Sousa chyba pomylił mecz. Myślał, że z Węgrami gramy sparing

Opublikowane 16.11.2021 08:45 przez

Jakub Białek

Wysłuchaliśmy konferencję prasową Paulo Sousy i mieliśmy ochotę zrobić mniej więcej to, co portugalski trener na zdjęciu. Wygląda na to, że albo nasz selekcjoner pomylił mecze (i myślał, że gra sparing, co świadczyłoby o jego gapiostwie), albo świadomie potraktował mecz o punkty jak sparing (co świadczyłoby o tym, że stracił kontakt z bazą). I sami nie wiemy, która wersja jest dla Portugalczyka mniej kompromitująca, ale coś w jego procesie myślowym poszło ewidentnie nie tak.

Paulo Sousa myśli, że może trzymać w blokach najlepszego obrońcę kadry, najlepszego pomocnika kadry i najlepszego napastnika świata, przegrać mecz, znacząco utrudnić sobie awans na mundial, oddalając się od rozstawienia w barażach, a potem stwierdzić, że taki był plan. Bo… Uwaga, uwaga…

500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!

MUSIMY BYĆ GOTOWI NA CHWILE, GDY NIE BĘDZIE Z NAMI LEWANDOWSKIEGO.

Oto cała wypowiedź Sousy: – Cały czas to powtarzam, że będą chwile, gdy Roberta Lewandowskiego z nami nie będzie i musimy być na to gotowi. Oczekuję, że inni piłkarze też będą brali na siebie odpowiedzialność. Łatwo jest teraz rozmawiać, gdy wiemy jaki jest wynik. Ale ja tu jestem szefem, ja podejmuje decyzje i rozwiązuje problemy, gdy takie się pojawią. Skomplikowanie sytuacji w barażach? Tak, natomiast nadal mamy duże szanse. Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie pokonać każdego i myślę, że na baraże zespół będzie w lepszej formie. Czekamy na jutrzejsze rozstrzygnięcia.

Zaraz, zaraz, pokazaliście, że jesteście w stanie pokonać każdego? Czyli kogo? Andorę, San Marino i Albanię? Bo na pewno nie Węgry, Rosję, Islandię, Słowację, Hiszpanię, Szwecję czy Anglię. Jest mecz, w którym wynik jest dla nas niezwykle istotny. A jeśli chcemy osiągać dobre wyniki, potrzebny nam jest Robert Lewandowski.

Sousa mówi, że musimy być gotowi na moment, w którym Roberta Lewandowskiego może zabraknąć.

Ten sam Robert Lewandowski teoretycznie może zagrać.

Ale Sousa woli wystawić Lewandowskiego na 90 minut z Andorą, a potem nie wpisać go do kadry meczowej na Węgry, po to, by… zespół był gotowy na grę bez niego?

Co? Czy to się trzyma kupy? Chłopie, masz Lewandowskiego? Masz Glika? Masz Zielińskiego? Wreszcie – masz mecz o punkty? No to z nich korzystaj, a nie sprzedawaj nam bajek o tym, że chcesz przygotować reprezentację na moment, w którym Lewandowskiego nie będzie. To jakiś absurd, obrażanie logiki. To przecież mniej więcej tak, jakby kwiaciarnia miała swój złoty okres, bo akurat wielką popularność zdobywają różowe tulipany. Sprzedaje ich po 300 dziennie. I gdy nadchodzi dzień kobiet, właściciel kwiaciarni stwierdza:

Nie zamawiamy różowych tulipanów!
– Ale dlaczego, skoro tak dobrze idą?
– Musimy być gotowi na moment, gdy nie będą tak popularne!

Przecież to istna głupota. Jakby powiedział były legionista – świadome trzymanie Ferrari w garażu. O, albo wyobraźmy sobie, że team Formuły 1 opracował perfekcyjny bolid. Dzięki niemu jest w stanie wygrywać wyścigi mimo przeciętnych kierowców. Przed ostatnim Grand Prix, które ma przesądzić o losach stawki, szefowie teamu stwierdzają, że pojadą nowym, nietestowanym wcześniej bolidem.

Ale czemu, skoro ten jest idealny?
– Musimy być gotowi na moment, w którym nie będziemy mieć idealnego bolidu.

No najmocniej przepraszamy – uważamy tę logikę za totalnie nonsensowną. Sousa jeszcze kilka razy został zapytany o brak Lewandowskiego. Brnął dalej: – Jeśli cały czas będziemy mówić, że jest za wcześnie na danie szansy komuś innemu… Powiem tak – podjąłbym taką samą decyzję. Wierzę w tych zawodników. Według mnie to była właściwa decyzja. Musimy się rozwijać jako zespół, inni też muszą czuć odpowiedzialność, a nie tylko Robert.

No tak, panie Sousa. Mamy dla pana kilka pomysłów.

  • może w barażach postawimy na reprezentację U-21? Przecież nigdy nie jest za wcześnie na danie szansy. Może zacznijmy przygotowywać się nie tylko na rzeczywistość bez Lewandowskiego, ale i bez Zielińskiego, Klicha i Świderskiego? Po co ograniczać się do jednego kroku naprzód, może wykonajmy ich od razu dziesięć?
  • jeśli kadra U-21 dostanie się na mundial, może do Kataru wyślijmy braci Żuk? A dlaczego nie? Skąd mamy wiedzieć, co będzie po Kozłowskim, Boguszu i Kamińskim?
  • no i najważniejsze – skoro Lewandowski przestanie grać prędzej niż później, to może już na niego nigdy nie stawiajmy? Odpowiedzmy sobie na proste pytanie – czy dalsze stawianie na napastnika Bayernu jest rozwojowe?

Sousa na jednej konferencji prasowej stwierdził, że rozstawienie w barażach jest dla niego „bardzo ważne” i jednocześnie przyznał, że „po meczu podjąłby taką samą decyzję”, czyli nie wpisał Roberta Lewandowskiego do kadry meczowej. Naszym zdaniem trzeba opowiedzieć się po jednej ze stron – albo ważne są wyniki, albo rozwój kadry. Nie da się pogodzić tego i tego. Niech pan powie wprost „wbijam lachę w jakieś mistrzostwa w Katarze, liczy się dla mnie to, co będzie w 2025 roku”. I w porządku, uznamy pana za wizjonera. A jeśli mówi pan, że rozstawienie jest dla pana bardzo ważne, to niech rozgrywa pan poważne mecze w sposób poważny. Bo po pana wypowiedziach mamy wrażenie, że potraktował pan mecz o rozstawienie w barażach jak sparing. A po pana czynach – mamy nawet taką pewność.

Dlatego mamy jedno pytanie…

Czy panu się aby mecze nie pomyliły?

Może nikt pana nie poinformował, jak osiągnąć rozstawienie i dlaczego to dla nas takie ważne? Może nie znał pan stawki? Może w PZPN usłyszał pan, że drugie miejsce w grupie oznacza zrealizowanie celu i stwierdził, że już nie musimy zdobywać punktów? Naprawdę, zastanawia to nas. I bijemy brawo, gdy słyszymy, że trzeba przygotowywać się na życie bez Lewandowskiego. Tak jest, myślmy przyszłościowo. Kreujmy nowych liderów. Ale na Boga, panie Sousa, mamy jedną prośbę.

Róbmy to w meczach towarzyskich. Róbmy to w meczach Ligi Narodów.

Nie róbmy tego w meczach O PUNKTY, zwłaszcza, gdy to tak ważne punkty, które mogą zadecydować o naszym być albo nie być.

Sousa stwierdził na konferencji prasowej, że przed barażami należy być optymistą, bo on sam jest optymistą. No i super. Świetnie. Patrzmy na świat przez różowe okulary. Sousa być może wierzy, że dla Biało-Czerwonych to wszystko jedno, czy zmierzą się z Austrią czy Portugalią, bo i tak wszystkich ogolą. Nam się wydaje, że taka pewność siebie jest karykaturalna, jeśli jedynymi drużynami, które ograła kadra Sousy, są Andora, San Marino i Albania.

Bardzo miło, że przejmuje się pan tym, co będzie po Robercie Lewandowskim. Gorąco życzymy, żeby to był pana problem.

Fot. FotoPyK

Czytaj więcej:

Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
1 liga
26.01.2022

Widzew remisuje z Unionem Berlin! „Nikt nie miał tak mocnego sparingpartnera”

Żaden polski klub nie miał zimą tak ciekawego sparingpartnera jak… pierwszoligowiec. Widzew Łódź zmierzył się dziś z Unionem Berlin. O klasie tego rywala nikogo nie trzeba przekonywać – to czwarta drużyna Bundesligi (rewelacja rozgrywek), która po bardzo udanym poprzednim sezonie (Union miał bronić się przed spadkiem, a dotarł do Ligi Konferencji) wskoczyła na jeszcze wyższy […]
26.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Erling Haaland. Dlaczego ciągle łapie kontuzje?

Robert Lewandowski? Postawny, nabity, świetnie dbający o swoje ciało, omijający kontuzje. Erling Haaland? Postawny, nabity, świetnie dbający o swoje ciało, co chwilę wpadający w drobne urazy. Norweg doznał właśnie ósmej kontuzji od maja 2020 roku (!), co nakazuje powoli zastanawiać się – czy zdrowie nie przeszkodzi mu w zrobieniu wielkiej kariery? Erling Haaland – historia […]
25.01.2022
Weszło
23.01.2022

Zajrzyjmy do przeszłości. Czy Cezary Kulesza trafiał z trenerami?

Cezary Kulesza ma duże doświadczenie w zatrudnianiu trenerów. Ale nawet mimo bogatej przeszłości na fotelu prezesa Jagiellonii Białystok, wybór przyszłego selekcjonera reprezentacji nie jest łatwy, lekki i przyjemny. Głowa polskiej piłki zadeklarowała, że nowy szkoleniowiec pojawi się 19 stycznia. Ta sztuka się nie udała. Kolejną datą graniczną jest koniec stycznia, co oznacza, że proces rekrutacji […]
23.01.2022
Weszło
22.01.2022

Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie […]
22.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Liczba komentarzy: 62
Subscribe
Powiadom o
guest
62 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Blee
Blee
2 miesięcy temu

ja tylko z trenerką, to football manager, ale ja bym na Andorę wystawił 2 skład, a na Węgry u siebie z kibicami na galowo. Tylko co ja się tam znam.

Puchacz Rozjemca
Puchacz Rozjemca
2 miesięcy temu
Reply to  Blee

Dawajcie memy co by było gdyby Wojtuś nieSzczęsny bronił granicy

Polskie ogureczki 1% szans na Katar… Sousa top.

Polska bez MŚ 2010 2014 2022 a 2018 wpadły tylko dzieki Rumunii z 1 koszyka w elimkach. Tragedia. Dzięki Bonialdo i reszta dziadów.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
2 miesięcy temu

Białek, wstawaj, zesrałeś się. I zrzygałeś jednocześnie.
Ale ponieważ czasami czuję współczucie dla poszkodowanych umysłowo – wyjaśniam uprzejmie:

Tradycyjne „dawanie szansy zmiennikom” w meczach z Andorą i San Marino CHUJA DAJE, bo właśnie to są mecze o nic z drużynami na poziomie 2. ligi. Niech do tępego łba dotrze, że żeby zawodnicy byli gotowi na jakieś wyzwania, to muszą się sprawdzać w PRAWDZIWYCH meczach o coś. Ale nie, Jakub Białek wystawiałby rezerwowych wyłącznie na Andory, a potem jakby musieli wyjść na Anglię, to by się dopierdalał, że no jak to, przecież oni są niegotowi tacy i czyjatowina jasiępytam?!

Po drugie,wy z tego meczu z Węgrami robicie mecz stulecia i się tępe pały tak sracie tym rozstawieniem, jakby baraże to był jeden mecz. Ogarnijcie, że nawet (podkreślam NAWET) gdybyśmy wygrali ten bezcenny rozstawiony półfinał, to potem i tak trzeba jeszcze klepnąć Portugalię czy inne Włochy. Ten awans, czy z rozstawieniem czy nie i tak byłby cudem. Dociera?

janek kos
janek kos
2 miesięcy temu

Pod każdym artykulem twoje wysrywy… masz max 10iq a i tak ci zawyżyłem… nie zaśmiecaj strony…

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
2 miesięcy temu
Reply to  janek kos

Do budy janek i szczekać na obcych.

karolnik
karolnik
2 miesięcy temu

+1
Budowanie zawodników meczami z amatorami i sparingami hotel na hotel. Klasyka polskiej bezmyślności szkoleniowej

MaLk
MaLk(@malk)
2 miesięcy temu

Wiesz dlaczego prawdziwe mecze o coś nazywają się meczami o coś?

Bo, uwaga, są meczami o coś. Jak więc sama nazwa wskazuje, można w nich coś wygrać lub coś przegrać.

Więc nie gra się ich po to, żeby sprawdzić zawodników, tylko o to, żeby coś wygrać.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Smrc
Smrc
2 miesięcy temu

To jakie są szanse na klepnięcie Włoch a potem Portugalii?
A jakie Finlandii i Portugalii?
Myślę, że rachunek prawdopodobieństwa i statystyka jasno by się wyraziły na ten temat. Oczywiście – nadal jest to trudne, ale skoro MASZ W PROSTY SPOSÓB WPŁYW na to, by pomóc sobie w takich sytuacjach…
Mi się to tam nie mieści w głowie.

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
2 miesięcy temu
Reply to  Smrc

A jakie sa szanse na pozniejsze wyjscie z grupy jak sie nie klepnie przeciwnika w barazach ?
Pomoc sobie przy barazach zeby potem modlic sie o dobre losowanie zeby potem modlic sie zeby pierwszy mecz nie byl w dupe zeby i tak w kolko polaczki rozpaczaja.
Albo sie nadajesz albo nie. Mnie nie interesuje wyjazd na 3 mecze i becki w slabej grupie.
Ale widac niektorzy wola sie brandzlowac ze sie fartem awansowalo zeby dostac w dupe od slowacji czy innej szwecji.
qwa, dramat umyslowy, jak ma byc dobrze w tym kraju

MaLk
MaLk(@malk)
2 miesięcy temu

Jeez, naprawdę tak trudno zrozumieć, że dla nas sukcesem jest awans?

Co to za filozofia, jestem za słaby na miejsce 10., więc odpuszczam walkę o miejsce 20. i wolę zostać na 30.?

Fakt, dramat umysłowy, jak ma być dobrze w kraju, w którym ktoś woli odpuścić walkę o miejsce, które jest w jego zasięgu i zadowolić się miejscem poniżej jego możliwości…

kekw
kekw
2 miesięcy temu

No tak, skoro potem trzeba zagrać trudne mecze o wejście do MŚ, to trzeba sobie bardziej życie skomplikować wcześniej i celowo zmniejszać szansę na wejście do MŚ. No kurwa genialne. xD

Blaugran
Blaugran
2 miesięcy temu

Czyli np. na ćwierćfinał Euro wystawiłbyś drugi skład, żeby się uczył, bo Glik, Krychowiak i Lewandowski już kiedyś grali?
To był ważny mecz. Jak już nawet nie wystawiać Lewego i Glika w pierwszej jedenastce, to powinni być wpisani do protokołu, żeby w razie czego wejść i ratować wynik. A tu mamy podejście jak ze Słowacją „chuja grają, opierdolimy ich”, bo kondycyjnie świeżość mieli uzyskać dopiero na Hiszpanię. Absolutne zlekceważebie rywala.

Enzo
Enzo
2 miesięcy temu

Ale idąc tą logiką to w końcu będziemy grali większość meczów z Andorą, San Marino albo maks Gruzją, bo przecież nie będziemy w stanie pokonać trochę lepszych, żeby zagrać z najlepszymi (liga narodów). Przecież myślenie „po co rywalizować że średniakami skoro i tak dostaniemy od silnych”, to jest promowanie grajdoła. Mnie nie irytuje dostanie w papę od Angoli, mnie irytuje, że dostajemy w ryj od równych sobie albo słabszych, co się zdarza po raz kolejny za kadencji Sousy.

Przybywam z Frolixa 8
Przybywam z Frolixa 8(@w-punkt)
2 miesięcy temu

Marzec 2022. Lizbona.
Pierwszy mecz barażowy o awans na MŚ w Katarze.

Polska przegrywa z Portugalią 4:0.

12′- Ronaldo
31′- Ronaldo
47′- Szczęsny (sam.)
76′- Ronaldo

Konferencja prasowa po meczu. Dziennikarze z Portugalii zadają pytania:

– Witaj, Paulo. Znamy się długo, więc nie odbierzesz tego złośliwie, ale bardzo pomogłeś całej Portugalii nie wystawiając Roberta Lewandowskiego, Zielińskiego i kilku innych podstawowych zawodników. Dlaczego?
– Witaj João. Doszliśmy do wniosku, że kluczowy będzie dla nas drugi mecz. 
– Ale drugiego meczu już nie będzie, Paulo.
– Mamy w kadrze wielu zawodników, których trzeba budować ale żaden z nich nie pokazał takiego poziomu, jaki może pokazać. Możemy być lepsi i musimy grać lepiej taktycznie. Po pierwszych dwóch golach zareagowaliśmy bardzo dobrze ale 4-ta bramka ustawiła mecz.
– Nasi koledzy dziennikarze z Polski zastanawiają się dlaczego wystawiasz wciąż piłkarzy, którzy nie grają w swoich klubach.
– Drogi João, powiem wam to samo co Polakom: „Mentality”
– Mimo wszystko wystawienie Płachety na szpicy było bardzo zastanawiające. Kluczowymi zawodnikami dla twojego stylu gry są wahadłowi a obaj wahadłowi nie grali od roku.
– Juziu daje dużo serca z przodu ale musi popracować nad grą defensywną. A Tymek po ciężkiej kontuzji w salonie tatuażu wraca powoli do formy. W klubie go skreślili ale ja w niego wierzę. Wiara, to coś na czym musimy się budować.
– Sorry Paulo, ale czy nie popełniłeś błędu upierając się na taktykę, do której nie masz wykonawców? W poprzednich klubach też ci to wypominano.
– Wiara. Zespół musi się rozwijać.
– Do Kataru nie pojedziecie, czy nie przekombinowałeś jednak trochę?
– Łatwo jest teraz rozmawiać, gdy wiemy jaki jest wynik. Ale ja tu jestem szefem, ja podejmuję decyzje i nic bym nie zmienił.
– Jaka przeszłość teraz przed tobą i kadrą Polski?
– Pokazaliśmy, że możemy wygrywać z każdym.
– Ale przegraliście. Wygrałeś tylko z Albanią, Andorą i San Marino!
– Mentality.

Obserwujący konferencję menadżerowie przekreślają coś w swoich notesach.

W siedzibie PZPN zamyślony Cezary stuka paznokciami o szklankę z bursztynowym płynem.
– Do cholery, tu nie ma co myśleć. Tu trzeba dzwonić – mówi do siebie i wychyla szklankę.

Zdecydowanym ruchem chwyta za telefon.

– Michał, kopę lat! 
– ……
– Wypocząłeś już? O piłeczce znów myślisz?
– ……
– Co się głupio pytasz, robotę mam dla ciebie, mordo!

antyant
antyant
2 miesięcy temu

teraz na karuzeli jest dwóch „świetnych” trenerów: polski murinho- probierz i idealny taktyk- stokowiec.. może niech razem prowadzą kadrę? xD

Sentino
Sentino
2 miesięcy temu
Reply to  antyant

Trzech, jeszcze białorusin Michniewicz

MaLk
MaLk(@malk)
2 miesięcy temu
Reply to  antyant

Tak się ciekawie złożyło, że w tym samym czasie wylecieli… tfu, wróć, zakończyli udane przygody z budowaniem silnych klubów na poziomie nawet przewyższającym potencjał tychże klubów i polski Mourinho, i polski Guardiola.

To tylko pokazuje, jak silne jest zaplecze polskiej myśli szkoleniowej, aż grzech byłoby nie skorzystać z tej wyjątkowej chwili, bo taka okazja może się już nie powtórzyć.

Tylko którego z nich wybrać? Ciężka decyzja!

Tadoo
Tadoo
2 miesięcy temu
Reply to  MaLk

A jeszcze wolny jest przecież kolejny geniusz trenerski – Mariusz Rumak. Czarny koń wyścigu po stołek selekcjonera. Polski Pirlo.

Phoenix(L)k
Phoenix(L)k
2 miesięcy temu
Reply to  Tadoo

Rumak czarnym koniem… przez takie teksty nawet Pacyfik może wyschnąć…

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
2 miesięcy temu
Reply to  MaLk

Zaraz bedzie dopieprzanie sie do sousy ze nic nie osiagnal i wlasnie proponowanie polskiej mysli kttora osiagnela nieskonczenie mniej. A nuż sie uda.
I tak to sie kreci

MaLk
MaLk(@malk)
2 miesięcy temu

Zaraz, zaraz. Już się zaczęło. Wychwalanie Sousy, bo dobry trener.

Tylko wyników nie ma.

Ale jest zagraniczny.

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
2 miesięcy temu

Dobre! Zabraklo mi tylko na samym poczatku „Dziekuje za to pytanie” 😀

Fur Deutschland Herr Tusk
Fur Deutschland Herr Tusk
2 miesięcy temu

wiele osob daloby +1 ale Weszlo nie umie ogarnac przyciskow na swojej stronie…

imie
imie
2 miesięcy temu

mecz przede wszystkim pomylili: Puchacz, Piątek i paru innych kopaczy

Krak
Krak
2 miesięcy temu

Pan Białek w formie, ale niestety sama racja. Jeżeli faktycznie miał Lewandowski odpoczywać jeden mecz, to ktoś zdecydowanie mecze pomylił, no chyba, że sam Robert tak chciał, żeby Andorze nastukać bramek. Jednak w to nigdy nie uwierzę.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
2 miesięcy temu
Reply to  Krak

Nie, po prostu to mecz z Andorą był meczem o awans do baraży. Nie mecz z Węgrami, tylko z Andorą. A Sousa wystarczająco dobrze zdaje sobie sprawę z fantastycznego „potencjału” polskich piłkarzy, że nie zamierzał ryzykować wystawienia rezerw i dostać w nagrodę jakiś remis. Szczególnie że z tą samą Andorą tacy Węgrzy wygrali ostatnio u siebie ledwo 2:1

global
global(@global)
2 miesięcy temu

Przestan pisac bzdury. Oba mecze byly rownie wazne. W obu powinnismy wyjsc w podstawowym skladzie. Z Andora gralismy przeciwko 10 wiec mozna bylo zdjac Lewego wczesniej i to tyle.

MaLk
MaLk(@malk)
2 miesięcy temu

Mecz o baraże z Andorą był wygrany już po pierwszych 15 minutach. Coś stało na przeszkodzie, żeby Lewy zszedł w przerwie i był do dyspozycji przynajmniej na rezerwę z Węgrami?

Oczywiście oprócz tego, że Lewy chciał sobie ponabijać licznik bramek z przeciwnikiem grającym cały mecz w osłabieniu?

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
2 miesięcy temu
Reply to  MaLk

to kane sobie nie ponabijal z san marino czy taki depay ?
najlepiej to sie dopieprzyc do lewwgo
polak polakowi polakiem

MaLk
MaLk(@malk)
2 miesięcy temu

Niech se nabija do woli, byle nie kosztem kluczowych meczów.

Ancymon
Ancymon
2 miesięcy temu

Wygląda na to, że Paulo chce się za wszelką cenę wymiksować z tego bagienka. Naprawdę dziwne i nielogiczne decyzję. Cóż PMSz wróci. Widocznie nie może w tym kraju być normalnie.

Adam
Adam
2 miesięcy temu

Ale to już są błędy indywidualne na które selekcjoner nie ma wpływu. Ja np oczekuje od Szczęsnego że coś wybronił ekstra i w takim meczu jak z Węgrami. Ale czy to zrobił nie
Ronaldo też zawalił mecz że Serbami.
Ten mecz był o nic.

Fur Deutschland Herr Tusk
Fur Deutschland Herr Tusk
2 miesięcy temu
Reply to  Adam

co Ty pierd.. tu se ewidentne bledy w skladzie i taktyce!

hahha
hahha
2 miesięcy temu

A robercik zamiast na meczu to balował u brzoski, bo anulka tak chciała.

Adam
Adam
2 miesięcy temu
Reply to  hahha

hmm ale to sama Ania poszła nie musi chodzić z Robertem, Robert był na trybunach i z tego powodu miał nie grać trochę to dla mnie dziwne by było…

Wojciech
Wojciech
2 miesięcy temu

Tylko idiota ma takie podejście, żeby dać Lewemu odpocząć w meczu kadry, żeby był wypoczęty na mecz swojego klubu. Toż to sabotaż narodowy! Równie dobrze mógł go nie powoływać na zgrupowanie. W tym momencie klub jest ważniejszy niż reprezentacja.Co nas obchodzi to czy będzie grał i strzelał w Bayernie. Powinien grać w Polsce, zawsze kiedy jest możliwość!

Adam
Adam
2 miesięcy temu
Reply to  Wojciech

Nie musi grać zawsze. W Bayernie nie gra. Wiesz jaką ma Lewy intesywnośc nawet na San MArino jest pchany, bo bez niego bysmy przegrali xD.
Za Nawałki takie mecze udało się wygrywać jak nie było Lewego czy remisowac.

rajo
rajo
2 miesięcy temu

dokładnie, do baraży dojeżdżamy na Albanii i Andorze… tylko frajerstwu Węgrów, którzy stracili 6 pkt. z Albanią (taki syndrom polski) zawdzięczamy, że kończymy przygody już teraz. Ale skończymy w marcu, z Lewy, z Glikiem i Krychowiakiem. Bo przecież to z nimi uciułaliśmy te 14 pkt… (bez San Marino), a przypomnę, że pierwsza wygrana z Albanią to była z serii „cud nad Wisłą”. Gramy padlinę od lat, jak się mecz ułoży (czytaj szybki gol, i możemy konterki grać i murowanko, dosłownie jak Węgrzy – jak trzeba grać do przodu to w tyłach robią się takie przestrzenie, że może stado Hunow wjechać) to jeszcze jako tako to wygląda na zasadzie mitycznego jeżdżenia na dupach. Dziś Turcja wyjaśnia Czaronogórę, wpadamy na mistrzów Europy Włochów w barażach i możemy sobie wtedy sparing rozegrać… Sousa może się pakować… i kurwa w koło Macieju to samo: kolejne eliminacje z nowym wynalazkiem zaczynamy

Marek0712
Marek0712
2 miesięcy temu
Reply to  rajo

To frajerstwo Węgrów z Albanią to efekt koncepcji gry, przecież Węgrzy potrafią głównie bronić i grać z kontry, zresztą podobnie jak My. Różnica między nami polega wyłącznie na potencjale I składu. Nasz mimo wszystko potrafił ograć Albanie dwa razy, a Madziarzy jak mieli prowadzić grę z Albanią dostali dwa razy w baniak. Wczoraj to oni grali swoje, a My to czego nie lubimy + brak kilku podstawowych zawodników i w efekcie przegraliśmy. A Sousa? pokazał nam wczoraj, że bez podstawowych zawodników to My nawet na baraże nie zasługujemy, a co dopiero na grę na MŚ.

Velo
Velo
2 miesięcy temu

Trochę tu czegoś nie rozumiem. Ok, przegraliśmy. I co z tego?
Serio, nie widzę różnicy czy przegramy z Portugalią w półfinale czy w finale baraży.
Cała narracja po tym meczu (za: ŁNP na FB czy „artykuły” i komentarze na weszło) jest tak żałobna, że aż przykro się robi. Przegraliśmy jedną bramką, gdzie w całym meczu, tak uczciwie mówiąc, nie zagraliśmy padaki. Najbardziej był brak widoczny brak Lewandowskiego (Piątek po tym meczu, jeżeli nie ogarnie się z formą, na baraże nawet nie powinien być brany pod uwagę w kontekście o wiele lepszego Świdera czy Buksy) i Zielińskiego, ale to tyle. Wiem, statystyki nie grają i tą najważniejszą przegraliśmy, ale, zwłaszcza, w tej PRZEGRANEJ pierwszej połowie, przez długi czas nie daliśmy nawet tym Węgrom pierdnąć. Pół rezerwowym składem.. Przegraliśmy nieznacznie, bo tylko jedną bramką, a nie pięcioma.

Polskie kibicowanie w pigułce: wygrać niewielką różnicą: PRZYPADEK HURR DURR
Przegrana niewielką różnicą: OOO GURWA PEWNIE BY ZŁAPALI PIĄTAKA OD KAŻDEGO INNEGO ZESPOŁU

Masakra. Zalecam oddychać i użyć trochę lodu na te gorące łby

Waffen77
Waffen77
2 miesięcy temu
Reply to  Velo

Co Ty pierdolisz? Polska B? To Węgry grały beż 5 najlepszych piłkarzy…

Łukasz
Łukasz
2 miesięcy temu
Reply to  Velo

Co trzeba mieć we łbie żeby bronić tego meczu i tego podejścia? Naprawdę nie widzisz różnicy między graniem pierwszy mecz z teoretycznie słabszym rywalem i drugi z lepszym, a graniem na dzień dobry z lepszym od siebie? Każdy z odrobiną rozumu w głowie próbuje sobie życie ułatwiać, nie tylko w piłce, ale tu teraz będziemy wymyślać teorię że to przecież nie ma znaczenia. Co za idiotyzm.
Co do przebiegu meczu to tylko wypada zapytać: „Skoro było tak dobrze to czemu tak źle?”

ProfesorKuleszówki
ProfesorKuleszówki
2 miesięcy temu
Reply to  Velo

Jeżeli bylibyśmy rozstawieni, to jeden mecz gramy z drużyną stosunkowo słabszą, a drugi że stosunkowo silniejszą. Bez rozstawienia gramy dwa mecze z drużyną silniejszą. Naprawdę nie widzisz różnicy? Wytłumaczyć Ci to liczbowo?

Krzysiek
Krzysiek
2 miesięcy temu
Reply to  Velo

Różnica jest choćby finansowa – kilka milionów dla PZPNu za organizację meczu barażowego u siebie.
Plus – wtedy mamy jeden mecz łatwiejszy (przynajmniej teoretycznie), a drugi trudniejszy. Bez rozstawienia możemy mieć dwa mecze trudne. I chyba łatwiej osiągnąć cel mając na przeszkodzie tylko jeden trudny mecz (zamiast dwóch).

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
2 miesięcy temu
Reply to  Krzysiek

A jaki jest cel ? Awansowac fartem i sie modlic o dobra grupe, a potem o farta zeby z niej wyjsc ? ja dziekuje za takie cos

Enzo
Enzo
2 miesięcy temu

Jeśli uznajesz, że warto kibicować reprze dopiero gdy przyjedzie rozbić bank na MŚ to przepowiadam, że się tego nie doczekasz i spokojnie możesz sobie odpuścić kibicowanie, bo przez dekady czeka nas kopanie się z przeciwnikami pokroju Węgier.

igor91
igor91
2 miesięcy temu

Sousa to wizjoner, pokazał nam, jak będzie wyglądała polska piłka w przyszłości bez Lewego

dario armando
dario armando
2 miesięcy temu

Polska drużyna zremisowała niedawno z wicemistrzem Europy,a są oni w świetnej formie ,mając więcej celnych strzałów od niej.więc na tej podstawie Sousa buduje swoją narrację.Oczywiście ,że lepiej byłoby zagrać u siebie,jednak w tej rundzie przeciętni jeszcze są ,w finale baraży ,absolutnie ich nie będzie i zagramy niekoniecznie u siebie,wiec to siła kolektywu plus ten jego słynny mental mają w jego założeniu przeważyć szalę.We wczorajszym meczu zagrało w górnych granicach 20% potencjału reprezentacji Polski.Inna sprawa,że pierwsze zmiany jakie porobił są dla mnie nie zrozumiałe,do zejścia byli przede wszystkim Puchacz,i Klich

PiotrekB
PiotrekB(@piotrekb)
2 miesięcy temu

Hehe co za typ
Generalnie rzecz biorac to mam w dupie Bayern i ile tam RL gra – to jest Reprezentacja i powinien grac najmocniejszy sklad na kazdym meczu
masakra

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice(@kondziubenice)
2 miesięcy temu

NIESTETY albo STETY pan JAKUB BIAŁek tym TEKSTEM CAŁKOWICIE SKOMPROMITOWAŁ siebie i jako człowieka i i jako „expert”.

NIE jesteś z panem SELEKCJONEREM REPREZENTACJI POLSKI SOUSĄ na TY. Żebyś sobie BURAKu mógł pozwalać na taki RYNSZTOKOWY TON i BRAK SZACUNKU do SELEKCJONERA REPREZENTACJI POLSKI PAULO SOUSY.

pan SOUSA i jego zawodnicy dalej mają do osiągnięcia celu DWA MECZE i to te 2 wygrane mecze czy z rozstawieniem czy bez niego GWARANTUJĄ WYJAZD do Kataru! A nie rozstawienie,które tylko w teorii daje przewagę w walce o możliwość gry o MŚ!

Waffen77
Waffen77
2 miesięcy temu
Reply to  KONDZIUbenice

Zamknij jadaczkę…

Paolo Zołza
Paolo Zołza
2 miesięcy temu
Reply to  KONDZIUbenice

Dobra, wytrzyj mi jeszcze spodnie, bo się trochę oszczałem. Potem możesz wstać.

Poker
Poker
2 miesięcy temu

Na taki luksus nie pozwolilaby sobie druzyna Belgii rezygnujac w najwazniejszym meczu z Lukaki, albo jeszcze lepsza druzyna Francji mialaby zrezygnowac z Mbape.Trenerzy tych druzyn nie zrobiliby tego bo by ich dziennikarze zjedli a przeciez ich potencal jest kilkakrotnie wyzszy nawet bez Lukaku i Mbape, Mnie sie wydaje ze Sousa obawial sie meczu z Andorra,… dlatego wystawil najmocniejszy sklad, bo bez Lewego bysmy bili glowa w mur, bo Andorra to nie San Marino czy Gibraltar.
I po tej wygranej tak sie ucieszyl ze dal wolne Robertowi i Zielinskiego wpuscil dopiero w drugiej polowie bo wychodzil z zalozenia ze Wegry bez 5 podstawowych zawodników i bez szans na awans nie beda chcieli wygrac meczu. Czy on kurwa nie widzial jak Wegrzy walczyli w innych meczach?

Łukasz
Łukasz
2 miesięcy temu

Dobry i adekwatny komentarz do sytułacji. Jeszcze trzeba dodać że Rudzielec który kompletnie nie zna się na trenerce , nie potrafi dobrać odpowiedniego selekcjonera dla kadry. Na szczęście już go nie ma. Życzmy aby Kulesza miał nos do tych kwestii, bo nas kibiców reprezentacji Polski nie interesuje PR , nie obchodzą nas miliony wpadające na konto PZPN , my chcemy czuć radość z gry reprezentacji, a bez odpowiedniego trenera się nie da.

Olala
Olala(@olala)
2 miesięcy temu

Zołza to megaloman jak każdy trener z zachodu który przyjeżdża do nas i zachowuje się jakby po ulicach chodziły białe niedźwiedzie. Nigdy nie przyzna się do porażki. Zawsze będzie szukał kogoś na kogo może zzrzucić winę.

Kaszub1991
Kaszub1991
2 miesięcy temu

Jakbyśmy zajęli 3miejsce to też bylibyśmy w Barażach dzięki Lidze Narodów tu chodziło o rozstawienie przed marcowym meczami . Sousa pozbył się Fabianskiego ogłaszając że ten będzie numerem 1 w bramce i tym samym nie ma konkurencji w bramce . Lewandowski powinien chociażby dla kibiców którzy przyszli na mecz. Straciliśmy punkty brak konkurencji w bramce i innych pozycjach mecz pokazał że mamy 14 zawodników do pierwszej reprezentacji a ci z od 15 do 23 bo tyle można osób wziąść na turniej. to jacyś przypadkowi goście.

Smrc
Smrc
2 miesięcy temu

„Skoro Lewandowski przestanie grać prędzej niż później, to może już na niego nigdy nie stawiajmy?”

DOKŁADNIE. Też cały wieczór wczoraj darłem kapę o tym do telewizora.

Goryl
Goryl
2 miesięcy temu

A to nie było tak, że Lewy nie chciał grać, albo Bayern naciskał?
Poza tym, sprawdźcie jak punktował Brzęczek, jak Sousa i uderzcie się w pierś. Redaktorzy i hejterzy w komentach. Wy chcieliście zwolnienia Brzęczka. Pora posypać głowę popiołem.

Wojna
Wojna
2 miesięcy temu

Tak się wciąż mówi – polski Guardiola, polski Mourinho.
Tymczasem Sousa to nasz portugalski Dyzma. Paulo Dismao Sousa.

Jojytr
Jojytr
2 miesięcy temu

Nie owijamy w bawełnę – siwy się obsrał na rzadko.

Pszem@s
2 miesięcy temu

Gdybym dostawał taką wypłatę jak on też lałbym na wszystko. Ma, jak do tej pory, więcej szczęścia niż rozumu i jakichkolwiek umiejętności. Jakby co weźmie się odprawę i będzie git
Polecam poczytać o jego wynagrodzeniu

Fur Deutschland Herr Tusk
Fur Deutschland Herr Tusk
2 miesięcy temu

dopiero teraz sie ludzie budza ze ten Sousa to jednak średni trener XD

Suche Info
27.01.2022

Chambers piłkarzem Aston Villi

Zupełnie niespodziewanie, bez żadnych przecieków, transferu dokonała Aston Villa. Klub ten wzmocnił Callum Chambers. Chambers podpisał umowę do czerwca 2025 roku. Do tej pory był piłkarzem Arsenalu, ale nie grał tam dużo. W tym sezonie dwa mecze ligowe, w zeszłym dziesięć, kiedy wracał do zdrowia po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Jego najlepsze chwile u Kanonierów to […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Piątek będzie miał rywala

Dusan Vlahović odchodzi do Juventusu, ale naiwny był ten, kto myślał, że Fiorentina zostanie tylko z Krzysztofem Piątkiem i Polak będzie grał wszystko od deski do deski. Viola szykuje już zastępstwo dla swojej gwiazdy. Kogo? Arthura Cabrala z FC Basel. Brazylijski strzelec regularnie dziurawi siatki w szwajcarskiej lidze: Sezon 19/20 – 14 goli 20/21- 18 […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Przybyłko: – Rozmawiałem z Legią, ale Chicago Fire było konkretne

Kacper Przybyłko trafił do Chicago Fire i już w debiucie – na razie sparingowym – strzelił swoją pierwszą bramkę. W rozmowie z portalem Meczyki.pl mówił między innymi o zainteresowaniu Legii. Przybyłko stwierdził: – Było blisko Legii, ale oni chyba koncentrują się na lecie. To normalne, że zimą nie ma aż tyle pieniędzy. Były rozmowy, były […]
27.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Zmiany w zarządzie Legii

Legia.Net informuje, że dojdzie do zmian w zarządzie Legii. Ten obecnie funkcjonuje w trzyosobowym składzie – Dariusz Mioduski, Tomasz Zahorski i Jarosław Jurczak. Czwartym do brydża ma być Marcin Herra. Zasiada on obecnie w zarządzie Legia Tenis, wcześniej był w spółce PL.2012, która koordynowała polskie przygotowania do mistrzostw Europy, jest także prezesem Arena Operator, która […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Daníel Leó Grétarsson nowym zawodnikiem Śląska

Daníel Leó Grétarsson został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Islandczyk podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku. Grétarsson to środkowy obrońca, w razie potrzeby może obsadzić też lewą stronę defensywy. Ostatnio występował w Blackpool, ale grał tam mało. Zaliczył 12 występów w League One, a po awansie znalazł się jeszcze bardziej w odstawce – trzy mecze na […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

OFICJALNIE: Paweł Wszołek piłkarzem Legii

To już oficjalne – Paweł Wszołek wrócił do Legii. Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu 2021/2022. – Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać. Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję – mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kasperczak: – Z wyboru selekcjonera zrobiła się szopka

Henryk Kasperczak nie jest zadowolony z tego, jak długo ciągnie się telenowela z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wyraził swoją opinię na łamach Sport.Dziennik.pl. Trener stwierdził: – Wydaje mi się, że najpoważniejszym kandydatem do pracy z reprezentacją był Marcel Koller, ale Szwajcar ostatecznie odmówił. Teraz Kulesza chce pokazać, że wskaże swojego kandydata, że nie będzie […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kolejne wzmocnienie Rakowa?

Raków zbroi się na rundę wiosenną Ekstraklasy, ale dotychczasowe posiłki mają mu nie wystarczyć. Klub ściągnął już Deiana Sorescu, Bogdana Racovitana i Szymona Czyża. Teraz czas na napastnika. Miałby nim być Illija Szkurin, informuje portal Meczyki. Szkurin to piłkarz CSKA Moskwa, który przebywa na wypożyczeniu w Dynamie Kijów. W ośmiu ligowych meczach nie strzelił jeszcze […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Co ma do tego moja zmarła matka?”, czyli awantura w Serie B

Ostatnia kolejka Serie B. Lecce podejmuje Vicenzę, lider podejmuje czerwoną latarnię tego sezonu rozgrywek na zapleczu włoskiej elity. 2:1 dla faworytów, ale mecz na styku, szalona końcówka. W pewnym momencie doliczonego czasu gry do sędziego podchodzi Riccardo Meggiorini i zaczyna płakać… Kamery rejestrują skargę Meggioriniego, który chwilę wcześniej strzelił gola kontaktowego dla Vicenzy. 36-letni napastnik […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Rangnick jednak na stałe w Manchesterze United?

Czy Manchester United pod wodzą Ralfa Rangnicka stał się potęgą na miarę swojego potencjału? Nie. Czy to jednak oznacza, że trener tymczasowy, bo takim mianem tytułuje się Niemiec, nie zostanie w swojej roli na dłużej niż kolejne kilka miesięcy? Wcale nie jest to powiedziane.  W tekście o początku awaryjnej kadencji Rangnicka w Anglii pisaliśmy: Jeżeli […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Boniek sprzątał po Lacie, Kulesza sprząta po Bońku”

Serial „Jak PZPN wybiera selekcjonera?” ciągnie się od miesiąca. Henryk Kasperczak uważa, że z procesu wyboru nowego selekcjonera zrobiła się szopka.  – Zbigniew Boniek sprzątał po Grzegorzu Lacie, teraz Cezary Kulesza sprząta po Bońku. Oni podejmują samodzielnie decyzje. Widać było, że Kulesza nie ma przekonania do Sousy i wykorzystał sytuację, gdy ten zwrócił się do […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kręcina wskazuje wymarzonego kandydata na selekcjonera

Zdzisław Kręcina wskazał swojego wymarzonego kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski. I jest to wybór – powiedzmy sobie szczerze – tak nieoczywisty, jak absurdalny.  – Miałbym wymarzonego kandydata – gdyby był dziesięć lat młodszy. To – moim zdaniem – mistrz świata w kategorii dokonywania niemożliwego. Czego by się nie tknął, kogo by nie prowadził, kończyło się […]
27.01.2022