Nie chciałem czekać na autobus, który mógłby nie przyjechać

Opublikowane 05.07.2021 13:44 przez

Wojciech Piela

Na Podlasiu wielu kibiców z nostalgią wspomina Daniego Quintanę, ale jednak to Michał Pazdan swego czasu został obwołany Ministrem Obrony Narodowej. 33-latek jeszcze raz postanowił zanurzyć się w białostockich klimatach i dołączyć do ekipy Jagiellonii. O kulisach tego ruchu, tureckiej mentalności, niedoszłym transferze do Besiktasu czy spotkaniu po latach z Ricardo Sa Pinto opowiedział na antenie Weszło FM. Zapraszamy do zapisu tekstowego tej rozmowy.

Jak pierwsze wrażenia? Rozmawiamy w dniu, kiedy odbyłeś pierwsze dwa treningi. 

Wszystko szybko się dzieje, bo dopiero wczoraj pojechałem od siebie z Krakowa do Białegostoku, podpisałem kontrakt i od razu w drogę do hotelu, gdzie jesteśmy na obozie. Jest delikatny kocioł.   

Rozmawiałeś już z trenerem Mamrotem? 

Tak, ale to już miesiąc temu. Dzwonił wtedy i namawiał mnie, żeby dołączyć do Jagiellonii. Wtedy jednak nie wiedziałem jeszcze, gdzie będę grał. Na razie wszystko jest fajnie, choć sporo zmieniło się w drużynie. Zostało tylko 3-4 chłopaków. Na nowo zapoznaję się z Jagiellonią. 

Czym skusiła cię oferta Jagiellonii? 

Skończył mi się kontrakt i myślałem, że jeszcze zostanę w Turcji. Tak naprawdę, takie miałem plany. Nadal mam mieszkanie w Ankarze i śmieję się, że moja żona będzie musiała chyba ogarnąć pewne sprawy, bo nie mieliśmy jak się spakować za jednym razem. Z drugiej strony nie chciałem jednak zostać na lodzie i przez pół roku nie grać w piłkę. Mam pewną markę na rynku tureckim i myślę, że jakąś ofertę bym dostał, ale pewności nigdy nie ma. Zresztą tam okres transferowy dopiero się rozpoczyna. Dłuższe czekanie równałoby się z ryzykiem. Wolałem się zabezpieczyć przede wszystkim kontraktem na dwa lata, a to dała mi Jagiellonia. Musiałem się po prostu decydować teraz, bo skład już się klaruje i większość transferów jest zrobionych. Podjąłem więc taką decyzję i wracam do miejsca, które znam. 

Nie było szansy zaczepić się w Turcji? 

Sytuacja diametralnie się tam zmieniła. Już nie jest tak dobrze pod względem finansowym, gdyż kurs liry tureckiej bardzo poszedł w górę. Gdy przychodziłem do Turcji to w stosunku do euro było to 6,2 – teraz jest 10,3. Jeśli klub ma więc kontrakt w euro z zagranicznymi zawodnikami, to musi płacić więcej o ponad połowę, a pandemia też zrobiła swoje. Okres, gdzie było tam fajnie i kolorowo, już się kończy. Z tego też powodu mógłbym zapewne liczyć maksymalnie na rok kontraktu – ponadto mam już przecież swoje lata. Podejrzewam, że gdybyśmy nie spadli z ligi, pewnie przedłużyłbym o kolejne 12 miesięcy umowę w Ankarze. Dla rodziny to bardzo dobre miasto do życia. Czasem się słucha różnych rzeczy, a ja tam zupełnie się nie męczyłem.  

Na początku okienka pewnie bym nie powiedział, że wyląduje w Jagiellonii, ale sytuacja była dynamiczna. Po pewnym czasie zdałem sobie sprawę, jak wyglądają realia i wróciłem. Wylądowałem w Białymstoku, gdzie doskonale znam środowisko. Klub się zmienił, jest dużo bardziej profesjonalny, powstała nowa baza treningowa. Ponadto, nie czuję się jeszcze na etapie… 

Wieczystej? 

Powiedzmy (śmiech). W Jagiellonii chcę jeszcze o coś powalczyć i pograć na fajnym poziomie.  

Inne kluby się zgłaszały? 

Z Polski miałem 2-3 oferty, z zagranicy nic konkretnego nie było.  

Jak zareagowałeś, gdy usłyszałeś o ofercie z Jagiellonii? 

Wiedziałem, że to może być jedna z opcji, ale priorytetem było znalezienie sobie czegoś w Turcji. Nie chciałem jednak szukać kwadratowych jaj i czekać na autobus, który mógłby nie przyjechać. Nie chciałem dopuścić do sytuacji, że trafiam do klubu w sierpniu, potem dochodzę do formy, przed Świętami zagram dwa mecze i zostaje mi pół roku kontraktu. To byłoby bez sensu.  

Jagiellonia to sportowo najmocniejszy klub, który się odezwał? 

Myślę, że tak. Cieszę się z powrotu, mam z Białegostoku dobre wspomnienia, dostałem również dobry kontrakt. Rozbieżności nie były duże i szybko się dogadaliśmy. 

W Turcji mógłbyś liczyć na dużo więcej? 

Maksymalnie 20-30 procent i kontrakt na rok, a potem wszystko zależy od tego, na jaki klub trafisz. 

Co to znaczy? 

Jak trafisz dobrze, to dostaniesz pieniądze, a jak nie, to będziesz się sądzić o swoje.

A jak było z płaceniem w Ankaragucu? 

Mam jeszcze spore zaległości, nawet nie będę mówił, ile miesięcy (śmiech). Dwa lata mam jednak rozliczone, więc większość jest. Mogło być gorzej. 

Jakie masz wspomnienia stamtąd? 

Bardzo dobre. Jest w Turcji kilka miejsc dla obcokrajowca, w których, jeśli się zaczepisz, to możesz grać przez wiele lat. Ankara jest jednym z nich. Nie wszystko jest poukładane organizacyjnie, ale sportowo to zdecydowanie wysoki poziom. 

Jak dużo wyższy od Ekstraklasy? 

Trudno powiedzieć, ale pod względem indywidualnych umiejętności poszczególnych zawodników to jest duży przeskok. Nie mówię o taktyce czy przygotowaniu fizycznym, bo tam mniejszą wagę przykładają do statystyk. Nie interesuje ich zbytnio, czy przebiegniesz w meczu 12 kilometrów albo czy zrobisz 10 sprintów. To bardzo ofensywna liga i tam liczy się, kto zrobi więcej dryblingów i strzeli ładną bramkę. Nie jest to łatwa liga, żeby się utrzymać, bo wielu ludzi czeka na twoje miejsce. Wszyscy chcą brać piłkarzy z nazwiskiem, ale teraz przez kwestie finansowe, pewnie będzie o to trudniej słabszym klubom.  

Jakie najciekawsze rzeczy zostaną w głowie po pobycie w Turcji? 

Sporo się działo. Na samym początku pamiętam duży przeskok w kwestii żywienia. Przyjechałem z Legii, gdzie wszystko było profesjonalnie ogarnięte: dietetyk, białko, węglowodany. Oni natomiast dzień przed meczem odpalali grilla i ładowali kofty czy kebaby. Z niektórymi obcokrajowcami patrzyliśmy na nich jak na kosmitów, kiedy się tym zajadali. Nie wszyscy są przyzwyczajeni do wyliczania kalorii i pilnowania się. To tworzy jednak fajny klimat, bo jest zdecydowanie mniejsza napinka niż w Polsce i to mi odpowiadało. 

Mniejsza napinka? W ciągu 2,5 roku miałeś przecież chyba ośmiu trenerów. 

Na wyniki jest napinka, ale w tygodniu jest większy spokój w porównaniu z Polską. Nie ma ciągłych wyników badań, przebiegniętych kilometrów – liczy się po prostu jakość piłkarska, tym się masz obronić. Czasem możesz zostać za to ciekawie wynagrodzony. 

Co masz na myśli? 

Kiedyś po jednym z wygranych meczów do szatni przyszedł prezes i nagle zaczepił mnie kolega, mówiąc: 

– Dawaj go podrzucimy, to na pewno da więcej pieniędzy! 

– Co ty wygadujesz? – pomyślałem. 

Po chwili jednak złapali go we dwóch z innym obcokrajowcem i krzyczeli: “Daj więcej, daj więcej!”. Rzeczywiście premie po meczu były większe i to na drugi dzień, co jak wiemy w Turcji nie jest normą. Kiedy idzie ci dobrze, noszą cię na rękach.  

A po porażkach kibice obrzucali autokar kamieniami? 

Nie. To są historie, których kompletnie nie rozumiem. Nie doświadczyłem czegoś takiego, choć też oczywiście o nich słyszałem. Może to są rzeczy ze starych czasów, gdzie ktoś grał w mniejszej miejscowości 10 lat temu, ale u nas był pod tym względem spokój. Kiedy tylko byli kibice, doping był bardzo dobry. 

Jak było z tymi finansami? 

Zawsze mówili, że zapłacą, a chwilkę trzeba było poczekać. Mają taką mentalność, że im więcej próbowali z tobą rozmawiać, tym twoja sytuacja wcale się nie poprawiała. 

Targowali się? 

Nawet nie, ale bardziej próbowali się dogadać czy ciebie urobić. Jak chcesz być dobry i wchodzić z nimi w układy, to głowę masz pełną od tych rozmów. Zawsze w tygodniu była gadka o tym, czy zapłacą, czy nie, czy wysyłać pismo, czy może jeszcze poczekać. Przyzwyczaiłem się do tego i zawsze powtarzałem, że jeśli to ci się nie podoba, w każdej chwili możesz iść do innej ligi. Takie są tam po prostu realia. 

Agent nie próbował interweniować? 

To nawet nie chodzi o agenta. Jak masz mocną pozycję w klubie, to możesz więcej. Przez pierwsze dwa lata grałem i mogłem sobie pozwolić na różne rzeczy. Co cztery miesiące wysyłałem pismo do FIFA i co cztery miesiące mi płacili – prosty układ. Większość zawodników tak robi. Jeśli podpisali z tobą kontrakt, te pieniądze należą do ciebie i nie ma co z nimi wchodzić w rozmowy. Są różne sytuacje, ale ogólnie piłkarzy dobrze się traktuje. Nie ma hejtu, bardziej się ich szanuje. 

Teraz wracasz do Jagiellonii, gdzie z tym możesz się spotkać. Oczekiwania będą spore i wystarczy kilka błędów, żeby pojawiły się opinie, że to już nie ten sam Pazdan co kiedyś. 

Trochę już pograłem na niezłym poziomie i nie przyjeżdżam do Polski cokolwiek udowadniać. Tego też nauczyłem się w Turcji, żeby łapać dystans do pewnych spraw. Piłka jest dla mnie ważna i oczywiście zrobię jak najlepiej, to co do mnie należy, ale potrafię wyłączyć głowę. Kiedyś bardziej się tym przejmowałem. Na pewno nie powiem ci na początku, że będę pięknie grał, albo zacznę strzelać gole z przewrotki, bo nigdy tego nie robiłem. Nie interesuje mnie to, czy ktoś będzie miał pretensje. Mam po prostu grać w piłkę z zadowoleniem, a na koniec dnia pomyśleć o domu i rodzinie, bo to jest najważniejsze.  

W jakiej jesteś formie? 

Na pewno będę potrzebował trochę czasu, może około miesiąca. Skończyłem sezon w połowie maja i przez siedem tygodni miałem wolne. Oczywiście nie jest tak, że zupełnie nic nie robiłem, nie jestem zapuszczony, ale muszę pewne kwestie sobie przypomnieć. W końcówce rundy też nie grałem regularnie i nie wszedłem w rytm meczowy. 

Dlaczego tak to wyglądało? 

Przez dwa lata grałem wszystko od A do Z, potem doznałem kontuzji i złamałem palca. Wróciłem do składu, ale szybko dostałem w meczu czerwoną kartkę, więc znowu wypadłem. W międzyczasie zmienił się trener i zaczął wstawiać swoich zawodników, choć znów po kilku meczach dostałem swoją szansę w starciu z Antalyasporem. I co? Czwarta żółta kartka i pauza.  

To może skoro tyle jest tych kartek, to znaczy, że zbyt często jesteś spóźniony z interwencjami? 

Może (śmiech). We wcześniejszym sezonie miałem chyba tylko 2 żółte kartki na 31 meczów, więc to też jest inaczej, kiedy występujesz regularnie. W każdym razie potem zagrałem jeszcze tylko w dwóch meczach i spadliśmy.  

Tworzy się pozytywny klimat wokół Jagiellonii. Wrócili Pazdan, Quintana… 

Jest sporo wiadomości od kibiców i miło to wszystko czytać. Na pewno chciałbym, żeby to ruszyło od pierwszego meczu. Wyniki robią atmosferę. Nie będę jednak składał deklaracji, że zagramy w pucharach albo powalczymy o mistrza, bo potem zacznie się rozliczanie, a tego właśnie nie lubię. Trzeba po cichu i z zadowoleniem robić swoje. Nie jestem zmęczony piłką, więc nie myślę w ten sposób, żeby zagrać tutaj dwa lata i koniec. Chcę czerpać jak najwięcej.  

Wszyscy dookoła mówią, że Białystok bardzo się rozwinął. Sporo się zmieniło, nie kontaktowałem się już choćby przy negocjacjach z Cezarym Kuleszą, ale rozmawiałem nawet dzisiaj z kilkoma obcokrajowcami i oni są zadowoleni z tego, jak klub i miasto idą do przodu. To na pewno o czymś świadczy. 

Gdy dzwonił trener Mamrot, mocno zachwalał bazę? 

Jagiellonia była bardzo zdeterminowana. Patrzyłem przede wszystkim jednak na moją sytuację i nie chciałem podejmować decyzji w czerwcu. Przez pandemię od 1,5 roku nie było mnie w kraju, dopiero niedawno wróciłem i potrzebowałem się zresetować. Przemyślałem różne sprawy i uznałem, że na ten moment Jagiellonia jest dla mnie bardzo dobrą opcją. A co do bazy, to rzeczywiście czekam na to i chętnie sprawdzę, jak trenuje się na nowych obiektach. 

Jak z perspektywy czasu wspominasz Pazdanomanię? 

Dwojako. Z jednej strony, oczywiście nigdy nie jest to miłe, kiedy ktoś zagląda ci do koszyka i patrzy, co kupujesz, ale z drugiej złapałem trochę potrzebnych doświadczeń. Wcześniej byśmy tak na luzie nie pogadali, byłem bardziej zamknięty w kontaktach z mediami. Potrafiłem złapać dystans, a przy okazji pograłem na dobrym poziomie. Rozwinąłem się jako piłkarz i jako człowiek. 

Wracasz do Jagiellonii jako spełniony zawodnik? 

Chyba tak, choć może trochę zabrakło tego, żeby pograć w naprawdę fajnym klubie dużego formatu europejskiego. Był taki okres po EURO, że liczyłem na dobry kontrakt zagranicą.  

Żałujesz, że jakiś konkretny temat, gdzie oferta leżała na stole, nie wypalił? 

Besiktas. Tym bardziej będąc w Turcji przekonałem się, jak wielka to marka. Grając w tamtej lidze i dostać od nich ofertę, to zawsze jest coś. Było bardzo blisko, ale dzień wcześniej Legia sprzedała Igora Lewczuka do Bordeaux, a wszystko się działo przed Ligą Mistrzów i na dodatek ostatniego dnia okienka transferowego. Było wprost powiedziane, że nieważne, ile zapłacą, to ja zostaję. Koniec końców zagrałem jednak w tej Turcji i mimo zawirowań finansowych, naprawdę cenię sobie ten okres, bo dzięki temu złapałem trochę luzu, a to też jest w życiu ważne. 

W Turcji spotkałeś zresztą jednego znajomego… 

Ricardo Sa Pinto. Graliśmy pod koniec tamtego sezonu z Gaziantepsporem, gdzie on był trenerem. Siedziałem wtedy na ławce rezerwowych, ale on podszedł do mnie i rozmawialiśmy chyba 10 minut. Zachowywał się, jak najlepszy kumpel. Pytał się mnie, czy pamiętam jak fajnie było w Warszawie, opowiadał o tamtych czasach, chyba zapominając, że mnie skasował (śmiech). Mówił coś o tym, że jakość piłkarzy w Gaziantep jest dobra, ale nie chce im się trenować. Strzelili nam zwycięskiego gola w samej końcówce, więc oczywiście skakał przy linii i był zadowolony. Po meczu podszedł jeszcze do Pawła Olkowskiego, pokazywał na mnie i mówił: – “Patrz! Pazdan? Top profesjonalizm!”. Taki ma chyba charakter – nigdy nie wiesz, czego się po nim spodziewać. Nie miałem z nim wielkiego problemu, normalnie pogadaliśmy, zresztą po okresie z nim wyjechałem do Turcji, więc nie ma co rozdrapywać starych ran. 

Na koniec chcę cię zapytać o Damiana Salwina. To psycholog, z którym współpracujesz już od paru lat, swego czasu był w sztabie Jerzego Brzęczka, ale potem został usunięty. Jak do tego podchodzisz? 

Dużo mi pomógł w różnych sytuacjach, właśnie wtedy, gdy stałem się bardziej rozpoznawalny. Współpracowaliśmy jeszcze w czasach, kiedy on nie działał w piłce nożnej, więc znamy się bardzo dobrze. Mogę się wypowiadać tylko w swoim imieniu, ale współpraca z Damianem wiele mi dała. 

Rozmawiał WOJCIECH PIELA

Fot. Jagiellonia

Suche Info
23.05.2022

Istanbul Basaksehir nowym klubem Patryka Szysza

Odejście Patryka Szysza z Zagłębia Lubin było kwestią czasu. Drugi najlepszy Polak w punktacji kanadyjskiej w Ekstraklasie od dłuższego czasu był przymierzany do zagranicznych klubów. Ostatecznie opuści polską ligę na rzecz ligi tureckiej. Nieco ponad tydzień temu klub z Lubina oficjalnie pożegnał Patryka Szysza. W sezonie 2021/22 rozegrał w barwach Zagłębia aż 34 mecze, zdobył […]
23.05.2022
Anglia
23.05.2022

Najlepsza jedenastka Premier League 2021/2022

Powoli dochodzimy do siebie po wczorajszym zakończeniu sezonu Premier League i dochodzą do nas wszystkie jego najważniejsze rozstrzygnięcia. Wiemy już, kto został mistrzem Anglii, kto spadł do Championship, kto został królem strzelców ligi, a kto jej najlepszym zawodnikiem. Aby postawić kropkę na zakończonym sezonie, postanowiliśmy wybrać najlepszą jedenastkę minionych rozgrywek. ALISSON (LIVERPOOL) Zaczynamy, rzecz jasna, […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Runjaić: Niektórzy zadawali mi pytania, dlaczego przychodzę do Legii

O tym, że Niemiec zostanie szkoleniowcem Legii wiadomo było od dawna, jednak obie strony wstrzymywały się z oficjalnym ogłoszeniem tej decyzji. Doszło do tego dopiero po zakończeniu ligowego sezonu w Polsce. Klub poinformował, że Runjaić podpisał kontrakt do końca sezonu 2023/2024, a więc na dwa lata. Kosta Runjaić na dzisiejszej konferencji odniósł się do kilku istotnych […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Oficjalnie: Edin Terzić zastąpi Marco Rose

Trzy dni temu Borussia Dortmund zwolniła Marco Rose, który był krytykowany m.in. za postawę drużyny w europejskich pucharach, ale też za katastrofalną grę Borussii w defensywie. Dziś klub z Dortmundu poinformował, że zespół ponownie obejmie Edin Terzić, który w sezonie 20/21 pełnił rolę szkoleniowca tymczasowego. Marco Rose został zwolniony z funkcji trenera Borussii Dortmund. Choć […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Mbappe: To była najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć

W sobotę zakończyła się niezwykle długa saga transferowa z Kylianem Mbappe w roli głównej. Paris Saint-Germain oficjalnie poinformowało, że 23-letni napastnik przedłużył kontrakt z klubem do 2025 roku. Tym samym wieszczony od dłuższego czasu transfer do Realu Madryt nie doszedł do skutku. Dziś w tej sprawie została zwołana kolejna konferencja, na której Francuz wyjaśnił, dlaczego […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Piotr Tworek odejdzie ze Śląska Wrocław. Brosz kandydatem na następcę

Piotr Tworek utrzymał Śląsk Wrocław w Ekstraklasie, ale jego misja dobiega końca. Taką informację podało „TVP Sport”, które typuje na jego następcę Marcina Brosza. Informacje o tym, że posada Tworka nie jest pewna i bezpieczna, pojawiały się już od kilku tygodni. Teraz potwierdza je Bartosz Wieczorek z „TVP Sport”. Po weekendzie miało się odbyć spotkanie […]
23.05.2022
Anglia
23.05.2022

Najlepsza jedenastka Premier League 2021/2022

Powoli dochodzimy do siebie po wczorajszym zakończeniu sezonu Premier League i dochodzą do nas wszystkie jego najważniejsze rozstrzygnięcia. Wiemy już, kto został mistrzem Anglii, kto spadł do Championship, kto został królem strzelców ligi, a kto jej najlepszym zawodnikiem. Aby postawić kropkę na zakończonym sezonie, postanowiliśmy wybrać najlepszą jedenastkę minionych rozgrywek. ALISSON (LIVERPOOL) Zaczynamy, rzecz jasna, […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

To nie był wielki sezon bramkarzy

Bywały takie sezony, kiedy bramkarz odgrywał główną rolę w walce o mistrzostwo, żeby tylko wspomnieć Arkadiusza Malarza i Legię Warszawa. Bywało również, że golkiperzy należeli do ścisłego grona gwiazd swoich drużyn, które zajmowały miejsce w czubie tabeli – choćby Stipica rok temu. Natomiast miniona kampania 21/22 jest w tym temacie odmienna, mianowicie: golkiperzy nie byli […]
23.05.2022
Tenis
23.05.2022

Iga po swojemu. Szybko, skutecznie i z setem do zera. Jest II runda Roland Garros

Bez trenera, którego z przyczyn osobistych na razie w Paryżu zabrakło. Ale i bez kłopotów. Iga Świątek 6:2, 6:0 ograła w I rundzie French Open Łesię Curenko i w niespełna godzinę awansowała do kolejnej fazy turnieju. Była z tego zresztą zadowolona, bo – jak mówiła – został jej czas na zwiedzanie Paryża. Celem na dziś […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

Musiałowski na wylocie z Liverpoolu? „Media zafałszowały jego poziom” [WYWIAD]

Jeszcze rok temu wydawało się, że Polska ma kolejny wielki talent. Mateusz Musiałowski błyszczał w klipach puszczanych na Twitterze. Imponował dryblingami i golami. Nastolatek ćwiczył z pierwszą drużyną Liverpoolu. Podczas treningów symulował grę Viniciusa Juniora, aby Trent Alexander-Arnold był lepiej przygotowany na starcia z brazylijskim skrzydłowym Real Madryt w Lidze Mistrzów. Dziś 18-letni Polak jest […]
23.05.2022
Siatkówka
23.05.2022

Nie bądźmy zdziwieni, jeśli ZAKSA wygra Ligę Mistrzów po raz trzeci

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po raz drugi z rzędu wygrali wczoraj Ligę Mistrzów. W finale znów nie pozostawili wątpliwości włoskiemu Itasowi Trentino. Pytanie, które można sobie teraz zadać, brzmi: gdzie leży granica ich możliwości? W końcu już przed tym sezonem mówiono, że tym razem szans na końcowy triumf nie mają. W poprzednim też nie byli faworytami. […]
23.05.2022
Ekstraklasa
23.05.2022

10 najlepszych zimowych transferów w Ekstraklasie [RANKING]

Całościowo zimowe transfery w Ekstraklasie nie rzuciły nas na kolana, gdy często niezłe referencje na papierze musiały zostać sprawdzone w praktyce. Bez problemu jednak mogliśmy wskazać dziesięć ruchów kadrowych, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie. Niektóre kluby dzięki nowym piłkarzom ratowały sobie tyłek.  Przygotowując to zestawienie braliśmy pod uwagę różne czynniki. Najważniejszy był rzecz jasna […]
23.05.2022
Liczba komentarzy: 12
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vb84
Vb84
10 miesięcy temu

Racja, czasami ktoś po pijaku stuknie i autobus nie przyjedzie

Bylwek
Bylwek
10 miesięcy temu

Trochę już pograłem na niezłym poziomie i nie przyjeżdżam do Polski cokolwiek udowadniać.”

Nie Ty o tym decydujesz. Będziesz udowadniał, że jesteś na odpowiednim poziomie. Będziesz udowadniał, że Ci się chce. Będziesz oceniany przez kibiców, trenera i każdego, kto będzie chciał Cię ocenić.

Nie interesuje mnie to, czy ktoś będzie miał pretensje. Mam po prostu grać w piłkę z zadowoleniem, a na koniec dnia pomyśleć o domu i rodzinie, bo to jest najważniejsze.”

Brzmi to tak, jakby mu się nie chciało jednak. Bez przejmowania się, czy się uda, czy nie, czy Jagiellonia będzie wysoko w tabeli, czy nisko. Fajnie.

Wolałem się zabezpieczyć przede wszystkim kontraktem na dwa lata, a to dała mi Jagiellonia.

Zobaczymy, jak będzie z tą motywacją do dawania z siebie wszystkiego :).

Guwnowgebie
Guwnowgebie
10 miesięcy temu
Reply to  Bylwek

Pazdek to beznadziejny gosc byl w wielkiej Turcji swietnej lidze gdzie trzeba straszyc klub Fifa aby zaplacili raz na 4 miechy.Poziom bajeczny zawodnicy swietni ale maja problem z odpowiednim zywieniem a gosc pojechal tam wyluzowac sie bo to bardzo wazne.Gisciu pojechales zarobic wiecej niz w Leglej i to byl twoj cel a teraz staruch wraca na stare smieci z 2 letnim kontraktem i chce sie luzowac na meczach i myslec o rodzinie a jak bedzue gra l to huj wazne bo kasa leci mniejsza niz w Turcji ale placona raczej co miesiac be udzialu fify ha ha ha.Jaga nie powinna brac starego Pazdka bo wiele klubowi nie da a tylko kase wydoi.

Słownik
Słownik
10 miesięcy temu

Ja pierdolę, ludzie, kurwa, korekta do chuja!!!

WhiteStarPower
WhiteStarPower(@spoxgreq)
10 miesięcy temu

Jak zwykle z Pazdanem: ciekawie, bez pie&olenia i anegdoty 🙂 Tak samo w Foottruck, świetny odcinek niedawno

Bylwek
Bylwek
10 miesięcy temu
Reply to  WhiteStarPower

Syty Kot i tyle :).

Qwertyuiop
Qwertyuiop
10 miesięcy temu

Mam takie odczucie z tego wywiadu, że Pazdan przyszedł do Jagi tylko z powodu braku innych, ciekawszych opcji i ofert z Turcji. Ogólnie przez całą rozmowę widać, że zbytnio mu się nie chce.

Bylwek
Bylwek
10 miesięcy temu
Reply to  Qwertyuiop

Mam takie samo wrażenie. Syty Kot.

Jako
Jako
10 miesięcy temu

Kiedyś nie umiałem takich pracowników odsiewać, niemal dostawałem spqzmów radości, że raczyli nas nawiedzić swoją boskością. Z czasem się człowiek jednak uczy jak takiemu zrobi dobrze a oo 3 miesiàcach musi go gonić: musi być głód sukcesu i rozwoju. Nie ma tego, nic z tego nie będzie. Odcinanie kuponów jak Kuświk w Stomilu. To co mówi w tym wywiadzie to porażka, jest syty i nic z tego nie będzie. Trochę to ludzi z Jagi stawia w słabym świetle.

Anon
Anon
10 miesięcy temu

Skąd tyle krytyki? Jeśli będzie zdrowy, powinien przez najbliższe 2 lata nadal dawać radę. A piłkarze będą wybierać nasza ligę jak zaczniemy konkurencyjnie płacić.

Romek
Romek
10 miesięcy temu

A kiedy Pan Salwin nie działa w piłce nożnej ? 18 late temu byl przy Zurawskim w warcie to kiedy Pan , Panie Pazdan z nim działałeś ?

mauro
mauro
10 miesięcy temu

Nie najgorszy wywiad.
Pazdi nie musi wiedzieć (choć też powinien 🙂 że jak było 6 lir tureckich za euro, a teraz jest 10, to kurs liry poszedł w dół a nie w górę. Redaktorek który tego nie wie to – powiedzmy delikatnie – ciemna masa..
I zresztą też półanalfabeta: „zagranicą” „złamałem palca”.

Suche Info
23.05.2022

Istanbul Basaksehir nowym klubem Patryka Szysza

Odejście Patryka Szysza z Zagłębia Lubin było kwestią czasu. Drugi najlepszy Polak w punktacji kanadyjskiej w Ekstraklasie od dłuższego czasu był przymierzany do zagranicznych klubów. Ostatecznie opuści polską ligę na rzecz ligi tureckiej. Nieco ponad tydzień temu klub z Lubina oficjalnie pożegnał Patryka Szysza. W sezonie 2021/22 rozegrał w barwach Zagłębia aż 34 mecze, zdobył […]
23.05.2022
Anglia
23.05.2022

Najlepsza jedenastka Premier League 2021/2022

Powoli dochodzimy do siebie po wczorajszym zakończeniu sezonu Premier League i dochodzą do nas wszystkie jego najważniejsze rozstrzygnięcia. Wiemy już, kto został mistrzem Anglii, kto spadł do Championship, kto został królem strzelców ligi, a kto jej najlepszym zawodnikiem. Aby postawić kropkę na zakończonym sezonie, postanowiliśmy wybrać najlepszą jedenastkę minionych rozgrywek. ALISSON (LIVERPOOL) Zaczynamy, rzecz jasna, […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Runjaić: Niektórzy zadawali mi pytania, dlaczego przychodzę do Legii

O tym, że Niemiec zostanie szkoleniowcem Legii wiadomo było od dawna, jednak obie strony wstrzymywały się z oficjalnym ogłoszeniem tej decyzji. Doszło do tego dopiero po zakończeniu ligowego sezonu w Polsce. Klub poinformował, że Runjaić podpisał kontrakt do końca sezonu 2023/2024, a więc na dwa lata. Kosta Runjaić na dzisiejszej konferencji odniósł się do kilku istotnych […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Oficjalnie: Edin Terzić zastąpi Marco Rose

Trzy dni temu Borussia Dortmund zwolniła Marco Rose, który był krytykowany m.in. za postawę drużyny w europejskich pucharach, ale też za katastrofalną grę Borussii w defensywie. Dziś klub z Dortmundu poinformował, że zespół ponownie obejmie Edin Terzić, który w sezonie 20/21 pełnił rolę szkoleniowca tymczasowego. Marco Rose został zwolniony z funkcji trenera Borussii Dortmund. Choć […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Mbappe: To była najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć

W sobotę zakończyła się niezwykle długa saga transferowa z Kylianem Mbappe w roli głównej. Paris Saint-Germain oficjalnie poinformowało, że 23-letni napastnik przedłużył kontrakt z klubem do 2025 roku. Tym samym wieszczony od dłuższego czasu transfer do Realu Madryt nie doszedł do skutku. Dziś w tej sprawie została zwołana kolejna konferencja, na której Francuz wyjaśnił, dlaczego […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Piotr Tworek odejdzie ze Śląska Wrocław. Brosz kandydatem na następcę

Piotr Tworek utrzymał Śląsk Wrocław w Ekstraklasie, ale jego misja dobiega końca. Taką informację podało „TVP Sport”, które typuje na jego następcę Marcina Brosza. Informacje o tym, że posada Tworka nie jest pewna i bezpieczna, pojawiały się już od kilku tygodni. Teraz potwierdza je Bartosz Wieczorek z „TVP Sport”. Po weekendzie miało się odbyć spotkanie […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

To nie był wielki sezon bramkarzy

Bywały takie sezony, kiedy bramkarz odgrywał główną rolę w walce o mistrzostwo, żeby tylko wspomnieć Arkadiusza Malarza i Legię Warszawa. Bywało również, że golkiperzy należeli do ścisłego grona gwiazd swoich drużyn, które zajmowały miejsce w czubie tabeli – choćby Stipica rok temu. Natomiast miniona kampania 21/22 jest w tym temacie odmienna, mianowicie: golkiperzy nie byli […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Kulesza: PZPN przedstawi plan modyfikacji przepisu o młodzieżowcu

Sprawa przepisu o młodzieżowcu w Ekstraklasie wzbudza emocje. Dziś zarząd PZPN zdecyduje o przyszłości tego zapisu, ale Cezary Kulesza już podzielił się sugestią dotyczącą ostatecznej decyzji. Prezes polskiej federacji w social mediach skomentował sprawę, która zostanie dziś przegłosowana przez zarząd PZPN. – Temat młodzieżowca wywołuje szeroką dyskusję. Zwolennicy i przeciwnicy mają swoje argumenty. Łączy nas cel: […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Gustafsson: Rozglądam się po Skandynawii za asystentem

Jens Gustafsson, nowy trener Pogoni Szczecin, udzielił wywiadu szwedzkiemu „Fotbollskanalen”. Szkoleniowiec mówił w nim o pracy w Polsce i poszukiwaniach asystenta. Rozmowę Gustafssona ze szwedzkimi portalem przetłumaczył Piotr Piotrowicz, polski trener mieszkający w tym kraju. Nowy trener „Portowców” mówił w niej o decyzji o zmianie pracy. – To było całkiem nieszczęśliwe, timing nie był perfekcyjny. Często […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa

Szok, niespodzianka i niedowierzanie. Legia Warszawa zaprezentowała Kostę Runjaicia, który został nowym trenerem ustępującego mistrza Polski. O tym, że Niemiec zostanie szkoleniowcem Legii wiadomo było od dawna, jednak obie strony wstrzymywały się z oficjalnym ogłoszeniem tej decyzji. Doszło do tego dopiero 23 maja, po zakończeniu ligowego sezonu w Polsce. Klub poinformował, że Runjaić podpisał kontrakt […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Skra Częstochowa wygrała Pro Junior System. Kto jeszcze zarobił na młodzieży?

Za nami ostatni akord sezonu zasadniczego w 1. lidze, więc poza rozstrzygnięciami w tabeli znamy także wyniki Pro Junior System. W tym roku poza oficjalną premią kluby mogły liczyć także na specjalny dodatek od PZPN. Kto zarobił najwięcej? Zwycięstwo przypadło Skrze Częstochowa, która tym samym powtórzyła wyczyn z drugiej ligi. Na premię załapały się także […]
23.05.2022
Tenis
23.05.2022

Iga po swojemu. Szybko, skutecznie i z setem do zera. Jest II runda Roland Garros

Bez trenera, którego z przyczyn osobistych na razie w Paryżu zabrakło. Ale i bez kłopotów. Iga Świątek 6:2, 6:0 ograła w I rundzie French Open Łesię Curenko i w niespełna godzinę awansowała do kolejnej fazy turnieju. Była z tego zresztą zadowolona, bo – jak mówiła – został jej czas na zwiedzanie Paryża. Celem na dziś […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

72. tytuł w historii Boca Juniors

Argentyńskie Boca Junior ma gablotę pełną trofeów. Dosłownie, bo właśnie zdobyło swój 72. tytuł w historii. Tym razem jeden z najbardziej znanych klubów w Ameryce Południowej wygrał Copa de la Liga Profesional. Zwycięstwo w pucharowych rozgrywkach gwarantuje awans do Copa Libertadores. Turniej rozpoczyna się w lutym, a udział w nim bierze 28 drużyn. Boca Juniors […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

Musiałowski na wylocie z Liverpoolu? „Media zafałszowały jego poziom” [WYWIAD]

Jeszcze rok temu wydawało się, że Polska ma kolejny wielki talent. Mateusz Musiałowski błyszczał w klipach puszczanych na Twitterze. Imponował dryblingami i golami. Nastolatek ćwiczył z pierwszą drużyną Liverpoolu. Podczas treningów symulował grę Viniciusa Juniora, aby Trent Alexander-Arnold był lepiej przygotowany na starcia z brazylijskim skrzydłowym Real Madryt w Lidze Mistrzów. Dziś 18-letni Polak jest […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Boniek: Mbappe nie jest wart takich pieniędzy

Zbigniew Boniek, były prezes PZPN, był gościem „Mocy Futbolu” w „Kanale Sportowym”. „Zibi” skomentował plotki transferowe dotyczące Roberta Lewandowskiego i Kyliana Mbappe. – Robert zawsze jak na coś postawi, to to osiąga. Kiedyś powiedział, że jak nie dostanie oferty kontraktu od Bayernu do końca lutego to odchodzi i wygląda na to, że tak będzie. Czy […]
23.05.2022
Siatkówka
23.05.2022

Nie bądźmy zdziwieni, jeśli ZAKSA wygra Ligę Mistrzów po raz trzeci

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po raz drugi z rzędu wygrali wczoraj Ligę Mistrzów. W finale znów nie pozostawili wątpliwości włoskiemu Itasowi Trentino. Pytanie, które można sobie teraz zadać, brzmi: gdzie leży granica ich możliwości? W końcu już przed tym sezonem mówiono, że tym razem szans na końcowy triumf nie mają. W poprzednim też nie byli faworytami. […]
23.05.2022
Ekstraklasa
23.05.2022

10 najlepszych zimowych transferów w Ekstraklasie [RANKING]

Całościowo zimowe transfery w Ekstraklasie nie rzuciły nas na kolana, gdy często niezłe referencje na papierze musiały zostać sprawdzone w praktyce. Bez problemu jednak mogliśmy wskazać dziesięć ruchów kadrowych, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie. Niektóre kluby dzięki nowym piłkarzom ratowały sobie tyłek.  Przygotowując to zestawienie braliśmy pod uwagę różne czynniki. Najważniejszy był rzecz jasna […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Wisła Kraków srebrnym medalistą Ligi Mistrzów

Kibice Wisły Kraków nie mają za sobą najlepszych tygodni. W całym tym smutku znajdą jednak i powody do radości. Na przykład srebrny medal Ligi Mistrzów dla AMP-futbolowej drużyny „Białej Gwiazdy”. W 2022 roku finały Ligi Mistrzów w AMP Futbolu odbyły się w Polsce – konkretniej w Krakowie. Do walki o trofeum stanęło osiem drużyn, które […]
23.05.2022