post

Opublikowane 13.10.2021 16:42 przez

Przemysław Michalak

Reprezentacja Polski po ciężkim do oglądania meczu zrobiła swoje w Tiranie i w praktyce jest pewna występu w barażach o udział w katarskim mundialu. Piotr Czachowski docenia elementy, które biało-czerwoni poprawili w swojej grze, ale dostrzega też wiele niedociągnięć i spore rezerwy. – Nie można powiedzieć, że Sousa już zrobił dużo z naszą kadrą, ale też nie można powiedzieć, że niewiele. Jest gdzieś pośrodku – uważa w rozmowie z nami były piłkarz m.in. Udinese i Legii Warszawa, 45-krotny reprezentant Polski, a obecnie ceniony ekspert telewizyjny i trener młodzieży w MKS-ie Piaseczno.

Jakie odczucia po wczorajszym meczu? Zgadzał się tylko wynik czy coś więcej?

Wypełniliśmy swoje zadanie, a to najważniejsze. Po meczu z Anglią mówiłem, że drużyna może złapać wiatr w żagle i tak się stało. Mieliśmy wszystko pod kontrolą, a dodatkowo mental drużyny został ustawiony na wyższym poziomie, z czego bardzo się cieszę. Polska drużyna pokazała, że potrafi zagrać naprawdę dobrze w defensywie, o co mogliśmy być niespokojni, patrząc po poprzednich spotkaniach. Bednarek i Glik plus bardzo pewnie prezentujący się Dawidowicz absolutnie stanęli na wysokości zadania. Rywal de facto nie stworzył sobie żadnej sytuacji i Szczęsny miał niewiele do pracy. Najmocniej możemy pamiętać groźną stratę Krychowiaka z pierwszych minut, z której na szczęście Albańczycy nie skorzystali. Gospodarze nie potrafili uwidocznić swoich atutów w ofensywie, co mnie jednak trochę zastanawiało. Wiadomo było, że remis także bardziej nam pasował niż im, to oni byli zmuszeni do atakowania. Nie podjęli tej rękawicy. Oczywiście to również nasza zasługa, wracamy do tematu dobrej postawy w obronie. Mecz raczej kontrolowaliśmy, a Paulo Sousa po raz kolejny udowodnił, że świetnie czyta grę i jego zmiany wiele wnoszą. Klich znakomicie dośrodkował do Świderskiego i mogliśmy się cieszyć.

Gdy Klich miał piłkę przy nodze, przeszło panu przez myśl, że może dośrodkować czy raczej spodziewał się pan rozegrania do boku lub przez obrońców?

Kluczowa przy tym golu była gra bez piłki, nad którą generalnie ciągle musimy pracować. Gdyby jej w tej akcji nie było na prawej stronie, któryś z obrońców zapewne szybko by do Klicha doskoczył i utrudnił mu zadanie. Sama wrzutka szokiem nie jest, Klich pokazał już w Premier League, że prawą nogę ma znakomicie wyważoną i umie świetnie dograć na dalszy słupek. Świderski idealnie to wykończył. W tych dwóch październikowych meczach wygrał wszystko, co mógł. Dzięki jego bramce w zasadzie witamy się z barażami, ale to dopiero początek wyzwania.

Postaw na siebie w Fuksiarz.pl!

Też miał pan wrażenie, że pierwsza połowa była jeszcze mocno szarpana z obu stron i dopiero po przerwie zarysowała się nasza przewaga i wyższość?

Na pewno długo było dość nerwowo. Mogliśmy się przekonać, jak specyficzna jest albańska publiczność. Sam tego kiedyś doświadczyłem, jako reprezentant kraju grałem w Tiranie. I tutaj brawa, że wszystko potem bez większych problemów utrzymaliśmy według swojego planu. Szczęsny – poza jedną interwencją z końcówki, gdy Broja strzelał z ostrego kąta – był bramkarzem bezrobotnym. Cieszę się, że Kamil Glik w końcu postawił kropkę nad „i” co do jego dalszej przydatności w reprezentacji. My mogliśmy o tym wiedzieć wcześniej, Paulo Sousa przed eliminacjami chyba takiego przekonania nie miał, skoro zaczął pracę od posadzenia Glika na ławce w Budapeszcie. Kamil swoje lata już ma, ale bez niego reprezentacja nie byłaby takim monolitem w defensywie jak wczoraj w Tiranie.

Z przodu nie funkcjonowaliśmy już tak dobrze.

Nawet Robertowi Lewandowskiemu nie każdy mecz w reprezentacji będzie wychodził.

Chyba ogólnie przeżywa nieco słabszy okres, co pokazywała również widoczna frustracja w meczu z San Marino.

Nie oczekujmy od Roberta, że za każdym razem będzie zdobywał bramki. W większości przypadków to robi, ale musiał przyjść moment, w którym strzelił ktoś inny. Nie chcę mówić, że Robert wpadł w jakiś dołek, nie zgodzę się z takimi tezami. To jest supersnajper, na kogoś jego pokroju będziemy czekali przez długie lata. Zagrał nieco słabiej – bo nie słabo – ale też pracował dla innych i tworzył im przestrzenie w ataku. Dobrze funkcjonował w zespole. No i cieszmy się, że mamy wybór w ataku, że nie jesteśmy skazani wyłącznie na gole Lewandowskiego.

Za jego plecami tworzy się kłopot bogactwa. Świderski i Buksa ugruntowują swoją pozycję, a przecież jest już zdrowy i strzelający Piątek, do gry wrócił też Milik. Pięciu napastników Sousa chyba nie powoła.

Wytworzyła się super rywalizacja, która zapowiada się fascynująco i na której kadra może tylko skorzystać. Każdy z tych zawodników będzie miał olbrzymią motywację, żeby jak najlepiej grać w klubie. Fajnie, bo wygląda na to, że przed barażami selekcjoner w tym temacie doświadczy pozytywnego bólu głowy.

Zgadza się pan z wczorajszą tezą Wojciecha Kowalczyka, że Lewandowski często ciągnie kadrę w trudnych momentach, natomiast kadra nie jest w stanie go pociągnąć, gdy to on przeżywa trudny moment?

Tak. W jaki sposób koledzy mogą mu pomóc w takich chwilach? Stworzeniem stuprocentowej sytuacji bez jego udziału. To się raczej nie dzieje. W największym stopniu dotyczy to naszej gry na bokach, Robert dostaje mało dobrych dośrodkowań, mamy tu pewne problemy. Widać, że Puchacz na co dzień nie gra w klubie. Wczoraj wystąpił głównie dlatego, że innego lewonożnego zawodnika na tę pozycję nie mieliśmy. Ma pewne braki, nadal stać go na zdecydowanie więcej. Najpierw jednak musi to pokazywać w Unionie Berlin i tam wywalczyć sobie miejsce. W każdym razie, Robert powinien czuć większy pożytek z naszych poczynań na skrzydłach, dziś w ten sposób tworzy się najwięcej sytuacji w piłce. To jeden z elementów do poprawy.

Wiele się o tym dyskutuje po meczu z Albanią: widać progres reprezentacji pod wodzą Paulo Sousy czy nie za bardzo?

Trzeba patrzeć na chłodno. To mimo wszystko była tylko Albania – drużyna będąca daleko za nami w rankingu FIFA, do tego mocno osłabiona. Spójrzmy, z kim do tej pory zachowywaliśmy czyste konto. Nie byłbym hurraoptymistą. Na pewno są postępy mentalne, miło widzieć, że biało-czerwoni potrafią się zjednoczyć w trudnych momentach na boisku. Wiążącą odpowiedź co do naszego postępu dadzą nam baraże. Odnosząc się do wyjściowego 3:3 z Węgrami i porównując do chwili obecnej, nasze dwa ostatnie mecze powinny tę reprezentację podbudować. Jest lepiej, ale tylko minimalnie. Za chwilę zmierzymy się z trudniejszym przeciwnikiem i przy stanie na dziś, to mogą być płotki nie do przeskoczenia. Pozostaje wierzyć, że do tego czasu rozwiniemy się jeszcze w każdym aspekcie i nasza krzywa będzie rosła, prowadząc nas do nieba, a nie do piekła. Z pewnością Sousa dysponuje materiałem odpowiedniej jakości.

Cashback 50% do 500 zł w Fuksiarz.pl

Generalnie jak pan odbiera dotychczasowe poczynania Sousy, również te pozaboiskowe, związane z jego rzadką obecnością w Polsce?

Jeżeli selekcjoner dostaje tak duże pieniądze, to jego absolutnym obowiązkiem jest oglądanie meczów w Polsce i to jak najwięcej. Nie chodzi tylko o tu i teraz. Liderzy kadry w osobach Lewandowskiego, Glika czy Krychowiaka są coraz starsi, czas płynie nieubłaganie, więc musimy myśleć o przyszłości, a ci młodzi są głównie w Ekstraklasie. Musimy zawczasu przyszykować następców, żebyśmy nie mieli potem większej dziury w kadrze.

Ostrzeżeniem powinna być dla nas męska reprezentacja w piłce ręcznej. Mieliśmy super ekipę, ale niestety szkoleniowcy nie zauważyli, że znaleźliśmy się w dołku, przeoczyli pewne sprawy i od kilku lat nie potrafimy nawiązać do tamtych chwil. Nie chciałbym, żebyśmy to samo przerabiali w futbolu i ta odpowiedzialność spoczywa na barkach obecnego sztabu szkoleniowego kadry. Nie można wychodzić z założenia, że Sousa ma już swoją reprezentację, dokonał selekcji, a jakby co to technologia jest dziś na tyle rozwinięta, że i tak każdy mecz sobie odtworzy. Co innego coś takiego, a co innego obecność na stadionie, gdy masz pełny obraz gry. Zgadzam się, że selekcjoner powinien częściej bywać w Polsce i mieć szerszy pogląd na polską ligę, co będzie ważne za jakiś czas.

A jak pan odbiera jego pracę w kwestiach czysto sportowych?

Sportowo wyznacznikiem zawsze są wyniki i osiąganie zamierzonych celów, czyli na wydanie pełnej opinii musimy poczekać do marca, gdy rozegramy baraże. Tak jak mówiłem, po meczach z Anglią i Albanią wydaje się, że jakiś progres jest, ale prawdziwa ocena nastąpi dopiero za kilka miesięcy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dostaniemy rywali znacznie trudniejszych niż Albania czy Węgry. Wystarczy spojrzeć, kto aktualnie zajmuje drugie miejsce w swojej grupie. Sporo może zależeć od szczęścia. Nie chciałbym, żebyśmy trafili na reprezentację trochę powyżej poziomu europejskiego średniaka, czyli na przykład Szwecję czy Szwajcarię. Z Anglią i Hiszpanią potrafiliśmy zagrać przyczajeni, tutaj niekoniecznie to przejdzie. Odpadnięcie u siebie w barażu byłoby katastrofą, a Sousa zacząłby być biczowany w mediach. Jako naród mamy prawo oczekiwać, żeby nasza reprezentacja zawsze grała na mistrzostwach świata lub Europy. Bierze już w nich udział tyle drużyn, że ewentualna nieobecność byłaby powodem do wstydu. Jeśli jednak Sousa zrealizuje zadanie – a tego mu życzę – wszystko, co złe na początku, pójdzie w zapomnienie.

Nie ma pan wrażenia, że wielu już na początku zapisało się do spolaryzowanych obozów w kwestii Paulo Sousy? Jedni z góry są do niego nastawieni pozytywnie, bo ma być kimś z lepszego świata, kto więcej widział i więcej wie, dlatego wybaczą mu bardzo dużo. Inni od razu patrzą negatywnie, bo jest obcokrajowcem, zabiera pracę polskiemu trenerowi, a jeśli coś opiniuje lub krytykuje, to pewnie sugeruje tubylcom, że mieszkają w drewnianych chatkach. Brakuje środka.

Coś w tym jest, ma pan rację. Nie jestem zwolennikiem poglądu, że reprezentację Polski musi prowadzić Polak. Najważniejsze, żeby był to człowiek kompetentny, z odpowiednią wiedzą, którą będzie przekazywał naszym zawodnikom. Sousa na pewno taką wiedzę posiada, choć początek jego pracy zupełnie nam tego nie pokazywał. Można było odnieść wrażenie, że Portugalczyk nie do końca wiedział, co dany zawodnik sobą reprezentuje, na jakiej pozycji najlepiej go wystawić i tak dalej. Nadal zresztą jego wybory dotyczące wyjściowego składu często są nietrafione, natomiast trzeba mu oddać, że super czyta grę – przewyższa w tym elemencie Adama Nawałkę i Jerzego Brzęczka –  i przeważnie dokonuje udanych zmian. Pozostaje dążyć do tego, żeby kiedyś nie musiał ratować sytuacji w ten sposób. Ogólnie nie można powiedzieć, że Sousa już zrobił dużo z naszą kadrą, ale też nie można powiedzieć, że niewiele. Jest gdzieś pośrodku.

Jak pan reaguje na pomysł Sousy, by odbywały się zgrupowania dla ligowców i ligowych trenerów?

Też jestem trenerem, biorę udział w różnych konferencjach i szkoleniach. Uważam, że każde spotkanie z każdym trenerem może wiele dać i takie wydarzenia są bardzo potrzebne. To jeden z elementów potrzebnych do odbudowy pozycji naszej piłki. Nie tak dawno byliśmy w pierwszej dziesiątce rankingu FIFA, byliśmy rozstawieni, a potem się cofnęliśmy. Teraz trzeba nadrabiać.

rozmawiał PRZEMYSŁAW MICHALAK

 

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Piłka nożna
26.10.2021

To nie był spacerek, ale Raków nie potknął się w Kaliszu

Raków Częstochowa ostatnio dość nieoczekiwanie przechodzi przez burzliwy czas z uwagi na ilość spekulacji na temat przyszłości Marka Papszuna. A także i w KKS-ie Kalisz sporo się dzieje, biorąc pod uwagę, że ekipę dopiero co objął Bogdan Zając. Zamieszanie związane ze szkoleniowcami nie wpłynęło jednak niekorzystnie na przebieg dzisiejszego starcia w Pucharze Polski. Ostatecznie Raków […]
26.10.2021
Inne sporty
26.10.2021

Siedem najważniejszych walk w historii polskiego MMA

Gdybyśmy tworzyli taką listę jeszcze dekadę temu, pewnie trudno byłoby ją skompletować. Ba, jeszcze przed pięcioma laty mogłoby to być wymagające zadanie. Dziś jednak polskie MMA ma się znakomicie i przeżywa swój złoty okres. KSW stało się rozpoznawalną na całym świecie marką, w UFC mamy swojego mistrza i byłą mistrzynię, a kolejni zawodnicy zapowiadają, że […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Katastrofalne występy Stefańskiego i Frankowskiego

My wszystko jesteśmy w stanie zrozumieć. Zwłaszcza w świecie sędziowskim. Nie zauważy się jakiejś ręki, nie pokaże się jakiejś kartki – cóż, bywa, każdy popełnia błędy. Ale zaliczyć dwa mecze w tym sezonie w Ekstraklasie i w obu popełnić straszliwe babole sędziowskie? Daniel Stefański nie może sobie zapisać powrotu do ligi po problemach zdrowotnych do […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Kamil Bortniczuk nowym ministrem sportu

Dziś po południu ogłoszono wszystkie pozostałe decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu. Wśród nich znalazła się jedna szczególnie ważna dla środowiska sportowego – przywrócono zlikwidowane rok temu Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przed rokiem decyzję o jego likwidacji tłumaczono walką z przerostem administracji, a sam resort wcielono do Ministerstwa Kultury, którym zarządzał Piotr Gliński. Teraz jednak postanowiono, że […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Puchar Polski w środku dnia. Czy inne kraje mają równie fatalny terminarz?

Wtorek, druga runda „Pucharu Tysiąca Drużyn”. Rozgrywki, które PZPN od wielu lat promuje, choćby wysokimi nagrodami. Zmagania, które ułożono w ten sposób, żeby faworyci i wielkie marki z wyższych lig przyjeżdżali do underdogów. Bo przecież dla takiej Unii Skierniewice, która gra dziś z Lechem Poznań, liderem Ekstraklasy, może to być wydarzenie dekady. I faktycznie, często […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Lech nie musiał bać się kompromitacji

Pisaliśmy dzisiaj, że ekstraklasowa logika wybrała się na urlop. Jednym z przykładów był wyjątkowo regularnie punktujący Lech. Umówmy się: Unia Skierniewice nie miała żadnych szans na przejście do kolejnej rundy Pucharu Polski. Lech jest w gazie. Ostatnie pięć spotkań Kolejorza – komplet zwycięstw, czternaście goli strzelonych, jedna bramka stracona. Walec Macieja Skorży mógł pozwolić sobie […]
26.10.2021
Ekstraklasa
24.10.2021

Piast skopał leżącą Legię

Dziesiąty mecz, siódma porażka. Tragiczna atmosfera w drużynie. Legia Warszawa jak na swoje ambicje znajduje się na dnie. Piast Gliwice rozbił ją 4:1, mimo że duet stoperów tworzyli Tomas Huk i debiutujący od pierwszej minuty w Ekstraklasie hiszpański trzecioligowiec Miguel Munoz, a w pomocy jakby nigdy nic biegał dopiero co pozyskany Tom Hateley, który przed […]
24.10.2021
Weszło
23.10.2021

Górnik dał Lechii lekcję pokory

Trochę sielankowo mogło się zrobić w Lechii Gdańsk, której pod wodzą Tomasza Kaczmarka prawie wszystko dotychczas wychodziło. Drużyna z Trójmiasta stała się kandydatem do walki o najwyższe lokaty. Wydawało się więc, że pokonanie u siebie wciąż bardzo nierównego Górnika Zabrze nie stanowi jakiegoś wielkiego wyzwania. Tymczasem skończyło się na remisie i to takim ze wskazaniem […]
23.10.2021
Ekstraklasa
22.10.2021

Mało gwiazd, Wisła Kraków daje najwięcej szans. Młodzieżowcy w tym sezonie Ekstraklasy

Za nami już niemalże 1/3 tego sezonu Ekstraklasy, zatem można się pokusić o pierwsze podsumowania i wnioski dotyczące młodzieżowców. A one są chwilami dość zaskakujące. Któż bowiem spodziewałby się, że słynący w ostatnich latach z wprowadzania obiecujących zawodników Górnik Zabrze na tę chwilę najmniej korzysta z ich usług pod względem minutowym?  Młodzieżowcy w Ekstraklasie – […]
22.10.2021
Weszło
22.10.2021

Tylko Miszta i Nawrocki na plusie. Oceny piłkarzy Legii po Napoli

Legia Warszawa walczyła z Napoli na miarę swoich możliwości, a że te możliwości były mocno ograniczone, porażka 0:3 raczej nikogo nie zaskoczyła. Trudno w takiej sytuacji o pozytywne noty, choć w kilku przypadkach się udało. Skala tradycyjnie 1-10, ocena wyjściowa: 5. Napoli – Legia Warszawa: oceny pomeczowe Cezary Miszta (6) Długo trzymał Legię przy życiu, […]
22.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Zagłębie Lubin – mało kto w formie, a punktów dużo. Trzeba docenić

Zagłębie Lubin to ciekawy przypadek na początku tego sezonu Ekstraklasy. Jego gra w większości meczów nie porywa, wielu liderów zespołu znajduje się pod formą, do pewnego momentu brakowało skutecznego napastnika. A mimo to „Miedziowi” wygrali pięć razy i są dość wysoko w tabeli. Jeśli dziś sięgną po pełną pulę w Mielcu, wskoczą na piąte miejsce […]
18.10.2021
Liczba komentarzy: 10
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura (@mecenas_misiura)
13 dni temu

Doszedłem do „jego obowiązkiem jest oglądanie meczów w Polsce”.

napalony na oblesnego kurwiszona z Lazienkowskiej
napalony na oblesnego kurwiszona z Lazienkowskiej
13 dni temu

Pierdolic bez sensu to Polacy potrafia jak malo kto

Ajtuj Gruszkin
Ajtuj Gruszkin
13 dni temu

A jakie to mecze są w Polsce, by się miał tu fatygować?

Koval90PL
Koval90PL
13 dni temu

Akurat on tutaj wypowiadał sie całkiem sensownie co nie jest takie oczywiste wśród byłych piłkarzy

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza
13 dni temu

Sorry Piotruś ale troche sie zagalopowałeś. Byłem zawziętym krytykiem Sousy ale ostatnie mecze akurat przeczą tezie, że postęp jest tylko minimalny. Oczywiście Albania to nie Austria, z którą Brzęczek wygrał eliminacje. Ale fakt jes taki, że na tym trudnym terenie zagraliśmy mecz idealny. Ten mecz to kopia meczu wyjazdowego z Czarnogórą za Nawałki, 2-1. Wtedy przeciwnik też był związany i nic nie mógł z przodu zrobić (ten gol to był farfocel z daleka). Wtedy też graliśmy z wyrachowaniem i zwycięski gol też wpadł w końcówce. Dziwne tylko to, że za identyczny mecz, Nawałka nie był doceniony a Souse nosiliby na rękach jakby mogli.

lol
lol
13 dni temu

Kogo jeszcze nie wyciagną z szafy byle by mówił źle o Sousie? xD

Joziek
Joziek
13 dni temu

Ja nie widzę postępu. Wg mnie jest tak samo tylko przeciwnik albo jest słabszy albo mocniejszy. Od 2-3 lat

Algemon Rewita
Algemon Rewita
12 dni temu

No i chuj ! Następny fachura!

meeyoo72
meeyoo72 (@meeyoo72)
12 dni temu

Przekonanie, iż odpadnięcie w barażach to koniec Sousy jest dla mnie niezrozumiałe. Tam czekają mocniejsze od nas ekipy i odpadnięcie raczej powinno być wkalkulowane. Polska mitomania i megalomaniaw piłce to jest coś kompletnie irracjonalnego. Większość reprezentacji to przeciętni kopacze, a oczekujemy cudów. Sousa zwraca uwgę na szczegóły, moim zdaniem będzie tylko lepiej, co nie znaczy że zaczniemy w wielkim stylu wygrywać z mocniejszymi

Lolek
Lolek
12 dni temu

Ekspert to moze byc jakas szycha z duzego klubu, a nie wuefista z Piaseczna. Nie czepialbym sie, gdyby mowil do rzeczy, ale sieje bzdety, jak te pijaczki-byli pilkarze u nas w barze.

Suche Info
26.10.2021

Zespoły Polaków odpadły z Carabao Cup

Rozpoczęła się rywalizacja w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Dzisiaj w akcji mogliśmy oglądać zespoły dwóch reprezentantów Polski. Są to jednak najmniej istotne rozgrywki w Anglii i w większości spotkań menedżerowie decydują się na wystawienie do gry mocno rezerwowych składów.  Mateusz Klich zagrał 45 minut w wyjazdowym spotkaniu z Arsenalem. Mecz zaczął na ławce, ale […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Sousa: Matty poczuje się jak w domu

Paulo Sousa udzielił krótkiego wywiadu na temat przyjęcia polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha Piotrowi Koźmińskiemu z WP Sportowe Fakty. Selekcjoner reprezentacji Polski podzielił się swoimi przemyśleniami na temat dołączenia obrońcy Aston Villi do polskiej kadry. –Życie przynosi nam różne scenariusze. Niektórzy Polacy, czy ludzie z polskimi korzeniami, a jest ich przecież wielu, odnajdują się w […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Rzecznik PZPN: Listopadowe zgrupowanie zacznie się w Hiszpanii

Jakub Kwiatkowski w rozmowie z Polsat Sport potwierdził wcześniejsze doniesienia. Listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski zacznie się w Hiszpanii. Tam kadrowicze będą przygotowywać się do meczu z Andorą. Dopiero po pierwszym spotkaniu wrócą do Polski i zostaną tu aż do meczu z Węgrami, który zakończy eliminacje.  Rzecznik PZPN wyjaśnił dlaczego związek zdecydował się na taką decyzję: […]
26.10.2021
Piłka nożna
26.10.2021

To nie był spacerek, ale Raków nie potknął się w Kaliszu

Raków Częstochowa ostatnio dość nieoczekiwanie przechodzi przez burzliwy czas z uwagi na ilość spekulacji na temat przyszłości Marka Papszuna. A także i w KKS-ie Kalisz sporo się dzieje, biorąc pod uwagę, że ekipę dopiero co objął Bogdan Zając. Zamieszanie związane ze szkoleniowcami nie wpłynęło jednak niekorzystnie na przebieg dzisiejszego starcia w Pucharze Polski. Ostatecznie Raków […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Florian Kohfeldt nowym trenerem Vfl Wolfsburg

Dwa dni temu niemiecki klub poinformował o zwolnieniu Marka van Bommela, który prowadził Wilki od początku obecnego sezonu. Holender po dobrym starcie zaliczył serię pięciu porażek z rzędu we wszystkich rozgrywkach, przez co rozpoczęto poszukiwania jego następcy. Dzisiaj klub poinformował, że nowym trenerem pierwszego zespołu został Florian Kohfeldt. Niemiec do tej pory w seniorskiej piłce […]
26.10.2021
Inne sporty
26.10.2021

Siedem najważniejszych walk w historii polskiego MMA

Gdybyśmy tworzyli taką listę jeszcze dekadę temu, pewnie trudno byłoby ją skompletować. Ba, jeszcze przed pięcioma laty mogłoby to być wymagające zadanie. Dziś jednak polskie MMA ma się znakomicie i przeżywa swój złoty okres. KSW stało się rozpoznawalną na całym świecie marką, w UFC mamy swojego mistrza i byłą mistrzynię, a kolejni zawodnicy zapowiadają, że […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Górnik Mysłowice pomaga kotom ze schroniska

Klub ze śląskiej klasy okręgowej, Górnik 09 Mysłowice, popisał się nietypową akcją. Przed meczem 12. kolejki, w którym Górnik mierzył się z rezerwami GKS-u Katowice, zawodnicy wyszli na boisko w towarzystwie kotów. Akcja „Kocina dla kotów” miała zwrócić uwagę na problemy tych zwierząt w okresie jesienno-zimowym. – Przydomek tego klubu to „Kocina”, chyba nie ma bardziej […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Katastrofalne występy Stefańskiego i Frankowskiego

My wszystko jesteśmy w stanie zrozumieć. Zwłaszcza w świecie sędziowskim. Nie zauważy się jakiejś ręki, nie pokaże się jakiejś kartki – cóż, bywa, każdy popełnia błędy. Ale zaliczyć dwa mecze w tym sezonie w Ekstraklasie i w obu popełnić straszliwe babole sędziowskie? Daniel Stefański nie może sobie zapisać powrotu do ligi po problemach zdrowotnych do […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Kaczmarek: Gdy jesteśmy pod presją, gramy chaotycznie

Lechia Gdańsk niespodziewanie odpadła dzisiaj z Pucharu Polski po porażce 1:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Zespół z czwartego poziomu rozgrywkowego jest pierwszym, który pokonał Lechię prowadzoną przez Tomasza Kaczmarka. Niedawno zatrudniony trener drużyny z Ekstraklasy ocenił tę porażkę na gorąco po meczu. –Problem polega na tym, że meczu wcześniej nie zamknęliśmy, czeka nas mocna […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Kamil Bortniczuk nowym ministrem sportu

Dziś po południu ogłoszono wszystkie pozostałe decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu. Wśród nich znalazła się jedna szczególnie ważna dla środowiska sportowego – przywrócono zlikwidowane rok temu Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przed rokiem decyzję o jego likwidacji tłumaczono walką z przerostem administracji, a sam resort wcielono do Ministerstwa Kultury, którym zarządzał Piotr Gliński. Teraz jednak postanowiono, że […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Wojciech Szczęsny nie zagra w meczu z Sassuolo

Trener Juventusu Massimiliano Allegri powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Sassuolo, że jutro swoją szansę między słupkami otrzyma Mattia Perin. Do tej pory Polak w tym sezonie tylko raz oddawał miejsce w bramce swojemu konkurentowi.  Taka sytuacja miała miejsce dokładnie miesiąc temu w spotkaniu z Sampdorią. Juventus wygrał wtedy 3:2. Turyński klub nie dzieli […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Ostatnia szansa Solskjaera

Ole Gunnar Solskjaer od dawna nie ma najpewniejszej pozycji w Premier League, a niedzielna porażka 0:5 z Liverpoolem mogła być ostatnim meczem norweskiego menedżera na ławce zespołu. Sky Sports informuje jednak, że Solskjaer dostanie kolejną szansę w meczu z Tottenhamem. Do tej decyzji miał przekonywać sam Sir Alex Ferguson. W sobotnim starciu Solskjaer ma powalczyć […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Lechia Gdańsk odstrzelona z Pucharu Polski przez III-ligowca

Lechia Gdańsk sensacyjnie poległa 1:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w 1/16 finału Pucharu Polski. Seria bez porażki Tomasza Kaczmarka od momentu objęcia gdańskiego klubu zakończyła się z przytupem. Po czterech zwycięstwach i dwóch remisach w Ekstraklasie oraz przejściu Jagielloni w drugiej rundzie Pucharu Polski, Lechia wyrżnęła się na Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, który na […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Puchar Polski w środku dnia. Czy inne kraje mają równie fatalny terminarz?

Wtorek, druga runda „Pucharu Tysiąca Drużyn”. Rozgrywki, które PZPN od wielu lat promuje, choćby wysokimi nagrodami. Zmagania, które ułożono w ten sposób, żeby faworyci i wielkie marki z wyższych lig przyjeżdżali do underdogów. Bo przecież dla takiej Unii Skierniewice, która gra dziś z Lechem Poznań, liderem Ekstraklasy, może to być wydarzenie dekady. I faktycznie, często […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Paweł Jaroszyński w kadrze?

Według informacji dziennikarzy Sport.pl blisko powołania na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski jest Paweł Jaroszyński. Sztab Paulo Sousy ma uważnie obserwować poczynania obrońcy Salernitany. Zainteresowanie piłkarzem z Serie A wynika z problemów z obsadą lewej obrony w reprezentacji Polski. Na ostatnim zgrupowaniu nieobecni z powodu kontuzji byli Maciej Rybus i Arkadiusz Reca, a grający w kadrze […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Maik Nawrocki wypada z gry na kilka tygodni

Podstawowy obrońca Legii Warszawa Maik Nawrocki nabawił się kontuzji mięśnia dwugłowego uda, która wyklucza go z gry od 4 do 6 tygodni. Taką informację oficjalnie opublikował warszawski klub.  20-latek urazu doznał w niedzielnym spotkaniu z Piastem Gliwice. W efekcie musiał opuścić boisko już w 25. minucie meczu przy stanie 2:1 dla Piasta.  Zastąpił go Igor […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Fabiański: Można z powodzeniem bronić do czterdziestki

Łukasz Fabiański udzielił wywiadu Tomaszowi Włodarczykowi z Meczyki.pl. W rozmowie polski bramkarz zaznaczył, że chciałby grać w piłkę do czterdziestki. Odniósł się także do wstępnych rozmów z West Ham United w sprawie przedłużenia kontraktu, który kończy się w czerwcu przyszłego roku. – Czuję się na tyle dobrze, że mogę tu jeszcze trochę pograć. Patrząc chociażby […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Lech nie musiał bać się kompromitacji

Pisaliśmy dzisiaj, że ekstraklasowa logika wybrała się na urlop. Jednym z przykładów był wyjątkowo regularnie punktujący Lech. Umówmy się: Unia Skierniewice nie miała żadnych szans na przejście do kolejnej rundy Pucharu Polski. Lech jest w gazie. Ostatnie pięć spotkań Kolejorza – komplet zwycięstw, czternaście goli strzelonych, jedna bramka stracona. Walec Macieja Skorży mógł pozwolić sobie […]
26.10.2021