 10 minutach meczu z Andorą można było go zdjąć. Robimy zmianę i „Robert, odpoczywaj”.

Trzy następne mecze Bayernu to Augsburg, Dynamo Kijów i Arminia Bielefeld. Dla Bayernu to jak Andora, Robert mógłby w nich nie grać. (…) Nikt mi nie powie, że mecz z Węgrami jest mniej ważny niż mecz z Augsburgiem – mówi Boniek.

Reklama

Były prezes PZPN stwierdza też, że przegraliśmy z przeciętną drużyną, na poziomie Armenii czy Azerbejdżanu.

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank