post

Opublikowane 13.10.2021 16:42 przez

Przemysław Michalak

Reprezentacja Polski po ciężkim do oglądania meczu zrobiła swoje w Tiranie i w praktyce jest pewna występu w barażach o udział w katarskim mundialu. Piotr Czachowski docenia elementy, które biało-czerwoni poprawili w swojej grze, ale dostrzega też wiele niedociągnięć i spore rezerwy. – Nie można powiedzieć, że Sousa już zrobił dużo z naszą kadrą, ale też nie można powiedzieć, że niewiele. Jest gdzieś pośrodku – uważa w rozmowie z nami były piłkarz m.in. Udinese i Legii Warszawa, 45-krotny reprezentant Polski, a obecnie ceniony ekspert telewizyjny i trener młodzieży w MKS-ie Piaseczno.

Jakie odczucia po wczorajszym meczu? Zgadzał się tylko wynik czy coś więcej?

Wypełniliśmy swoje zadanie, a to najważniejsze. Po meczu z Anglią mówiłem, że drużyna może złapać wiatr w żagle i tak się stało. Mieliśmy wszystko pod kontrolą, a dodatkowo mental drużyny został ustawiony na wyższym poziomie, z czego bardzo się cieszę. Polska drużyna pokazała, że potrafi zagrać naprawdę dobrze w defensywie, o co mogliśmy być niespokojni, patrząc po poprzednich spotkaniach. Bednarek i Glik plus bardzo pewnie prezentujący się Dawidowicz absolutnie stanęli na wysokości zadania. Rywal de facto nie stworzył sobie żadnej sytuacji i Szczęsny miał niewiele do pracy. Najmocniej możemy pamiętać groźną stratę Krychowiaka z pierwszych minut, z której na szczęście Albańczycy nie skorzystali. Gospodarze nie potrafili uwidocznić swoich atutów w ofensywie, co mnie jednak trochę zastanawiało. Wiadomo było, że remis także bardziej nam pasował niż im, to oni byli zmuszeni do atakowania. Nie podjęli tej rękawicy. Oczywiście to również nasza zasługa, wracamy do tematu dobrej postawy w obronie. Mecz raczej kontrolowaliśmy, a Paulo Sousa po raz kolejny udowodnił, że świetnie czyta grę i jego zmiany wiele wnoszą. Klich znakomicie dośrodkował do Świderskiego i mogliśmy się cieszyć.

Gdy Klich miał piłkę przy nodze, przeszło panu przez myśl, że może dośrodkować czy raczej spodziewał się pan rozegrania do boku lub przez obrońców?

Kluczowa przy tym golu była gra bez piłki, nad którą generalnie ciągle musimy pracować. Gdyby jej w tej akcji nie było na prawej stronie, któryś z obrońców zapewne szybko by do Klicha doskoczył i utrudnił mu zadanie. Sama wrzutka szokiem nie jest, Klich pokazał już w Premier League, że prawą nogę ma znakomicie wyważoną i umie świetnie dograć na dalszy słupek. Świderski idealnie to wykończył. W tych dwóch październikowych meczach wygrał wszystko, co mógł. Dzięki jego bramce w zasadzie witamy się z barażami, ale to dopiero początek wyzwania.

Postaw na siebie w Fuksiarz.pl!

Też miał pan wrażenie, że pierwsza połowa była jeszcze mocno szarpana z obu stron i dopiero po przerwie zarysowała się nasza przewaga i wyższość?

Na pewno długo było dość nerwowo. Mogliśmy się przekonać, jak specyficzna jest albańska publiczność. Sam tego kiedyś doświadczyłem, jako reprezentant kraju grałem w Tiranie. I tutaj brawa, że wszystko potem bez większych problemów utrzymaliśmy według swojego planu. Szczęsny – poza jedną interwencją z końcówki, gdy Broja strzelał z ostrego kąta – był bramkarzem bezrobotnym. Cieszę się, że Kamil Glik w końcu postawił kropkę nad „i” co do jego dalszej przydatności w reprezentacji. My mogliśmy o tym wiedzieć wcześniej, Paulo Sousa przed eliminacjami chyba takiego przekonania nie miał, skoro zaczął pracę od posadzenia Glika na ławce w Budapeszcie. Kamil swoje lata już ma, ale bez niego reprezentacja nie byłaby takim monolitem w defensywie jak wczoraj w Tiranie.

Z przodu nie funkcjonowaliśmy już tak dobrze.

Nawet Robertowi Lewandowskiemu nie każdy mecz w reprezentacji będzie wychodził.

Chyba ogólnie przeżywa nieco słabszy okres, co pokazywała również widoczna frustracja w meczu z San Marino.

Nie oczekujmy od Roberta, że za każdym razem będzie zdobywał bramki. W większości przypadków to robi, ale musiał przyjść moment, w którym strzelił ktoś inny. Nie chcę mówić, że Robert wpadł w jakiś dołek, nie zgodzę się z takimi tezami. To jest supersnajper, na kogoś jego pokroju będziemy czekali przez długie lata. Zagrał nieco słabiej – bo nie słabo – ale też pracował dla innych i tworzył im przestrzenie w ataku. Dobrze funkcjonował w zespole. No i cieszmy się, że mamy wybór w ataku, że nie jesteśmy skazani wyłącznie na gole Lewandowskiego.

Za jego plecami tworzy się kłopot bogactwa. Świderski i Buksa ugruntowują swoją pozycję, a przecież jest już zdrowy i strzelający Piątek, do gry wrócił też Milik. Pięciu napastników Sousa chyba nie powoła.

Wytworzyła się super rywalizacja, która zapowiada się fascynująco i na której kadra może tylko skorzystać. Każdy z tych zawodników będzie miał olbrzymią motywację, żeby jak najlepiej grać w klubie. Fajnie, bo wygląda na to, że przed barażami selekcjoner w tym temacie doświadczy pozytywnego bólu głowy.

Zgadza się pan z wczorajszą tezą Wojciecha Kowalczyka, że Lewandowski często ciągnie kadrę w trudnych momentach, natomiast kadra nie jest w stanie go pociągnąć, gdy to on przeżywa trudny moment?

Tak. W jaki sposób koledzy mogą mu pomóc w takich chwilach? Stworzeniem stuprocentowej sytuacji bez jego udziału. To się raczej nie dzieje. W największym stopniu dotyczy to naszej gry na bokach, Robert dostaje mało dobrych dośrodkowań, mamy tu pewne problemy. Widać, że Puchacz na co dzień nie gra w klubie. Wczoraj wystąpił głównie dlatego, że innego lewonożnego zawodnika na tę pozycję nie mieliśmy. Ma pewne braki, nadal stać go na zdecydowanie więcej. Najpierw jednak musi to pokazywać w Unionie Berlin i tam wywalczyć sobie miejsce. W każdym razie, Robert powinien czuć większy pożytek z naszych poczynań na skrzydłach, dziś w ten sposób tworzy się najwięcej sytuacji w piłce. To jeden z elementów do poprawy.

Wiele się o tym dyskutuje po meczu z Albanią: widać progres reprezentacji pod wodzą Paulo Sousy czy nie za bardzo?

Trzeba patrzeć na chłodno. To mimo wszystko była tylko Albania – drużyna będąca daleko za nami w rankingu FIFA, do tego mocno osłabiona. Spójrzmy, z kim do tej pory zachowywaliśmy czyste konto. Nie byłbym hurraoptymistą. Na pewno są postępy mentalne, miło widzieć, że biało-czerwoni potrafią się zjednoczyć w trudnych momentach na boisku. Wiążącą odpowiedź co do naszego postępu dadzą nam baraże. Odnosząc się do wyjściowego 3:3 z Węgrami i porównując do chwili obecnej, nasze dwa ostatnie mecze powinny tę reprezentację podbudować. Jest lepiej, ale tylko minimalnie. Za chwilę zmierzymy się z trudniejszym przeciwnikiem i przy stanie na dziś, to mogą być płotki nie do przeskoczenia. Pozostaje wierzyć, że do tego czasu rozwiniemy się jeszcze w każdym aspekcie i nasza krzywa będzie rosła, prowadząc nas do nieba, a nie do piekła. Z pewnością Sousa dysponuje materiałem odpowiedniej jakości.

Cashback 50% do 500 zł w Fuksiarz.pl

Generalnie jak pan odbiera dotychczasowe poczynania Sousy, również te pozaboiskowe, związane z jego rzadką obecnością w Polsce?

Jeżeli selekcjoner dostaje tak duże pieniądze, to jego absolutnym obowiązkiem jest oglądanie meczów w Polsce i to jak najwięcej. Nie chodzi tylko o tu i teraz. Liderzy kadry w osobach Lewandowskiego, Glika czy Krychowiaka są coraz starsi, czas płynie nieubłaganie, więc musimy myśleć o przyszłości, a ci młodzi są głównie w Ekstraklasie. Musimy zawczasu przyszykować następców, żebyśmy nie mieli potem większej dziury w kadrze.

Ostrzeżeniem powinna być dla nas męska reprezentacja w piłce ręcznej. Mieliśmy super ekipę, ale niestety szkoleniowcy nie zauważyli, że znaleźliśmy się w dołku, przeoczyli pewne sprawy i od kilku lat nie potrafimy nawiązać do tamtych chwil. Nie chciałbym, żebyśmy to samo przerabiali w futbolu i ta odpowiedzialność spoczywa na barkach obecnego sztabu szkoleniowego kadry. Nie można wychodzić z założenia, że Sousa ma już swoją reprezentację, dokonał selekcji, a jakby co to technologia jest dziś na tyle rozwinięta, że i tak każdy mecz sobie odtworzy. Co innego coś takiego, a co innego obecność na stadionie, gdy masz pełny obraz gry. Zgadzam się, że selekcjoner powinien częściej bywać w Polsce i mieć szerszy pogląd na polską ligę, co będzie ważne za jakiś czas.

A jak pan odbiera jego pracę w kwestiach czysto sportowych?

Sportowo wyznacznikiem zawsze są wyniki i osiąganie zamierzonych celów, czyli na wydanie pełnej opinii musimy poczekać do marca, gdy rozegramy baraże. Tak jak mówiłem, po meczach z Anglią i Albanią wydaje się, że jakiś progres jest, ale prawdziwa ocena nastąpi dopiero za kilka miesięcy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dostaniemy rywali znacznie trudniejszych niż Albania czy Węgry. Wystarczy spojrzeć, kto aktualnie zajmuje drugie miejsce w swojej grupie. Sporo może zależeć od szczęścia. Nie chciałbym, żebyśmy trafili na reprezentację trochę powyżej poziomu europejskiego średniaka, czyli na przykład Szwecję czy Szwajcarię. Z Anglią i Hiszpanią potrafiliśmy zagrać przyczajeni, tutaj niekoniecznie to przejdzie. Odpadnięcie u siebie w barażu byłoby katastrofą, a Sousa zacząłby być biczowany w mediach. Jako naród mamy prawo oczekiwać, żeby nasza reprezentacja zawsze grała na mistrzostwach świata lub Europy. Bierze już w nich udział tyle drużyn, że ewentualna nieobecność byłaby powodem do wstydu. Jeśli jednak Sousa zrealizuje zadanie – a tego mu życzę – wszystko, co złe na początku, pójdzie w zapomnienie.

Nie ma pan wrażenia, że wielu już na początku zapisało się do spolaryzowanych obozów w kwestii Paulo Sousy? Jedni z góry są do niego nastawieni pozytywnie, bo ma być kimś z lepszego świata, kto więcej widział i więcej wie, dlatego wybaczą mu bardzo dużo. Inni od razu patrzą negatywnie, bo jest obcokrajowcem, zabiera pracę polskiemu trenerowi, a jeśli coś opiniuje lub krytykuje, to pewnie sugeruje tubylcom, że mieszkają w drewnianych chatkach. Brakuje środka.

Coś w tym jest, ma pan rację. Nie jestem zwolennikiem poglądu, że reprezentację Polski musi prowadzić Polak. Najważniejsze, żeby był to człowiek kompetentny, z odpowiednią wiedzą, którą będzie przekazywał naszym zawodnikom. Sousa na pewno taką wiedzę posiada, choć początek jego pracy zupełnie nam tego nie pokazywał. Można było odnieść wrażenie, że Portugalczyk nie do końca wiedział, co dany zawodnik sobą reprezentuje, na jakiej pozycji najlepiej go wystawić i tak dalej. Nadal zresztą jego wybory dotyczące wyjściowego składu często są nietrafione, natomiast trzeba mu oddać, że super czyta grę – przewyższa w tym elemencie Adama Nawałkę i Jerzego Brzęczka –  i przeważnie dokonuje udanych zmian. Pozostaje dążyć do tego, żeby kiedyś nie musiał ratować sytuacji w ten sposób. Ogólnie nie można powiedzieć, że Sousa już zrobił dużo z naszą kadrą, ale też nie można powiedzieć, że niewiele. Jest gdzieś pośrodku.

Jak pan reaguje na pomysł Sousy, by odbywały się zgrupowania dla ligowców i ligowych trenerów?

Też jestem trenerem, biorę udział w różnych konferencjach i szkoleniach. Uważam, że każde spotkanie z każdym trenerem może wiele dać i takie wydarzenia są bardzo potrzebne. To jeden z elementów potrzebnych do odbudowy pozycji naszej piłki. Nie tak dawno byliśmy w pierwszej dziesiątce rankingu FIFA, byliśmy rozstawieni, a potem się cofnęliśmy. Teraz trzeba nadrabiać.

rozmawiał PRZEMYSŁAW MICHALAK

 

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
20.10.2021

Przeciw wszystkiemu: Manchester United wygrywa, a Solskjaer utrzymuje się na powierzchni

Gdy Atalanta wygrywała na Old Trafford 2:0, mogło się wydawać, że Ole Gunnar Solskajer podzieli los Piotra Mandrysza i z pracą pożegna się jeszcze w przerwie. Manchesterowi United nie wychodziło bowiem nic. Zawodzili zarówno pod swoją bramką, jak i tą, której strzegł Juan Musso.  Koniec końców wyszło jednak po myśli Norwega. Człowiek, w którego nie […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

Maszyna ruszała powoli, ale gdy się rozpędziła… Bayern gromi 4:0!

Wydawało się, że dla Bayernu nie powinien to być szczególnie uciążliwy mecz. Benfica może i ograła 3:0 Barcelonę, ale to przecież zespół o zupełnie innych możliwościach i ambicjach niż niemiecki gigant w swoim niemal najsilniejszym zestawieniu. A jednak, dzisiaj Bawarczycy przeszli drogę przez mękę. Tak, tak! Mimo wysokiego wyniku, nie da się ukryć – dzisiaj […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

Żyjemy w czasach, gdy Barcelona drży o wynik z Dynamem Kijów

Kiedy Barcelona musi martwić się o obronę jednobramkowej przewagi z najgorszą ekipą w grupie na papierze, wiedz, że nie jest z nią najlepiej. Słyszeliśmy gwizdy na Camp Nou, widzieliśmy niemrawe występy piłkarzy ofensywnych i generalnie brak polotu. Jeśli jakiś kibic „Dumy Katalonii” nabrał optymizmu po zwycięstwie z Valencią, po dzisiejszym meczu dobre emocje muszą odejść […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Niezły numer
20.10.2021

Dwie trzecie goli Lecha to tercet Amaral, Ishak i Kamiński

Lech Poznań to rewelacja sezonu 2021/2022. Po zwycięstwie w ligowym klasyku z Legią Warszawa „Kolejorz” jest głównym kandydatem do tytułu mistrza Polski. W ekipie Macieja Skorży zgadza się wszystko – od obrony po atak. Jak każda drużyna Lech ma jednak swoich wyraźnych liderów. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim ofensywny tercet: Joao Amaral, Mikael Ishak oraz […]
20.10.2021
Felietony i blogi
20.10.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Jestem ostatnią osobą w Polsce, która nie napisała jeszcze niczego o Macie, więc zanim zostanę wygnany za to niedopatrzenie – dzisiaj też zabiorę fachowy głos w tej dyskusji. Zwłaszcza, że dyskusja jest wielowątkowa, w każdym z tych wątków absurdalna, a w dodatku najczęściej wypowiadają się w niej ludzie tak rozemocjonowani, że właściwie trudno traktować ich […]
20.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Zagłębie Lubin – mało kto w formie, a punktów dużo. Trzeba docenić

Zagłębie Lubin to ciekawy przypadek na początku tego sezonu Ekstraklasy. Jego gra w większości meczów nie porywa, wielu liderów zespołu znajduje się pod formą, do pewnego momentu brakowało skutecznego napastnika. A mimo to „Miedziowi” wygrali pięć razy i są dość wysoko w tabeli. Jeśli dziś sięgną po pełną pulę w Mielcu, wskoczą na piąte miejsce […]
18.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Wisła Kraków zwycięska w Zabrzu. Poldi, gdzie jest ta forma?

Wspaniały comeback z Wisłą Płock rozbudził apetyty co do postawy Górnika Zabrze, zwłaszcza że mierzył się z Wisłą Kraków, która miała na koncie trzy porażki z rzędu i to do zera. Co wyszło w praktyce? Gospodarze po beznadziejnej drugiej połowie zasłużenie przegrali, a „Biała Gwiazda” przełamała się bez kilku dotychczas kluczowych zawodników.  Górnik Zabrze – […]
16.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Nie ma transferu? Okej, będę grał jeszcze lepiej

Wydaje się, że Lukas Podolski powoli będzie rósł w Górniku Zabrze i przynajmniej zbliżał się do oczekiwanego przez wszystkich poziomu. Symptomem tego był ostatni występ z Wisłą Płock. Nim się to jednak stało, „Poldi” musiał zmagać się z kontuzją i koronawirusem, przez co długo nie dawał drużynie spodziewanej jakości. W tym czasie drużynę, chwilami w […]
16.10.2021
Weszło
14.10.2021

„Byłem sam w domu i zacząłem płakać. To był jeden wielki ryk”

Jacek Kiełb z przytupem rozpoczął ten sezon I ligi, podobnie jak cała Korona Kielce. W 6. kolejce 33-letni kapitan złocisto-krwistych doznał jednak najpoważniejszej kontuzji w całej dotychczasowej karierze. Na boisku zobaczymy go dopiero w przyszłym roku. „Ryba” ze szczegółami opowiada o walce o powrót i licznych emocjach, który nim targały. Jakiej rady nie posłuchał? Kiedy […]
14.10.2021
Liczba komentarzy: 10
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura (@mecenas_misiura)
7 dni temu

Doszedłem do „jego obowiązkiem jest oglądanie meczów w Polsce”.

napalony na oblesnego kurwiszona z Lazienkowskiej
napalony na oblesnego kurwiszona z Lazienkowskiej
7 dni temu

Pierdolic bez sensu to Polacy potrafia jak malo kto

Ajtuj Gruszkin
Ajtuj Gruszkin
7 dni temu

A jakie to mecze są w Polsce, by się miał tu fatygować?

Koval90PL
Koval90PL
7 dni temu

Akurat on tutaj wypowiadał sie całkiem sensownie co nie jest takie oczywiste wśród byłych piłkarzy

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza
7 dni temu

Sorry Piotruś ale troche sie zagalopowałeś. Byłem zawziętym krytykiem Sousy ale ostatnie mecze akurat przeczą tezie, że postęp jest tylko minimalny. Oczywiście Albania to nie Austria, z którą Brzęczek wygrał eliminacje. Ale fakt jes taki, że na tym trudnym terenie zagraliśmy mecz idealny. Ten mecz to kopia meczu wyjazdowego z Czarnogórą za Nawałki, 2-1. Wtedy przeciwnik też był związany i nic nie mógł z przodu zrobić (ten gol to był farfocel z daleka). Wtedy też graliśmy z wyrachowaniem i zwycięski gol też wpadł w końcówce. Dziwne tylko to, że za identyczny mecz, Nawałka nie był doceniony a Souse nosiliby na rękach jakby mogli.

lol
lol
7 dni temu

Kogo jeszcze nie wyciagną z szafy byle by mówił źle o Sousie? xD

Joziek
Joziek
6 dni temu

Ja nie widzę postępu. Wg mnie jest tak samo tylko przeciwnik albo jest słabszy albo mocniejszy. Od 2-3 lat

Algemon Rewita
Algemon Rewita
6 dni temu

No i chuj ! Następny fachura!

meeyoo72
meeyoo72 (@meeyoo72)
6 dni temu

Przekonanie, iż odpadnięcie w barażach to koniec Sousy jest dla mnie niezrozumiałe. Tam czekają mocniejsze od nas ekipy i odpadnięcie raczej powinno być wkalkulowane. Polska mitomania i megalomaniaw piłce to jest coś kompletnie irracjonalnego. Większość reprezentacji to przeciętni kopacze, a oczekujemy cudów. Sousa zwraca uwgę na szczegóły, moim zdaniem będzie tylko lepiej, co nie znaczy że zaczniemy w wielkim stylu wygrywać z mocniejszymi

Lolek
Lolek
6 dni temu

Ekspert to moze byc jakas szycha z duzego klubu, a nie wuefista z Piaseczna. Nie czepialbym sie, gdyby mowil do rzeczy, ale sieje bzdety, jak te pijaczki-byli pilkarze u nas w barze.

Weszło
20.10.2021

Przeciw wszystkiemu: Manchester United wygrywa, a Solskjaer utrzymuje się na powierzchni

Gdy Atalanta wygrywała na Old Trafford 2:0, mogło się wydawać, że Ole Gunnar Solskajer podzieli los Piotra Mandrysza i z pracą pożegna się jeszcze w przerwie. Manchesterowi United nie wychodziło bowiem nic. Zawodzili zarówno pod swoją bramką, jak i tą, której strzegł Juan Musso.  Koniec końców wyszło jednak po myśli Norwega. Człowiek, w którego nie […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

Maszyna ruszała powoli, ale gdy się rozpędziła… Bayern gromi 4:0!

Wydawało się, że dla Bayernu nie powinien to być szczególnie uciążliwy mecz. Benfica może i ograła 3:0 Barcelonę, ale to przecież zespół o zupełnie innych możliwościach i ambicjach niż niemiecki gigant w swoim niemal najsilniejszym zestawieniu. A jednak, dzisiaj Bawarczycy przeszli drogę przez mękę. Tak, tak! Mimo wysokiego wyniku, nie da się ukryć – dzisiaj […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Kolejne czyste konto Wojciecha Szczęsnego. Piąte z rzędu!

Wojciech Szczęsny nie mógł być zadowolony z początku tego sezonu ze własnym wykonaniu, ale dziś dostaliśmy kolejny dowód na to, że ciężkie chwile już za nim. Polski bramkarz zachował kolejne czyste konto na poziomie Champions League.  Rywalem Juventusu w dzisiejszym meczu był Zenit Sankt Petersburg. Rosjanie podyktowali włoskiej drużynie dość trudne warunki. Długo wydawało się, […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Przełamanie Odry Opole

Nie był to szczególnie udany dzień dla beniaminków w pierwszej lidze. W zaległych meczach 12. kolejki punktów nie zdobyły Górnik Polkowice i Skra Częstochowa.  Pierwsi przegrali 0-1 z Puszczą Niepołomice po golu w doliczonym czasie gry. Drudzy w zasadzie ten manewr powtórzyli – z tą różnicą, że nie czekali tak długo ze stratą bramki. Rywalem […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Bolesna lekcja futbolu dla juniorów Pogoni Szczecin

Trzy tygodnie temu pisaliśmy o sukcesie młodych piłkarzy Pogoni Szczecin, którzy w rozgrywkach UEFA Youth League wysoko pokonali mistrza Hiszpanii. Deportivo La Coruna wracało z Polski z bagażem trzech straconych bramek i mając w perspektywie bardzo trudną sytuację przed rewanżem. Trudną, ale do odratowania.  Co niestety pokazał dzisiejszy rewanż w Hiszpanii. Młodzi Portowcy już w […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Nieuznany gol Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski nie mógł zaliczyć pierwszej połowy spotkania z Benfiką w Lidze Mistrzów do szczególnie udanych. Napastnik reprezentacji Polski był skutecznie powstrzymywany – czy to przez obrońców zespołu z Portugalii, czy to przez Odysseasa Vlachodimosa.  A gdy już w samej końcówce pierwszej połowy trafił do siatki, zainterweniował arbiter.  Lewandowski polował na swoje 78. trafienie w rozgrywkach […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

Żyjemy w czasach, gdy Barcelona drży o wynik z Dynamem Kijów

Kiedy Barcelona musi martwić się o obronę jednobramkowej przewagi z najgorszą ekipą w grupie na papierze, wiedz, że nie jest z nią najlepiej. Słyszeliśmy gwizdy na Camp Nou, widzieliśmy niemrawe występy piłkarzy ofensywnych i generalnie brak polotu. Jeśli jakiś kibic „Dumy Katalonii” nabrał optymizmu po zwycięstwie z Valencią, po dzisiejszym meczu dobre emocje muszą odejść […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Piotr Zieliński nie zagra z Legią

Luciano Spalletti na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z Legią Warszawa potwierdził, że jutro nie skorzysta z usług Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski narzeka na drobne problemy zdrowotne.  – Pojedzie z nami do Rzymu na niedzielny mecz z AS Roma, ale na wszelki wypadek nie będziemy ryzykować, przez co nie wystąpi przeciwko Legii – powiedział szkoleniowiec […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Kolejna wygrana Puszczy Niepołomice

Puszcza Niepołomice już chyba definitywnie ma za sobą kryzys. Po pięciu meczach z rzędu bez zwycięstwa, gdy zespół Tomasza Tułacza odpadł z Pucharu Polski z rezerwami Lecha Poznań i dopisał sobie tylko jeden punkt do ligowego dorobku, przyszły dwa kolejne zwycięstwa.  W weekend zespół z Niepołomic rozbił na własnym stadionie Odrę Opole aż 3-0, odnosząc […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Nowy piłkarz na treningu Jagiellonii

Jagiellonia Białystok poinformowała, że treningi z drużyną Ireneusza Mamrota rozpoczął nowy piłkarz. Na testach w ekipie z Podlasia wylądował Prince Kwabena Adu i od jutra będzie starał się przekonać do siebie sztab szkoleniowy.  Kto zacz? Najprościej będzie powiedzieć, że młody napastnik rodem z Ghany. Na stronie internetowej białostockiego klubu możemy przeczytać, że… 18-letni atakujący urodził […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Michniewicz: – Wystawię optymalny skład

Jaką presję odczuwa przed meczem? Czy wystawi optymalny skład? Jakie wnioski wyciągnął po meczach Napoli, których obejrzał komplet? Czesław Michniewicz mówił o tym na konferencji w Neapolu. – Nie odbieram tego jako prostego meczu. Cieszymy się, że jesteśmy w tym miejscu. Czuć tutaj historie. Odbywało się tu wiele świetnych meczów, grali świetni piłkarze. To jedyny […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Strzelanina w grupie Legii. Leicester górą w Moskwie

Na dziś zaplanowano tylko jeden mecz w Lidze Europy, ale było to bardzo istotne spotkanie z perspektywy Legii Warszawa, bowiem mowa o starciu Spartaka Moskwa z Leicester City. Poza tym, w stolicy Rosji działo się tyle, że wydarzeniami spokojnie można by obdzielić kilka meczów.  W grupie „C” aż roi się od niespodzianek i w Moskwie […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Dick Fosbury i jego flop. Jak jeden człowiek zrewolucjonizował skok wzwyż

Na początku kibice się śmiali. Dick Fosbury skakał bowiem zupełnie inaczej od reszty swoich rywali. Dziennikarze pisali, że wyglądał „jak ktoś, kto wypadł przez okno z 30. piętra” albo „wielbłąd z dwoma nogami”. Gdy jednak ten wielbłąd bez problemu pokonywał kolejne wysokości, śmiechy ucichły. Fosbury zaczął intrygować, ciekawić. Wielu czekało na to co zrobi i […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

KTS Weszło w finale Okręgowego Pucharu Polski!

Miło nam poinformować, że piłkarze KTS-u Weszło po raz kolejny odwalili kawał świetnej roboty. Co zmalowali tym razem? Ano awansowali do finału Okręgowego Pucharu Polski, wykonując tym samym – no a co tam! – kolejny krok w kierunku Stadionu Narodowego.  Jeszcze trochę ich co prawda zostało, ale cieszymy się, że drużynie Oskara Śliwowskiego nie wystarczy […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

II liga: Bezbramkowy remis rezerw Lecha

Zaległości nadrobili dziś piłkarze z trzeciego poziomu rozgrywkowego. Konkretnie zawodnicy Pogoni Grodzisk Mazowiecki i rezerw Lecha Poznań, których mecz w pierwotnym terminie został odwołany z powodu powołań młodych lechitów do reprezentacji.  Druga drużyna Kolejorza poczyna sobie w tym sezonie lepiej niż w dwóch ostatnich, kiedy to niemal do samego końca musiała drżeć o pozostanie w […]
20.10.2021
Niezły numer
20.10.2021

Dwie trzecie goli Lecha to tercet Amaral, Ishak i Kamiński

Lech Poznań to rewelacja sezonu 2021/2022. Po zwycięstwie w ligowym klasyku z Legią Warszawa „Kolejorz” jest głównym kandydatem do tytułu mistrza Polski. W ekipie Macieja Skorży zgadza się wszystko – od obrony po atak. Jak każda drużyna Lech ma jednak swoich wyraźnych liderów. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim ofensywny tercet: Joao Amaral, Mikael Ishak oraz […]
20.10.2021
Felietony i blogi
20.10.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Jestem ostatnią osobą w Polsce, która nie napisała jeszcze niczego o Macie, więc zanim zostanę wygnany za to niedopatrzenie – dzisiaj też zabiorę fachowy głos w tej dyskusji. Zwłaszcza, że dyskusja jest wielowątkowa, w każdym z tych wątków absurdalna, a w dodatku najczęściej wypowiadają się w niej ludzie tak rozemocjonowani, że właściwie trudno traktować ich […]
20.10.2021