post

Opublikowane 16.09.2021 19:24 przez

leszek.milewski

Po meczu ze Spartakiem prezes Dariusz Mioduski udzielił Czesławowi Michniewiczowi pełnego poparcia. Stwierdził, że sukces w Moskwie – a także powtarzalność pucharowych wyników, których tak brakowało Legii – jest najlepszym dowodem jego kompetencji. W konsekwencji czego chciałby, aby Michniewicz miał większy wpływ na losy klubu.

– Zapraszam też Czesia – powiedział pan Dariusz – na wspólny wyjazd na Mazury. Znam świetne łowiska sandacza. Pojedziemy podczas następnej przerwy reprezentacyjnej, wtedy i tak nikogo w szatni nie ma – puścił oko pan Darek.

Czesław Michniewicz, usłyszawszy słowa swojego przełożonego, ze śmiechem przyznał, że mógłby wziąć większą odpowiedzialność za losy klubu, ale jest jeden problem: – Przecież ja zrobiłbym dokładnie to samo, co aktualnie jest w klubie robione – powiedział trener Legii – sprowadziłbym tych samych zawodników, wytyczył te same ścieżki rozwoju, miał te same priorytety. Nie wiem, co miałbym doradzić – przyznał z uśmiechem Michniewicz.

Oczywiście, jak się domyślacie, nie wszystko z powyższego jest prawdziwe.

A raczej nic.

Uprzedzę, że jestem biernym obserwatorem, nie mam żadnej wiedzy zakulisowej, natomiast gołym okiem – bez lunety, lornetki, jakiegokolwiek szkła powiększającego – widać, że tak, jak sukces Legii dwóch szanownych panów łączy, tak znacznie więcej dzieli.

I dla mnie to jest dość fascynujący przykład, bo sukces klubu zwykle oznaczał miesiąc miodowy. Szerokie uśmiechy. Wspólne plany. Optymistyczne wizje. Różowe okulary, bezpłatna autostrada w kierunku spełnienia marzeń. Tutaj jednak są wzajemne przytyki w zasadzie przy każdej okazji – nawet dla sportu. Ma to swój urok, ale też tym bardziej zastanawia, co też dzieje się „pod maską” Legii Warszawa.

Jest dla mnie oczywiste, że takie konflikty nie są niczym nowym. Że jest ich znacznie więcej, niż wychodzi na jaw. Że często nikt poza dwoma zainteresowanymi o niczym się nie dowie. Ten chciał bardziej w taką stronę – na przykład w piłkarzy na tu i teraz – a drugi w inną – na przykład w długofalowe interesy klubu, oznaczające czasem młodych piłkarzy, a czasem jeszcze coś innego. To często kwestia inaczej ustalonej hierarchii priorytetów i niczego więcej.

Natomiast jest dla mnie równie oczywiste, że jeśli takimi konfliktami może żyć opinia publiczna, to silnik jest w stanie niezłego przegrzania. Jeśli na światło dzienne wychodzą jakiekolwiek animozje, to już się dzieje. Natomiast jeśli trener klubu i właściciel klubu uprawiają medialny ping pong od miesięcy…

Cóż, zwykle to oznacza, że po prostu już od miesięcy nie pracują razem i strzelają do siebie na dystans, próbując przeforsować swoją wersję tego, co się zdarzyło. Rzecz jasna korzystniejszą dla siebie. Praca, a nawet sukcesy, w takiej atmosferze – tego nie pamiętam.

Wczoraj na konferencji prasowej po meczu ze Spartakiem Czesław Michniewicz został zapytany o to, czy spotka się z Czerczesowem. Niewinne, w sumie kompletnie nieistotne pytanie. Natomiast Michniewicz odpowiedział:

„Czy planuję się z nim spotkać w grudniu? Do grudnia to jeszcze trzeba być trenerem Legii (śmiech). Aż tak daleko w przód nie patrzymy, żyjemy chwilą”.

Możecie uznać, że nadinterpretuję, że to tylko żarciki. Ale czasem żarciki zawierają cień tego, czego nie chcemy – nie możemy – powiedzieć wprost. No i może potraktowałbym to tylko jako żarcik, gdyby nie historia wypowiedzi wcześniejszych, utrzymanych wiadomo w jakim tonie.

Bardzo ciekawego wywiadu udzielił natomiast Dariusz Mioduski portalowi Legia.net. Polecam przeczytać cały, bo jest i o kształcie ligi, o PZPN, podziale praw TV. Można się z Dariuszem Mioduskim nie zgadzać, natomiast nie ma wątpliwości, że „trochę” w polskiej piłce znaczy, a jak ktoś „trochę” w polskiej piłce znaczy, to lepiej wiedzieć co myśli, bo te myśli mogą przerodzić się w rzeczywistość.

I z tego punktu widzenia Dariuszowi Mioduskiemu, któremu czasem zarzucano braki w konsekwencji, nie można zarzucić braku konsekwencji w temacie Michniewicza. Mój ulubiony fragment:

„Mamy bardzo zaawansowany proces odnośnie tego, kogo szukamy, sprofilowania każdej pozycji… Oczywiście, wcześniej jest to ustalane z trenerem, na zasadzie, jaką chce grać piłkę. Jego wizja musi być spójna z wizją klubu. Nie mogę powiedzieć, że jesteśmy już na końcu tego, bo to się dociera i z każdym kolejnym szkoleniowcem będzie się pewnie docierało bardziej”.

Z każdym kolejnym szkoleniowcem ta wizja będzie się docierała bardziej – interesujące słowa.

Można rzec, ryzykowne.

Abstrahuję już od tego, że dość jasno z tego wynika, że jedyne, co Michniewicz ma spójne z wizją klubu, to wyniki. Niemniej te słowa znowu sugerują tymczasowość Michniewicza, jakby był jakąś przeszkodą w funkcjonowaniu klubu, w zmierzaniu w wytyczonym celu. No i tworzą pole pod szyderkę:

Bo skoro z każdym kolejnym, to może trzeba szybko zatrudnić, tak z pięciu na przestrzeni roku? Ten piąty to już powinien być całkiem dotarty, skoro z każdym kolejnym szkoleniowcem będzie lepsze dotarcie.

No i ilu tych trenerów zamierza Legia w procesie docierania zgnieść? Że ty, pierwszy zatrudniony po Michniewiczu, to jesteś na zdarcie, dopiero któryś tam będzie spójny?

Nie jest to dość lekką ręką rzucone „iluś tam jeszcze szkoleniowców będzie, a potem już z górki”?

No i wynika z tego, że w przeciwieństwie choćby do Rakowa, nie ma szans na to, by w Legii szkoleniowiec miał jakąś większą autonomię. Może już przesadzam, ale to raczej nie wygląda na szukanie mocnego trenera, którego wizja będzie przez Legię kupiona.

Mam tutaj tę wątpliwość, że prezes Mioduski, oględnie mówiąc, nie miał ręki do trenerów. W jego kadencji były i dobre punkty, choćby projekt akademii Legia Training Center, który jest potężnym kapitałem. Natomiast ta ręka do trenerów to był największy bodaj zarzut – nawet samego Mioduskiego wobec siebie, by wspomnieć zwolnienie Magiery. Nie znam rzecz jasna wszystkich szczegółów, nie wiem dokładnie jak się rozkładają argumenty obu stron, no ale ta przeszłość ręki do szkoleniowców, z dość kuriozalnymi czasem wyborami, dodaje tutaj pieprzu.

Wiadomo, że z Michniewiczem nie wpadają sobie w ręce, ale patrzę na to i zastanawiam się – czy dziś, w czasach, gdy trenerzy chcą mieć coraz mocniejszą pozycję w klubach, Dariusz Mioduski nie marzy o trenerze łagodnym, ugodowym? Nie powiem „słupa”, no ale wiadomo, że każdy, kto przyjdzie do Legii z nazwiskiem, z mocną pozycją rynkową, nie będzie raczej w stu procentach podzielał wizji prezesa, tylko miał też swoje pomysły. Trener dziś to jednak nie jest ktoś, kto jak w korporacji wykonuje zadania. Klub mówi mu, co ma robić, a on w tych ramach funkcjonuje. Dziś trener to nie urzędnik, a artysta, wymyślający swój bardzo złożony nie raz plan. I tak w Rakowie sercem jest profilowanie piłkarzy pod taktykę trenera Papszuna, pod to robiona jest rekrutacja.

Inna sprawa, że z tymi słowami też się zgadzam – dyskusja jest zawsze potrzebna, inne spojrzenie dwóch ludzi na tę samą sprawę to normalność.

A to, że czasami sobie podyskutujemy z trenerem… Jestem przekonany, że to jest tylko twórcze i – na końcu – pomocne. Nie musimy się we wszystkim zgadzać, cały czas prawić sobie komplementy. Czasami, oczywiście, lepiej by było, żeby dyskusje były tylko wewnętrzne, a nie zewnętrzne, bo to kreuje dodatkowe napięcie. Ale – ogólnie mówiąc – jedziemy do przodu, mamy te same cele, wszyscy wiedzą, jakie one są. (…) – Nie uważam, żeby takie „tarcie” było koniecznie złe. Uważam, że może być twórcze i może polepszać trenera Michniewicza, jego sztab i klub. Na końcu jednak wyniki determinują bardzo dużo, dlatego trudno powiedzieć, co będzie za rok. Nie wiem. Dzisiaj działamy, walczymy i próbujemy odbić się z trzech porażek, zacząć wygrywać w lidze.

Pewien jestem, że ostatecznie, gdy opadnie kurz, to jeśli strony miałyby się nie dogadać, obie już na swojej współpracy zyskały. Legia, wiadomo, zarobiła, ma rankingowe punkty i ogółem mocniejszą pozycję w Europie. Michniewicz pewnie chciałby i mógłby jeszcze sporo osiągnąć z Legią, ale gdyby musiał się z Łazienkowskiej zwijać, to byłby zdecydowanie najgorętszym polskim nazwiskiem trenerskim z tych dostępnych. Pamiętam też jaka była na nim presja – człowiek kojarzony mocno z Lechem, wyjmowanie mu tamtego filmiku… no, niektórzy patrzyli mocno przez palce. Ale firmował mistrzostwo, udane puchary, nawet ta wygrana ze Spartakiem – wiadomo, jak wiele to dla legionistów znaczy. To, że się obronił, to nic nie powiedzieć.

Natomiast zastanawiam się, patrząc na ten chylący się ku upadkowi romans, chylący się mimo sukcesów – ile te strony jeszcze mogłyby zyskać na dalszej współpracy.

Leszek Milewski

Fot. FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Weszło
15.10.2021

Sousa król, nieudacznik? A może jednak coś pomiędzy? | Dwaj zgryźliwi tetrycy #42

Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski tym razem w programie „Dwaj zgryźliwi tetrycy” podsumowują ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 ANEGDOTA O SMUDZIE. CO MOŻE PÓJŚĆ NIE TAK 1:26 SMUDA – EKSPERT NIEDOCENIANY 3:00 SZCZYTOWE OSIĄGNIĘCIE POLSKIEGO PIŁKARSTWA – `1:1 ZA SMUDY Z MEKSYKIEM 6:34 W ALBANII ZNANY […]
15.10.2021
Weszło
15.10.2021

W Legii przetrwają tylko najsilniejsi. Tu jest nieustanna presja

Jakie jest ulubione powiedzonko Artura Boruca, dlaczego z nałogów Jan Urban polecał seks i czy w Polsce funkcjonuje filozofia Peweksu. Dlaczego kilka lat temu Legia wygrywałaby w lidze nawet na popucharowym zmęczeniu, a teraz nie. Jaka jest relacja pomiędzy Dariuszem Mioduskim a Czesławem Michniewiczem i czy ten związek ma przyszłość. Dlaczego DNA Legii jest skomplikowane. […]
15.10.2021
Felietony i blogi
14.10.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Minimalizm potrafi być chorobą. Czymś, co nie pozwala ci osiągnąć tego, na co cię stać. Gdy to tylko taka błahostka jak – powiedzmy – twoje życie, no to trudno, twój wybór. Masz prawo zrobić z danym ci czasem to, co chcesz. Ale gdy odpowiadasz za coś, co jest ważne dla wielu, na przykład – znowu […]
14.10.2021
Weszło
09.10.2021

Najwyższe zwycięstwa reprezentacji Polski

Jedna dwucyfrówka. Kilka przypadków, gdy do tej dwucyfrówki mogło dojść. Jakie były najwyższe zwycięstwa reprezentacji Polski? Kiedy rywala odprawialiśmy z całym bagażem bramek, a mecz zmieniał się w trening strzelecki biało-czerwonych? Nie da się ukryć, każdy mecz z San Marino jest szansą na namieszanie w takim rankingu – czego raczej dzisiaj nie oczekujemy, ale na […]
09.10.2021
Weszło
08.10.2021

Wielkie problemy futbolu: co Kozłowski myśli o Kloppie? | Tetrycy

W dzisiejszym odcinku „Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o zamieszaniu wokół wypowiedzi Kacpra Kozłowskiego, o Lechu Poznań, Paulo Sousie nie jeżdżącym na Ekstraklasę, a także o filmach Wojciecha Smarzowskiego. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 KUBA ODNALAZŁ WÓR Z ANEGDOTAMI 1:30 LESZEK ODPOWIADA ANEGDOTĄ O FRANZU SMUDZIE […]
08.10.2021
Felietony i blogi
07.10.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Związek Paulo Sousy i Ekstraklasy należy określić jako: to skomplikowane. Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że Paulo Sousa nie zasiada do niedzielnego meczu ESA o 12:30 jak do telenoweli. Nie wymieniłby raczej jednym tchem składu Radomiaka, a po twarzy nie odróżniłby – skandal – Terpiłowskiego od Kukułowicza. Paulo Sousa odwołuje się do logiki i jej na pierwszy […]
07.10.2021
Liczba komentarzy: 55
Subscribe
Powiadom o
guest
55 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zebra
Zebra
1 miesiąc temu

Na razie miedzy panami okres lizania po jajkach, zobaczymy jak dlugo

Boa
Boa
1 miesiąc temu
Reply to  Zebra

Ja wiem, że Weszło do Czesława podchodzi bezkrytycznie. Wszystko co dobre to Czesław, wszystko co złe to Mioduski. Na Europę w tym momencie Czesio dla Legii to idealny trener. Umie grać z lepszymi, ma pomysł na mecz, umie ustawić drużynę do bronienia. No, ale jak w lidze to Legia musi dominować to już wychodzą wszystkie obawy przed jego zatrudnieniem, czyli w tą ofensywę to on średnio umie. W tamtym roku udało się z tymi ciągłymi wrzutkami gdzie Pekhart strzelił prawie połowę goli całego zespołu. No, ale jak wrzutki już nie działają to zobaczymy czy znajdzie plan B. 7 goli w ostatnich 12 meczach Ekstraklasy to jest naprawdę wstydliwa passa.

MrJOoda
MrJOoda
1 miesiąc temu
Reply to  Boa

Te chwalenie Czesia bo coś tam przypadkiem wpadło jest naprawdę żałosne.

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu
Reply to  Zebra

W procesie długofalowym Kluby powinny być oparte o akademie. Trener 1 zespołu nie powinien być oderwany od myśli szkoleniowej grup młodzieży. To daje oszczędności i upraszcza wprowadzanie swoich wychowanków.

piniu
piniu
1 miesiąc temu

„Posmarujcie się dzieciny
grubą warstwą wazeliny;
jeśli człowiek bardzo chce,
wślizgnie się… wiadomo gdzie”.

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura
1 miesiąc temu
Reply to  piniu

Zaczynam się bać o Pana Michniewicza.
Lada chwila żurnaliści urwą mu siura, tak się rwą jeden przez drugiego do lizania.

Kolejorz prawdziwy
Kolejorz prawdziwy
1 miesiąc temu

Każde miasto ma swojego wielkiego budowniczego. Przykładowo, wielkim budowniczym Paryża był Napoleon III. A budowniczym Warszawy – Bolesław Bierut. Jakie miasto, taki dobroczyńca 😛

pobrany plik.jpg
Tęcza sręcza
Tęcza sręcza
1 miesiąc temu

A budowniczy poznania piotr rutkowski. Lech rośnie w siłę a i tak wszystko w pizde

Kolejorz prawdziwy
Kolejorz prawdziwy
1 miesiąc temu
Reply to  Tęcza sręcza

Stołeczny „inteligent” nie odróżnia miasta od klubu piłkarskiego. Ale czego wymagać od potomka ludzi, którzy niedawno srali za stodołą gdzieś pod Białymstokiem?

comment_Jx0gZkvOqKSwJYKOdAeM7v43TRxKpDW9.jpg
Tęcza sręcza
Tęcza sręcza
1 miesiąc temu

Z Kielc baranie jestem. Coś tam o potomkach jeszcze? Jak nie to idź się wysraj za stodole

Balde
Balde
1 miesiąc temu

Nie wiem, czy żeś głupi, czy po prostu ułomny. Ale chyba II wojnę i Powstanie Warszawskie kojarzysz. To wyszukaj sobie w wujku Google kilka zdjęć powojennej Warszawy i dowiesz się po co był ten plan odbudowy.

Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie idioty, niż odezwać się rozwiewając wszelką wątpliwość.

Darex
Darex
1 miesiąc temu

Powiedz cwaniaku kto budował Wronki

Darex
Darex
1 miesiąc temu

Prawdziwy Kolejarz to jest w Stróżach.

Gruby Ziut
Gruby Ziut
1 miesiąc temu

Pseudo yntylygent.

imp
imp
1 miesiąc temu

Warszawa walczyła deklu

Adek
Adek
1 miesiąc temu
Reply to  imp

…i poległa.

Biedny Janusz
Biedny Janusz
1 miesiąc temu

Szykujta się tam na mecz z Podbeskidziem lepiej…

Urkides
Urkides (@urkides)
1 miesiąc temu

Panowie z Weszło odlatują. Wlaściciel klubu, ktory buduje najmocniejszy klub w Polsce, wklada w ten projekt swoje pieniądze, czas i energię i z całą pewnością konsultuje to z ludźmi, którzy działają w piłce od dawna i to na wyższym poziomie, ma usiąść, szeroko otworzyć usta i słuchać co trener Michniewicz, opromieniony niezliczonymi sukcesami, ma mu do powiedzenia. Z pewnością to że tu narazie jest ściernisko a ja zrobię Sanfranściskło.
W Legii oprócz Michniewicza pracuje jeszcze paru trenerów, którzy widzieli kilka dużych klubów, mieli do czynienia z wieloma systemami zarządzania. System zarządzani oparty na wieloletnim planie i realizowany przez dyr. sportowego jest równie dobry jak każdy inny a w przypadku Legii nawet lepszy niż wymiana zawodników po każdym trenerze i pod każdego nowego trenera.
Red Bull tak wlaśnie buduje swoje kluby. Ma określony plan, model gry i do tego dostosowuje trenerów i zawodników. Nieźle im to idzie.Czesław ma inny pomysł, bo chce się wylansować na Legii i potem zrobić skok na kasę do Ruskich na Piekarskim. Jego nie interesuje dlugofalowe działanie. Ma być tu i teraz, szybki sukcesik, ladny wpis do CV i skok na kasę. Co go obchodzi czy Legia będzie miala zawodników perspektywicznych sportowo i zarobkowo.
Czesław tak narzeka jakby do Legii przyszedł ze świetnie poukladanych klubów w których odniósł wielkie sukcesy. Strasznie sobie obnizył standart pracy.
Przecież on nigdy nie pracował w klubie w ktorym mógł grać ofensywnie, bo nie mial tam takich pilkarzy. On się nauczył ustawiać autobus a kolesie medialni zrobili z tegogenialną taktykę.
Legia ma wielu zawodników ofensywnych a nie strzela bramek. Bo co, zawodników nie ma.
Czeslawowi polecam bajkę o Rybaku i zlotej rybce. Starucha też wiecznie marudziła i została u rozbitego koryta od ktorego zaczynala.
A panom radzę poskromić chęć lansowania Czeslawa, bo to już jest niesmaczne. Jeszcze Czeslaw zostanie trenerem reprezentacji i się tam skompromiyuje na skutek ogromnych oczekiwań wobec niego. A on przecież specjalizuje się w autobusach.

Urkides
Urkides (@urkides)
1 miesiąc temu
Reply to  Urkides

Pan Milewski dostał chyba polecenie służbowe od wlaścicela i napisal na zamówienie.

Sadam
Sadam
1 miesiąc temu
Reply to  Urkides

Pamiętam Pana z merytorycznych wypowiedzi i celowania w punkt. Oczywiście ten artykuł nie zasłużył aby pod nim podpisał się (jak dla mnie najlepszy dziennikarz z tej strony) Leszek Milewski. Tylko jeżeli Pan urkides myśli iż jedyną taktyką na mecz jest ultra ofensywa przed mocniejszym rywalem to radzę to trochę przemyśleć a nie myśleć o tym że klub który ma jednego kreatywnego zawodnika ( Luki) ma grać ofensywnie! Troszkę lodu na głowę proszę Pana.

Sadam
Sadam
1 miesiąc temu
Reply to  Sadam

I jeżeli te autobusy są skuteczne to wygrywają mecze z silniejszymi czego nie potrafi reszta polskiej myśli szkoleniowej. Pozdrawiam

Sadam
Sadam
1 miesiąc temu
Reply to  Sadam

Ah i niech Pan zobaczy co Ci ludzie doradzili Panu M. Do tej pory bo powątpiewam w ich kompetencje.

Melissa W. Shaw
Melissa W. Shaw
1 miesiąc temu
Reply to  Sadam

Moja ostatnia wypłata wynosiła 2500 dolarów za pracę online przez 12 godzin tygodniowo. Moja przyjaciółka, siostra, od miesięcy ma średnio 8 tys., A ADt pracuje około 30 godzin tygodniowo. i nie mogę uwierzyć, jakie to było łatwe, gdy go wypróbowałem. Potencjał z tym jest nieograniczony.
 To właśnie robię ….. https://Www.Jobcash1.com

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura
1 miesiąc temu
Reply to  Sadam

Ale do autobusu w meczach ze Slavią czy Napoli zastrzeżeń nikt nie ma.
Problem pojawia się gdy Legia jest faworytem i musi przez autobus się przebić. Bo jak na razie to grana była tylko wrzuta na Pekharta, albo ktoś cos sam zrobił indywidualnie.

Darex
Darex
1 miesiąc temu
Reply to  Urkides

Markę klubu buduję się poprzez wyniki 1 zespołu. Są wyniki to i trener dobry i atmosfera.
Wszystko determinuje wynik. Ze Czesiek chce lepszych piłkarzy to chyba normalne.On odpowiada za grę ,a nie za akademie, juniorów czy długofalowe budowanie struktur klubu. W Krakowie Probierz ciągle buduję, podlewa i hooj z tego. Wreszcie jest prawdziwy trener mający pojęcie o taktyce.Troche dyscypliny na boisku, determinacji i można rywalizować z każdym.

Sadam
Sadam
1 miesiąc temu
Reply to  Darex

Dokładnie Panie Darku

Darex
Darex
1 miesiąc temu
Reply to  Sadam

Slisz,czy Nawrocki więcej skorzystają na takich meczach niż w tych akademiach czy grach z Leczna, Stalą itp. Jak dadzą radę w LE to po wyjeździe się nie przepadną. I następcy chętniej przyjdą do Legii.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  Urkides

Czesio już pokazał w jaki sposób buduje swoją karierę, kopiąc w dupę młodzieżówkę przed końcem eliminacji, gdy tylko dostał korzystniejszą ofertę i możliwość wpisania sobie w końcu do CV jakiegoś tytułu.
Zabawne jak teraz niektórym się wydaje, że Legii w podobnej sytuacji też tak samo nie kopnie w dupę.

A ta gadka Czesia o grudniu jest dowodem liczenia na to, że reprezentacja nie skończy eliminacji w pierwszej dwójce w grupie, dzięki czemu właśnie w grudniu będzie już nakręcona medialna akcja „Czesław na selekcjonera”. Życzę mu gorąco, żeby się zesrał z tymi nadziejami.

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
1 miesiąc temu

Tego powinien życzyć mu każdy kibic kadry.

amateo
amateo
1 miesiąc temu

on juz mial Mistrza Polski

Szczepek
Szczepek
1 miesiąc temu

Trener w Legii pracuje średnio rok, jak mu dobrze idzie to w porywach dwa. Do tej pory było tak, że pojawiał się nowy trener wraz z nim nowa wizja i nowy zaciąg. Trener odchodził i cały proces zaczynał się od nowa. Ciekawe podejście chce zastosować DM żeby rozwiązać ten problem. Takie trochę korporacyjne. Tzn na poziomie strategicznym (DM, pewnie jego doradcy oraz Kucharski) jest określana właśnie strategia rozwoju drużyny a trener jest poziom niżej i jest chyba pod nią dobierany a napewno musi ją realizować. Ciekawe co z tego wyniknie.

Wladek
Wladek
1 miesiąc temu

Obu panom chyba się wydaje że są większymi niż są.

loko
loko
1 miesiąc temu
Reply to  Wladek

Czesiek jest już tak wielki, że niedługo na Ł3 będą tunel do szatni poszerzać

Ramius
Ramius
1 miesiąc temu

Trzeba totalnie odlecieć żeby myśleć że jakikolwiek Polski klub może z kimkolwiek wyżej w rankingu UEFA grać ofensywnie, różnica finansowa (i wynikająca z tego sportowa ) jest jak między najczarniejszą Afryką a UE. U nas bida piszczy, jak ktoś mówi o ofensywnej grze to niech wejdzie w transfermarkt i bilanse transferowe klubów z którymi kluby naszej ligi odpadały, jest przepaść, i dna nie widać u długo jeszcze dna nie zobaczymy. Ofensywna gra Legii z kimkolwiek skończyła by się jak Śląsk w Izraelu z maniakiem Magierą, który już raz Legię pogrzebał w kwalifikacjach pucharów. To jest nasza smutna rzeczywistość, ale przynajmniej gramy za swoje, a nie pożyczone albo brudne pieniądze.

Jarek Mergner
Jarek Mergner (@jarek-mergner)
1 miesiąc temu
Reply to  Ramius

Chodzi o to, że w lidze Legia powinna mieć średnią strzelonych bramek na poziomie 3 na mecz. Z takim potencjałem ofensywnym w takiej średniej lidze.

Gadol
Gadol
1 miesiąc temu

Uff, cieszę się z tego wywiadu Mioduskiego. Już wiadomo, że Papszun nie odfrunie do Legii. Pudla zamordowałby po tygodniu, góra dwóch 😀

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Gadol

Ale zdajesz sobie sprawę że każdy trener z polski ofertę pracy w legii przyjął by bez większych targów.

ambermozart
ambermozart
1 miesiąc temu

dobra, dobra. zobaczcie tabelę – 3 porażki w 5 meczach. Z Lecha w zeszłym roku w takiej sytuacji się naśmiewaliście, trenera zwalnialiście co 5 minut i nikt się nie zastanawiał, kto odpowiadał za braki kadrowe by grać na kilku frontach

MartaBizneswoman
MartaBizneswoman
1 miesiąc temu
Darex
Darex
1 miesiąc temu

A mama wie ,że jeszcze nie śpisz?

Walka o spadek
Walka o spadek (@walka-o-spadek)
1 miesiąc temu

Marta, wklej cennik

Mały Sukinsyn
Mały Sukinsyn
1 miesiąc temu

Milewski, i ty płyniesz tą rzeka lukrowanego gówna? Wszyscy znamy CM711 od lat, znamy jego autobusy, zachowawczość i archaiczny styl. Nawet Tobie Leszku nie uwierzymy, że to dobry trener.
Ps. A tak w ogóle, nie jest Ci po ludzku wstyd?

Darex
Darex
1 miesiąc temu
Reply to  Mały Sukinsyn

Przestańcie się czepiać 711 .Może dostał pierwszą komórkę i tam miał tylko numer do swojego fryzjera. Kiedyś chłopak dbał o wygląd.

Rafal
Rafal
1 miesiąc temu

Śmieszne jest to jaki Weszlo!, a raczej Stanowski ma ból dupy z Mioduskim. Było Bodzio to było fajnie, fajniusio i info z pierwszej ręki itd. Teraz jest kop w dupe na trybuny i ustawcie sie w kolejce jak reszta. Jestescie tylko dziennikarzami, a zachowujecie się jak eksperci. To jednak inna funkcja.
Za 50lat wszyscy będą mieli wyjebane w jakies wasze wysrywy, że Mioduski ma coś do Czesia, a Legia Center będzie imienia Dareczka i choćbyście się obsrali to mu tego nie zabierzecie. Buzka smutasy.

D. Szeliga jebany na 4 baty dławiący się jądrami
D. Szeliga jebany na 4 baty dławiący się jądrami
1 miesiąc temu
Reply to  Rafal

nigdy nie chodzilo o zadne „info z pierwszej reki”, jaka wartosc moze mieć info o jednym klubie z ekstraklasy? że kupują starego słowaka? przeciez to nikogo nie obchodzi.
Bardziej chodziło o bizancjum: życie towarzyskie, loża vip na stadionie, impreska w The View, no i robota dla kumpli – nawet Szamotulskiemu jakiś etat znaleźli. Za czasów Bogusia Legia była jak spółka skarbu państwa

LewyMistrz
LewyMistrz
1 miesiąc temu

Ale z was głupki. Przecież Leszek nie będzie podcinał gałęzi na której sam siedzi. Wyczuli pismo nosem. Szczęśliwy zbieg okoliczności, dobra passa Legii przy jednoczesnej zmianie prezesa PZPN i niepewnej przyszłości Sousy. Trzeba Czesia lansować. Tylko kurcze ta kadra im na złość zaczęła grać. Czesio w reprze to newsy na wyłączność z pierwszej ręki. Nawet niech ten Czesio tam posiedzi jedne eliminacje. To dwa lata krainy mlekiem i miodem płynącej dla weszlo. Sami byście tak robili na ich miejscu.

D. Szeliga jebany na 4 baty dławiący się jądrami
D. Szeliga jebany na 4 baty dławiący się jądrami
1 miesiąc temu
Reply to  LewyMistrz

newsy nie są istotnie, chodzi o wpływy – czyli pieniądze i posady, żeby nie musieli szukać kumplom typu Sawicki roboty i płacić im z własnej kieszeni

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
1 miesiąc temu

– Zapraszam też Czesia – powiedział pan Dariusz – na wspólny wyjazd na Mazury. Znam świetne łowiska sandacza. Pojedziemy podczas następnej przerwy reprezentacyjnej, wtedy i tak nikogo w szatni nie ma – puścił oko pan Darek.”

a może on ma inne plany, np. z rodziną się zobaczyć.

Konrad
Konrad
29 dni temu

Założę się, że woli łowić sandacze z Mioduskim

mauro
mauro
1 miesiąc temu

Panie Leszku, napisał Pan bardzo celnie:

„Bardzo ciekawego wywiadu udzielił natomiast Dariusz Mioduski portalowi Legia.net. Polecam przeczytać cały”

– tak, to świetny wywiad na wiele tematów – i zdumiewająco niecelnie:

„dziś trener to nie urzędnik, a artysta, wymyślający swój bardzo złożony nie raz plan”

– zapatrzenie w Kloppów czy Bielsów w naszej rzeczywistości nie ma żadnego sensu. Wskaże Pan w e-klapie jakiegoś artystę? Ja widzę moze z dziesięciu jako tako porządnych rzemiechów (i tu CM711 się łapie), z tego rzeczywiście dobrych 3 – 4 (a tu już nie)

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  mauro

Jestem przekonany, że gdyby dali Legię takiemu Papszunowi, Tworkowi czy nawet Banasikowi, to oni bez problemu zrobiliby takie wyniki jak Czesio albo i lepsze.

Bartek
Bartek
1 miesiąc temu

Mioduski to wyjątkowy oryginał. Przez lata był symbolem tego, jak nie prowadzić klubu. Zatrudniał na stanowisku trenera wszystkich, tylko nie profesjonalnych trenerów – bieda-motywatorów, dyrektorów sportowych, osoby pracujące w piłce kobiecej, furiatów przegonionych z Belgii. Skonfliktował się z człowiekiem oddanym Legii, który miał pojęcie o swojej robocie, a następnie zmusił go do odejścia. Gdy w końcu zatrudnił trenera z prawdziwego zdarzenia, nie bez powodu uważanego za najlepszego fachowca w Polsce, który zaczął osiągać konkretne wyniki, to też jest z nim w niespecjalnie ukrywanym konflikcie. Wyniki Legii w europejskich pucharach mogą imponować, ale ja odczuwam spory niepokój z tytułu, że druga najważniejsza osoba w polskiej piłce robi wszystko na opak i sprawia wrażenie, jakby o futbolu miała nikłe pojęcie.

Jarek Mergner
Jarek Mergner (@jarek-mergner)
1 miesiąc temu

To normalne, że klub ma swoją wizję długofalową i dobiera sobie pod nią wykonawców, w tym trenerów. Nareszcie Pan Darek zmądrzał. Czesiek prędzej czy później odjedzie. Albo przejebie ligę i zostanie słusznie zwolniony albo po dobrych wynikach Mario Piekario wywiezie go do ZSRR.
A Legia pozostanie.

Twoja Pani z Polskiego
Twoja Pani z Polskiego (@twoja-pani-z-polskiego)
1 miesiąc temu

Jak napisać kilkadziesiąt zdań o niczym.
Tragiczny felieton.

Krystjan Ronaldińjo
Krystjan Ronaldińjo
29 dni temu

Kiedyś Czesia lubiłemm… po kolejnym liżącym dupę artykule już nie WYTRZYMIE! szczerze czesia neinawidzę! brawo sysio! jestes wyjatkową sz….!

Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Martwię mnie porażki, nie moja przyszłość

Czesław Michniewicz nie zostanie zwolniony z Legii Warszawa po porażce z Lechem Poznań. Dla sternika drużyny mistrza Polski to jedyny pozytywny sportowy aspekt tego wieczoru.  – Nie martwię się o swoją przyszłość, martwię się szóstą porażką. Co będzie, to będzie. Pracuję najlepiej jak potrafię. Początek sezonu mieliśmy trudny, walczyliśmy w pucharach. Cel nadrzędny, jaki postawiono […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz nie zostanie zwolniony

Na Łazienkowskiej wrze. Niedawno pisaliśmy, że Legia Warszawa złapała pucharową zadyszkę w lidze, że Czesławowi Michniewiczowi kończą się wymówki, które tłumaczą słabą grę na krajowym podwórku. Teraz już wiadomo, że to nie zadyszka, a kryzys, że wymówek nie ma już żadnych. Legia przegrała z Lechem w hicie kolejki i znacznie skomplikowała sobie szanse na obronę […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bednarek: – Mistrzostwa nie zdobywa się w październiku

W hicie kolejki Lech pokonał Legię i wielu uznało, że karty już są rozdane – mistrz Polski odpada z rywalizacji o zwycięstwo w polskiej Ekstraklasie, co równocześnie można interpretować jako wielką szansę dla Kolejorza. Filip Bednarek uważa jednak, że ani pozycja lidera w październiku, ani wygrana nad Legią nie mają większego znaczenia dla ostatecznych ligowych […]
17.10.2021
Uncategorized
17.10.2021

Kamiński: – Zrobiliśmy kolejny krok w walce o mistrzostwo

Jakub Kamiński, ubrany w okolicznościową koszulkę sławiącą jednobramkowe zwycięstwo nad Legią, na antenie Canal Plus Sport opisywał swoje emocje związane z triumfem w hicie Ekstraklasy. Tak wyglądała rozmowa, tak prezentowała się koszulka. Wygrana w Warszawie, powrót na pozycję lidera, kolejny przystanek na drodze do mistrzostwa? 🏆 W ekipie @LechPoznan humory dopisują, co dobrze oddaje też […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Udało nam się być sobą

Szczęśliwy Maciej Skorża podsumował wygraną Lecha z Legią w hicie Ekstraklasy. – Udało nam się być sobą. Nie ukrywam jednak, że liczyłem na ciut lepszą grę. To nie jest marudzenie, bo najważniejszy pozostaje wynik. Dużo nas to zwycięstwo kosztowało. Były fragmenty meczu, w których niepotrzebnie daliśmy Legii za dużo miejsca. Nie byliśmy cierpliwi w szukaniu […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Krychowiak z golem w lidze rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak strzelił gola w meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Ufą. Reprezentant Polski, grający z opaską kapitana na ręce, wykorzystał rzut karny w 85. minucie meczu Krasnodaru z Ufą. Było to trafienie wyrównujące na 1:1. Krasnodar zajmuje szóste miejsce w lidze rosyjskiej. W tej chwili ma na koncie dwa gole i dwie asysty w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Lech prowadzi z Legią po golu Ishaka (wideo)

Nie można, nie można tak nonszalancko podchodzić do krycia Mikaela Ishaka we własnym polu karnym. Tym bardziej, jeśli do dośrodkowania ze stojącej piłki przymierza się Pedro Rebocho. A jednak, piłkarze Legii popełnili ten błąd i stracili bramkę.  Lech prowadzi w hicie Ekstraklasy. To był świetnie wykonany rzut wolny przez piłkarzy Macieja Skorży. Pedro Rebocho zawiesił, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Dramatyczna sytuacja podczas meczu Newcastle-Tottenham

To jeden z tych momentów, kiedy piłka nożna schodzi na drugi plan. Mecz Newcastle z Tottenhamem musiał zostać przerwany, ponieważ pomocy medycznej potrzebował jeden z kibiców na jednej z trybun St. James' Park. Odtwarzamy całą sytuację za Guardianem.  41. minuta. Tottenham prowadzi 2:1 z Newcastle. Coś się dzieje. Sergio Reguilon zaczyna wskazywać na zebrany na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Nieuznany piękny gol Jędrzejczyka

Ależ to byłby początek hitowego meczu tej kolejki Ekstraklasy między Lechem i Legią. Artur Jędrzejczyk załadował bardzo ładnego gola z woleja i już cieszył się z wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, ale wtedy szybko zagwizdał sędzia Tomasz Musiał, który dopatrzył się zagrania ręką stopera mistrza Polski.  Jak wyglądała ta sytuacja? Josue mocno dośrodkował z rzutu […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bayern ze średnią 4,33 gola na mecz za czasów Nagelsmanna

Bayern potrafi być istnym walcem. Kiedy się rozpędza, kiedy przyspiesza, kiedy wchodzi w swój rytm, lepiej nie podchodzić, lepiej nie prowokować. Dobitnie pokazuje to początek kadencji Juliana Nagelsmanna i fakt, że gigant z Bawarii potrzebował zaledwie dwunastu spotkań pod wodzą nowego szkoleniowca, żeby przekroczyć barierę pięćdziesięciu strzelonych bramek. Coś niesamowitego.  Jak rozstrzeliwał się Bayern? 1:1 […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Pierwsze gole Polaków dla Cracovii w tym sezonie

Cracovia wygrała z Wartą. Czy to nas dziwi? No niespecjalnie, bo sześć poprzednich ligowych spotkań Pasy nie przegrały, więc jest ciągłość, jest trwałość dobrej serii. Dziwi i szokuje, oczywiście pozytywnie, nas coś zupełnie innego. Ano to, że gole dla ekipy Michała Probierza strzelali Polacy. Pierwszy raz w tym sezonie.  Rzut oka na dotychczasowe mecze Cracovii […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Atalanta obserwuje Kamińskiego

Jakub Kamiński doskonale wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. W dotychczasowych dziesięciu ligowych występach zgromadził ładny bilans: cztery gole, trzy asysty, jedno kluczowe podanie. Na razie skupia się na prowadzeniu Lecha w stronę mistrzostwa na stulecie klubu, ale gdzieś na horyzoncie jawi mu się perspektywa zagranicznego transferu. Na hitowym meczu z Legią obserwować go będą m.in […]
17.10.2021