post

Opublikowane 03.07.2021 12:22 przez

leszek.milewski

Tak jak dyżurnym mottem polskiego futbolu mogłoby być „nie spodziewałem się niczego, a i tak jestem zawiedziony”, tak dyżurnym mottem Euro 2020 „spodziewałem się wszystkiego, a i tak jestem pozytywnie zaskoczony”.

Powiem wam najpierw, że nie zgadzam się na pudło Doku w końcówce.

To, gdzie kiwał wzdłuż pola karnego kolejnych Włochów tak, jakby włoska defensywa złożona była z pierwszoklasistów na zajęciach wyrównawczych. To, gdzie po wrzuceniu ich na karuzelę łańcuchową, oddał bardzo dobry strzał. Po widłach. Lecący w okienko. Minimalnie niecelny.

Przyznajmy, że świat, w którym to uderzenie wpada do sieci, jest światem obiektywnie lepszym.

Ciekawszym.

Piękniejszym.

Bez względu na kibicowskie sympatie, bez względu na to, czy ktoś na mecze Squadra Azzurra maluje się we włoskie barwy i puszcza Italo Disco na pełny regulator. Z tym golem mecz – cały turniej – byłby pełniejszy. Zresztą, gdy arbiter Slavko Vincić zwlekał z końcowym gwizdkiem, tylko ktoś nieskończenie naiwny mógłby pomyśleć, że to przez włoski teatrzyk z końcówki, kiedy Belgia była ograbiana z czasu. Otóż nie – z dobrego źródła wiem, że Vincić nie chciał kończyć meczu, bo zbyt mu się on podobał. Może znał też teorię Jerzego Pilcha, według którego „mecze bez dogrywek i karnych, nawet jak są wielkie, nie przechodzą do historii. Mecze bez dogrywek i karnych są jak historie bez dramatycznego epilogu”. A ten mecz na wielkość solidnie pracował przez dziewięćdziesiąt minut, obciął się tylko o centymetry w jednej sytuacji.

Od wielu lat, z uporem godnym lepszej sprawy, propaguję teorię, według której mecze wielkich drużyn na wielkiej scenie często są raczej słabsze niż lepsze.

To znaczy: one zawsze są dobre, gdy się wgryźć w taktykę, w umiejętności, w przesuwanie, w umiejętność przyjęcia piłki w pełnym biegu, w przesuwanie, w krycie, w doskok, w przesuwanie i jeszcze w przesuwanie.

Czyli we wszystko, co rządzi futbolem.

Ale co równie często, co decyduje o wyniku, nie wzbudza emocji. A futbol jednak najczęściej jest postrzegany jako ten, którego sukces zasadza się na notorycznym rozsadzaniu emocjonalnego termometru.

Wielka turniejowa scena nie paraliżuje, mówimy o zbyt dobrych zawodników, ale wiesz, że nie masz nawet rewanżu. Jeden błąd – jeden nieodpowiedzialny Krychowiak – i wszystko z głowy. Cały turniej, trud kolegów, miesiące przygotowań. Lata marzeń.

Cały zbiorowy sen o zł0tym pokoleniu na śmietnik.

Dlatego często takie mecze mają jednak zauważalny wymiar ograniczania ryzyka. Za modelowy przykład miałem Belgia – Portugalia. Stężenie potencjału takie, jak w mojej drużynie Championship Managera 01/02 po pięciu sezonach, ale cała para w przeszkadzanie, w faule, w utarczki, w okazjonalne tylko akcje.

Belgowie i Włosi jednak dowieźli.

Dowieźli od pierwszej do ostatniej minuty.

Mieliśmy w tym turnieju mecze mocniejsze emocjonalnie, rozkładające pod tym względem na łopatki, choćby Francja – Szwajcaria, które wciąż jest dla mnie najlepszym spotkaniem turnieju (swoją drogą, znajdę moment w trakcie najbliższych dni, by wybrać najlepsze spotkania Euro 2020, czuję, że będzie to świetna zabawa). Ale to był bodaj najwyższy poziom samego grania.

Wygrał lepszy. Wygrał ten, kto na to bardziej zasłużył. Zagrał mądrzej. Wykorzystał choćby głęboko ustawioną defensywę Belgów, za mało zwrotną przy szybkich atakach Włochów. Przebłyski Insigne i Barelli – na pozór Insigne efektowniejszy, ale dla mnie jednak Barella. Bo to co przy golu zrobił samym zwrotem, dynamiką, powinno się pokazywać w polskich szkółkach piłkarskich. Dlaczego właściwa koordynacja, która podobno mocno kuleje, jest tak istotna. I że bez tego pewnego poziomu nigdy się nie przeskoczy.

Natomiast spotykam się z narracją, że Włosi pozamiatali Belgię i tak w ogóle to była ona tłem. Że powinno być 2:0 do przerwy, po którym Belgia już by się nie pozbierała. No cóż, nie zgodzę się. Belgia miała mocne otwarcie, Belgia miała szanse de Bruyne i Lukaku przy stanie 0:0, gdzie tylko wybitny kunszt Donnarummy uratował Włochów. Spinazzola dokonywał interwencji turnieju – a przecież wydawało mi się, że padła ledwo mecz wcześniej, gdy Rodriguez blokował czystą sytuację w dogrywce – piłka tańczyła na głowie Lukaku, źle ustawiony był Hazard. No i wiadomo, Doku. Dziewiętnastolatek, który zaczął mecz nerwowo, a potem wyglądał, jakby przyniósł na ten mecz piłkę i kazał grać „pierwszy wszystko”.

Włosi byli lepsi, to jasne.

Ale odbieranie Belgom zasług… darujmy. Dołożyli nie cegiełkę, nie taczkę cegieł, co cały towarowy do tego spotkania. A nawet jeśli nie jesteście przekonani, to zadam wam pytanie:

Powiedzcie, czy nie obejrzelibyście, tak dla własnej przyjemności, w taki poniedziałek czy wtorek, Belgii w jakimś repasażu?

***

Oczywiście to był kolejny dzień, kolejny raz Euro 2020 uderzyło w bęben turnieju wszech czasów. Jak tak dalej pójdzie, zdążymy się jeszcze doczekać uderzenia braci Tashibana, tygrysiego strzału Kodżiro, jak i oczywiście finalnego produktu piłki nożnej, Fatality tej gry – skutecznego centrostrzału.

***

Na słuszną rzecz zwrócił wczoraj uwagę Mateusz Miga. Otóż zauważył, że posiadający żółtą kartkę Tielemans przepuścił Insigne tak, jak podnosi się szlaban na przejeździe. Brakowało tylko, żeby Tielemans życzył Insigne powodzenia, szczęśliwej drogi, no i jeszcze – pozdrowienia dla fanów „Znachora” – żeby siedli przed podróżą.

Insigne przyjmuje piłkę. Tak, być może komuś umknęło: to akcja od linii środkowej. Ja trochę zapomniałem, bo zżarł te metry tak szybko, nikt mu nie przeszkadzał.

A raczej prawie nikt. Bo sytuacja była dość delikatna. Między linią środkową, a głęboko osadzoną formacją defensywną Belgii – i zarazem przestrzenią, z której Insigne mógł realnie myśleć o strzeleniu gola – był tylko Tielemans. Zrobiło się aż tak newralgicznie.

I zobaczcie, Tielemans go miał na widelcu.

I zobaczcie jak Tielemans przepuszcza Insigne. Ruch rękami. Cała postawa ciała wycofana. Tak się przepuszcza kogoś w drzwiach. Tak się robi przestrzeń na drodze, jak Pogotowie Gazowe jedzie na sygnale.

Skriny nie oddają dynamiki, ale widać chyba nawet po nich, że Tielemans musiał zaprzeczyć swojemu zamiarowi. Potem nikt nie doskoczył, Insigne strzelił.

Żółta kartka ustawiła więc kierunek tego meczu.

Żółta kartka – kara boiskowo niedoceniana, lekceważona, deprecjonowana.

***

No cóż, Turcji dawno w turnieju nie ma, Gvardiol już wody nie pije, ktoś musiał zadbać o walory komediowe. Są potrzebne i w późnej fazie turnieju.

Tym razem padło na rzuty karne Szwajcarów i Hiszpanów.

Czy widziałem serię jedenastek, którą wykonywano by gorzej? Nie wiem. Kiedyś na Copa America Canarinhos pudłowali jednego po drugim. Ale to wciąż możliwe.

Busquets w słupek – tyle, że chociaż zmylił Sommera.

Schar oddaje wymarzony dla każdego bramkarza broniącego jedenastkę strzał. Akurat na zasięg ramion, tuż przy środku bramki, nawet wysokość idealna. Odznaka „Wielkiego przyjaciela bramkarzy” zostanie przyznana.

Rodri. Przecież to będzie jeden z tych turniejowych żartów, które przetrwają próbę czasu. Ile razy bowiem w futbolu zdarza się, żeby wpuścić kogoś specjalnie na karne, a potem ten ktoś karnego marnuje. Jest tu potencjał pod uniwersalną wykładnię, przykład wykraczający poza sport.

Ale i tak rozbieg Akanjiego, te kroki robione jakby stepował, podanie do Simona… Brakowało tylko, żeby sędzia przy tym wykonaniu w ogóle anulował jedenastkę, bo Akanji zrobił kroki.

Na koniec Vargas prawie metr nad bramką.

Heroizmu wymagało doprowadzenie do jedenastek. Sommer – najlepiej docenił go Unai Simon, który otrzymawszy MVP meczu, powiedział, że ta nagroda należy się szwajcarskiemu golkiperowi. Ale jeśli tak wykonujesz karne, nie możesz liczyć na nic więcej.

Najlepsze jest jednak to, że Hiszpanie wykonywali je przecież niewiele lepiej. W ogóle Hiszpania w tym meczu, poza karnymi, które powinny skończyć się eliminacją:

Ich bramka to rykoszet
– As kier za darmo, indywidualny błąd Freulera
– W dodatku as kier w momencie, kiedy Szwajcarzy nabierali rozpędu
– Znowu błędy w defensywie, by przypomnieć slapstick przy bramce Shaqiriego
– Hamulcowy Moreno
– Niemożność strzelenia goli Szwajcarom mimo tak długiego okresu gry w przewadze
– Fatalne oceny ich gry u wszystkich ekspertów, którzy trochę tę Hiszpanię śledzą

Jest takie poczucie, że Hiszpania w czwórce jest drużyną, która… nie powiem, że na to nie zasłużyła, ale najmniej się podoba. Italia – wiadomo, genialna. Jeśli awansuje Anglia – triumf konsekwencji defensywnej, pewnej turniejowej mądrości. Jeśli awansuje Dania – czarny koń robi robotę, orze to Euro jak pańskie pole. Jeśli awansują Czechy bądź Ukraińcy – cóż za sensacyjny półfinalista, doda uroku.

Ale Hiszpania? Z tym swoim niedzisiejszym klepaniem? Z ograniem w regulaminowym czasie tylko Słowacji? Gdzie jeszcze Słowacy pomagali ładując sobie samobóje?

No nie wiem.

Sam wczoraj wyraziłem pogląd, że, w ramach troski o kibica, UEFA mogłaby zdjąć Hiszpanię i na półfinał znów dać Belgia – Włochy. Nie obraziłbym się.

Ale jest i druga strona medalu. Damian Smyk zauważył dzisiaj w „Stanie Euro”, że pod względem stworzonych, a niewykorzystanych dogodnych szans, nikt nie może się równać z Hiszpanią. Moreno i Morata przewodzą zmarnowanym szansom w turnieju, natomiast to wszystko pokazuje, że Hiszpania sytuacje tworzy.

A przecież ta statystyka nie uwzględnia strzelonych bramek – tych przecież Hiszpania ma na turnieju już dwanaście. Nikt nie strzelił więcej (choć mogą im dorównać dzisiaj Duńczycy, mają dziewięć goli).

Nie jest to mój półfinalista, całym sercem za Włochami w tej rywalizacji, ale Hiszpania nie wygrała tego awansu w czipsach. Mogą sięgnąć po tytuł, Włosi na pewno nie mają rozwiniętego czerwonego dywanu. Z napastnikami, którzy raczej strzelają niż nie strzelają – a nawet strzelają na pół gwizdka – Hiszpania byłaby postrzegana zupełnie inaczej.

***

Felix Brych będzie sędziował mecz Anglia – Ukraina. I choć to turniej, który sypie jak z rękawa inspiracjami, tak większej nie będzie. Bo każdy może spojrzeć na Brycha i pomyśleć:

Najwyraźniej mogę spieprzyć wszystko, a i tak zostanę nagrodzonym. Względnie, w wersji ciut stateczniejszej: najwyraźniej mogę zawalić, a wszystko jakoś samo się ułoży.

Jakże kojąca myśl.

Jakby się spokojnie żyło i umierało, gdyby to była prawda.

Spoiler: tak się nie układa. Życie, zasadniczo, nie jest tak wyrozumiałe jak UEFA wobec Felixa Brycha.

Spodziewam się, że Brych posędziuje dzisiaj dla odmiany dobrze, bo to przecież nie jest arbiter, który myśli, że gramy na stare i po trzech rogach wskazuje karne. Ale chyba, będąc realistą, wolałbym, aby przypadek Felixa Brycha uczył tego, że za błędy ponosi się konsekwencje.

Kolejną szansę też wliczam w swój sposób myślenia, sam swego czasu jechałem na drugich, a może i siódmych szansach. Któż kiedyś nie jechał. Natomiast taka forma rozwiązania zostawia we mnie niesmak.

***

Zapraszam też na nasze programy. Dzisiejszy Stan Euro:

A także wczorajszych Tetryków:

Leszek Milewski

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Biografia Jacka Bąka – studium bezkarności / Recenzje Tetryków #2

Ostatnio Tetrycy zrecenzowali legendarne „Futbol na tak”, dziś na warsztat biorą szaloną biografię Jacka Bąka. Z niej dowiecie się, że mecze w piłce to jakaś trzeciorzędna sprawa, przede wszystkim liczą się drogie zegarki, zakupy w Mediolanie, szybkie samochody i zamykanie ludzi w aptece. Książka wesoła, a przez to strasznie smutna – zapraszamy. Program realizowany we […]
19.09.2021
Weszło
17.09.2021

Legia jak I RP – zdobycie Moskwy i kłótnie szlachty z królem | Tetrycy #38

W najnowszym odcinku Tetrycy rozmawiają o wygranej Legii ze Spartakiem, o remisie w meczu Mioduski – Michniewicz, serialu Cobra z lat 90tych, deszczu i Tomaszu Karolaku z torby. Zapraszamy. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 – ODDAJCIE SWOJE KARTY KREDYTOWE JACKOWI BĄKOWI 1:39 – PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM: PŁASZCZ BĄKA Z GNIAZDKIEM […]
17.09.2021
Weszło
16.09.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Po meczu ze Spartakiem prezes Dariusz Mioduski udzielił Czesławowi Michniewiczowi pełnego poparcia. Stwierdził, że sukces w Moskwie – a także powtarzalność pucharowych wyników, których tak brakowało Legii – jest najlepszym dowodem jego kompetencji. W konsekwencji czego chciałby, aby Michniewicz miał większy wpływ na losy klubu. – Zapraszam też Czesia – powiedział pan Dariusz – na […]
16.09.2021
Weszło
10.09.2021

Jedna twarda bania warta więcej niż sto baniek | TETRYCY

W dzisiejszym odcinku „Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski omawiają przede wszystkim mecz z Anglią. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 ANEGDOTA O TYM, JAK PUCHNIE ANEGDOTA O IWANIE I WEMBLEY 1:04 DUPA Z MAJONEZEM: O SZTUCE AUTORYZACJI WYWIADÓW 4:36 STÓŁ U LESZKA OBRAZEM GALOPUJĄCEJ INFLACJI? 5:09 O PRZYWILEJU […]
10.09.2021
Felietony i blogi
09.09.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Wskazanie najlepszej reprezentacji Polski, jaką widziałem, jest tylko pozornie zadaniem łatwym. Ponieważ za mojego życia – jestem z rocznika Lewego i Glika – tylko raz cokolwiek sensownie pograliśmy na wielkim turnieju. Ale ocenianie drużyn piłkarskich niekoniecznie musi być domeną logiki. Bo finały finałami, ale przecież czy nie byłem zachwycony tym, jak Janas wymyślił, żeby Kosowski […]
09.09.2021
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PZPN - hajs z podatków na leśnych dziadków.
PZPN - hajs z podatków na leśnych dziadków.
2 miesięcy temu

“nie spodziewałem się niczego, a i tak jestem zawiedziony” – zadajmy sobie proste pytanie – czy kogokolwiek w ogóle cieszą te mecze tej reprezentacji? – od wielu lat ja się denerwuje jak jest przerwa reprezentacyjna bo mi przerywaja fajne mecze ligowe, a doskonale wiem że ta kadra nie zagra nawet w 1/10 takiego futbolu jak ja lubie oglądać (np w lidze 1 i 2 holenderskiej – czyli odważnie do przodu) – i za kazdym razem coraz silniej się utwierdzam w tym przekonaniu że ta reprezentacja jest nam tak potrzebna jak kop w czuba w jaja na dzień dobry albo nasranie do ryja. To jest absolutny masochizm oglądanie tego. Nie dość że nic nie potrafią jako grupa i indywidualnie to jeszcze obrzydzają ten sport. Po tych meczach to ja nienawidze futbolu, by potem sobie przypomnieć że to co widziałem to nie był futbol – tylko marna próba jego odwzorowania.

gsasgsbgsgbbssggssaxzbbxzgd
gsasgsbgsgbbssggssaxzbbxzgd
2 miesięcy temu

https://akodw24.blogspot.com/

dokładne wyniki spotkań + kupony z kursami ponad 100 . Wczoraj trafili ako z kursem 744. Codziennie typy trafiane. Skany na blogu. 

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
2 miesięcy temu

Znajdź różnice.

I tak, będę to wrzucał pod każdym artykułem, w którym wy będziecie używali tego debilnego porównania. Może się oduczycie, chociaż red. Milewskiemu będzie trudno, bo zwrotu „czerwona kartka” nie używa już w ogóle. Dziwne, że żółtej używa, niekonsekwencja. Proponuję „cytrynowe drzewko”.

Poker-sm-221-Ah.png
czerwonakartka.png
Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny
2 miesięcy temu

Inne określenie na to serduszko w kartach, to czerwień, więc już jesteśmy blisko. Poza tym nie bierz wszystkiego tak dosłownie, dla własnego dobra.

kol. Zenon
kol. Zenon
2 miesięcy temu

no tylko bardziej do tej kartki podobny As karo

JacekS
JacekS
2 miesięcy temu

Spodziewam się ,że w dzisiejszym meczu Czechy -Dania ,odpadnie Dania ponieważ mogłaby sponiewierać zarówno Włochy jak i Anglię ,które są wyznaczone do gry w finale EURO 2020. Sędziowie tego dopilnują i nie będę zaskoczony jeśli Dania zakończy ten mecz w 10-tkę lub nawet 9-tkę.

Rufjan
Rufjan
2 miesięcy temu
Reply to  JacekS

i jak przewidywania? sprawdziły się? czapeczka foliowa nie uwiera?

Fghit
Fghit
2 miesięcy temu

Kolejny grafoman z „asem kier” idźcie nie wiem, na jakiś odwyk albo leczenie? Czy Wam się coś w głowach popierdoliło?

robi2009
robi2009
2 miesięcy temu

Kojiro w nagłówku 🙂

Suche Info
22.09.2021

EFL Cup: Klich i Bednarek przechodzą dalej, Everton odpada

We wtorkowy wieczór rozegrało się kilka meczów EFL Cup. Grała połowa Premier League, a więc streścimy wam pokrótce, co działo się na angielskich boiskach. Liverpool gładko opędzlował Norwich 3:0. Czy zagrał Przemysław Płacheta? No cóż, bez zaskoczenia – nie było go w kadrze meczowej. Juergen Klopp dość lajtowo podszedł do tematu, nie zagrał nikt z […]
22.09.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Bez niespodzianki: Zagłębie opędzlowało rezerwy Śląska

We wtorkowych meczach Pucharu Polski doszło tylko do jednej niespodzianki. Co chcemy przez to powiedzieć? Ano to, że Zagłębie Lubin zgodnie z oczekiwaniami spokojnie poradziło sobie z rezerwami Śląska Wrocław. Był to mecz dla Zagłębia… co najmniej niewygodny. Gdyby lubinianom zdarzyła się wpadka z rezerwami lokalnego rywala – a „Miedziowi” wielokrotnie udowadniali, czy to z […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Ryszard Wieczorek: – Mam nadzieję, że będzie to nawóz pod rozwój klubu

Zakurzony Ryszard Wieczorek góruje dziś nad renomowanym Kostą Runjaiciem. Co miał do powiedzenia po meczu? Cytujemy za oficjalną stroną Pogoni: – Źle zaczęliśmy mecz, myślę, że zjadła nas trochę trema. Zbyt łatwo dopuszczaliśmy Pogoń pod bramkę i straciliśmy gola. To nas odblokowało. Zaczęliśmy grać swoją piłkę. Mieliśmy dwa stałe fragmenty gry, wyrównaliśmy i uwierzyliśmy w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Runjaic: – Puchary rządzą się swoimi prawami

Tak! Mamy to! Czuliśmy, że to słynne hasło padnie już w pierwszej rundzie. I padło. Kosta Runjaic stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że „puchary rządzą się swoimi prawami”. Brawo! To są wypowiedzi, o które nic nie robiliśmy! Natomiast nie chcemy tylko szydzić, bo Runjaic wziął na siebie pełną odpowiedzialność za ten mecz. Na spotkaniu z dziennikarzami […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021