post

Opublikowane 20.07.2021 13:00 przez

redakcja

Rozmawiałem raz z trenerem Skorżą i podczas tamtej rozmowy mówił, że chciał mnie w drużynie. Może się coś zmieniło. Mój menedżer rozmawiał z Lechem i negocjacje nie były takie konkretne jak w Piaście. Może w Lechu inaczej na to spojrzeli i stwierdzili, że nie jestem zawodnikiem, który może im pomóc. I to jest ich prawo. Wiadomo – trener wybiera skład do drużyny, ja się skupiam na tym, że trener Fornalik chciał mnie u siebie. Piast spełnił wszystkie warunki. Może Lech tylko mnie sondował, chciał się dowiedzieć, na ile może sobie pozwolić? Żadnych konkretów z ich strony nie było i długo to trwało, dlatego w ogóle nie ma tematu – mówi Damian Kądzior o kulisach rozmów z Lechem. Jak konkretny był Piast? Jaki pomysł ma na Kądziora trener Fornalik? Z jakimi oczekiwaniami były piłkarz Eibar wraca do Polski? Z jakimi innymi klubami rozmawiał? Pada wiele konkretów, zapraszamy.

Dzisiaj przed tobą pierwszy trening?

Tak. Ledwo wstałem, bo wczoraj ciężkie testy były! Szykuję się na pierwszy trening.

Ciężkie testy, czyli co, ostatnio w Białymstoku głównie wakacje?

Nieeee. Znacie mnie – mam profesjonalne podejście. Przygotowywałem się do zmiany klubu i chciałem być gotowy. Natomiast w Piaście chcieli zobaczyć, w którym miejscu jestem i mam nadzieję, że to w miarę dobrze wypadło i jak najszybciej będę gotowy do gry.

Jak wyglądały ostatnie tygodnie z twojej perspektywy? Mnóstwo spekulacji. Chyba łatwiej znaleźć klub, który nie przewijał się w twoim kontekście niż te, o których się mówiło.

Było dużo rozmów. Odkąd zakończył się sezon w lidze tureckiej, wiedzieliśmy z menedżerem, że prawdopodobnie będziemy szukać czegoś innego. Eibar też chciało mnie sprzedać. Moja pensja w Segunda Division była dla nich obciążeniem. Obu stronom zależało na zrobieniu tej transakcji. Zaczęliśmy poszukiwania klubu. Było wiele rozmów. Nie ma co ukrywać – z polskimi klubami, także z zagranicznymi. Ale na koniec to Piast był najbardziej konkretny, bo spełnił warunki na wszystkich płaszczyznach. Ja jestem zadowolony, Eibar również z tego, co udało im się odzyskać. Najszybszy, najbardziej konkretny klub. Wychodzę z założenia, że trzeba iść zawsze tam, gdzie chce cię trener, klub, gdzie będą cię szanować. Piast od pierwszego dnia naszych rozmów naprawdę fajnie to przeprowadził, dlatego jestem tutaj.

Jak było z Lechem? Mówisz, że trzeba iść tam, gdzie chce cię trener. Jest trochę prawdy w tym, że trener Skorża miał wątpliwości co do ciebie w Lechu?

Powiem szczerze – nie wiem. Jestem człowiekiem, który nigdy o nikim nie będzie mówił źle. Rozmawiałem raz z trenerem Skorżą i podczas tamtej rozmowy mówił, że chciał mnie w drużynie. Może się coś zmieniło. Mój menedżer rozmawiał z Lechem i negocjacje nie były takie konkretne jak w Piaście. Może w Lechu inaczej na to spojrzeli i stwierdzili, że nie jestem zawodnikiem, który może im pomóc. I to jest ich prawo. Wiadomo – trener wybiera skład do drużyny, ja się skupiam na tym, że trener Fornalik chciał mnie u siebie. Piast spełnił wszystkie warunki. Może Lech tylko mnie sondował, chciał się dowiedzieć, na ile może sobie pozwolić? Żadnych konkretów z ich strony nie było i długo to trwało, dlatego w ogóle nie ma tematu.

Ekstraklasa w Fuksiarz.pl!

Obstawiaj mecze polskiej ligi w Fuksiarz.pl i korzystaj z Early Payout!

Kluby zagraniczne też się tobą konkretnie interesowały? Czy bardziej były to zapytania?

Jeśli chodzi o sprawy covidowe, ciężko jest, by ktoś zapłacił za ciebie większe pieniądze. Nie wiem, o ile się to rozeszło, ale na pewno nie było to sto tysięcy euro. To stanowiło pewną przeszkodę. Pojawiały się różne kierunki. Mój menedżer rozmawiał z Ferencvarosem, ja sam rozmawiałem z dyrektorem sportowym. Bardzo mnie tam chcieli. Natomiast trzeba było czekać. A ja nie chciałem już czekać, a zacząć gdzieś normalnie trenować. Nie mogłem pozwolić sobie na to, co było w poprzednim roku, gdy straciłem całe dwa okresy przygotowawcze. Do Eibaru poszedłem kilka dni przed ligą i to też przełożyło się na to, jak wyglądał cały sezon. Ciężko jest grać w lidze hiszpańskiej bez przygotowania. Gdy poszedłem na wypożyczenie do Turcji, był środek sezonu i też nawet nie miałem tygodnia na to, by dojść fizycznie do tego, na jakim poziomie była reszta zespołu. Dlatego chciałem jak najszybciej znaleźć sobie klub. Wiadomo, polska liga też już startuje za tydzień. Jestem w innym miejscu, bo zrobiłem mnóstwo treningów indywidualnych, natomiast to nigdy nie zastąpi ci treningu drużynowego, dlatego chciałem jak najszybciej dołączyć do drużyny. Mam nadzieję, że z trenerami w Piaście wspólnymi siłami doprowadzimy do tego, bym jak najszybciej był na sto procent gotowy do gry.

Pojawiały się różne tematy. Znowu wypożyczenie do Turcji, ligi egzotyczne za dobre pieniądze. Stwierdziliśmy z żoną, że po ostatnim roku – gdy przeprowadzek znowu było dużo – najlepsza będzie stabilizacja. Chcę odbudować się piłkarsko, a wiadomo, że w piłce różnie bywa, bo czasami po jednym sezonie można znowu odpalić i spróbować czegoś jeszcze innego. Rozmawiałem też z trenerem Nenadem o Osijeku, ale tam rozeszło się o finanse, bo Osijek nie mógł przeskoczyć kwoty transferowej, bo ostatnio zrobili rekord transferowy napastnika, którego prawdopodobnie sprzedadzą. Trzeba było czekać. A ja lubię konkrety, dlatego zdecydowaliśmy się na ten ruch.

A z trenerem Michniewiczem też rozmawiałeś?

Nie, z Legią rozmawialiśmy tylko dwa razy. Wydaje mi się, że Legia miała obsadzone pozycje i było to tylko sondowanie. Natomiast jeśli chodzi o trenera Bjelicę czy Skorżę – tak, zdarzyły się takie rozmowy. Nie lubię mówić, że ktoś mnie chciał, albo nie, każdy może sobie powiedzieć, co chce.

Efekt końcowy jest taki, że Lech się czaił. Trochę jak z dziewczyną na imprezie – czaisz się, czaisz, a Piast po prostu podchodzi i w pięć minut załatwia temat.

Jestem w szoku, że można działać tak konkretnie jak Piast. Było podobnie do tego, jak odchodziłem z Górnika do Dinama. Była podana kwota, którą trzeba zapłacić, OK, płacimy. Potem warunki dogadaliśmy w pół godziny. To mi się podoba, taki konkret. A ze strony Lecha, widocznie nie pasowałem dla trenera, więc zwlekali. Ciężko mi się odnieść do tego. Nie lubię się zagłębiać w to, co się dzieje w środku klubu. To jest ich decyzja i tyle. Ja jestem zadowolony z tego, że przyszedłem do Piasta i teraz będę robił wszystko, by osiągać tu jak najlepsze wyniki. A o Lechu w ogóle nie myślę, nie przeżywam tej sytuacji.

Z trenerem Fornalikiem też już rozmawiałeś? Jak podchodzisz do jego osoby?

Jeszcze się nie spotkaliśmy, bo wczoraj Piast miał wolne. Dzisiaj na treningu będziemy mieli pierwsze spotkanie. Kontakt telefoniczny był. To też dodatkowy plus. W ostatnim sezonie nie miałem regularności, mało minut, to też się przełożyło na to, że chciałem odzyskać stabilizację i szukać miejsca, gdzie będę miał jak największe szanse na grę. I poprzez grę wrócić do swojej odpowiedniej formy, dawać liczby. Wiem, że trener Fornalik będzie tego ode mnie wymagał. Nie mogę się doczekać, żeby jak najszybciej zacząć trenować i wrócić do swojej optymalnej dyspozycji. Byliśmy na troszkę innym etapie, ale fizycznie jestem dobrze przygotowany. Trzeba jeszcze troszkę treningów z drużyną, żeby poznać chłopaków i taktykę zespołu.

Po ostatnim sezonie masz w sobie duże przekonanie, że trzeba może nie tyle coś komuś udowodnić, co wrócić na dobre tory kariery? Niedawno była Liga Mistrzów, teraz przychodzisz do klubu, który wprawdzie jest czołowy, ale nie gra w pucharach. Ktoś może pomyśleć, że Kądzior idzie „tylko” do Piasta.

Mogą się pojawić takie głosy. Jeślibym poszedł do Lecha, ktoś mógłby powiedzieć, że idę tylko do Lecha, bo Lech był jedenasty. Przede wszystkim patrzyłem na to, co będzie w tym momencie dobre dla mnie i mojej rodziny. I żeby Eibar też był zadowolony. Wiadomo, że można powiedzieć, że tamten rok był słaby w moim wykonaniu. Ale to ważne życiowe decyzje. Gdy byłem w Dinamie, dwa sezony z rzędu byłem jednym z najlepszych zawodników w lidze chorwackiej. Przychodzi ci oferta z Hiszpanii. Zdecydowałem się na nią, ale na koniec to nie był dobry wybór – nie ma się co oszukiwać. OK, zagrałem z Barceloną, jako jeden z nielicznych Polaków trafiłem do Hiszpanii, natomiast brakowało mi troszkę szczęścia. Wiadomo, jaki jest trener Mendilibar.

Dzień przed moim odejściem rozmawiałem z trenerem Garitano, który mówił, że chce, żebym został. I dla niego nie liczą się te pieniądze, które Eibar za mnie dostanie. Może gdybym wcześniej trafił na takiego trenera, który potrafiłby mnie wprowadzić do drużyny i dać szanse, ułożyłoby się inaczej. W Eibarze to dziwnie wyglądało. Jeśli klub płaci za ciebie dwa miliony i jesteś jedynym transferem gotówkowym i nawet nie dostajesz tam szansy, coś jest nie tak. Rzadko się kiedy takie sytuacje zdarzają. Tym bardziej w takich małych klubach jak Eibar. Dlatego mówię – tak to w piłce bywa. Ja też nie zapominam o tym, że dopiero w wieku 25 lat dopiero zagrałem w Ekstraklasie. Udało mi się wyjechać, zdobyć dwa mistrzostwa, zagrać w Lidze Mistrzów, w reprezentacji, w Lidze Europy. Wydaje mi się, że nie ma co się przejmować takimi rzeczami, a raczej doceniać to, co człowiek zrobił. Jestem cały czas młody, przynajmniej tak się czuję i wyglądam, dlatego wierzę w to, że potrzeba mi tylko wrócić do mojej odpowiedniej formy. Wiem, gdzie były popełnione błędy w tamtym sezonie i jakie były przyczyny tej słabszej dyspozycji. Teraz będę starał się po prostu wyciągnąć wnioski.

Jaki ma na ciebie pomysł trener Fornalik? Możesz zagrać i na prawym skrzydle, i na dziesiątce. Rozmawialiście już o kwestiach taktycznych?

Wydaje mi się, że będę rozpatrywany raczej na dwóch pozycjach. To będzie zależało od tego, co się wydarzy – kto przyjdzie jeszcze do Piasta, kto odejdzie. Na pewno będzie to pozycja skrzydłowego i w środku pola.

Tobie to robi różnicę?

Myślę, że nie. Najlepsze swoje liczby – w Dinamo czy Wigrach – robiłem grając na dziesiątce albo na prawym skrzydle. Nawet jak gram na prawym skrzydle, nie jestem typowym skrzydłowym takim jak na przykład Raheem Sterling. To zupełnie inne granie. Ja też wiem, że trener Fornalik nie wziął mnie do drużyny tylko dlatego, że usłyszał „Kądzior może być do wzięcia, to go weźmiemy, bo gdzieś tam kiedyś zagrał”. Bardziej przyglądał się temu, co ja mogę dać tej drużynie i tak też wywnioskowałem z rozmów, że ma na mnie ze sztabem pomysł. Była decyzja, by przyjść do Piasta, bo wiem, że u trenera Fornalika wielu zawodników gra swój najlepszy futbol. Patrząc na ostatnie sezony – Valencia, Parzyszek, Świerczok, kiedyś Lipski czy Starzyński w Ruchu. Miał trener podejście do tych zawodników, czuli się dobrze. Wierzę, że będę kolejnym takim zawodnikiem, a Piast naprawdę bardzo mi zaufał i chce się za to odwdzięczyć.

Gdy oglądałeś mecze Euro, to na spokojnie czy miałeś może z tyłu głowy, że gdyby ostatni sezon się potoczył inaczej, to może nie byłoby debaty o tym, że nie mamy skrzydłowych?

Gdybym był w takiej formie, jak prezentowałem w Dinamo, to wydaje mi się, że na turniej bym pojechał. Ale potoczyło się tak, jak się potoczyło. Ja też podjąłem ryzyko idąc do Eibaru, natomiast wiedziałem, że jak w wieku 28 lat przychodzi oferta z ligi top5, to muszę spróbować, bo mogę już kiedyś tej oferty nie dostać. Mislav Orsić całe życie będzie w Dinamo. Chcą za niego dziesięć milionów i nie ma szans, że teraz odejdzie. A jest naprawdę super zawodnikiem, ale nigdy nie spróbuje swoich sił w lidze top5. Ja w tej lidze hiszpańskiej byłem, to w CV mi zostanie do końca życia, niewielu Polaków może się tym poszczycić. Wiadomo, niektórzy mogą powiedzieć, że się od tej ligi odbiłem, ale tak naprawdę nie dostałem tam szansy. A gdy już wchodziłem, wyglądało to dobrze. Czasami w piłce potrzebne jest szczęście, a jego mi w ostatnim sezonie brakowało. W tym momencie oglądając Euro może przeszło mi przez myśl, że mógłbym tam być, ale też się spodziewałem tego. Widziałem, że jak nie pojechałem na jedno zgrupowanie, to nie grając po 90 minut w każdym meczu wiadome było, że nie pojadę na Euro. Przygotowałem się na to. Zacisnąłem zęby i pracowałem ciężko w Białymstoku, żeby w następnym sezonie odbić się w górę. W piłce i w życiu tak bywa, dlatego nie ma co się załamywać pojedynczymi niepowodzeniami, tylko cały czas trzeba walczyć o swoje.

cashback na start fuksiarz

Nie było wiadomości od kibiców z Zabrza? Grałeś w Górniku, a Górnik z Piastem… No, znamy lepsze komitywy.

Wczoraj dzień był bardzo długi, usiadłem wieczorem i zacząłem odpisywać na wiadomości znajomym i rodzinie, bo dużo ludzi się odzywało i gratulowało zmiany. Kilka wiadomości od kibiców Górnika też było. Byłem świadomy tego, że te wiadomości będą podzielone i niektórzy ludzie będą doceniać to, co zrobiłem dla Górnika, a inni będą pytać: „dlaczego, Damian, wybrałeś Piasta?”. Rozumiem to. Jedni będą pewnie mówić, że Damian Kądzior jest zdrajcą, ale ja tego nie przeżywam, bo ludzie, z którymi miałem kontakt w Zabrzu, znają mnie, szanują, ja też szanuję tych ludzi i Górnika. To klub, który dał mi szansę, wypromował, któremu ja też dałem dużo, bo zagraliśmy naprawdę fantastyczny sezon i od tamtej pory Górnik takiego nie powtórzył. Nawet nie było tematu rozmowy mojej gry w Górniku. Mój menedżer śmiał się: jak wzięli Podolskiego, to po co im Kądzior? Nawet nie było funduszy na mój transfer. Jestem świadomy, że niektórzy będą mówić negatywnie, natomiast ja nigdy o Górniku złego słowa nie powiem. Wychodzę z założenia, że w piłkę nie gra się całe życie, trzeba iść tam, gdzie ciebie chcą i zapewnić przyszłość dla rodziny. A teraz nie miałem żadnej oferty z Górnika, dlatego zdecydowaliśmy się na ruch do Piasta. Mam nadzieję, ze ci, którzy znają się na piłce będą pamiętać to, co zrobiłem dla Górnika, a nie patrzeć przez pryzmat tego transferu.

Aklimatyzować na Śląsku się nie musisz.

To też było fajne, że rozmawialiśmy z moją żoną i jak usłyszała, że jest taka opcja, to bardzo się cieszyła, bo ona też się tu dobrze czuła. Wszystko wyjdzie w praniu i musi obronić się na boisku.

A 31 października mecz z Jagiellonią.

Rozmawiamy chwilę i patrzcie, ile jest podtekstów. Że pojadę do Poznania, to kibice będą mówić, czemu nie przyszedłem do Lecha. Pojadę na Legię, to samo. W Białymstoku to samo, dlaczego nie trafiłeś do Jagiellonii, skoro jesteś stąd. I w Górniku to samo! Zaraz z Wigrami będziemy grać w Pucharze Polski to też się pojawią!

Całe szczęście, że Dolcan Ząbki w czwartej lidze.

Ale wygra mazowiecki Puchar Polski i się spotkamy!

Rozmawiali WOJCIECH PIELA i MONIKA WĄDOŁOWSKA

Fot. FotoPyK

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Piast nadal nie lubi stadionu Lechii

Tomasz Kaczmarek w drugim meczu w roli trenera Lechii Gdańsk doczekał się pierwszego zwycięstwa. Trudno jednak powiedzieć, że jego zespół pokonaniem Piasta Gliwice jakoś mocniej przekonał, zwłaszcza że rywal wystąpił mocno osłabiony. Lechia Gdańsk – Piast Gliwice: przesądził gol Zwolińskiego Kibice gości nie mogli być dziś optymistami. Raz, że ich drużyna generalnie nie lubi grać […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Hej, Portowcy, jesteście niemożliwi! Ale to nie jest komplement

Bardzo nieswojo czujemy się, widząc Pogoń Szczecin, która nie potrafi zachować czystego konta. Zespół, który w poprzednim sezonie nie dał sobie strzelić gola w 17 z 30 meczów, traci bramki w takich chwilach i okolicznościach, że aż musimy upewniać się, czy aby na pewno zerkamy na Portowców. Między słupkami dalej jest ten łysy bramkarz, w […]
18.09.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Gwiazda z odzysku. Lech Poznań i badziewiacy

Kto jest najlepszym piłkarzem w lidze na starcie nowego sezonu? Kandydatów widzimy przynajmniej kilku, bo też nie ma jednej właściwej metody, by takiego wybrać. Ale jeśli czyjaś obecność w tym gronie nas trochę dziwi, to chyba Joao Amarala. Nie dlatego, że nie widzieliśmy w nim takiego potencjału, ale z powodu tego, że wydawało, iż jest […]
20.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Messi zagubiony w Parku Książąt

Powiecie, że porównywanie początków Leo Messiego i Cristiano Ronaldo w nowych klubach jest nie do końca fair. Bo Portugalczyk, który jadł chleb z kilku piłkarskich pieców, wraca do domu, a Argentyńczyk po raz pierwszy opuścił swój. Bo nieco inaczej wyglądały ostatnie tygodnie czy też miesiące w przypadku obu panów i nowy piłkarz Manchesteru United jest lepiej […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Liga Minus – czy to jest ten sezon dla Lecha?

Żyjemy, bawimy się, tańczymy, gadamy. Liga Minus w topowym składzie: – Leszek Milewski – Przemysław Michalak – Maciej Wąsowski Prowadzi Paweł Paczul, który – nie wiadomo z jakiej racji i po co w ogóle, jak zawsze – kryje się pod pseudonimem Grzegorz Jugosłowianin. Zapraszamy o 22:00. 
19.09.2021
Liczba komentarzy: 21
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pawlitto
Pawlitto
2 miesięcy temu

A mnie już dawno przestało szokować, że Lech Poznań to takie lamusy

Stop sandalom bez skarpetek
Stop sandalom bez skarpetek
2 miesięcy temu
Reply to  Pawlitto

Klub mem.

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
2 miesięcy temu
Reply to  Pawlitto

Też śmiechłem w poprzednim sezonie jak oni się dostali do pucharów, a Bajern Warszał nie 😉

Bożeeeee
Bożeeeee
2 miesięcy temu
Reply to  F91-DudeLange

Raz na 20 lat to taki frustrata jak ty zarucha.

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura
1 miesiąc temu
Reply to  Bożeeeee

…nie ważne, że to tylko pijana stara leżąca w przedpokoju.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
2 miesięcy temu

Fajny wywiad. Ma chłopak coś w glowie..ja to się w ogóle dziwię tym naszym zawodnikom co to do Turcji idą grać.. Tam ci prezes na gębe cuda nie wianki naopowiada a jak przychodzi do wyplaty to go nie ma albo starym renault5 pożyczonym przyjeżdża i pokazuje puste kieszenie ale klepie po plecach, że kasa będzie.. Przeważnie jest ale po wniosku do Fifa.. Jesli klub o coś tam gra.. Bo w sumie to w tych ich Sporach co to nic nie grają (w sensie o europejskie puchary) to chyba nawet Fifa nie wie gdzie kto jaki ma adres i kto jest właścicielem klubu..

hahahahaczyk
hahahahaczyk
2 miesięcy temu
Reply to  Lecę na piwo

Załóżmy że dostajesz tą pensje co masz razy kilka i przestajesz się dziwić 😉 Poziom piłkarski i finansowy to inna półka niż ekstraklasa ale może się nie znam. Zadziwiające że polscy kibice traktują takie ligi jak turecką, rosyjska czy ukraińska z wyższością…

Lecę na piwo
Lecę na piwo
2 miesięcy temu
Reply to  hahahahaczyk

Ja nie traktuje naszej ligi od żadnej z ww wyżej.. Ale turki to przewały.. Rosyjska pod tym względem (stabilność klubów) to przepaść.. Gorzej tylko jak ci prezio mieszkania nie opłaci w tej turcji i sam nie wiesz co dalej bo raptem nikogo nie ma.. A jal byś do kraju wrócił to kontrakt zwrwany z winy zawodnika..

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
2 miesięcy temu
Reply to  hahahahaczyk

Z wyższością to może nie, ale dupy te ligi nie urywają – są przeciętne. Polska lagoklasa jest poniżej przeciętnej dlatego przeceniamy takie ligi jak turcja, ukraina czy rosja – a te ligi mają swoją pozycje tylko i wyłącznie przez swoje 2/3 mocne i bogate kluby najczęściej ze stolicy. Te ligi wcale nie są mocne. Poziom piłkarski tych lig też jest dość przeciętny – napewno rosja nie jest tak mocna jak wskazuje ranking. Będą spadać na ryj coraz niżej – to samo tucja i ukraina. Już rosja spadła bo już straciła wieloletnie 6 miejsce na rzecz portugalii a i holandia ich chyba wyprzedziła.

cyk

ranking.png
Bukaku
Bukaku (@bukaku)
2 miesięcy temu
Reply to  Lecę na piwo

Myślę, że piłkarze, którzy udają się grać do Turcji, wiedzą o tym, że wypłaty na czas nie dostaną.
W końcu przyjdzie moment (2,3 miesiące), że wypłacą ich w całości, a wyjdzie im to na lepsze niż graliby w Polsce za dużo mniejsze stawki.

Dobromir
Dobromir
2 miesięcy temu

no i fajnie, piłkarsko zjazd skoro wrócił do ekstraklasy, ale jako widz i kibic ciesze sie z jego powrotu

Bimberek
Bimberek
2 miesięcy temu

A Lechowi głupio, wiec rozpuszczają plotki, że Skorża nie chciał Kądziora.
Ale wstyd.

Ochye Peniz
Ochye Peniz
2 miesięcy temu

Boże, jaka biedna ta amika…

Ragazzo
Ragazzo
2 miesięcy temu

Damian Kądzior? Fajny gość. Żałuję, że raczej Śląsk Wrocław się nim nie zainteresował twierdząc, że pewnie jest nieosiągalny, a kadra była w zasadzie dopięta pod puchary. Kądzior przy Fornaliku tę ligę zje i zrobi double-double o ile nie odejdzie już zimą.

szamot
szamot
2 miesięcy temu

 Wiadomo, jaki jest trener Mendilibar.”, Ja nie wiem , jaki jest, ale kolejny co go trener nie lubił. Pewnie na treningach był gorszy o klase czy 2 i teraz żale.

Ziomal Stary
Ziomal Stary
2 miesięcy temu
Reply to  szamot

Zaden trener sobie w stope nie bedzie strzelal. Moze tak byc ze mimo tego ze jestes kozakiem jawnie wszedles z trenerem na wojenna sciezke i wtedy beda trybuny albo lawa. Jezeli relacje sa wzglednie normalne to, o ile jestes dobry/lepszy, bedziesz gral… i tyle.

Bukaku
Bukaku (@bukaku)
2 miesięcy temu

Czytam już, któryś wywiad z Kądziorem i za każdym razem wspomina, że trener w klubie, którym aktualnie się znajduje go nie lubi, może warto byłoby się nad sobą zastanowić?

ędrju
ędrju
2 miesięcy temu
Reply to  Bukaku

No to wymień tych trenerów. Brosz go nie lubił, Bielica go nie lubił

Duma Pomorza
Duma Pomorza
2 miesięcy temu

Dziwne podejście Lecha, w warunkach ekstraklasy to bogaty klub, a w tym okienku nie przegrali wyścigu o zawodnika tylko z Piastem. Inny negocjacyjny „sukces” na ich szczęście do mediów się nie przedostał, a wyścig o napastnika też w sposób żenujący przegrali.

Gmoch
Gmoch
2 miesięcy temu
Reply to  Duma Pomorza

Wiadomo koszty utrzymania klubu. Jednak jak się weźmie pod uwagę to, ile kosztował i to ile Lech zarobił nie tak dawno na transferach (Jóźwiak, Moder, Puchacz) to śmiech bierze.

sabas
sabas
1 miesiąc temu

„widocznie nie pasowałem DLA trenera” xDDDD ugułem

Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021