post

Opublikowane 24.07.2021 12:41 przez

Jan Mazurek

Przez ostatnie dwa lata sztaby szkoleniowe Legii mogły urządzać sobie wspólne odczyty „Ody do młodości”, głowić się nad misternością mickiewiczowskich wersów z wyszczególnionym fragmentem „Młodości! ty nad poziomy wylatuj”. Sezon 2019/2020, premierowy dla regulaminu z przepisem o konieczności wystawiania przynajmniej jednego młodzieżowca w pierwszym składzie? Pewna pozycja Radosława Majeckiego, rozbłysk gwiazdy Michała Karbownika. Sezon 2020/21? Kolejna udana runda uniwersalnego Karbownika, całoroczna równa forma Bartosza Slisza. Było godnie. Naprawdę godnie. Ale to już przeszłość. Do nowego ekstraklasowego sezonu Legia przystępuje kulejąc na jedną nogę, bo nie ma w jej składzie ani jednego młodzieżowca, który grałby w pierwszej jedenastce stołecznego klubu, gdyby nie istniał przepis o młodzieżowcu. Sytuacja przed meczem z Wisłą Płock jest tylko przedsmakiem szerszych problemów. 

Mieszanie w składzie

Na inaugurację ligi Czesław Michniewicz zapowiedział wielką rewolucją w składzie.

Legia walczy w europejskich pucharach. Najważniejsze mecze jeszcze przed nią. Przy tym boryka się z problemami personalnymi. Podstawowi gracze na kilku pozycjach nie mają wartościowych lub nawet jakichkolwiek zmienników. Część letnich wzmocnień nie znajduje się jeszcze w optymalnej dyspozycji. Wszystko składa się na układ, w którym mistrz Polski rozpocznie rozgrywki Ekstraklasy w eksperymentalnym składzie. „Nie chcę powiedzieć, że będzie 5, 7 czy 9 zmian w składzie, ale zmiany będą, są nieuniknione”, deklarował Michniewicz na konferencji prasowej. Już wiadomo, że zmian względem spotkania z Flotą Tallin będzie więcej niż mniej. Szansę dostaną przede wszystkim młodzieżowcy. Może nawet, od razu, kilku na raz.

500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!

Wynik meczu Legii z Wisłą Płock w Warszawie nikogo nie ruszy. Nikt nie będzie gilotynował Michniewicza, nikt nie będzie wyciągał wiekopomnych wniosków, przebieg starcia nie będzie grzał nikogo dłużej niż trwa przejście ze stadionu na tramwaj czy wypalenie dwóch cienkich papierosów. Ale to dobry moment, żeby przyjrzeć się młodzieżowcom w Legii. Bo już same przedmeczowe dywagacje na temat ich miejsca w drużynie opowiadają bardzo wiele o kondycji tej „pozycji” w ekipie mistrza Polski.

Kłopoty w bramce

Względny spokój zapewnić miał Cezary Miszta. Przewidywano, że odciąży Artura Boruca i będzie ogrywał się w lidze. Jest zdolny, perspektywiczny, chwalony, już w minionym sezonie pokazał, że w tej roli sprawdza się dosyć przekonująco, choć miewa momenty niepewności, miewa niefrasobliwości, co było widać chociażby po Superpucharze Polski, kiedy bardzo dobre decyzje przeplatał nieco dziwnymi. Ostatecznie jednak pokazał charakter. Złamał nos po starciu z Sebastianem Musiolikiem, ale dotrwał do końca meczu zakończonego serią rzutów karnych. Nikt nie miał do niego pretensji za porażkę. Teraz czeka kilka tygodni przerwy i Legia ma problem.

Awaryjnie z Radomiaka zawrócony został Mateusz Kochalski, który w Radomiaku urósł na czołowego bramkarza I ligi i tam też szykował się do debiutu w Ekstraklasie.

– Przygotowywał się z tym klubem do sezonu. W perspektywie miał mecz w Poznaniu, potem z nami w Warszawie. Wylądował u nas, bo taka była potrzeba chwili. Myślę, że przyszłość Mateusza Kochalskiego wyjaśni się za 2-3 tygodnie, kiedy będziemy wiedzieli, kiedy Czarek Miszta wrócić do zajęć. Jeśli będzie taka możliwość i Czarek Miszta szybko wznowi treningi, to być może Mateusz Kochalski wróci do Radomiaka. Tam ma ugruntowaną pozycję, będzie grał i się rozwijał. Dla nas to będzie optymalne rozwiązanie – mówił Michniewicz.

Przy obsadzie młodzieżowca w bramce Legii na najbliższe spotkania, Czesław Michniewicz będzie wybierał więc między Mateuszem Kochalskim a Kacprem Tobiaszem, o którym w Warszawie mówią, że to nowy Majecki albo chociaż nowy Miszta. Jakkolwiek to brzmi. Ponoć już jest bardzo pewny na linii, a przez ostatni rok bardzo podciągnął się w grze nogami. Nieprzypadkowo jednak piszemy „ponoć”, bo Tobiasz próbki swoich umiejętności prezentował na razie tylko w 3 lidze i CLJ-ce.

Perypetie Rosołka i Skibickiego

Czesław Michniewicz zapowiedział, że szanse dostanie Maciej Rosołek. 19-letni napastnik wrócił z udanego wypożyczenia do pierwszoligowej Arki Gdynia. Był jedynym młodzieżowcem na zapleczu, który zapisał na koncie hat-tricka. Strzelał gola co 138 minut, miał udział przy bramce co 115 minut. Był skuteczny, trafiał na przeróżne sposoby – raz trafił głową, trzykrotnie po uderzeniach lewą nogą i sześć razy po strzałach prawą nogą. Wcześniej w Legii potrafił się wyróżniać. Teraz jednak nie ma tu za bardzo dla niego miejsca. Na pozycji napastnika to zaledwie numer cztery. Z Mahirem Emrelim i Tomasem Pekhartem nie może się równać, to poważni kandydaci do walki o koronę króla strzelców. Rafa Lopes to ligowy solidniak, wartościowa opcja numer trzy, raczej nie do wygryzienia. W pojedynczych meczach Rosołek może zagrać, ale na pewno ze stratą dla jakości.

To może na innej pozycji, w końcu Rosołek jest dosyć uniwersalnym ofensywnym piłkarzem? Legia za kadencji Czesława Michniewicza uczyła się i wypracowywała system gry z dwójką wahadłowych i z dwójką ofensywnych pomocników. Na wahadle Rosołek nie zagra, zupełnie nie jego pozycja, nie jego charakterystyka. Ofensywnym pomocnikiem też nie jest, poza tym wyżej cenieni są Luquinhas, Bartosz Kapustka, Josue i Ernest Muci. Ba, nawet, kiedy Kapustka doznał groźnej kontuzji, w hierarchii niewiele drgnęło. Właściwie więc, żeby Rosołek mógł wystąpić w meczu z Wisłą Płock i pewnie w ewentualnych innych przyszłych meczach Ekstraklasy, Czesław Michniewicz będzie musiał wracać do ustawienia 1-4-2-3-1, co zresztą zapowiedział i planuje zrobić. To już porządne i nieoczekiwanie mieszanie w taktyce.

Podobnie sytuacja wygląda z Kacprem Skibickim. Pisaliśmy niedawno:

Czesław Michniewicz opowiadał, że kiedy zobaczył go po raz pierwszy, jeszcze za czasów gry Skibickiego w Olimpii Grudziądz, utalentowany chłopak przywodził mu na myśl Ryana Giggsa. Niech nikogo nie zmylą jednak te pochwały. Skibicki to żadna perełka, która teraz tylko ujrzała światło dzienne. Nie zrobił furory w drugoligowej Pogoni Siedlce, nie rzucił na kolana w drugoligowej Olimpii Grudziądz, nigdy nie był ważną postacią młodzieżowych reprezentacji Polski. Ba, na początku minionego sezonu miewał problemy z miejscem w składzie w trzecioligowych rezerwach Legii. Chwalono go za szybkość, za dynamiczność, za bezkompromisowość, ale to wszystko było mało, za mało, przeważały wady i niedociągnięcia. A jednak jest tu, gdzie jest – przepis o młodzieżowcu winduje go na poziom podstawowego gracza mistrza Polski.

Jak to się stało?

Pomogło to, że zaliczył wymarzony debiut w Ekstraklasie. Strzelił gola wyrównującego w meczu z Lechem Poznań i generalnie zagrał naprawdę udane zawody na tle rozpędzonego europejskimi bojami rywala. Przebojowy, odważny, przedzierający się, dochodzący do sytuacji (mógł strzelić jeszcze dwa gole), rozhuśtujący ofensywę Legii. Potem zagrał jeszcze pięć razy. Szału nie było, dramatu też nie. Ocenialiśmy go w tym czasie cztery razy – 5, 4, 4, 6. Z Bodo/Glimt wyszedł na wahadle i wypadł dobrze – dał konkret w postaci dwóch asyst. Sam mówi, że uczy się gry na tej pozycji. I w takich kategoriach też trzeba rozpatrywać jego występy. Plakietka „uczę się” na pierś i przed siebie.

Skibicki dostaje dużo uwag od starszych kolegów. W ofensywie się nie zastanawia, nie kalkuluje, często decyduje się na najprostsze rozwiązania, co w sumie jest skuteczne, ale przy tym na razie zbyt często gubi się i spóźnia w defensywie. Niezależnie od tego, czy wyjdzie na wahadle, czy na prawej obronie nie będzie to najatrakcyjniejsza i najbardziej jakościowa opcja w zespole Legii.

Narzekania i problemy

Melodią przyszłości jest też Jakub Kisiel, po którym w Legii bardzo dużo sobie obiecują. Tylko, że na razie, na ten moment, to nie jest zawodnik, który gwarantuje poziom mistrzowski. Najlepiej świadczą o tym narzekania Czesława Michniewicza na obsadę pozycji defensywnego pomocnika.

– Na dziś jest Bartek Slisz, Andre Martins i młody, niedoświadczony jeszcze, Kuba Kisiel. Nie ma więcej możliwości. Na pewno trzeba usiąść i porozmawiać na ten temat, ale dziś mecz goni mecz. Myślę, że ten moment przyjdzie po rewanżu z Florą, aby zastanowić się, w którym jesteśmy miejscu, dokąd chcemy dojść. Na pewno czeka nas wspólna rozmowa na temat tego, co zrobić. Bo nie ukrywam, że my z tą dwójką, czyli Martinsem i Sliszem, do grudnia nie dojedziemy. Kontuzja, kartka spowoduje duże problemy.

Michniewicz wyraźnie sugeruje, że Kisiel nie jest rozpatrywany w kategoriach wartościowego zmiennika dla dwójki Slisz-Martins, raczej chłopaka od epizodycznych ról. Tym samym zgłasza potrzebę wzmocnień. Ktoś jeszcze? Jest Szymon Włodarczyk, ale Michniewicz mówi, że stoi „pięterko” niżej od takiego Rosołka. Na środku obrony o miejsce w składzie konkurować może Maik Nawrocki, ale raczej tylko teoretycznie, bo to chłopak, który wiosną grzał ławę w Warcie Poznań, a tu poprzeczka zawieszona jest jeszcze wyżej. Podobno z Wisłą Płock dostanie okazję do pokazania swojego potencjału, ale nie ma co mydlić oczu: to opcja numer sześć na stoperze po Arturze Jędrzejczyku, Mateuszu Wietesce, Mateuszu Hołowni, Joelu Abu Hannie i Lindsayu Rosie.

Nie wypada to przekonująco.

Czesław Michniewicz to wie. W Hejt Parku mówił:

– Odchodzą Mosór, Cielemęcki czy inni młodzi zawodnicy. Kończą im się kontrakty, których nie chcą przedłużać, bo ich koledzy z reprezentacji, w innych klubach, o podobnych umiejętnościach, grają. A w Legii nie grają. Oni chcą grać, trzeba ich zrozumieć. 

W Legii będą grali, bo tego wymagają przepisy i… „chudość” kadry na kilku pozycjach. Pytanie, czy z korzyścią dla którejkolwiek ze stron…

 

Fot. Newspix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Piast nadal nie lubi stadionu Lechii

Tomasz Kaczmarek w drugim meczu w roli trenera Lechii Gdańsk doczekał się pierwszego zwycięstwa. Trudno jednak powiedzieć, że jego zespół pokonaniem Piasta Gliwice jakoś mocniej przekonał, zwłaszcza że rywal wystąpił mocno osłabiony. Lechia Gdańsk – Piast Gliwice: przesądził gol Zwolińskiego Kibice gości nie mogli być dziś optymistami. Raz, że ich drużyna generalnie nie lubi grać […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Hej, Portowcy, jesteście niemożliwi! Ale to nie jest komplement

Bardzo nieswojo czujemy się, widząc Pogoń Szczecin, która nie potrafi zachować czystego konta. Zespół, który w poprzednim sezonie nie dał sobie strzelić gola w 17 z 30 meczów, traci bramki w takich chwilach i okolicznościach, że aż musimy upewniać się, czy aby na pewno zerkamy na Portowców. Między słupkami dalej jest ten łysy bramkarz, w […]
18.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Serie A
19.09.2021

Juventus rozsiada się w strefie spadkowej. Szczęsny tym razem w roli ratownika

Ostatnio wspominaliśmy, że Salernitana w całej swojej historii ma mniej meczów w Serie A niż jej nowy piłkarz, Franck Ribery, występów w Lidze Mistrzów. Beniaminek rozgrywek grał we włoskiej ekstraklasie przez zaledwie dwa sezony, teraz zaczął trzeci. Co to ma do rzeczy, skoro mówimy o meczu Juventusu z Milanem? Ano to, że Salernitana jest także […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Premier League
19.09.2021

Czy Cristiano Ronaldo może zostać królem strzelców Premier League?

Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Romelu Lukaku, Pierre-Emerick Aubameyang, Mohamed Salah i kilku innych gości z drugiego szeregu. Walka o tytuł króla strzelców w Premier League będzie w tym sezonie rywalizacją potężnych armat. Pod względem topowych snajperów liga angielska jest napakowana jak paczka Pringlesów – jeden napastnik na drugim, ściśnięci od dołu aż po sam czubek. […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Weszło
18.09.2021

Durmus, czyli motor napędowy Lechii

To widział każdy, kto choć trochę szanuje się z przaśną ekstraklasową rzeczywistością. Zbliża się doliczony czas gry pierwszej połowy meczu Lechii z Wisłą Kraków. Ilkay Durmus zakłada siatkę Michałowi Frydrychowi, jest faulowany, sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny na dwudziestym metrze. Chętnych do strzału nie brakuje, ale Durmus zabiera piłkę i nikomu nie chce jej oddać. […]
18.09.2021
Weszło
17.09.2021

Lech odbudowuje społeczność

Zbliżające się stulecie klubu. Mistrzowskie aspiracje. Pierwsze miejsce w tabeli po siedmiu kolejkach. Najlepszy ligowy start od wielu, wielu lat. Koniec bojkotu kibiców. Zbliżające się rekordy stadionowej frekwencji. Daleko jeszcze do jakichkolwiek rozstrzygnięć, daleko jeszcze do odbudowania pełni klubowej tożsamości i zbudowania zwycięskiej mentalności, ale tegoroczny Lech Poznań zaczyna nabierać poważnego kształtu. Nie jest już […]
17.09.2021
Weszło
17.09.2021

Uporczywe pchanie się na szafot. Świat Zdenka Zemana

Zdenek Zeman kopcił jak smok. Trzy paczki dziennie. Sześćdziesiąt papierosów wypalonych aż do cna, aż do samego filtra. Luigi Garlando, włoski dziennikarz, pisał, że dym jest metaforą niespójności stylu jego drużyn – gryzie, szczypie i pali, ale i rozpływa się w powietrzu. Kiedy Sammy Moody, nieznający się na futbolu angielski ilustrator, dostał zlecenie na ołówkowy […]
17.09.2021
Weszło
16.09.2021

Łzy, emocje i tysiące kibiców. Za nami faza grupowa Euro w Amp futbolu

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w Amp futbolu w Krakowie – pierwsze przetarcia, pierwsze emocje, pierwsze wrażenia, pierwsze rozstrzygnięcia, pierwsze nadzieje.  – Wszystkie reprezentacje są bardzo zadowolone. Dopisuje frekwencja, porywa atmosfera. Imponująco wypada to liczbowo – 6,5 tysiąca fanów na meczu Polska – Ukraina. Pełne trybuny na meczach Polski. Nawet mieliśmy nadkomplet, musieliśmy zamykać […]
16.09.2021
Weszło
15.09.2021

Najlepsi Slisz, Nawrocki i Kastrati. Noty dla piłkarzy Legii po Spartaku

To był wymarzony początek jesiennej przygody Legii Warszawa w Lidze Europy. Ekipa Czesława Michniewicza pokonała Spartak Moskwa 1:0. Zwycięstwo, co jasne, miało swoich bohaterów. Najwyżej oceniliśmy Bartosza Slisza, Maika Nawrockiego i Lirima Kastratiego. Na drugim biegunie znaleźli się zaś Filip Mladenović i Ihor Charatin. Oto nasze oceny dla piłkarzy Legii za mecz ze Spartakiem – […]
15.09.2021
Liczba komentarzy: 25
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
janek kos
janek kos
1 miesiąc temu

Janusze bez pojecia nabrali po 3 z legii do tych ustaw lige xD

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
1 miesiąc temu
Reply to  janek kos

A i tak wchodząc na 5 minut pewnie zrobią więcej punktów niż najpopularniejszy kapitan Ishak.

lukas
lukas
1 miesiąc temu
Reply to  janek kos

Emhreli , Peckhart top 3 jeśli chodzi w tym sezonie gole luqinhas też świetny więc z czym masz problem ?

Stefan1916
Stefan1916
1 miesiąc temu

Wychodzi wypychanie z klubu Mosóra i Cielemięcki.

Jędza Wieteska Hołownia zapewnią rozrywke na caly sezon.

rafal
rafal
1 miesiąc temu
Reply to  Stefan1916

a to nie jedza wieteska holownia maja okolo 600 minut w lidze bez straconej bramki?

Stefan1916
Stefan1916
1 miesiąc temu
Reply to  rafal

Jakiś flet się pode mnie podszywa. Ja uważam, ze obronę mamy całkiem niezła a Różyczka będzie wymiatać!

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
1 miesiąc temu

Wszyscy marudzą na tę pozycję młodzieżowca w Legii, że nie ma piłkarzy walczących o pierwszy skład ale na litość boską jaki młodzieżowiec w Polsce miałby pierwszy skład w Legii? Kozłowski? Piątkowski? Kto jeszcze? Można jak Lech nie robić transferów i dać pierwszy plac młodzieżowców, a potem płakać że nie ma sukcesów. Legia dała abonament na pierwszy skład przez półtora sezonu Sliszowi jako młodzieżowców i co? Teraz jak wyszedł z wieku młodzieżowca, wszyscy płaczą że Slisz gra poniżej poziomu kolegów, nie ma zmienników, nie daje rady w pucharach i nie za bardzo można go posadzić. Trzeba sobie jasno powiedzieć że w realiach kompletnego odpływu talentów młodzieżowcy będą coraz słabsi i coraz częściej będą słabymi punktami silnych drużyn. Tak trochę jak kobieta w drużynie szachowej – zawsze na szóstej szachownicy.

adrian
adrian
1 miesiąc temu

No i bardzo dobrze. Niech się wreszcie jeden z drugim cymbałem ogarnie, że o sport młodzieżowy trzeba dbać. Po to jest ten przepis o młodzieżowcu żeby skończyły się patologie, że za kasę z C+ sprowadza się wagony Słowaków czy Serbów, a w klubie młodzież szkoli nauczyciel WF’u po godzinach na umowie zleceniu. Jak Legia przegra mistrzostwo bo będzie grać cały sezon w 10, to będzie najlepszy dowód że system działa. IMHO w naszych warunkach to powinno być obowiązkowo z 4 graczy U24 w składzie, ale to marzenia ściętej głowy

andy
andy
1 miesiąc temu

Ale to chyba nie wystawia najlepszego świadectwa akademii Legii?

Sir Siekier
Sir Siekier
1 miesiąc temu

Te pioruny z Legii już zmęczone….? Gruby przegląd nomen omen wojsk…

Mariano Italiano
Mariano Italiano
1 miesiąc temu

Panie Mazurek, rzeczywiście Legia młodzieżą stała, że przez 2 sezony miała tych sensownych młodziaków trzech, z czego jednego za grubą (jak na nasze warunki) kasę ściągnęła od konkurencji. Normalnie drugi Ajax z najlepszych czasów.

Jarek Mergner
Jarek Mergner (@jarek-mergner)
1 miesiąc temu

Przede wszystkim tak jest, bo na kilku pozycjach sa dobrzy gracze, więc logiczne, że młodzieżowiec jest słabszy. W Lechu mamy Skórasia i Kamińskiego, a rywalem dla nich jest Sykora. Bądźmy poważni.

PS
Tobiasz to też mlodzieżowiec, błąd na grafice. A w Wiśle prawdopodobnie zagrają Zbozień i Tuszyński, a nie zagraniczny szrot.

Artysta Malarz
Artysta Malarz
1 miesiąc temu

Weszło jeszcze nie ogarnęło. że Kostorz się już nie łapie na młodzieżowca.

CM711
CM711
1 miesiąc temu
Reply to  Artysta Malarz

To chyba zero zdziwienia, zgoda? Przecież oni nic nie ogarniają.

Gregorio
Gregorio
1 miesiąc temu

za ten przepis o młodzieżowcu Bonio powinien dostać śledziem po mordzie wysmarowanej musztardą

Gregorio
Gregorio
1 miesiąc temu
Reply to  Gregorio

…albo kocią maścią

gniewko
gniewko
1 miesiąc temu

Czyli co wymienianie 9 zawodnikow i generalnie olewanie wyniku przez wszystkie druzyny grajace w pucharach jest zrozumiale i.. fair? A jak Legia Vukovica chcial mecz ligowy przelozyc 2 lata temu (chyba) to placz razem z Bonkiem ze co juz zmeczeni i nie robmy cyrku? He? Legia, Pogon, Slask i Rakow (w poprzednim sezonie Lech) oczywiscie maja racje. Robmy wszystko zeby pucharowiczom pomagac i patrzmy trzezwo na pieniactwo Bonka i Weszlo. Swoja droga to co Lesny powiedzial z 6 lat temu nadal sie sprawdza. Granie w lidze i pucharach to zupelnie inna dyscyplina sportu.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  gniewko

Jakoś większość klubów z Europy to ogarnia tylko się huja znają i Leśny wie lepiej..

gniewko
gniewko
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

serio? to sprawdz te kluby

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

No właśnie Estończycy nie graja

Zdzichu.Mroczkowski
Zdzichu.Mroczkowski
1 miesiąc temu

I kurwa się cały artykuł zesrał, bo Legia wygrała nawet nie z palcem, a z cały fistingiem w dupie. Odszczekiwać teraz fuksiarze od stanowskiego.

Arek
Arek
1 miesiąc temu

Legia gra Florą a nie z Flotą …. Ech wy dziennikarze

Mateusz
Mateusz
1 miesiąc temu

W zasadzie to i dobrze, że nie ma sztandarowego młodzieżowca, bo więcej chłopaków będzie miało okazję się pokazać. A mecz z Wisłą pokazał, że jest w kim wybierać.

matuzalem.jarzyna
matuzalem.jarzyna
1 miesiąc temu

Drogi Autorze,

gdzie tu jest panflet?!
Gdzie: ironia, żart choćby odrobina szydery?
„Pamflet – utwór publicystyczny lub literacki, nierzadko anonimowy, zmierzający do zdemaskowania, ośmieszenia i poniżenia osoby, środowiska społecznego, instytucji. Posługuje się ekspresywną retoryką, przejaskrawieniami w sformułowaniach, elementami satyrycznymi.” (źr. wiki).
Pisząc artykuł sugeruję najpierw zaznajomić się ze znaczeniem słów, których znaczenia nie rozumiemy.

Kozik
Kozik
1 miesiąc temu

Dokładnie. Redaktorzyna chciał się popisać, ale wyszło głupio i śmiesznie.

Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Katar 2022 tylko dla zaszczepionych?

David Ornstein z The Athletic informuje, że Katarczycy będą chcieli wymagać szczepienia przeciw koronawirusowi od wszystkich uczestników mundialu w 2022 roku. Pamiętamy, jak było na Euro. Kto z piłkarzy chciał, ten się zaszczepił, kto nie, ten nie – nie było żadnego przymusu. Katarczycy chcą to zmienić i wywrzeć presję na FIFA, by ta wprowadziła odpowiednie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Kownackiego czeka operacja

Smutne wieści z Niemiec. Dawid Kownacki zerwał więzadło w kolanie. To już oficjalna informacja, potwierdzona przez klub. Kownacki doznał poważnego urazu, czeka go operacja, a potem przerwa. Jak długa, dokładnie nie wiemy, natomiast kilka miesięcy niestety można spokojnie liczyć. Nie ma szczęścia Kownacki, całkiem niedawno się leczył, również kilka miesięcy, a teraz podobna historia. Ech, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Powołania Sousy. Kilka powrotów, pożegnanie Fabiańskiego, nie ma S. Szymańskiego

Paulo Sousa ogłosił powołania do szerokiej kadry na eliminacyjne mecze z San Marino i Albanią. W porównaniu do poprzedniego zgrupowania, nowymi twarzami są Robert Gumny,  Arkadiusz Reca i Przemysław Płacheta oraz oczywiście Łukasz Fabiański, który z San Marino rozegra pożegnalne spotkanie w narodowych barwach. Wraca też Mateusz Klich, który poprzednim razem wypadł z powodu pozytywnego […]
20.09.2021