post

Opublikowane 10.07.2021 12:59 przez

leszek.milewski

Nigdy nie miałem ambicji tworzenia wokół swoich sądów aury obiektywności. Tak jest też z moją jedenastką turnieju Euro 2020. Moją, czyli taką, w której daję sobie przyzwolenie na krętactwa, mataczenia i przekłamania. Na forowanie tych, których lubię, kosztem tych, których lubię mniej. I tak powstanie bimbalion próbujących utopić się w obiektywności jedenastek – świat przeżyje z moją koślawą.

Innymi słowy: w chwili próby, chwili, gdy mam przed sobą dwie kandydatury, zawsze wybiorę postać, do której mi z niejasnych przyczyn bliżej, zamiast tej, która miała lepsze expected assist.

Oczywiście finał może ją sobie pozmieniać. I niech zmienia. Bo to by oznaczało ciekawy, pamiętny finał. W który nie wierzę.

BRAMKARZ – YANNICK SOMMER

Namachał się, oj, namachał Yannick Sommer przy wyjmowaniu piłek z własnej bramki. Dużo schylania, sięgania. Żal chłopa. W tym elemencie więcej roboty miał tylko Georgij Buszczan, który przyjął okrągłą dyszkę. Z tym, że Buszczanowi nie strzeliła gola Turcja, naczelny żart turnieju – Sommerowi i owszem.

I ja wiem, mili państwo, że im lepiej radzisz sobie w turnieju, tym więcej grasz meczów, a więc więcej masz okazji, by coś ze swojej siatki wyjąć. Wiem.

Co nie zmywa pewnego szczególnego kolorytu z faktu, że najlepszym bramkarzem turnieju jest dla mnie golkiper, który wpuścił prawie najwięcej bramek. Bo może Yannick Sommer narobił się w tym turnieju przy wyjmowaniu piłek z własnej bramki, ale przy innych elementach bramkarskiego rzemiosła, o, to już naharował się jak galicyjski chłop.

Wymowny obrazek z ćwierćfinału. Unai Simon na ściance z nagrodą MVP meczu. Unai Simon docenia, Unai Simon dziękuje. Ale też mówi, że nie zasłużył na to trofeum. Bo powinien otrzymać je Sommer.

I tak to właśnie z bramkarzami jest. Osobna dyscyplina sportu, o której wyniki drużyny często nie mówią tyle, ile powinny. Złotą Rękawicę za najwięcej czystych kont dostanie Jordan Pickford, który najwyżej Sommerowi mógłby rzucać bidon. A i to nie bardzo.

OBRONA – LEONARDO SPINAZZOLA, GIORGIO CHIELLINI, SIMON KJAER, DENZEL DUMFRIES

Denzel Dumfries, który licząc sobie naście lat był wyśmiewany za marzenie gry dla Oranje. Grał wtedy nigdzie. Dokładnie nigdzie. Czyli w klubie, w którym grało pewnie wielu z was, a także nawet ja. I z tego nigdzie wyszedł tam, gdzie chciał, choć przecież kumple nie kłamali, mówiąc:

Denzel, ty nawet nie jesteś najlepszy wśród nas, a masz grać wśród najlepszych Holendrów?

Ja oczywiście wiem, że za każdą taką romantyczną historią kryje się legion szarawych opowieści o osobach, które również nie były najlepsze nigdzie, również marzyły o wielkich rzeczach, a które jednak zostały nigdzie. Ale jakoś lepiej się robi na duchu, gdy komuś się jednak udało.

A jeszcze że ten Dumfries faktycznie świetnie grał na Euro? Przyjemna górka.

***

Giorgio Chiellini, czyli szwagier całego świata. Oczywiście pewnie tutaj naginam rzeczywistość pod własne upodobania. Bo Chiellini, jakkolwiek ma bardzo dobry turniej, a miewał mecze – Turcja! – kiedy tresował napastników, to jednak pewnie znalazłoby się czysto piłkarsko stopera, który zasługuje na miejsce bardziej.

Ale Chiellini sprawił, że zacząłem żałować swojej połamanej na leśnych boiskach okolic Łasku przygody z piłką. Bo gdyby się udało, gdyby nie ciężar piłkarskiego wychowania w miejscu, które z wielką piłką miało związek tylko raz, gdy Jan Tomaszewski przytrąbił w coś samochodem na rynku głównym, to może kiedyś trafiłby człowiek do szatni z Giorgio Chiellinim. Prawie na pewno nie, na sto procent nie, ale piłka nożna zawsze pozostawia tą jedynkę milion miejsc po przecinku. A Chiellini w mojej osobistej encyklopedii znajduje się jako synonim pod hasłem „KAPITAN”.

No i też jednak nie róbmy takiej januszady, że Giorgio znalazł się w jedenastce tylko dlatego, że dokonał najsympatyczniejszego w dziejach świata mentalnego sponiewierania drugiego człowieka, czyli zezłomował Albę przed karnymi. Chiellini grał bardzo dobrze.

***

Najpierw w tej jedenastce znalazł się Harry Maguire. Bo Harry Maguire zasłużył na to, by się w niej znaleźć.

Ale potem przypomniałem sobie o Simonie Kjaerze. Simonie Kjaerze, który sportowo był daleko od tego, co grał Maguire.

Ale nie można o tym turnieju mówić nie wspominając o sytuacji z Eriksenem, czy to się komuś podoba czy nie. Szczęśliwie, zdarzenie z drugiego dnia turnieju nie rozciągnęło nad całym Euro 2020 czarnych chmur. Dało się rozmawiać o piłce. Również dzięki Kjaerowi, który zareagował najszybciej. Ułożył Eriksena w bocznej pozycji. Ustawił kolegów tak, by dali zdarzeniu odrobinę prywatności. Wspierał duchowo małżonkę Christiana.

Zdał w tamtym momencie ważniejszy i trudniejszy test, niż ktokolwiek na tym turnieju od strony piłkarskiej.

Dziś żyjemy ćwierćfinałami, półfinałami, piłkarzami, golami, ale nie mam wątpliwości – gdy wrócimy do Euro 2020 za trzydzieści lat, wiele pomniejszych zdarzeń wypłowieje. Zostanie i tak sporo, bo było czym żyć. Ale zdarzenie z Eriksenem zawsze będzie w pierwszym szeregu.

Jako, że nie jest to jedenastka czysto sportowa, a jedenastka moja, biorę Kjaera. Z Maguirem moja drużyna miałaby większe szanse, żeby coś osiągnąć. Ale też czy zawsze trzeba koniecznie coś osiągnąć? Jakkolwiek nie mam nic do siedzenia w szatni obok Maguire, tak wolałbym siedzieć obok w szatni z Kjaerem, z nim usiąść po treningu i dokonać polsko-duńskiej interpretacji „nocnych Polaków rozmów”. I myślę, że co nieco bym się z tych rozmów dowiedział, wykraczającego poza sport.

***

Leonardo Spinazzola, czyli człowiek z potencjałem na MVP turnieju. Niestety, futbolowi bogowie wykazali wobec nas sporo łaski na tym turnieju, dali nam wiele, ale tutaj poszli w scenariusz okrutny. Spinazzola unieruchomiony. Spinazzola obecny w filmikach o reprezentacji Włoch, ale poza boiskiem.

Szkoda.

Bo reprezentant klubowego mistrza Euro 2020, Atalanty Bergamo, wyglądał tak, że nawet największy zwolennik gry innym systemem, po zobaczeniu Spinazzoli uwierzyłby w wahadło. Gdzieś tam, w szatni Rakowa, Marek Papszun pewnie podrzucał Patrykowi Kunowi za pracę domową analizę tego, jak Spinazzola porusza się na boisku. Na szóstkę zadanie z gwiazdką, wyklejanka z heatmapą. Zejdzie z nią Kunowi dobre kilka godzin, bo jest co zaznaczać.

LINIA POMOCY – PAUL POGBA, PEDRI, LUKA MODRIĆ, PIERRE-EMILE HOJBJERG

Luis Enrique powiedział, że tak dobrego nastolatka jak Pedri na wielkim turnieju nie widział. Tak dojrzałego. Podejmującego tak świadome, przemyślane decyzje. W dodatku, rzecz jasna, jak to na boisku, w ułamku sekundy. W Hiszpanii pisze się o Pedrim, że to jest aż przerażające, jak zimnokrwisty jest ten dzieciak.

Przypomina mi się dialog:

Babciu, ja będę za Heroda!
– Za młody jesteś na Heroda.
– A Herod nigdy nie był młody?
– Nie.

Z Pedrim podobnie. Wygląda na to, że Pedri nigdy nie był młody.

Moim zdaniem Pedri, z równie wystudiowanym spokojem, mógłby już zbijać sobie w garażu czy gdzieś nad kominkiem gablotę na trofea. Tylko, panie Pedri, dużą. Tam trzeba zaplanować pokaźny ciężar. Bo te półki będą się uginać.

***

Uwielbiałem tą dysproporcję w reprezentacji Chorwacji. Gdy Vrsaljko z Gvardiolem próbowali z Anglią coś zrobić w ofensywie, no i wpadał im do głów szalony, błyskotliwy pomysł:

Może kopnę w kierunku pola karnego i coś się stanie.

A potem nic się nie działo.

Chwilę potem do piłki dochodził Luka Modrić. I pokazywał, że owszem, w piłce potrzebne jest przygotowanie fizyczne, bez tego rywal cię zje. Ale przede wszystkim piłka nożna jest grą myślenia. Przygotowanie techniczne jest ci potrzebne po to, by to myślenie wprowadzić w życie – ale samo przygotowanie techniczne bez myślenia będzie równie jałowe, co samo przygotowanie fizyczne.

Modrić nie tyle nie zagrywał złych piłek. To znaczy, jak się uprzecie, pewnie coś znajdziecie. Ale Modrić zawsze wybierał rozwiązania w danym momencie dla drużyny optymalne. To umiejętność, która przydałaby się w życiu.

No i ten gol ze Szkotami. Dlaczego tak piękne gole musiały padać akurat przeciw Szkotom? Oczywiście to pytanie ma prostą odpowiedź: ponieważ Szkocja. Kropka.

***

Do 3:3 Szwajcaria – Francja przylepia się mnóstwo barwnych kontekstów, widać je nawet na powierzchni. Ale jednym z moich ulubionych jest pytanie:

Jak to możliwe, że Francja, mimo że Pogba zagrał tak wybitnie, zdołała to przegrać?

Wspaniały jest Paul Pogba w wydaniu reprezentacyjnym. Piłkarz dominujący. Piłkarz potrafiący dokonać odbioru ruletą Zidane’a (to się zdarzyło, mecz z Niemcami). Piłkarz potrafią zagrać zjawiskowe podanie na wolne pole, o którym nikt by nie pomyślał. Piłkarz, który czynił wszystkich wokół siebie lepszymi. Piłkarz, który potrafił oddać tak dobry strzał z dystansu, że mógł świętować gola już w momencie kopnięcia.

A jednak odpadli przed ćwierćfinałami. Nieprawdopodobne.

Zgłaszam poprawkę do zasad futbolu reprezentacyjnego – jeśli grasz tak dobrze, ale odpadasz tak wcześnie, pozostałe kadry powinny mieć możliwość wzięcia cię w swoje szeregi. Może się to odbyć na zasadzie draftu. Nie ma to rzecz jasna sensu, ale to byłyby kolejne mecze z Pogbą, więc cóż – sens swoją drogą, a zyskujący turniej swoją.

***

Stevenie Zuberze, szanuję, że jesteś królem asyst, choć klubowo nie byłeś w minionym sezonie nawet królem ławki rezerwowych Eintrachtu Frankfurt. Ale jakkolwiek nie należy lekceważyć miana króla asyst Euro 2020, tak trzy z twoich asyst przypadły przeciwko Turcji. I hat-trick asyst jest czymś wyjątkowym, nieporównywalnie rzadszym niż hat-trick bramek, ale Turcja w tym meczu dopuściła was do 42523536 sytuacji. Dziwi, że tam nie było ze trzech hat-tricków.

Stevenie Zuberze, lądujesz na dobrze ci znanej ławce rezerwowych, może jako pierwszy wchodzący, natomiast do pierwszej jedenastki wciskam Pierre-Emile Hojbjerga. Raz, że pasuje mi do taktyki, która tym samym moja pomoc składa się z samych środkowych pomocników, prawie jak reprezentacja Polski w jednym meczów za Brzęczka. Ale dwa, że Hojbjerg to też trzy asysty, a więc zacnie, niemniej przede wszystkim za całokształt gry. Hojbjerga można nazwać nowoczesnym playmakerem. Czyli nie przesadzając z tym elementem, bo to nie 1994 rok, ale jednak, nadając ton swojej drużynie wtedy, kiedy trzeba.

ATAK – ROMELU LUKAKU, PATRICK SHICK

Romelu Lukaku nie został królem strzelców. Romelu Lukaku strzelił w fazie pucharowej mniej bramek z gry niż Dowbyk. Romelu Lukaku, ostatecznie, jak cała Belgia, jest turniejowym rozczarowaniem. Nieuwolnionym potencjałem. Zarysowanym, widocznym, podziwianym, ale niezrealizowanym.

Ale wciąż, Romelu Lukaku dał mi za dużo frajdy na tym turnieju, bym go nie umieścił.

Romelu Lukaku momentami przypominał jednoosobową drużynę piłkarską. Uciekał obrońcom. Dryblował ich. Rozgrywał. Wykładał ostatnie podanie. Kończył. Łamał linię spalonego. Potrafił być w meczu wszechobecny, jak w drugiej połowie meczu z Danią. Potrafił jak Inzaghi czy późny Ronaldo poczekać na jedną szansę, jak w drugiej połowie meczu z Rosją.

Nad meczami, które mu wyszły, górował. I to górowanie było widokiem, jakiego nie wolno było przegapić.

Nie mam niestety tak wiele czasu, by oglądać wszystkie klubowe mecze Lukaku. Ekstraklasa, gdy chcesz o niej pisać zawodowo, wymaga od ciebie wszystkiego. Ale gdybym po tym turnieju miał wybrać sobie jednego zawodnika, którego drużynę oglądałbym co tydzień ze względu na niego, byłby to Romelu.

***

Jako drugi do ataku Patrick Schick, którego nienawidzę, bo to jego gole miały wielki wpływ na to, by moja Szkocja wyleciała z hukiem z turnieju. Ale potrafię unieść się nad swoją nienawiść i docenić. Bo w sumie istotnie, nie za często zdarza się na turnieju tej rangi bramka z połowy boiska.

A ten karny strzelony z zakrwawionymi waciakami w nosie? Coż z zupełnie innej beczki, ale też wypełnionej tym, co w piłce lubię.

Schick to odwołanie się do turniejowej klasyki: rewelacyjny turniej napastnika, o którym nawet jego mama, pełna życzliwości i serca, powiedziałaby, że liczy najwyżej na turniej dobry.

Leszek Milewski

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Premier League
17.09.2021

Czy Leeds United się wreszcie obudzi?

W Premier League często mówi się o „syndromie drugiego sezonu”. Dotyczy on beniaminków, którzy tuż po awansie do angielskiej ekstraklasy robią w niej nieoczekiwanie wielką furorę, ale w kolejnych rozgrywkach gwałtownie gasną i wracają do szeregu, a często wręcz spadają z powrotem do Championship. Czyżby ten syndrom dotknął również Leeds United? Leeds United – kiepski […]
17.09.2021
Weszło
17.09.2021

LIGA EXPRESS – ILE MORALNYCH PUNKTÓW MA JUŻ LECH POZNAŃ?

17.09.2021
Ekstraklasa
17.09.2021

Bruk-Bet Termalica w 2021 roku? Jeden wielki kryzys

Bruk-Bet Termalica Nieciecza do pewnego momentu wyglądała kapitalnie. Praktycznie nie traciła bramek. Praktycznie nie traciła punktów. Wiecie, jaki jest problem? Że od momentu, o którym mówimy, minął już prawie rok. W międzyczasie „Słonie” zatraciły gdzieś większość atutów i najpierw roztrwoniły ogromną przewagę w 1. lidze, niemal do końca drżąc o awans, a teraz szorują dno […]
17.09.2021
Weszło
17.09.2021

Lech Poznań i odwracanie wyników: przełom w trudnym romansie?

Lech Poznań ostatnich lat miał wiele oblicz. Znamy oblicze, które potrafi fajnie zaskoczyć w pucharach, dać autentyczną radość. Znamy oblicze, które potrafi okresami dobrze grać w piłkę. Ale nie da się ukryć, najmocniej w ostatnich latach Lech był kojarzony z tym, że frustrował swoich kibiców. Wręcz ich torturował. I często stawiana diagnoza: Jakość piłkarska w […]
17.09.2021
Brama dnia
17.09.2021

Kupresanin zaczarował, Del Piero huknął z wolnego | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” z przytupem zatriumfował Artjoms Rudnevs. Roberto Carlos nie miał żadnych szans. Kto zwycięży dzisiaj? Do głosowania tradycyjnie zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. DANE KUPRESANIN VS R. SOCIEDAD (17.09.1992) 17 sierpnia 1992 roku Vitoria Guimaraes rozbiła Real Sociedad w ramach 1. rundy Pucharu UEFA. Właściwie każdy gol portugalskiej ekipy mógłby […]
17.09.2021
Weszło
17.09.2021

Legia jak I RP – zdobycie Moskwy i kłótnie szlachty z królem | Tetrycy #38

W najnowszym odcinku Tetrycy rozmawiają o wygranej Legii ze Spartakiem, o remisie w meczu Mioduski – Michniewicz, serialu Cobra z lat 90tych, deszczu i Tomaszu Karolaku z torby. Zapraszamy. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 – ODDAJCIE SWOJE KARTY KREDYTOWE JACKOWI BĄKOWI 1:39 – PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM: PŁASZCZ BĄKA Z GNIAZDKIEM […]
17.09.2021
Weszło
16.09.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Po meczu ze Spartakiem prezes Dariusz Mioduski udzielił Czesławowi Michniewiczowi pełnego poparcia. Stwierdził, że sukces w Moskwie – a także powtarzalność pucharowych wyników, których tak brakowało Legii – jest najlepszym dowodem jego kompetencji. W konsekwencji czego chciałby, aby Michniewicz miał większy wpływ na losy klubu. – Zapraszam też Czesia – powiedział pan Dariusz – na […]
16.09.2021
Weszło
10.09.2021

Jedna twarda bania warta więcej niż sto baniek | TETRYCY

W dzisiejszym odcinku „Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski omawiają przede wszystkim mecz z Anglią. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 ANEGDOTA O TYM, JAK PUCHNIE ANEGDOTA O IWANIE I WEMBLEY 1:04 DUPA Z MAJONEZEM: O SZTUCE AUTORYZACJI WYWIADÓW 4:36 STÓŁ U LESZKA OBRAZEM GALOPUJĄCEJ INFLACJI? 5:09 O PRZYWILEJU […]
10.09.2021
Felietony i blogi
09.09.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Wskazanie najlepszej reprezentacji Polski, jaką widziałem, jest tylko pozornie zadaniem łatwym. Ponieważ za mojego życia – jestem z rocznika Lewego i Glika – tylko raz cokolwiek sensownie pograliśmy na wielkim turnieju. Ale ocenianie drużyn piłkarskich niekoniecznie musi być domeną logiki. Bo finały finałami, ale przecież czy nie byłem zachwycony tym, jak Janas wymyślił, żeby Kosowski […]
09.09.2021
Ekstraklasa
05.09.2021

„Kluczem w Rakowie jest zawsze profil zawodnika”

– Z jednej strony musisz dać jakość drużynie, z drugiej myśleć o potencjale sprzedażowym zawodników. To nie jest takie proste, gdy grasz cały czas na wyjeździe, baza treningowa pozostawia wiele do życzenia, działasz w niższym budżecie aniżeli konkurencja, która to wszystko posiada na wyższym poziomie, a mimo to masz sprowadzić lepszych jakościowo zawodników – porozmawialiśmy […]
05.09.2021
Weszło
03.09.2021

Kiedy wolisz wyniki od stylu, ale nie aż tak | Tetrycy po Polska – Albania

W dzisiejszych „Dwóch zgryźliwych tetrykach” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski omawiają wczorajszy mecz kadry z Albanią. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy. 0:00 ANEGDOTA O PUSTYM STOLE 2:54 LESZEK PRZYZNAJE, ŻE OSTATNIO WDAŁ SIĘ W KARCZEMNĄ AWANTURĘ W BIEDRONCE 6:44 BUKMACHERSKIE PRZYGODY KUBY OLKIEWICZA 9:00 JERZOBRZĘCZKOWE ZWYCIĘSTWO 12:02 PANIE SĘDZIO, PAN NAM […]
03.09.2021
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
2 miesięcy temu

To chyba skład oglądającego Mistrzostwa na FlashScore.

Michał
Michał
2 miesięcy temu
Reply to  Max

Przecież napisał że to jego osobista 11 a nie najlepsza… na chuj durnia z siebie robisz ?

Max
Max
2 miesięcy temu
Reply to  Michał

Kultury trochę wieśniaku.

Zenon
Zenon
2 miesięcy temu

Wyjątkowo subiektywna jedenastka… I wyjątkowo daleka od faktycznie najlepszych (Poza Chiellinim, Kjaerem, Spinazzolą i Pedrim) Lukaku włosi nakryli czapką aż skwierczało… 🙂

Bel Gol
Bel Gol (@bel-gol)
2 miesięcy temu
Reply to  Zenon

Jasne, tak nakryli, że mało brakowało i skończyłby mecz z hattrickiem…

A żebyśta się posrali
A żebyśta się posrali
2 miesięcy temu

Specjalisto od siedmiu boleści, Spinazzola gra w Romie nie Atalancie

BEDNAREK!
BEDNAREK!
2 miesięcy temu

Spinazzola nie jest zawodnikiem Atalanty

Printbartek6
Printbartek6
2 miesięcy temu

Z H.M z Anglii to w szatni mógłbyś porozmawiać na tematy czysto piłkarskie oraz o pobycie w areszcie zagranicznym . Kijer tego Tobie nie zapewni

Lukas
Lukas
2 miesięcy temu

Modrić ? Hojbjerg ? Serio ?! Choćbym niewiem jak kombinował to żadnego z nich nie umieściłbym w 11 turnieju. A zwłaszcza Modricia.
Z finalistów turnieju tylko dwa nazwiska – Spinazzola i Chiellini. A gdzie Sterling , który rozgrywa bardzo dobry turniej. Za Modricia jak już chciałeś być kontrowersyjny – Kevin de Bruyne. De Bruyne chociaż dwa razy zasłużył na tytuł gracza meczu na tym turnieju – za mecz z Danią i Finlandią.

NICO
NICO
2 miesięcy temu

Sommer nazywa się Yann a nie Yannick, a pisze się Schick a nie Shick.

Lukas
Lukas
2 miesięcy temu
Reply to  NICO

Co za amatorka , wstyd takie coś publikować

Jacek
Jacek
2 miesięcy temu

A gdzie KIEFFER MOORE?!

qdlaty81
qdlaty81
2 miesięcy temu
Reply to  Jacek

on jest w fun-fact 11 of the tournament

qdlaty81
qdlaty81
2 miesięcy temu

Turniej wygrali Włosi, srebro Anglicy a w pomocy żadnego z finalistów…
Moja 11:
Donnaruma (za półfinał i finał)
Maehle/Shaw; Chiellini, Bonucci; Spinazzola;
Veratti, Jorginho, Kalvin Philips
Sterling; Lukaku; Chiesa

Suche Info
17.09.2021

Nagelsmann: Lewandowski byłby dobrym skrzydłowym w NFL

To nie jest komplement z serii oczywistych. Ba, takiego Robert Lewandowski nie usłyszał być może nigdy z ust szkoleniowca. Otóż trener Bayernu Monachium powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Vfl Bochum, że polski napastnik śmiało dałby sobie radę w futbolu amerykańskim na konkretnej pozycji. Zdaniem Niemca pozwalają mu na to warunki fizyczne. – Robert […]
17.09.2021
Suche Info
17.09.2021

Ważny piłkarz Legii wypada na kilka meczów

Jak podaje portal Legia.net, Andre Martins może być poza grą w najbliższych meczach Legii Warszawa. To skutek urazu stawu skokowego, który miał miejsce przed spotkaniem ze Spartakiem Moskwa. Wtedy 31-latek oczywiście nie zagrał. Portugalczyk to niewątpliwy ważny trybik w układance trenera Michniewicza. Do tej pory na wszystkich frontach zebrał dwanaście występów, acz przynajmniej o tyle […]
17.09.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Premier League
17.09.2021

Czy Leeds United się wreszcie obudzi?

W Premier League często mówi się o „syndromie drugiego sezonu”. Dotyczy on beniaminków, którzy tuż po awansie do angielskiej ekstraklasy robią w niej nieoczekiwanie wielką furorę, ale w kolejnych rozgrywkach gwałtownie gasną i wracają do szeregu, a często wręcz spadają z powrotem do Championship. Czyżby ten syndrom dotknął również Leeds United? Leeds United – kiepski […]
17.09.2021
Weszło
17.09.2021

LIGA EXPRESS – ILE MORALNYCH PUNKTÓW MA JUŻ LECH POZNAŃ?

17.09.2021
Ekstraklasa
17.09.2021

Bruk-Bet Termalica w 2021 roku? Jeden wielki kryzys

Bruk-Bet Termalica Nieciecza do pewnego momentu wyglądała kapitalnie. Praktycznie nie traciła bramek. Praktycznie nie traciła punktów. Wiecie, jaki jest problem? Że od momentu, o którym mówimy, minął już prawie rok. W międzyczasie „Słonie” zatraciły gdzieś większość atutów i najpierw roztrwoniły ogromną przewagę w 1. lidze, niemal do końca drżąc o awans, a teraz szorują dno […]
17.09.2021
Suche Info
17.09.2021

Mateusz Wieteska obserwowany przez Paulo Sousę

Piotr Kamieniecki z TVP Sport podaje, że Mateusz Wieteska trafił do kręgu zainteresowań Paulo Sousy. To pokłosie dobrych występów w tym sezonie nie tylko na boiskach Ekstraklasy, ale również w europejskich pucharach. Sami zastanawialiśmy się, czy 24-letni środkowy obrońca z czasem nie zasłuży na powołanie. Czesław Michniewicz powiedział nawet, że to już teraz zawodnik na […]
17.09.2021
Weszło
17.09.2021

Lech Poznań i odwracanie wyników: przełom w trudnym romansie?

Lech Poznań ostatnich lat miał wiele oblicz. Znamy oblicze, które potrafi fajnie zaskoczyć w pucharach, dać autentyczną radość. Znamy oblicze, które potrafi okresami dobrze grać w piłkę. Ale nie da się ukryć, najmocniej w ostatnich latach Lech był kojarzony z tym, że frustrował swoich kibiców. Wręcz ich torturował. I często stawiana diagnoza: Jakość piłkarska w […]
17.09.2021
Suche Info
17.09.2021

Obrońca Wolfsburga: Wolałbym grać przeciwko Lewandowskiemu

Maxence Lacroix, francuski obrońca Wolfsburga, porównał Roberta Lewandowskiego z Erlingiem Haalandem. Z jego słów można wyczytać, że wyżej stawia sobie norweskiego napastnika. Wiadomo – z gustami się nie dyskutuje. Ale szkoda, że Lacroix nie miał okazji pograć w składzie „Wilków” sześć lat temu przy okazji pewnego wieczoru, kiedy Polak w pojedynkę rozniósł Wolfsburg. – Myślę, […]
17.09.2021
Brama dnia
17.09.2021

Kupresanin zaczarował, Del Piero huknął z wolnego | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” z przytupem zatriumfował Artjoms Rudnevs. Roberto Carlos nie miał żadnych szans. Kto zwycięży dzisiaj? Do głosowania tradycyjnie zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. DANE KUPRESANIN VS R. SOCIEDAD (17.09.1992) 17 sierpnia 1992 roku Vitoria Guimaraes rozbiła Real Sociedad w ramach 1. rundy Pucharu UEFA. Właściwie każdy gol portugalskiej ekipy mógłby […]
17.09.2021
Suche Info
17.09.2021

„Szczęsny przeżywa okres wstecznego rozwoju”

Przed Juventusem starcie z Milanem. Ono będzie o tyle ważne, że zespół Wojciecha Szczęsnego po trzech kolejkach zdobył tylko jeden punkt. To wstydliwy wynik, który koniecznie trzeba poprawić. Do słabego początku sezonu swoją cegiełkę dołożył Polak, którego „La Gazzetta dello Sport” bierze pod lupę i porównuje do nowego bramkarza przyszłych rywali, Mike’a Maignana. – Szczęsny, […]
17.09.2021
Suche Info
17.09.2021

Media: coraz mniejsza cierpliwość do Ronalda Koemana

Wiadomo nie od dziś, że pewnej części zarządu Barcelony nie jest po drodze z Ronaldem Koemanem. Joan Laporta jeszcze kilka miesięcy temu mówił, że szuka nowego trenera, ale jako że to się nie udało, Holender nadal prowadzi zespół. Jego umowa obowiązuje do czerwca 2022, choć wątpliwym jest, że utrzyma posadę do tego czasu. Media hiszpańskie […]
17.09.2021
Weszło
17.09.2021

Legia jak I RP – zdobycie Moskwy i kłótnie szlachty z królem | Tetrycy #38

W najnowszym odcinku Tetrycy rozmawiają o wygranej Legii ze Spartakiem, o remisie w meczu Mioduski – Michniewicz, serialu Cobra z lat 90tych, deszczu i Tomaszu Karolaku z torby. Zapraszamy. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 – ODDAJCIE SWOJE KARTY KREDYTOWE JACKOWI BĄKOWI 1:39 – PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM: PŁASZCZ BĄKA Z GNIAZDKIEM […]
17.09.2021
Suche Info
17.09.2021

„Haaland? Klasy nie kupisz, on źle się zachował”

Jeden z reprezentantów Gibraltaru, Reece Styche, opowiedział o sytuacji z udziałem Erlinga Haalanda, która miała miejsce podczas meczu Norwegii z Gibraltarem. Chodzi o słabe zachowanie napastnika Borussi Dortmund, które Styche nazwał brakiem klasy. – Gdy graliśmy w marcu, to nasz kapitan Roy Chipolina poprosił Haalanda o koszulkę. Powiedział, że to dla syna, który jest jego […]
17.09.2021
Weszło
17.09.2021

Uporczywe pchanie się na szafot. Świat Zdenka Zemana

Zdenek Zeman kopcił jak smok. Trzy paczki dziennie. Sześćdziesiąt papierosów wypalonych aż do cna, aż do samego filtra. Luigi Garlando, włoski dziennikarz, pisał, że dym jest metaforą niespójności stylu jego drużyn – gryzie, szczypie i pali, ale i rozpływa się w powietrzu. Kiedy Sammy Moody, nieznający się na futbolu angielski ilustrator, dostał zlecenie na ołówkowy […]
17.09.2021
Prasówka
17.09.2021

PRASA. Jankowski: Będę jeszcze prezesem niejednego klubu w Ekstraklasie

Weekendowa prasa to już tradycyjnie zapowiedź tego, co będzie się działo w piątek, sobotę i niedzielę na boiskach Ekstraklasy oraz 1. ligi. Mamy sporo rozmów i sylwetek – m.in. z Ewą Pajor, Jackiem Trzeciakiem, Michalem Frydrychem czy Arturem Jankowskim. Ten ostatni próbuje wybronić okres swojej pracy w Zagłębiu Lubin i zarzeka się, że wróci do […]
17.09.2021
Suche Info
17.09.2021

Kowalczyk: Michniewicz to był świetny pomysł. Jest odważny, niezależny

Wojciech Kowalczyk w ostatnim czasie nie ukrywa swojego zadowolenia po meczach pucharowych Legii. Chwali piłkarzy i trenera, docenia sposób, w jaki klub Ekstraklasy reprezentuje nas na większej arenie. „Kowal” chwalący cokolwiek to nie jest dość częsty obrazek, co warto mieć na uwadze. Tym razem na łamach „WP SportoweFakty” ocenił pracę konkretnie trenera Michniewicza. – Na […]
17.09.2021
Suche Info
17.09.2021

Brosz: Odmawiałem klubom nie tylko z Polski, ale też z zagranicy

Marcin Brosz od maja 2021 roku jest bez pracy. Był związany z Górnikiem Zabrze przez pięć lat i wydawało się, że dość szybko uda mu się wrócić na karuzelę trenerską. Jak jednak powiedział sam zainteresowany na łamach „Sportu”, dalsze przebywanie poza światem piłki to jego decyzja. – Miałem propozycje i z kraju i z zagranicy, […]
17.09.2021