Jóźwiak obiektem rasistowskich ataków?

15 sierpnia 2021, 18:54 • 2 min czytania 67 komentarzy

Niepokojące wieści płyną do nas z Derby. Po pierwsze – Kamilowi Joźwiakowi ewidentnie nie wyszedł wczorajszy mecz. W 84. minucie meczu Peterborough – Derby County Polak pojawił się na murawie, wówczas jego zespół prowadził 1:0. W doliczonym czasie gry gospodarze najpierw wyrównali, a osiem minut poźniej strzelili gola na 2:1, Jóźwiak był zamieszany w stratę jednej z bramek. Co gorsza jednak – Jóźwiak miał być przy tym wulgarnie i rasistowsko lżony przez własnych kibiców.

O sprawie jako pierwszy poinformował twitterowy profil Punjabi Rams, prowadzony przez jednego z kibiców Derby. Sprawę na własną rękę zweryfikowali jednak SkauciUK.

Klub już opublikował swoje stanowisko w tej sprawie.

– Dziękujemy Punjabi Rams za słuszne zgłoszenie tego typu incydentów, nigdy nie wyrazimy zgody na tego typu zachowania. Będziemy pracować z odpowiednimi służbami, by zidentyfikować sprawców tych czynów – napisało Derby na swoim koncie na Twitterze.

Kamilowi życzymy przede wszystkim powrotu do formy, ale też więcej szacunku od własnych kibiców. Niezależnie od oceny jego występu – na rasizm miejsca być nie może.