Chrobry Głogów bliski ściągnięcia zawodnika Radomiaka

Szymon Janczyk

19 lipca 2021, 12:52 • 2 min czytania

Reklama
Chrobry Głogów bliski ściągnięcia zawodnika Radomiaka

Chrobry Głogów nie jest królem letniego okienka transferowego. Pierwszoligowiec z Dolnego Śląska nie ściąga zbyt wielu nowych zawodników – do tej pory zakontraktował bramkarza, pomocnika oraz napastnika. Wygląda jednak na to, że wkrótce dokona czwartego transferu. Z naszych ustaleń wynika, że Chrobry jest mocno zainteresowany piłkarzem Radomiaka Radom – Adamem Banasiakiem.

Reklama

31-letni Adam Banasiak z radomskim klubem wywalczył dwa awanse. Najpierw wydostał się z drugiej do 1. ligi, potem miał udział w promocji do Ekstraklasy. W minionym sezonie częściej pełnił rolę rezerwowego, podkreślano także jego dużą rolę w szatni. Banasiak był bowiem członkiem rady zespołu. Klub oferował mu odnowienie umowy, jednak zastrzegł, że jego rola w drużynie nie będzie większa niż do tej pory. Zawodnik przygotowywał się do sezonu z Radomiakiem, ale o oficjalnym przedłużeniu współpracy nie słyszeliśmy. Wygląda na to, że powodem tej decyzji były negocjacje z klubem z Głogowa.

cashback na start fuksiarz

Transfery. Adam Banasiak w Chrobrym Głogów?

Dla Chrobrego byłby to ruch dobrze przemyślany, bo Adam Banasiak jest uniwersalnym zawodnikiem. Może grać zarówno na lewej obronie, jak i w drugiej linii – w środku lub na skrzydle. W Radomiaku często wykonywał stałe fragmenty gry: czy to rzuty wolne, czy rożne, lubił także oddać strzał z dystansu. Jego statystyki za ubiegły sezon to:

  • 683 minuty
  • gol
  • 5 asyst

Tylko Miłosz Kozak i Damian Gąska uzbierali więcej ostatnich podań od niego. Łącznie w barwach radomskiego klubu Banasiak zaliczył 69 spotkań, strzelił cztery gole, do których dołożył sześć asyst oraz sześć asyst drugiego stopnia. Jeśli nic nie ulegnie zmianie, zawodnik podpisze z Chrobrym Głogów roczną umowę z opcją przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy. Warto dodać, że Chrobry byłby już szóstym klubem tego zawodnika w 1. lidze. Z ponad 210 występami na zapleczu na koncie Banasiak jest w czołówce zawodników z największą liczbą gier na tym poziomie rozgrywkowym w XXI wieku.

Reklama

Szerzej o statystykach i postawie Banasiaka w ostatnich dwóch sezonach 1. ligi w podcaście:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Reklama
Szymon Janczyk

Liczby, transfery i reportaże. Dobrych historii szukam na całym świecie - od koła podbiegunowego po Rijad. Na Weszło od lat staram się przekazać, że polska piłka też jest ciekawa.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Mundial szokujących remisów, ale bez żadnej sensacji

AbsurDB
3
Mundial szokujących remisów, ale bez żadnej sensacji

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank