post

Opublikowane 23.07.2021 11:57 przez

Damian Smyk

Nie przykładam do wzrostu nadmiernej uwagi. Zostawiam to ludziom, którzy się na ten temat wypowiadają. Ja wolę zastąpić wzrost dynamiką i zwinnością w bramce, bo to też jest ważne. Zawsze patrzę na pozytywną stronę tego wszystkiego. Atletyzm i dynamika jest zawsze dużo lepsza gdy zawodnik nie jest nie wiadomo jak wysoki. Zresztą spójrzmy na Euro 2020. Schmeichel ma 185 centymetrów wzrost, Lloris 186 cm, Sommer 184 cm… Ta średnia wzrost nie jest taka, że każdy ma powyżej 195 centymetrów i tyle. Dużo można naprawić dynamiką, szybkością, zwinnością – mówi Filip Bednarek, bramkarz Lecha Poznań. Z golkiperem Kolejorza rozmawiamy o celach na stulecie klubu, zmianie trenera bramkarzy, nowych nabytkach lechitów i o tym, czy czuje się za niski na wychodzenie do wrzutek.

W sparingach nie puściłeś gola, wróciłeś do gry po tym, jak przesiedziałeś wiosnę na ławce rezerwowych. Czujesz się jednym z wygranych sparingów?

To zależy od tego, czy trener w końcowej fazie przygotowań na mnie postawi. Dzisiaj jest ten dzień, w którym trener podejmie ostateczną decyzję (rozmawialiśmy w miniony weekend – red.). Ja swoją postawą dałem trenerowi do myślenia i to też jest fajne, że ta rywalizacja jest, a nie jest tak, że Mickey ma nade mną przewagę i sprawa obsady bramki była zamknięta od początku. A rywalizacja zawsze dodaje nowych emocji i świetnie, że rywalizacja zaczęła się na nowo.

Jakiś impulsem była też zmiana trenera bramkarzy? Michała Chamerę zastąpił Maciej Palczewski. Jak wrażenia?

Bardzo pozytywne wrażenia. Każdy trener bramkarzy ma swoje pryncypia i zasady treningowe, których się trzyma. I ta metodyka trenera Chamery zderza się z tą trenera Palczewskiego. Ale to zawsze nowy impuls, próba zmienienia czegoś. Widzimy, że trener próbuje zniwelować to, jak traciliśmy gole z zeszłym sezonie – czyli po kontrach i ze stałych fragmentów gry. Dużo uwagi zwracaliśmy na przedpole, na strzały z bliskich odległości. Miejmy nadzieję, że będzie to procentowało.

Dużo mówiło się w waszym – twoim i van der Harta – o wzroście. Mieliście problemy przy wrzutkach, teraz Mickey dostał jeszcze strzał lobem za kołnierz w meczu z Lechią. Twoim zdaniem to faktycznie ma znaczenie?

Wiesz co… Wzrost zawsze się obroni, jeśli będzie odpowiednia jakość. Nie przykładam do wzrostu nadmiernej uwagi. Zostawiam to ludziom, którzy się na ten temat wypowiadają. Ja wolę zastąpić wzrost dynamiką i zwinnością w bramce, bo to też jest ważne. Zawsze patrzę na pozytywną stronę tego wszystkiego. Atletyzm i dynamika jest zawsze dużo lepsza gdy zawodnik nie jest nie wiadomo jak wysoki. Zresztą spójrzmy na Euro 2020. Schmeichel ma 185 centymetrów wzrost, Lloris 186 cm, Sommer 184 cm… Ta średnia wzrost nie jest taka, że każdy ma powyżej 195 centymetrów i tyle. Dużo można naprawić dynamiką, szybkością, zwinnością.

Do tego Oblak, który nie ma 190 centymetrów, a był chyba najlepszym bramkarzem poprzedniego sezonu na świecie. Natomiast nie da się ukryć, że w poprzednim sezonie mieliście problem przy wyjściach do dośrodkowań. Biorąc pod uwagę, że w Holandii – gdzie obaj graliście – tych wrzutek jest mało, to te kłopoty wynikają z tego, że przyzwyczailiście się do innego modelu gry?

Coś na pewno w tym jest. Chociaż ja nie ukrywam, że teraz pracując dużo nad tym elementem widzę, że można dużo nadrobić pewnością siebie i prawidłowymi decyzjami przy wyjściu do piłki. Ale to prawda, że Holandia ma zupełnie inną specyfikę. Nie ma tej czysto oportunistycznej piłki, nie szuka się prostych środków w postaci wielu wrzutek. Ale mimo tego, że razem z Mickeyem jesteśmy doświadczeni, to możemy się w tych aspektach rozwinąć. Konstruktywna krytyka jest zawsze mile widziana, więc ja staram się pomóc obronie wyjściami przed bramkę.

Co do bramkarzy – za kadencji trenera Żurawia często otwieraliście grę, byliście mocno zaangażowani w rozgrywanie akcji. U trenera Skorży będzie tak samo? Wciąż będziecie dużo akcji rozgrywali przez bramkarza?

Myślę, że tak. Ale kluczowe w tych wszystkim jest słowo „balans”. Jeśli przeciwnik podchodzi do nas wysoko i jest jakiś trudniejszy moment, to nie ma co na siłę budować akcji przez bramkarza i po prostu czasem zagrać dalekie podanie. Musimy podejmować odpowiednie decyzję, a nie budować coś na siłę. Trener powiedział nam otwarcie, że budujemy zespół na tym, co stworzył trener Żuraw, ale musi być taki twist w tym wszystkim, niuanse dodane przez trenera Skorżę, jakieś jego wskazówki i założenia. Wydaje mi się, że wyjdzie to nam na dobre.

Czyli jak będzie trzeba było posłać lagę, to poślesz lagę.

Zamierzona laga nie jest niczym złym. Zebranie drugiej piłki to też sztuka.

Czuć w szatni specyficzne napięcie przed tym sezonie stulecia? Kibice mają bardzo jasne wymagania wobec was, zwłaszcza po tym ostatnim sezonie.

My zdajemy sobie sprawę z tego, że stulecie klubu przeżywa się tylko raz i tylko raz można przejść do historii zdobywając mistrzostwo na stulecie klubu. Każdy wie jakie są wymagania. Po prostu postawą na boisku i dobrą atmosferą chcemy sprawić, byśmy na koniec sezonu mieli w rękach trofeum. To jest oczywiste. O tym mówi klub, o tym mówi trener, o tym mówimy też my. Jesteśmy zwarci i gotowi, by te cele osiągać. Cele są wysokie, ale pan trener Skorża wie z czym to się je i wie co zrobić, by te cele zrealizować.

Interesujesz się coachingiem i psychologia, więc myślę, że będziesz w stanie odpowiedzieć – jak piłkarze Lecha powinni sobie poradzić z tym poprzednim sezonem? Odciąć grubą kreską i wyprzeć z pamięci czy jednak solidnie się nad nim zastanowić?

Gruba kreska grubą kreską, ale najwazniejsze jest to, by wyciągnąć wnioski z tego, co się wydarzyło. To oczywiście stracony sezon pod względem tego, które miejsce w tabeli zajęliśmy. Ale zyskaliśmy doświadczenie, które może nam pomóc w trudniejszych momentach w nowym sezonie. A takie momenty są nieodłączonym elementem życia piłkarza. Popełniasz błędy, wyciągasz wnioski, stajesz się lepszym piłkarzem. Był też okres urlopów, w trakcie którego mogliśmy się zreflektować, nasiąknąć nową energią. Ale też spojrzeć w lustro, spojrzeć sobie w oczy, zrobić rachunek sumienia. Ale piłka nożna idzie dalej, sezon nadchodzi wielkimi krokami i pociągi jedzie dalej. Mamy nowych zawodników z wielkim doświadczeniem, bo Radek czy Artur mają wielki bagaż doświadczeń.

Czyli optymizm przed nowym sezonem trzeba budować też być może na złości i frustracji wynikającej z poprzedniego sezonu?

Oczywiście. Każdy zawodowy sportowiec ma w sobie chęć udowodnienia czegoś, czego nikt się po nim nie spodziewa. My mamy złość w sobie i chcemy przełożyć ją na pozytywną energię.

Gdy mecze były rozgrywane przy zamkniętych sezonach, to właściwie co chwilę było słychać twój krzyk pod adresem Tymoteusza Puchacza. Teraz, gdy Puchacza nie ma, to na kogo będziesz krzyczał?

Aaa, zawsze sobie kogoś nowego znajdę… (śmiech) Ale z „Puszką” mieliśmy fajną relację. Na boisku mogliśmy być dla siebie ostrzy i zwracać sobie uwagę, a poza nim byliśmy dobrymi kumplami. Taka powinna być szatnia. Na boisku jesteśmy profesjonalistami i wymagamy od siebie, a poza boiskiem podajemy sobie rękę. Poza boiskiem jesteśmy kumplami, a na boisku stawiamy sobie wzajemnie oczekiwania. I to nie zawsze jest miłe, gdy krytykujesz kolegę, ale tak trzeba.

Wspomniałeś o nowych zawodnikach w kadrze. Joel Pereira, Barry Douglas, Radosław Murawski, Artur Sobiech. Trochę już z nimi popracowałeś, więc jakie masz wrażenia z tych treningów?

Moją opinie musi zweryfikować boisko, bo trening jest inny niż mecz. Ale na treningach widać jakość. Po Joelu widać świetną technikę użytkową, bardzo dobre dośrodkowanie, w obronie sobie radzi. Barry’ego nie muszę nikomu przedstawiać, wszyscy go pamiętamy. Jeśli chodzi o Radka i Artura – sprawdzone nazwiska. Dodatkowo spolszczają nieco szatnię. To faceci ze Śląska, którzy wiedzą o co w polskiej szatni chodzi, jaka jest ta specyfika. Wiedzą też co robić, żeby osiągać sukces. Radek był kapitanem, gdy Piast Gliwice sięgał po wicemistrzostwo. Artur grał w Ruchu, Polonii czy w Lechii, był sześć lat poza Polską, doszedł do europejskich pucharów z Hannoverem. To bezpośredni zastrzyk jakości.

Które miejsce na koniec sezonu sprawi, że z satysfakcją odpalisz sobie piwko?

W tym sezonie w grę wchodzi tylko mistrzostwo. Wszystko co będzie poniżej będzie niedosytem i smutkiem. I tyle. My jako Lech stawiamy sobie prosty cel – mistrzostwo na stulecie.

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Piast nadal nie lubi stadionu Lechii

Tomasz Kaczmarek w drugim meczu w roli trenera Lechii Gdańsk doczekał się pierwszego zwycięstwa. Trudno jednak powiedzieć, że jego zespół pokonaniem Piasta Gliwice jakoś mocniej przekonał, zwłaszcza że rywal wystąpił mocno osłabiony. Lechia Gdańsk – Piast Gliwice: przesądził gol Zwolińskiego Kibice gości nie mogli być dziś optymistami. Raz, że ich drużyna generalnie nie lubi grać […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Hej, Portowcy, jesteście niemożliwi! Ale to nie jest komplement

Bardzo nieswojo czujemy się, widząc Pogoń Szczecin, która nie potrafi zachować czystego konta. Zespół, który w poprzednim sezonie nie dał sobie strzelić gola w 17 z 30 meczów, traci bramki w takich chwilach i okolicznościach, że aż musimy upewniać się, czy aby na pewno zerkamy na Portowców. Między słupkami dalej jest ten łysy bramkarz, w […]
18.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Serie A
19.09.2021

Juventus rozsiada się w strefie spadkowej. Szczęsny tym razem w roli ratownika

Ostatnio wspominaliśmy, że Salernitana w całej swojej historii ma mniej meczów w Serie A niż jej nowy piłkarz, Franck Ribery, występów w Lidze Mistrzów. Beniaminek rozgrywek grał we włoskiej ekstraklasie przez zaledwie dwa sezony, teraz zaczął trzeci. Co to ma do rzeczy, skoro mówimy o meczu Juventusu z Milanem? Ano to, że Salernitana jest także […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Premier League
19.09.2021

Czy Cristiano Ronaldo może zostać królem strzelców Premier League?

Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Romelu Lukaku, Pierre-Emerick Aubameyang, Mohamed Salah i kilku innych gości z drugiego szeregu. Walka o tytuł króla strzelców w Premier League będzie w tym sezonie rywalizacją potężnych armat. Pod względem topowych snajperów liga angielska jest napakowana jak paczka Pringlesów – jeden napastnik na drugim, ściśnięci od dołu aż po sam czubek. […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Bayern wybatożył Bochum. Lewandowski z kolejnym rekordem

To było aż przykre. Bayern w spacerowym tempie rozwalcował Bochum 7:0. A gdyby chciał, to pewnie i podwoiłby swój dorobek w tym spotkaniu. Goście dzisiaj byli jak uczeń, którego mama wraca z wywiadówki, z której dowiaduje się, że młody ma kilka jedynek i sporo nadprogramowych nieobecności. Czekali na lanie. No i Bayern z roli kata […]
18.09.2021
Weszło
17.09.2021

LIGA EXPRESS – ILE MORALNYCH PUNKTÓW MA JUŻ LECH POZNAŃ?

17.09.2021
Liczba komentarzy: 110
Subscribe
Powiadom o
guest
110 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szlayer
Szlayer
1 miesiąc temu

Takie mistrzostwo jak stulecie.

Figo fago
Figo fago
1 miesiąc temu
Reply to  Szlayer

Od mistrzostwa dla Lecha minęło aż sześć lat. W kolejnych sezonach dominowała już Legia, która tylko raz oddała lidera Piastowi. Jeśli sezon 2021/22 znów kończyłby się fetą w Warszawie, byłoby to już osiem na dziesięć wygranych tytułów. Nokaut i kompletna dominacja, na którą w Poznaniu patrzą z zaciśniętymi zębami. Przy Bułgarskiej marzą o odwróceniu trendu, ale dziś dzieje się coś zupełnie odwrotnego. Klub znów wciąga spirala kryzysu, który oparty jest bardziej o podeptane nadzieje przez zagubiony przekaz niż faktyczne sportowe kłopoty. Według mnie „Kolejorz” będzie walczył o tytuł i ma na niego spore szanse. O co więc chodzi?

Kolejny triumf największego rywala w nadchodzącym sezonie byłby szczególnie bolesny, bo to czas, w którym Lech świętuje stulecie. Dlatego już w trakcie najgorszej kampanii od lat i kompromitacji na krajowym podwórku przy Bułgarskiej nadal siedziano bezczynnie i nic nie zrobiono aby mogło być lepiej.

Krzychu(L)
Krzychu(L)
1 miesiąc temu
Reply to  Figo fago

Jak Lech może świętować 100 lecie, skoro wypiął dupę Amice Wronki z obawy przed karą za korupcję i długami?

Kingpin
Kingpin
1 miesiąc temu
Reply to  Krzychu(L)

A wy ciągle jak popsuta płyta CD, hejterzy lecha starter pack: heheh amica, kuchenkorz, pyry hehe jakie stulecie jak to Amica przecież;DDd

Kingpin
Kingpin
1 miesiąc temu
Reply to  Kingpin

A zapomniałem o wicemistrzostwie Poznania

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 miesiąc temu
Reply to  Kingpin

Nie tyle hejt, ile prawda. Trudno sie z tym nie zgodzic, czy sie Lecha lubi czy nie.

Kingpin
Kingpin
1 miesiąc temu
Reply to  Tak wam powiem

Przecież nawet kibice Lecha cisną bekę z tej drużyny, wystarczy spojrzeć na facebooka Lecha. A te napinanie się z tą amiką i tym podobne teksty to serwują tylko kibice Legii i nawet nie wiadomo w jakim celu

picioo
picioo (@picioo)
1 miesiąc temu
Reply to  Krzychu(L)

Przypominam, że sowiecki CWKS powstał 1948, jak wypiął dupę przed mongolskim okupantem.

portofino
portofino
1 miesiąc temu
Reply to  Figo fago

nikomu nie zgrzytaja zeby z zazdrosci o Legię, da się wyczuć zrezygnowanie i zrozumienie że z tym durniem rutkowskim po prostu nic sie nie zmienia i nie zmieni

roben ( L )
roben ( L )
1 miesiąc temu
Reply to  Figo fago

jakie qurva stulecie ? 2006 rok to wasza data powstania

Jurek Kukułka
Jurek Kukułka
1 miesiąc temu
Reply to  roben ( L )

a twoja legiunia? dupy dala ruskom az furczało

ks Robak
ks Robak
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek Kukułka

tak i prezes Legii spacyfikował Poznań, a był wybrany w wolnych wyborach w Warszawie

Szlayer
Szlayer
1 miesiąc temu
Reply to  Figo fago

Przed sezonem każdy walczy o mistrzostwo, nawet Górnik Łęczna.

Luas
Luas
1 miesiąc temu

Niech na razie chociaż w Wielkopolsce będą najlepsi xD

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Pod wzgędem pozasportowym czyli wizerunkowym, marketingowym itp to będzie najgorszy sezon od lat, wracamy do przaśnych lat 90tych. Połowa ligi to będa albo wiochy albo kluby bez kibiców, bez infrastruktuty, akademii, grajace na kurnikach, na nieswoich stadionach itd taka lige zostawia nam Boniek, bo zrobił precedens dla rakowa i teraz już każdy ma wyjebne na przepisy licencyjne

12456
12456
1 miesiąc temu

A może na początek spróbujcie powalczyć o mistrzostwo Poznania?

Rafa(L)
Rafa(L)
1 miesiąc temu

w 2006 roku amica poznan grajac na licencji amici mogla zagrac w eliminacjach pucharu uefa, byloby to niemozliwe gdyby nie grali jako amica, bo lech sie do pucharow nie dostal, dodatkowo warto nadmienic ze lech nigdy nie zostal ukarany za korupcje poniewaz pokazal dokumenty do pzpnu ze jest amica, skonczmy te maskarade, kibice w poznaniu musza wiedziec ze to amicolech

Kamil
Kamil
1 miesiąc temu
Reply to  Rafa(L)

nie do końca rozumiem, co Cię boli. Tak, ten jeden sezon używano licencji Amiki (odmiana się kłania, ale widać to za duże wyzwanie). Żeby grać w pucharach, a nie by uniknąć kar korupcyjnych. Zresztą nikomu z Lecha wtedy nic nie udowodniono (również Reissowi, na którego nie było żadnych dowodów). Także to takie wasze warszawskie niepotrzebne gadanie. A moglibyście zająć się po prostu swoim klubem i tym, dlaczego mając tak ogromny w skali polskiej ligi budżet, nie dominujecie jak Dinamo Zagrzeb czy RB Salzburg. Mam nadzieję, że nie będzie kompromitacji i przejdziecie Florę. Z Dinamem odpadniecie, ale w IV rundzie LE wiele się może zdarzyć. Liczę na Waszą grę w grupie. Bez drużyn, które będą znajdowały się w fazie grupowej (tak wiem, że to tylko Lech czy Legia mogą osiągnąć) wciąż możemy się kopać w ekstraklasie bez celu.

roben ( L )
roben ( L )
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil

mistrza przy stole ja łacha w dupe pierdole

Kingpin
Kingpin
1 miesiąc temu
Reply to  roben ( L )

Wiedziałem, że kibice legii lubią ruchanie w dupę

Pablo
Pablo
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil

Jak to nikomu z Lecha nic nie udowodniono?
Przecież Krygier, czy Reiss zostali skazani 🙂
Na blogu „piłkarska mafia” jest tabela klubów, które ustawiały spotkania piłkarskie wraz z ich liczbą.
I w niej Lech zajmuje 19 miejsce z 13 ustawionymi spotkaniami.
Prawda jest taka, a o której dzieciaku pewnie nie masz pojęcia, że dupę wam w 2009 uratował prawnik Lecha i zarazem członek PZPN Jacek Masiota.
Musiała być grana niezła od Rutka łapówka, że Wydział Dyscypliny PZPN wydał potwierdzenie, że obecny Lech nie jest odpowiedzialny za niezgodne z prawem czyny dawnego Lecha.
Lech to jedyny klub, któremu udowodniono korupcję, a kary nie poniósł żadnej.

Mk72
Mk72
1 miesiąc temu
Reply to  Rafa(L)

Jak dla mnie – to tak, jakbyś stał pod salonem Skody i krzyczał do klientów, że w salonie nie stoją Skody tylko Volkswageny i że Skody już nie ma. Na podzespołach jest napisane VAG a silniki mają licencję a właściwie to były homologowane przez VW.

danny
danny
1 miesiąc temu

sezon 2021/2022:
– moralny majster: Lech Poznań,
– najładniej grająca drużyna: Lech Poznań,
-.najwięcej strzelonych goli: Lech Poznań,
-.najwięcej zwycięstw: Lech Poznań,
-.najlepszy strzelec: Sobiech,
– bramkarz: Bednarek,
– obrońca: Satka,
– pomocnik: Tiba,
– napastnik: Ishak,
– młodzieżowiec: Kamiński,
– piłkarz: Tiba,
– trener: Maciej „2023” Skorza,
– Mistrz Polski: Legia Warszawa

asd
asd
1 miesiąc temu
Reply to  danny

z tym najlepszym trenerem, to cie poniosło. ten facet nie jest zdolny do takich rzeczy. Pazdziernik, to realny cel na ten sezon, jak wytrzyma w robocie do wiosny (jemu wszystko jedno i tak beda placic a pozniej jakies emiraty), to on bedzie moralnym mistrzem;)

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  danny

Musisz się z logiką przeprosić. Jak klub ma najwięcej zwycięstw, to wygrywa rozgrywki.

KrisSjas
KrisSjas
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Hmmm… np.
Lech 20 zwycięstw 14 porażek – 60pkt
Legia 18 zwycięstw 10 remisów 6 porażek – 64 pkt
Raków 16 zwycięstw 16 remisów 2 porażki – 64 pkt

Tak, że ten… niekoniecznie 🙂

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  KrisSjas

To chyba w rzeczywistości, w której kluby nie grają ze sobą.

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Grają ze sobą. W podanym przykładzie Lech umoczył z Legią i Rakowem, a Legia z Rakowem. Co siě nie zgadza?

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  Gnom

Podany przykład wyssany z palca ma się nijak do rzeczywistości. Wejdź sobie na 90 minut, i prześledź poprzednie sezony pod tym kątem.

loko
loko
1 miesiąc temu
Reply to  Gnom

gość żyje w swoim wyimaginowanym świecie, nie znęcaj się nad nim : )

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  loko

Tiaaaa wyimaginowany świat, w oparciu o historyczne sezony w Ekstraklasie 😀
Nie wiem co bierzesz, ale przestań, ryje Ci mózg.

asd
asd
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

przy niewielkiej roznicy punktowej, taki scenariusz jest jak najbardziej realny. mozna bic wszystkich z dolu tabeli a przegrywac z bezposrednim rywalem a i tak byc wyzej w tabeli. nie jest to najczestszy scenariusz ale na pewno logika tego nie wyklucza

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  asd

Taki rozkład Z-R-P jest tak samo możliwy, jak to że Rutki nagle przestaną mieć węża w kieszeni i zaczną wydawać kasę na transfery 🙂

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Ale nie zawężaj się do ekstraklapy. Napisałeś, że przykład jest wyssany z palca i nijak ma się do rzeczywistości. PSG przegrało mistrza w zeszłym sezonie, mając więcej zwyciěstw, więc chyba jest to realne, prawda?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  Gnom

Jak nie z Polski to się nie liczy! I na wszelki wypadek z ekstraklapy. Z ostatnich 10 lat. I tylko na pierwszych trzech miejscach.
Teoria udowodniona!

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  Gnom

Przegrało mając taki układ Z-R-P?

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy
Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu

To było pytanie retoryczne. Ale thx for playing…

StaryPaprykarz
StaryPaprykarz
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Co ty tu gościu ciśniesz i się jeszcze bez sensu przekomarzasz? 🙂 Jesteś chujowy z matmy – twoja sprawa 🙂 Gość napisał, że można wygrać ligę wcale nie mając największej liczby zwycięstw i jest to 100% prawda… na ch** drążysz bez sensu ???

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  StaryPaprykarz

ty zaś jesteś chujowy z czytania ze zrozumieniem.

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Uwielbiam głupio mundych 🙂
„Jak klub ma najwięcej zwycięstw, to wygrywa rozgrywki.” to są Twoje słowa. Bzdurne zresztą, co zostało udowodnione.
Ale uj, zgodnie z polskim zwyczajem jak się palnie głupotę to trzeba iść w zaparte i wymyślać durne tłumaczenia. Rozkład z r p? Kolo napisał najwięcej zwycięstw, czego nie skumałeś?

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  Gnom

To dobrze że w takim razie lubisz siebie.

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Jesteś idiotą jak nie rozumiesz co do Ciebie piszą ludzie. W sumie mnie to nie dziwi, bo jakieś 8 miechów temu miałem z Tobą konwersację odnośnie praw do LK. Nie trafia do Twojego małego móżdżdku, że są osoby, które mają pojęcie o czym Ty nie masz (fakt, sam twierdziłeś że nie wiesz na ile wycenią prawa, ale jednocześnie byłeś na tyle głupi, że nie skumałeś że jednak może tu być ktoś kto taką trudną sztukę pojął).
Twoje „ana(l)izy” meczów Lecha robią wieczór jak spotykam się z kumplami na piwo (ja tam się może znam więcej od przeciętnego kibica, ale dwóch z nich siedzi w tym zawodzie). Jesteś pośmiewiskiem, dowodem na to, że internet dając wypowiedzieć się byle komu powoduje krzywdę ludzkości, bo inne głupki kierują się zdaniem ułomów przez pryzmat limeów/plusów.
Ergo, jesteś żałosny, uja się znasz i nie potrafisz przyznać się do błędu. Ale pisz dalej, dobra beka z tego jest 😀

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  Gnom

Nie wiem o jakiej dyskusji o prawawch do LK bredzisz.
Jedyną dyskuję o LK z przed kilku miesięcy jaką pamiętam, to ta dotycząca wypłat w Lidze Konferencji.

I jeśli już to Twoje bredzenia o tym że tam będą słabo płacić. Tymczasem płacą niewiele mniej niż w LE 😀

A opinie takich umysłowych spierdolin jak ty których tutaj kręcą się całe tabuny mało mnie interesują. Zwisają mi i powiewają. I leje na nie sikiem prostym.

Zdradzę Ci też małą tajemnicę, żadnych analiz meczów Lecha nigdy nie robiłem, to były jedynie moje komentarze do czego każdy tutaj ma prawo.

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Słuchaj zjebie, dostają 50% tego co LE. Szczerze życzę Ci takiej obniżki, ale w Bisdrze/Lidlu nie ma takiej możliwość, bo by poszło poniżej pensji minimalnej.
Po drugie deklu kłóciłeş się ofazę grupową, że niby będzie łatwiej. Twój klubik nawet nie ma możliwoşci o to powalczyć bo jest ujowy.
Tak jak i Ty spierdolino, takim deklom ciężko to sobie uşwiadomić, więc dalej żyj w swoim przekonaniu wielkości idioty.

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  Gnom

I ty kurwa twierdzisz że się na czymś znasz. Ty nie znasz podstaw matematyki. I nie potrafisz 50 procent obliczyć. Musisz być wyborcą PiS jak nic. Tam się legną tacy ekonomiczni geniusze.

W ramach edukacji, choć nie wiem czy będziesz w stanie zrozumieć różnice.
Awans do fazy grupowej LE 3,6 mln
Zwycięstwo w fazie grupowej LE 630 tys
Remis 210 tys

Awans do FG LKE 2,9 mln
Zwycięstwo 500 tys
Remis 166 tys

Teraz weź jakiś kalkulator sprawny jak masz i policz sobie, jeśli to potrafisz jakie to różnice procentowe. A później wróć przeproś i spierdalaj.
I ty kurwa twierdzisz że siedzisz w piłce trochę bardziej niż przeciętny kibic, i masz jeszcze jakiś kolegów którzy w tym siedzą.
Piszą dla RepuplikaTv, czy GazPola ?

Nie, spór nie dotyczył fazy grupowej tylko eliminacji, i zostałeś wyjaśniony i w tej materii.
A najlepszym wyjaśnieniem tego że w ewentualnej fazie grupowej takiej Legii w tym sezonie byłoby łatwiej jest to że w przypadku awansu do LKE będzie w drugim koszyku, a LE to koszyk ostatni.

I to byłoby na tyle jeśli chodzi o twoje obecne i przeszłe pierdolenia, a teraz już możesz wracać do chlewu z którego wypłynąłeś.

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Jesteś zjebem, który nie ma pojęcia o czym pisze.UEFA rozdziela kasę z podziałem na cztery kategorię. Ty idioto piszesz o jednej. EL ma budżet na ten sezon 465M EUR, a CC ma 235M EUR. Sam market pool w prypadku EL jest większy o ponad 100M EUR niż CC (choć pewnie jesteś na tyle głupi, że nawet nie wiesz co to jest)
Więc zostałeş wyjaśniony – uj się znasz, coś tam przeczytasz i drzesz ryja. A summa sumarum jesteś idiotą.

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  Gnom

Znów piedolisz.
Dyskusja była wtedy wyrazie skupiona na tym ile będą płacić za zwycięstwa i remisy, a nie ile za prawa telewizyjne, bo za te polskie kluby i tak dostają grosze. Jako że rynek jest zwyczajnie gówniany.

O prawach telewizyjnych nic nie wspominałem.
Ponieważ rzeczywistość kopnęła cię w głup ryj z półobrotu próbujesz teraz niezdarnie się pozbierać i rozmydlić temat przez porównywanie całościowych budżetów rozgrywek. I jeszcze wrzucasz do tego market pool który jest w zasadzie nieporównywalny dla różnych krajów i z góry wiadomo że nasz jest zwyczajnie ubogi w porównaniu do najważniejszych rynków. I nikt z tym nie dyskutował.

Prawda jest zaś taka że płacą tam niewiele gorzej niż w LE. Za wyniki sportowe, czyli za to na co kluby mają największy wpływ. A nie rynek telewizyjny. Z którego i tak okruchy do Polski leciały. Żadna więc różnica czy dostajesz okruszki ze 100 mln czy z 23.
Póki co.
Z góry wiedziałem że będziesz próbował tego śmiesznego manewru. Nic się nie pomyliłem.
Takie pryszcze jak ty, są przewidywalne do bólu.

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

To potwierdza, że jesteś idiotą. Twój klubik za zeszłoroczne puchary prawie połowę przytulił z market pool. Rzeczywişcie grosze.
Nie ośmieszaj się deklu.

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

MAsz jakieś dane na poparcie tych bredni idioto? Czy nie bardzo? I wyssałeś je z własnego brudnego palucha? Albo innej części ciała?
Tutaj na weszło był temat omawiany. Prognoza to raptem kilkaset tysięcy. Nie więcej.
https://weszlo.com/2020/10/02/ile-na-lidze-europy-zarobi-lech-poznan/
Czyli 10 procent tego co Lech wziął za całą LE.
Krótko mówiąc znów się zesrałeś pod siebie śmierdzisz i jesteś brązowy.
No chyba że uwierzyłeś w brednie które publikowała wyborcza czy też sport pl, o tym żę Lech możę 5 mln euro wyciągnąć z praw telewizyjnych.
No ale jako niewątpliwy wyborca PiSdzielców, łykasz każde gówno zapewne jak młody pelikan To i w to uwierzyłeś.

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Pastuchu, sam sobie poszukaj, to nie jest trudne. Legia z market pool przytuliła 10M przy całkowitym przychodzie ca 25M EUR. Mowa o CL. Lech zgarnął z tego tytułu ca 5M EUR. Ty naprawdę jesteś takim idiotą, że nie kumasz, że polski rynek medialny jest w czubie w Europie. Jesteś na tyle głupie, że nie potrafisz policzyć i porównać liczby mieszkańcow w kilku krajach? Czy może jednak zrozumienie zasad market pool przekracza Twoje horyzonty myślowe?
Zeżryj to gówno które wysrałeś i zamknij w końcu swój przygłupi ryj.

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  Gnom

Mam udowadniać Twoje brednie. Ciekawe.
Posłuchaj gównojadzie, tak długo jak będziesz pierdolił głupotki nie poparte żadnymi dokumentami, to możesz robić z siebie clowna, i ja mam to gdzieś.
To raz.

Dwa że nie porównuj gównojadzie Legii w LM, do Lecha w LE. I to z dwóch różnych okresów. Gdybyś miał pojęcie jak jest market pool obliczany częściowo, to nie pierdoliłbyś takich głupot. Ale pierdolisz.

Trzy.
Żreć gówno sam możesz, a o zamykaniu ryja możesz mówić starej albo gówniakom. Jeśli posiadasz jedno bądź drugie.

Wściekły Wąż
Wściekły Wąż
1 miesiąc temu
Reply to  Gnom

To głupek jest W zeszłym sezonie pisał że Mistrz Polski nic nie znaczy Tylko puchary się liczą Jak dostali smary w pucharach to optyka mu się zmieniła

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu

A ty debilu wciąż nie zrozumiałeś nic z tego co pisałem i nie zrozumiesz najwyraźniej dalej.
Módl się żeby Flora zaraz nie pokazała na boisku ile w chwili obecnej warte jest mistrzostwo Polski.
Z tego co czytam to Czesiek już lekko obsrywa zbroje przed rewanżem i zapowiada się że Legia wyjdzie półrezerwowym składem na najbliższy mecz ligowy. Taka jest siła „miszcza Polski”

Szlayer
Szlayer
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Sam tracisz niepotrzebnie punkty, bo teoretycznie, a tym samym logicznie jest możliwe zdobyć mistrzostwo bez największej liczby zwycięstw. Odrębną kwestią jest prawdopodobieństwo zaistnienia takiej sytuacji, przypominam jednak poprzedni sezon. Puchary. Właśnie włączyłem telewizor na, a tu jedna drużyna ma przewagę 2 bramek w konkursie rzutów karnych. Pomyślałem – oni to spierdolą. Nieprawdopodobne, już pozamiatane, każdy inny tak pomyślał, w tym Murphy. I co się stało? Kto dokonał tak nieprawdopodobnego wyczynu?

StaryPaprykarz
StaryPaprykarz
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Tyś jest chujowy, pyrka, z pisania ze zrozumieniem raczej … i jeszcze idzie w zaparte 😀 😀

Pablo
Pablo
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

To raczej ty sam się ze swoją głupotą przeproś 🙂
Np. 2014/15 – Legia 21 wygranych, a Lech 19.
I kto został MP?

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Inne zasady, punkty dzielone przez pół. Jest stara zasada – nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem wygra doświadczeniem.

asd
asd
1 miesiąc temu

tak, napinajcie się dalej, dalej mówcie to, czego pragnie tłum, tylko sie pozniej nie dziwcie, jak was cisną przy byle okazji, gdy okazuje się, ze nie dajecie rady dotrzymać słowa, Troichę jak w polityce, tylko, że kibic mówi znacznie częsciej „sprawdzam”, niż wyborca.

abs
abs
1 miesiąc temu
Reply to  asd

TO co soni biedni mają w końcu zrobić? Jak mówią że walczą o pudło to są jechani za brak ambicji. Jak mówią że idą na mistrza to są jechani za obietnice bez pokrycia. Najlepiej żeby chyba nic nie mówili, nic nie deklarowali wtedy nie będzie się o co przyebać

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  abs

W sumie trochę racji, w myśl zasady „Czyny nie słowa”

adrian
adrian
1 miesiąc temu
Reply to  abs

Mogą np w końcówkach jak nie idzie to dać z wątroby i siąść presingiem takim, jakby się nie bali zawału serca po meczu. Nawet gdyby dostali z kontry w cymbał po czymś takim, to kibic widzi że przynajmniej próbują, a nie jakieś smutne 1-1 z wioską gdzie kolej nie dojeżdża

Szlayer
Szlayer
1 miesiąc temu
Reply to  abs

Każdy powinien to deklarować. Ambicja winna być nierozerwalną częścią sportu. Tutaj powstał jednak ogromny dysonans pomiędzy tonem tej wypowiedzi, a wynikami z ostatnich sezonów, z podkreśleniem tego ostatniego.

asd
asd
1 miesiąc temu
Reply to  Szlayer

przeciez to nie jest objaw żadnej ambicji, tylko pustosłowie, by przypodobac sie choc na chwilę. cos jak pz pogardą dla drugiego miejsca, czy innymi oklepanymi frazesami, ktore czesto sie slyszy. powiedziec mozna wszytko, a jak klient oczekuje mistrzostwa, to klientowi sie to mistrzostwo obiecuje bez zadnej glebszej refleksjii. brzmia wszyscy jednakowo w tym przekazie dnia. co wywiad z Lechitą, to ten sam tekst. nie mowie, ze mistrzostwo jest poza zasiegiem ale smiesznie to brzmi z ust pilkarzy, ktorzy zajeli ostatnio taką pozycje w lidze. (wiem, Piast sie bronil przed dspadkiem a potem byl mistrzem ale to nie czyni z tego zadnej reguly).

fronda
fronda
1 miesiąc temu

Benny Hill jak można sprowadzić takiego patałacha.

KKS
KKS
1 miesiąc temu

Po takich buńczucznych oświadczeniach, zupełnie bez pokrycia, mam nadzieje że się nie spierdolą z ligi..

Polo Szosa
Polo Szosa
1 miesiąc temu

Lechu, Lechu – z tym składem i roszadami, nie widze tego. Może coś zaszkoczy. Ostatnie lata to szrot. Chciałem nawet przystąpić do challenge – w naszej lidze szrot – polo pije porto shot. Ale bym się zachlał na śmierć. Póki co założyłem ligę w ustawlige Szroteiro Melo Horizonte.. Wygranemu stawiam piwko- serio!!! zapraszam565564943

Dom
Dom
1 miesiąc temu

Hahaha, mistrzostwo ?
Dzisiaj, Radomiak sprowadzi was na ziemię…

hetfield
hetfield
1 miesiąc temu

Ale klub zwany Lechem ma stulecie dopiero w 2092 roku.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Jedenasta druzyna w lidze celuje w mistrzostwo? A potem sie dziwia ze nawet ich wlasni kibice bojkotuja mecze 😀 To tak jakby w Anglii Aston Villa teraz postanowila ze celem jest mistrzostwo albo Osasuna w La liga

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Bo przecież 11 w lidze są co sezon, patrz w ubiegłym roku z 11 miejsca awansowali do pucharów, i jeszcze dostali się do fazy grupowej…
#jprdl
Nawet szydzić trzeba umieć.

Kingpin
Kingpin
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Czego się spodziewasz bo komentujących na tym portalu xD

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  Kingpin

Niczego.
Bawi mnie jak człowiek przejedzie prętem po klatce a małpy zaczynają wrzeszczeć.

Wojna
Wojna
1 miesiąc temu

Przeczytałem tylko tytuł i wystarczy. Myślę, że niedługo ktoś tu będzie potrzebował dużo papieru toale(ch)towego…

Kibic
Kibic
1 miesiąc temu

Mistrzostwo wielki polski oczywiście 🙂 Legia Mistrz!

Smutna prawda
Smutna prawda
1 miesiąc temu

Przed głównym tematem czas jeszcze zamknąć sprawę Damiana Kądziora z której zrobił się medialny burdel. Każdy miał swoje wersje jak było i jak to wyglądało, niestety dla Lecha sam zawodnik nie potwierdził kolportowanej przez informatorów wersji mającej miejsce już 3 lata temu o treści – “trener nie chciał”. Kądzior w mediach całą winę zwalił na opieszałość zarządu Kolejorza twierdząc, że akurat Maciej Skorża był zainteresowany jego usługami. Trener Lecha może jeszcze próbować wybronić zarząd na czwartkowej konferencji prasowej, jednak będąc doświadczonym szkoleniowcem prawdopodobnie ostro zamota pozwalając ludziom różnie intepretować swoją wypowiedź.
Bezczelnością było pojawienie się w mediach nazwiska Portugalczyka, które wypłynęło w trzech miejscach krótko po transferze Kądziora do Piasta. Co to niby miało oznaczać? Po co teksty o zainteresowaniu piłkarzem i wzmianki w artykułach o lepszych ofertach dla niego z silniejszych lig? Po co informatorzy dają takie szczątkowe wiadomości? Kibice mieli po tym zapomnieć o Kądziorze? Dzień później wypłynęła następna durnota o Uronenie z Genku, który był na Euro, rozważał ofertę 11 klubu słabej polskiej ligi i miał przyjść do nas za 1 milion euro. Nie wiadomo do kogo są kierowane takie wiadomości, ale na pewno nie do kibiców z których robi się bezmyślnych idiotów. Po fakcie można sobie pisać co się chce, przecież nikt tego nie zweryfikuje, nie potwierdzi czy była to prawda czy nie. Każdy portal czy gazetka może sobie wymyślać nazwiska z Euro 2020, nabijać lajki i kliki na tekstach w stylu “Lech chciał dobrego zawodnika, chciał dużo zapłacić tylko mu nie wyszło”. Ale chciał! informatorzy znani Rutkowskiemu tak mówili! (śmiech).
Sam Lech Poznań wraz z mediami jeszcze mocniej wku*wił kibiców, nic się nie dzieje, nie ma konkretów, więc okres sprzyja fantazjowaniu, zabawie i sztucznym wyciąganiu z ludzi entuzjazmu przed nowym sezonem. Najdłuższa od lat 13 lat letnia przerwa w przypadku Kolejorza dała się we znaki dosłownie wszystkim, wielu tematów m.in. tutaj w ogóle by nie było gdyby Lech już wcześniej rozpoczął sezon grając m.in. w europejskich pucharach.
Latem przy Bułgarskiej nic się nie zmieniło, przez jesienny awans do Ligi Europy kadrę Lecha uważa się za mocną, dlatego za zeszły sezon nikt nie został rozliczony, nikt nie poniósł konsekwencji za 11. miejsce, całą winę za złe wyniki zwalono na Dariusza Żurawia, który podzielił los m.in. Macieja Skorży, Nenada Bjelicy czy Ivana Djurdjevicia. Według klubu 11. miejsce nie odzwierciedla rzeczywistej siły drużyny, która po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym z nowym sztabem szkoleniowym ma być znacznie lepsza, wielu piłkarzy ma grać znacznie lepiej, podobnie jak w eliminacjach do Ligi Europy 2020/2021. Zdania Lecha nie podzielają kibice, wczoraj przedstawiliśmy wyniki sondy, w której było mnóstwo pesymistów wieszczących podobny sezon do poprzedniego.
Tym razem nie możemy się ze wszystkimi zgodzić. Obecna kadra Lecha Poznań nie jest gotowa na mistrzostwo a co dopiero na dublet. Nastawienie Skorży i słowa niektórych piłkarzy o tytule nas nie uspokajają, zarząd nie zrobił nic, żeby 100-lecie zakończyło się sukcesem, w maju Piotr Rutkowski udzielił jednego wywiadu w mediach, w którym coś tam przebąkiwał o tytule, po czym schował się do nory. Mimo tego co się obecnie dzieje i jak kadrowo prezentuje się Lech Poznań na pewno stać ten zespół na dużo lepszą lokatę, na awans do europejskich pucharów poprzez ligę.
Pierwsza jedenastka nie wygląda źle, jeżeli Ishaka przestaną gnębić kontuzje, Tiba, Satka, Salamon, Ramirez czy Kamiński będą trochę lepsi niż wiosną a Amaral będzie grał jak w sparingach, to wówczas nie powinno być tragedii, którą przewiduje wielu kibiców. Lech do lepszych wyników, do bycia w czołówce, potrzebuje lepszego przygotowania taktycznego, którego za kadencji Dariusza Żurawia właściwie nie było i więcej wiary w siebie. Lech musi zaczął szybko wygrywać, piłkarze muszą podbudować się psychicznie pojedynczymi zwycięstwami, sfera mentalna będzie kluczowa do zadomowienia się w czołówce i walki o podium na które Lecha stać i które jest realnym celem na jubileuszowy sezon 2021/2022. 
W pierwszych 4 kolejkach zobaczymy, czy Lech jest lepiej przygotowany taktycznie niż był wiosną, Maciej Skorża słynie z dobrego przygotowania taktycznego swoich zespołów i m.in. na tym można opierać optymizm na nieco lepsze wyniki, na lepszą grę, która oczywiście z tym składem nie gwarantuje sukcesu. W trakcie rundy jesiennej na pewno nie będziemy pisać o mistrzostwie, realnie patrząc Lecha na razie nie stać na tytuł, wciąż nie mamy drużyny, nadal jest zlepek niezłych na papierze piłkarzy, którzy będąc w lepszej formie niż wiosną mogą nam wszystkim dać trochę radości. W 2021 roku mecze z udziałem Kolejorza nie dają emocji, od początku marca, kiedy Lech odpadł z Pucharu Polski, późniejsze spotkania nie miały już żadnej większej stawki, jednym z zadań dla wszystkich osób tworzących nowy zespół będzie właśnie dawanie kibicom emocji. Lech musi powrócić do sytuacji, w której tak jak np. wiosną 2017 – jest w grze o dublet, jest w czołówce, jest blisko spełnienia kibicowskich marzeń. Tylko wtedy uda się wykrzesać z nich czy z nas więcej, wtedy na pewno zwiększy się zainteresowanie losami klubu, które tego lata w porównaniu z poprzednimi jest po prostu kiepskie. Nie ma wyników, od marca nie ma żadnych emocji, nie ma nadziei, które da się rozbudzić tylko szybkimi wynikami pozwalającymi wiosną ponownie marzyć kibicom o trofeach. Już w piątek po 20:30 Lech Poznań może zacząć budować podwaliny nie pod zdobycie mistrzostwa na które realnie go nie stać a pod emocje, które muszą wrócić wiosną, żeby Lech dźwignął się z tej beznadziei, w której tkwi od lat.

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  Smutna prawda

Jak już przeklejasz teksty z KKS Lech, to warto wziąć je w cudzysłów.

Igor
Igor
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Siebie weź w cudzysłów, też jesteś przeklejony.

Ochye Peniz
Ochye Peniz
1 miesiąc temu

Będziecie mistrzami jak odwrócicie tabelę do góry nogami.

KKS
KKS
1 miesiąc temu

Chyba na 29 lecie Amici 🙂

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  KKS

Odmienia się Amiki przez k

Leśniodorski
Leśniodorski
1 miesiąc temu

Z pedałem na bramce po mistrzostwo na stulecie, to nie może się udać.

Goleadorr
Goleadorr
1 miesiąc temu
Reply to  Leśniodorski

Musiałeś popuścić, nie? Pewnie sam nie powąchałeś kobiety, w odróżnieniu od niego.

Kingpin
Kingpin
1 miesiąc temu
Reply to  Leśniodorski

Twój stary na bramce? XD

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 miesiąc temu

Bez napinki, spodziewałem się w tym meczu raczej pewnego zwycięstwa gospodarzy, ale jak widzę te buńczuczne wypowiedzi i mając w pamięci całą wiosnę to coraz bardziej skłaniam się ku niespodziance i pierwszym punkcie (tach) dla beniaminka.

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu

O jakich buńczucznych wypowiedziach piszesz?
O tym że na pytanie które miejsce da satysfakcję zawodnik Bednarek odpowiada że pierwsze?

A co ma powiedzieć? Przecież niedawno złość wywoływało to że dział sportowy Lecha poprawiał wywiad z którymś z piłkarzy który stwierdził że chce walczyć o mistrzostwo, na sformułowanie że o „najwyższe cele”

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 miesiąc temu
Reply to  Murphy

Buńczuczne bo najpierw wypadałoby coś na boisku pokazać. A np wiosną przegrywali wszystko jak leci- jak nie umiejętnościami to mentalnie (np mecz bodajże z Mielcem).
I jeszcze żeby to jeden Bednarek gadał, ale Kamiński i reszta powielają jego wywody. Co jest o tyle dziwne że do tej pory myślałem że tylko w Warszawie cierpią na manię wielkości.

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu

BUńczuczne, to była gadka Klimczaka po mistrzostwie 2015 o tym że odjechali Legii, po jednym sezonie kiedy z nimi wygrali.

Sportowiec ma zaś wszelkie prawo powiedzieć że satysfakcję sprawi mu wygranie czego, a reszta będzie w tym konkretnym wypadku zawodem.

Z żadną manią wielkości nie ma to nic wspólnego. Facet chce wygrać i tyle.

Goleadorr
Goleadorr
1 miesiąc temu

Wrażenie trochę jak przed poprzednim sezonem – pierwsza 11 wydaje się mocna, ale zaczną się kontuzje, kartki i będzie płacz. W ataku jest pole do rotacji, a środek pomocy to wręcz bogactwo. Ale cała reszta – stąpanie po kruchym lodzie.

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  Goleadorr

W tym sezonie Lech nie gra w kwalifikacjach pucharów, same puchary więc też nie grożą. Nie ma 10 dodatkowych spotkań, przerwa między sezonami była najdłuższa od nie wiem ilu lat.
Z tą kadrą o ile jest przyzwoicie przygotowana powinni sobie spokojnie w lidze radzić.

Placzul
Placzul
1 miesiąc temu

To od razu żeby rozwiać wszelkie wątpliwości: mistrzostwa nie ma i nie będzie. Für Deutschland

Miki
Miki
1 miesiąc temu

I właśnie dlatego, że panowie mają taką mentalność (mistrzostwo na stulecie) to tego mistrzowstwa nie będzie. O mistrzostwo powinni bić się co rok

Witowo95
Witowo95
1 miesiąc temu

Poprawcie tytuł

Zrzut ekranu (17).png
loko
loko
1 miesiąc temu
Reply to  Witowo95

w sumie jest ok, ale „stulecie” należy jeszcze poprawić na „stulejce”

Kasztan to Twój stary
Kasztan to Twój stary
1 miesiąc temu

Mistrzostwo wielkopolski co najwyżej. I nie dla Lecha tylko dla Amiki. Ten twór gra na licencji wronieckiego klubu.

Zdzichu.Mroczkowski
Zdzichu.Mroczkowski
1 miesiąc temu

Mamy kurwa dosyć?

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

Legia poza zasięgiem, Raków trzyma się mocno, Magiera coś tam tworzy w Śląsku, Wisła chyba juz tylko w górę, jest jeszcze Jaga i Piast. Wszystko powyżej 10 lokaty w lidze na ,, 100 lecie ;-),, będzie ogromnym sukcesem klubu z Wlkp.

roben ( L )
roben ( L )
1 miesiąc temu

Jakie stulecie ? zanim pismak napisze takie bazgroły jak te niech przeczyta historie tego nędznego klubiku który powstał w 2006 roku , jakie qurva 100 lat ?

roben ( L )
roben ( L )
1 miesiąc temu

mistrza przy stole ja łacha w dupe pierdole

picioo
picioo (@picioo)
1 miesiąc temu
Reply to  roben ( L )

To kiedy powstało polskie CSKA? W 1948! Wiejski łachu.

ks Robak
ks Robak
1 miesiąc temu
Reply to  picioo

na Wołyniu w 1916, potem poczytaj na http://www.legia.com

Pablo
Pablo
1 miesiąc temu
Reply to  picioo

Powstała wg. ciebie w 1948, a przecież w 1947 Legia wraz z Ruchem, Widzewem i Tarnovią awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej 🙂
To wy wtedy, jako KKS Poznań uzyskaliście „coś:, czyli awans w sposób, który już na stałe wpisał się w wasze geny(MP’93, czy Amica Wronki) – „ Ostatecznie, już po zakończeniu rozgrywek, władze PZPN zdecydowały o dołączeniu do tego grona KKS Poznań. Powodem tej decyzji był protest zespołu KKS złożony w styczniu 1948 roku (czyli już po zakończeniu mistrzostw), gdy okazało się, że w meczu rozegranym w Poznaniu i wygranym przez Polonię Świdnica 4-2, w zespole gości zagrali nieuprawnieni zawodnicy pod fałszywymi nazwiskami. Przyznanie walkoweru KKS spowodowałoby, że wyprzedziłby on w tabeli zespół Polonii Bytom i awansowałby jej kosztem do Ligi. PZPN zajął stanowisko dopiero 15 lutego 1948 roku, tuż przed inauguracją rozgrywek i zadecydował o powiększeniu Ligi do 14 zespołów.” 🙂 🙂 🙂

Murphy
Murphy (@murphy)
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Faktycznie skandal. KToś się ośmielił złożyć protest bo ktoś inny oszukiwał 😀

picioo
picioo (@picioo)
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Kiedy powstał CWKS? Kto był jego pierwszym prezesem? W 1947.

ksRobak
ksRobak
1 miesiąc temu
Reply to  picioo

Już nie w 48, Legie stworzyli żołnierze WP na Wołyniu w 1916 którzy byli naturalnymi kontynuatorami historii WP czyli wojsk 1RP , wojsk Królestwa Polskiego, Husarii Sobieskiego , czy wojsk unii polsko-litewskiej walczącej ramie w ramie z rusinami pod Grunwaldem przeciwko szkopom. Klub został reaktywowany przez Wojsko Polskie, grał i gra na terenie przekazanym przez Marszałka Józefa Piłsudskiego , a zawirowania historyczne związane z okupacja sowiecka nie maja się jak do sprzedaży klubiku z Poznania, kupienia go przez wroniecki kapitał przemianowania treści , sami kibice Lechoamici twierdzą ze są pod okupacja Rutkowskich.

picioo
picioo (@picioo)
1 miesiąc temu
Reply to  ksRobak

Sekcja piłkarska Legii, została zlikwidowana, bodajże w 1937, z racji zerowego zainteresowania warszawiaków (wiadoma Polonia). Rzeczona sekcja została, na gruzach Warszawy, powołana do życia przez sowieckich okupantów w 1947 roku jako WKS Legia, rok później przekształcona w CWKS Legia. Dzisiejszy CWKS ma tyle wspólnego z Legią co siepacze Rokossowskiego z legionistami Marszałka. Wasz namiestnik pacyfikował Poznański Czerwiec, a ty mi coś bełkoczesz o klubiku. Warszawiacy zginęli w Powstaniu, Polonia symbolizowała wolną Polskę więc została zmarginalizowana, to skąd wziąć nowych kibiców nowego CWKS? Przywieziono ich w bydlęcych wagonach ze wschodu. To jest wasze DNA. Zostaliście stworzeni o nowa, w zniewolonej zmarnowanej Polsce a będziesz się odwoływał do Husarii! Waszym rodowodem jest Armia Czerwona.

KsRobak
KsRobak
1 miesiąc temu
Reply to  picioo

Taki sam nasz namiestnik jak i wasz, Legie stworzyło wojsko Polskie a niestety po 45 to było wojsko dowodzone przez bolszewików ale służyli Polacy tacy jak np Kuklinski , pisz sobie i wymyślaj co chcesz , kibice byli za Górskim, Gadocha , Deyna a nie za prezesami jak teraz we Wronkach wszyscy za Rutkowskim

KsRobak
KsRobak
1 miesiąc temu
Reply to  picioo

A świstak zawija w sreberka te czekoladki z wronek, zawodnicy Legii to min Górski, Deyna, Gadocha, Żmijewski i to im kibicowała Warszawa, to miasto zasługiwało na więcej ale na Śląlsku była kasa i takie gadki o CSKA które dominowały w sojuzach mnie śmieszy. Reszty komentować nie będę bo i tak przegrywa tego nie zrozumieją

KsRobak
KsRobak
1 miesiąc temu
Reply to  picioo

Przed Narodowym w Warszawie stoi pomnik Kazimierza Górskiego , leć obłej go czerwoną farbą bo brał pieniądze od prezesa Legii z ramienia sojuzu

Poznański raper peja
Poznański raper peja
1 miesiąc temu

Smyk ty jesteś niereformowalny, ubzdurales sobie na podstawie sparingów że Bednarek będzie jedynką, powieliles te informacje, bo dziś napisałeś o tym po raz kolejny, a właśnie pojawił się skład na Radomiak i huja a nie Bednarek jest w bramce lol

Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Katar 2022 tylko dla zaszczepionych?

David Ornstein z The Athletic informuje, że Katarczycy będą chcieli wymagać szczepienia przeciw koronawirusowi od wszystkich uczestników mundialu w 2022 roku. Pamiętamy, jak było na Euro. Kto z piłkarzy chciał, ten się zaszczepił, kto nie, ten nie – nie było żadnego przymusu. Katarczycy chcą to zmienić i wywrzeć presję na FIFA, by ta wprowadziła odpowiednie […]
20.09.2021