Szymański najlepszym asystentem w Rosji, gole Milika i Lewego | STRANIERI

Autor:Szymon Janczyk

18 października 2021, 09:50 • 6 min czytania 7 komentarzy

Powrót do ligowej rzeczywistości po zgrupowaniu reprezentacji Polski? Nie zawsze jest to droga usłania różami. Biało-czerwoni mają za sobą średni weekend, choć niektórzy na pewno zapamiętają go lepiej niż reszta. Wśród nich jest Robert Lewandowski, który w końcu się przełamał (sic!) czy Arkadiusz Milik, który strzelił pierwszego gola po kontuzji dla Olympique Marsylia.

Najlepszy napastnik świata wrócił w wielkim stylu. Robert Lewandowski razem z kumplami pokazał, że nie ma sensu drażnić lwa. Trzeci w lidze Bayer Leverkusen dostał baty od Bayernu – 5:1. Polak popisał się dwoma trafieniami i – jak zauważył Gabriel Stach – ma już na koncie 58 dubletów w Bundeslidze. „Kicker” dał mu najwyższą notę za to spotkanie, wybrał go także piłkarzem meczu oraz piłkarzem tygodnia. Nic dziwnego, chłop przerwał serię bez gola ładując krzyżakiem z powietrza.

A jak trafił Arkadiusz Milik? Na pewniaka, po kontrze, wygrywając pojedynek z bramkarzem. Polak rozegrał pełne 90 minut w starciu Marsylii z Lorient. Do bramki dorzucił dwa kluczowe podania. Mniej szczęścia miał tym razem Przemysław Frankowski, który zanotował pięć kluczowych podań, ale nie zaliczył żadnej asysty. Nieskuteczność jego kolegów kosztowała Lens punkty w meczu z Montpellier.

Wróćmy jednak do Niemiec, bo tam sporo się działo. W Bundeslidze Krzysztof Piątek zmarnował dwie dobre okazje do zdobycia gola. W jednej z nich przegrał starcie z Kevinem Trappem po strzale głową z ok. pięciu metrów. Skuteczniejszy pod bramką rywala był jednak Marcin Kamiński z grającego na zapleczu Bundesligi Schalke. Polak strzelił gola na wagę zwycięstwa S04, dorzucił do tego trzy wybicia, przejęcia, dwa odbiory, kluczowe podanie i dwa na trzy wygrane pojedynki. To potwierdzenie jego dobrej formy, którą utrzymuje od początku sezonu.

Wysoką dyspozycję utrzymują także nasi stranieri z ligi rosyjskiej. Grzegorz Krychowiak zagrał solidny mecz i strzelił bramkę z rzutu karnego dla Krasnodaru. Natomiast Sebastian Szymański błysnął przeciwko Spartakowi Moskwa. Był nie do przejścia – wygrał sześć z ośmiu pojedynków na ziemi, zanotował dwa odbiory. Z kolei w ofensywie zanotował kluczowe podanie i co najważniejsze – asystę z rzutu rożnego. To jego trzecie ostatnie podanie w czterech najnowszych meczach ligowych. Szymański jest liderem klasyfikacji asystentów (4 asysty) w Rosji oraz czołowym zawodnikiem w klasyfikacji kanadyjskiej (7 wypracowanych goli).

W Anglii zmierzyli się ze sobą Jan Bednarek oraz Mateusz Klich, ale nie był to wybitny mecz żadnego z nich. Jeśli chodzi o bardziej egzotyczne kierunki – tym razem w MLS żaden z Polaków nie strzelił gola. Szok. Powoli budzą się też rozgrywki w Chinach (Adrian Mierzejewski) oraz Indiach (Ariel Borysiuk, Łukasz Gikiewicz). Z radarów zniknął nam trochę Jakub Świerczok, który od kilku spotkań nie trafił do siatki. Odpadł też z azjatyckiej Ligi Mistrzów. Jakub Słowik, który także gra w Japonii, sprokurował natomiast rzut karny. Podobnie było w przypadku Wojciecha Szczęsnego, który faulował Henrikha Mchitarjana. Tyle że Polak obronił „jedenastkę”, której zresztą towarzyszyły spore kontrowersje.

Niemniej – bramkarz Juventusu zanotował dobry występ i zebrał pochwały. „La Gazzetta dello Sport” wybrała go piłkarzem meczu i stwierdziła, że wszystko wraca na swoje miejsce. Pozostałym Polakom poszło przeciętnie. Karolowi Linetty’emu gola zabrał VAR, „LGdS” dała mu – tak jak i Piotrowi Zielińskiemu – 5,5. Takie same noty otrzymali Szymon Żurkowski, Łukasz Skorupski oraz Bartosz Bereszyński.

ANGLIA

Jan Bednarek (Southampton) – 90 minut i żółta kartka z Leeds (1:0)
Łukasz Fabiański (West Ham United) – 90 minut z Evertonem (1:0)
Jarosław Jach (Crystal Palace) – poza kadrą
Jakub Moder (Brighton) – 84 minuty z Norwich (0:0)
Mateusz Klich (Leeds) – 77 minut z Southampton (0:1)
Przemysław Płacheta (Norwich City) – poza kadrą
Jakub Stolarczyk (Leicester City) – poza kadrą

Bartosz Białkowski (Milwall) – 90 minut z Luton Town (0:2)
Michał Helik (Barnsley) – 90 minut z Reading (1:0)
Krystian Bielik (Derby County) –  poza kadrą (kontuzja)
Kamil Jóźwiak (Derby County) –  na ławce z Preston North End (0:0)
Kacper Łopata (Sheffield United) – poza kadrą

AUSTRIA

Kamil Piątkowski (Red Bull Salzburg) – poza kadrą (kontuzja)

CHINY

Adrian Mierzejewski (Szanghaj Szenua) – poza kadrą

CYPR

Kacper Chorążka (Omonia Nikozja) – na ławce z Apollonem (1:0)
Patryk Procek (PAEEK) – 90 minut z AEK Larnaka (0:3)
Mariusz Stępiński (Aris Limassol) – mecz dzisiaj

CZECHY

Kacper Zych (MFK Karwina) – poza kadrą

DANIA

Kamil Grabara (FC Kopenhaga) – 90 minut z Sonderskyje (1:1)
Kamil Wilczek (FC Kopenhaga) – poza kadrą
Dawid Kurminowski (Aarhus) – mecz dzisiaj

FINLANDIA

Rafał Wolsztyński (Seinajoen) – na ławce z Helsinki IFK (2:2)

FRANCJA

Marcin Bułka (OGC Nice) – na ławce z Troyes (0:1)
Karol Fila (Strasbourg) – poza kadrą (kontuzja)
Przemysław Frankowski (Lens) – 90 minut z Montpellier (0:1)
Radosław Majecki (Monaco) – na ławce z Lyonem (0:2)
Arkadiusz Milik (Marsylia) – 90 minut i gol z Lorient (4:1)

GRECJA

Jakub Kuzdra (Volos) – na ławce z PAOK-iem (4:4)
Kamil Wojtkowski (Volos) – na ławce z PAOK-iem (4:4)
Damian Szymański (AEK) – 67 minut i żółta kartka z Atromitosem (3:0)
Karol Świderski (PAOK) – od 83. minuty z Volos (4:4)
Michał Karbownik (Olympiakos) – poza kadrą

HISZPANIA

Mateusz Bogusz (Ibiza) – 90 minut z Mirandes (0:2)

HOLANDIA

Paweł Bochniewicz (Heerenveen) – poza kadrą (kontuzja)

INDIE

Ariel Borysiuk (Chennaiyin) – bez meczu
Łukasz Gikiewicz (Chennaiyin) – bez meczu

cashback na start fuksiarz

JAPONIA

Jakub Słowik (Vegelta Sendai) – 90 minut, żółta kartka i sprokurowany rzut karny z Oita Trinita (0:2)
Jakub Świerczok (Nagoya Grampus) – 90 minut z Pohang Steelers (0:3)

KAZACHSTAN

Piotr Grzelczak (Atyrau) – 90 minut z Ordabasy (1:2)

KOREA POŁUDNIOWA

Oskar Zawada (Jeju United) – poza kadrą (kontuzja)

NIEMCY

Rafał Gikiewicz (Augsburg) – 90 minut z Arminią (1:1)
Robert Gumny (Augsburg) – 90 minut z Arminią (1:1)
Robert Lewandowski (Bayern) – 64 minuty i 2 gole z Bayerem (5:1)
Bartosz Białek (Wolfsburg) – poza kadrą (kontuzja)
Dennis Jastrzembski (Hertha) – od 73. minuty z Eintrachtem (1:2)
Krzysztof Piątek (Hertha) – 60 minut z Eintrachtem (1:2)
Tymoteusz Puchacz (Union) – poza kadrą
Paweł Wszołek (Union) – poza kadrą

Dawid Kownacki (Fortuna Dusseldorf) – poza kadrą (kontuzja)
Jakub Piotrowski (Fortuna Dusseldorf) – od 89. minuty z HSV (1:1)
Adam Bodzek (Fortuna Dusseldorf) – 89 minut z HSV (1:1)
Marcin Kamiński (Schalke 04) – 90 minut, żółta kartka i gol z Hannoverem (1:0)
Adam Dźwigała (St. Pauli) – na ławce z Heidenheim (2:4)
Adrian Stanilewicz (Darmstadt) – poza kadrą

ROSJA

Rafał Augustyniak (Ural) – 90 minut z CSKA (0:1)
Grzegorz Krychowiak (Krasnodar) – 90 minut i gol z Ufą (1:1)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – poza kadrą (kontuzja)
Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) – 82 minuty, asysta i żółta kartka ze Spartakiem (2:2)

RUMUNIA

Adrian Cierpka (CS Milovani) – od 83. minuty z FCSB (0:3)

SŁOWACJA

Aleksander Paluszek (Pohronie) – poza kadrą
Daniel Ściślak (Pohronie) – od 77. minuty z Rużomberok (2:2)

SZKOCJA

Maksymilian Stryjek (Livingston) – 90 minut z St. Johnstone (3:0)

TURCJA

Konrad Michalak (Konyaspor) – od 74. minuty z Galatasaray (0:1)
Paweł Olkowski (Gaziantep) – mecz dzisiaj
Mateusz Lis (Altay) – 90 minut z Fatih (0:1)

Jakub Szumski (Erzurumspor) – 90 minut z Altinordu (6:2)
Daniel Łukasik (Ankaragucu) – poza kadrą
Adam Stachowiak (Denizlispor) – 90 minut z Balikesirsporem (2:1)

OBSTAWIAJ LIGI ZAGRANICZNE Z EARLY PAYOUT W FUKSIARZ.PL!

UKRAINA

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut z PFC Lwów (4:1)

USA

Adam Buksa (New England Revolution) – od 58. minuty z Chicago Fire (2:2)
Patryk Klimala (New York Red Bulls) – od 64. minuty z New York City FC (0:1)
Jarosław Niezgoda (Portland Timbers) – 65 minut z LA Galaxy (1:2)
Kacper Przybyłko (Philadelphia Union) – 90 minut z CF Montreal (2:2)
Przemysław Tytoń (FC Cincinnati) – 90 minut z Orlando SC (0:1)

Dariusz Formella (Sacramento Republics) – 90 minut i gol z LA Galaxy II (1:1),

WĘGRY

Lukas Klemenz (Honved) – 90 minut z MOL Fehervar (1:2)

WŁOCHY

Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – 87 minut z Cagliari (1:3)
Aleksander Buksa (Genoa FC) – poza kadrą
Paweł Dawidowicz (Hellas Werona) – poza kadrą
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – mecz dzisiaj
Paweł Jaroszyński (Salernitana) – na ławce ze Spezią (1:2)
Karol Linetty (Torino) – 67 minut i żółta kartka z Napoli (0:1)
Łukasz Skorupski (Bologna) – 90 minut i żółta kartka z Udinese (1:1)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – 90 minut, sprokurowany i obroniony rzut karny, żółta kartka z Romą (1:0)