post

Opublikowane 01.07.2021 17:50 przez

leszek.milewski

Po fazie grupowej zrobiłem Power Ranking Euro, czas na drugą odsłonę: Power Ranking o zespołach, które zostały w turnieju.

Na wstępie muszę powiedzieć, że bardzo, ale to bardzo podoba mi się ta ósemka. Odpowiedni balans drużyn, które są potęgami futbolu, ale też z tymi, które sprawiły mniejsze lub większe niespodzianki. Każdy z ćwierćfinalistów to mocna, bardzo różna od siebie nawzajem historia, każdy bezdyskusyjnie dał już swoje temu turniejowi, odcisnął na nim pewne piętno, nie tylko piłkarskie.

8. UKRAINA

Choć do fazy pucharowej przechodziło szesnaście drużyn, nie miałem wrażenia, że ktoś wygrał awans w chipsach.

No, chyba że Ukraińcy.

Może oni, jako jedyni.

Miałem ich za zespół, który powinien wylecieć. Jedyny naprawdę dobry mecz zagrał z Holandią, choć i tak z nią przegrał. A Czesi pokazali, że nie trzeba mieć piłkarskiej wersji Dream Teamu, by Holandię ograć. Z Macedonią Północną mogło się skończyć różnie, z Austrią totalna indolencja, która w 1993 w Ekstraklasie wzbudziłaby podejrzenia.

Ale Ukraina, swoim zwycięstwem nad Szwedami, udowodniła, że nikt w tej fazie pucharowej nie był przypadkowy, dodając temu turniejowi kolejną jasną kartę.

Zdali test charakteru, ale też test umiejętności. Mają piłkarzy, których chce się oglądać, ze szczególnym uwzględnieniem Jarmołenki, ale przecież nie tylko.

Teraz, teoretycznie, powinni gładko odpaść. Swoje już osiągnęli. Po drugiej stronie Anglia, która na tym turnieju jest mistrzem wyrachowania. Anglia, która przykrywa Ukraińców poziomem, co najlepiej widać po tym, ile Jarmołenko znaczy w Premier League, a ile w lidze angielskiej. Ukraińcy mają za sobą 120 minut wycieńczającej walki, bo ta druga połowa była przecież nie grą w piłkę, a grą w przetrwanie. Biesiedin Biesiedinem, ale ilu graczy wyjdzie na boisko odczuwając trudy meczu – myślę, że jeszcze kilku.

A jednak widzę dla Ukrainy nadzieję.

Anglicy muszą, na nich nikt nie stawia.

Mecz będzie rozegrany w Rzymie, nie na Wembley, a widać nawet po wynikach z ostatnich miesięcy, że Anglicy poza domem potrafią być wyraźnie słabszą drużyną.

Ukraińcy mają w sobie ten element fantazji, który może zrobić Anglii krzywdę.

Niemniej nie mam wątpliwości – w innych parach ćwierćfinałowych mogą zdarzyć się niespodzianki, ale tylko zwycięstwo Ukrainy będzie sensacją.

I dlatego żadnego meczu tak nie jestem ciekaw.

7. CZECHY

Czesi, lekceważeni przeze mnie w fazie grupowej, Czesi, którzy bezceremonialnie wyrzucili z turnieju Holandię.

Przyznam się bez bicia, faktycznie stawiałem, że Holandia odpadnie, ale później. Czesi, wydawało się, nawet w fazie grupowej zrobili wynik ponad stan, bo wbrew temu co mówi Marek Koźmiński, oni naprawdę mają jak na siebie dość przeciętne pokolenie. Wiecie, to była świetna historia, że Tomas Petrasek dostał powołanie do kadry, a Tomas Pekhart pojechał na Euro, ale cóż – w innych, lepszych dla siebie czasach, Czechy nawet nie rozpatrywałyby piłkarzy z Ekstraklasy.

Nie zamierzam ich jednak więcej lekceważyć, deprecjonować. Dlatego zacznę od tego, że nieprawdą jest, jakoby de Ligt ograł Holandię – nie, jestem zdecydowanie zdania, że Holendrzy nie wyrzucili się z tego turnieju sami, co nieraz się faktycznie zdarza, ale nie tym razem.

To był od pierwszych minut mecz pod dyktando Czechów.

Może, by tak rzec, dyskretne dyktando, ale jednak.

Holendrzy nie potrafili oddać celnego strzału. Holendrzy nie potrafili przejąć inicjatywy. Czesi zabrali im ich ulubione zagadki i zgoda, Oranje mieli moment, kiedy mogli je sobie przywrócić, bo wiadomo, Malen.

Ale ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, że wygrał zespół po prostu lepszy.

Rzecz w tym, że wciąż patrzę na nich, analizuję skład, Sevcyków, Holesów, Baraków… na tym poziomie może im już po prostu braknąć czystej jakości piłkarskiej.

6. HISZPANIA

To oczywiście niezwykle sympatyczne, że Hiszpanie pomogli zapisać 28 czerwca 2021 jednym z najlepszych dni w historii futbolu. Ale, jakkolwiek nie można im odmówić polotu, składnych akcji, pięknych powrotów Simona i Moraty, nawet tej niezwykłej zabawy Oyarzabala i Olmo w ostatnich sekundach meczu, tak wciąż:

Hiszpania na przestrzeni dziewięćdziesięciu minut wygrała tylko jeden mecz. Ze Słowacją, która była na tym turnieju beznadziejna.

Hiszpania wypuściła kontrolę meczu z Polską, wypuściła kontrolę meczu ze Szwecją, gdzie też mogło się skończyć różnie. Z Chorwatami mało nie ponieśli kary za grzech pychy – choćby Luisa Enrique pokazujące w końcówce meczu, że już jest pozamiatane – za co rywal mocno ich skarcił. Już witali się z gąską, już byli w ogródku, a tymczasem Simon musiał bronić w nierealny sposób strzał Kramaricia, by nie przegrywali dogrywki.

No, to był fantastyczny rollercoaster.

Ale to Hiszpania do niego dopuściła.

Zaprosiła Chorwatów do tańca przy 3:1.

Chorwatów po tym meczu w chorwackiej prasie krytykowanych.

Chorwatów, którzy zapewniali elementy komediowe, w zasadzie ekstraklasowe, z Gvardiolem tracącym kluczowe sekundy przez picie wody na czele.

Jakkolwiek scenariusz, w jaki Hiszpanie pokonali Chorwatów, zrobił wrażenie i zapamiętam go do końca życia, tak absolutnie nie mam wrażenia, że Hiszpanie tego dnia pokonali jakąś wybitną drużynę. Pokonali zespół niezwykle zdolny, charakterny, ale pokonali też zespół, który miał wielkie problemy w defensywie.

Szalony mecz, który, oglądany na chłodno, pokazywał też kolejne rysy na grze Hiszpanii.

5. SZWAJCARIA

Szwajcario, no, tego się po tobie nie spodziewałem.

Wiedziałem, że Francuzi mieli problemy z Węgrami, a więc na pewno nie są drużyną nieuchwytną.

Wiedziałem, że twoje prowadzenie sensacją wcale być nie musi.

Ale ten zmarnowany karny na potencjalne 2:0? A potem cztery minuty, w trakcie których tracisz dwie bramki? I jeszcze potem poprawia Pogba takim strzałem, że mógł się cieszyć z gola już w momencie kopnięcia? Co chyba robił?

No nie. Podnieść się po czymś takim, przy 1:3, mając mało czasu, z takim rywalem… Wy nie byliście na linach. Wy nie byliście posłani na deski. Wy, w teorii, byliście już wyniesieni na noszach z ringu. A jednak to wygraliście.

Przyznam, zastanawiam się ile efektowniej obróconych meczów widziałem. Modelowym meczem, elementem mojej mitologii piłkarskiej, jest wiadome Łazienkowska 2/3. I wiadomo, Widzew miał tam znacznie mniej czasu, a trafił trzykrotnie. Był to też mecz o mistrzostwo Polski na terenie rywala. Więc wciąż to pewnie jest mocniejsze. Ale są i argumenty:

Legia była zespołem równym Widzewowi, a kto wie, może nawet wówczas kadrowo słabszym. Grała wąską kadrą, Janusz Romanowski zabrał wielu graczy – ostatecznie fakt, że biła się aż do tego meczu o mistrza Polski, był czymś, czego przed sezonem nie zakładano.

Szwajcaria natomiast wpadła na rywala o potencjale historycznym. Niebywałe w piłkarskim świecie zgrupowanie gwiazd pod jedną banderą. Jeszcze ten dowołany Benzema jako wisienka na torcie, Benzema, który przecież w tym meczu grał fantastycznie. Bo to i był taki mecz, gdzie mimo odpadnięcia Francji, i tak dwóch jej piłkarzy bez trudu należało zmieścić do jedenastki rundy.

A jednak, Szwajcario, to wygrałaś.

Dla mnie mecz turnieju. I nie powiem, że nic lepszego ten turniej już nie napisze, bo wiadomo, że ten turniej uwielbia śmiać się z takich przewidywań. No ale to już naprawdę był mecz kompletny. Niczego mu nie brakowało. Szczytowe osiągnięcie piłki nożnej.

Ale jakkolwiek jestem skłonny się zgodzić, że twoje starcie, Szwajcario to 50 na 50 z Hiszpanią, tak na razie więcej nie zaryzykuję, mimo takiego triumfu.

4. ANGLIA

Anglia może być najmądrzejszą drużyną mistrzostw, względnie: najsprytniejszą.

Anglicy byli faworytem meczu z Niemcami, nie wolno o tym zapominać. Lepsze pokolenie. Mecz u siebie. Kadra w lepszym stanie, selekcjoner z większym zaufaniem – Niemcy ostatnio potrafili przecież wyłapać 0:6 od Hiszpanii czy przegrać z Macedonią Północną u siebie.

Wciąż Niemcy, co pokazali choćby z Portugalią.

Ale też Niemcy z dawno nie widzianymi u nich problemami. Niemcy chimeryczne, Niemcy z błędami.

Niemniej nie zamierzam deprecjonować osiągnięcia Anglików. Southgate postawił na mocno defensywne zestawienie, czym sporo ryzykował, bo w przypadku porażki nie broniłoby go nic. Nazwano by go tchórzem, który przestraszył się Niemców i przegrał mecz przed pierwszym gwizdkiem. Ale tak się nie stało, zamiast tego strategia Anglików po prostu przyniosła taki skutek, jaki zakładał Southgate.

Anglicy wciąż nie stracili na tym turnieju ani jednej bramki.

Wyrachowanie na długich turniejach popłaca znacznie bardziej, niż ofensywka.

Anglicy mają bardzo mocny skład, również jeśli chodzi o reagowanie z ławki.

Anglicy półfinał i finał w razie czego zagrają u siebie.

Anglicy jedyny wyjazd tego turnieju grają z Ukrainą po 120 minutach morderczej batalii ze Szwedami.

Trudno nie zgodzić się z Shearerem, który mówi „teraz albo nigdy”. Ale wciąż mam z tyłu głowy, że tyle lat śledzenia piłki nauczyło mnie, że Anglicy posiadają pewien gen autodestrukcji. On wciąż może o sobie dać znać. On już daje o sobie znać, bo choć tak wiele wskazuje na Anglików, nie jestem w stanie uznać ich za mocnego faworyta choćby ewentualnego meczu z Danią. A i Ukraińców na pewno nie skreślam.

3. DANIA

Danią jestem oczarowany, Danii kibicuję, na Danię nie jestem w stanie patrzeć obiektywnie. Dania w kolejnym meczu oddała horrendalnie wiele strzałów, kolejny raz rozstrzelała rywala, kolejny raz zagrała pięknie.

No jak się nimi nie jarać?

Grają na swoich zasadach. Zasadach ofensywnych. No i… no i czasem przegrywają, ale te porażki z Belgami i Finami wiadomo jakie były, czym naznaczone. To równie dobrze mogły być wygrane.

Niemniej pamiętam, że Dania ograła 4:0 Walię, a nie jakiegoś piłkarskiego potentata. Walia fajnie się pokazała w fazie grupowej, natomiast wciąż to był zespół, po którym można się było spodziewać, że za długo miejsca w turnieju nie zagrzeje. To, że została zdemolowana – na plus Danii. Ale też Dania nie ograła na tym turnieju rywala tak groźnego, jak ograli Czesi czy Szwajcarzy. A może nawet jak Ukraińcy.

Niemniej widzę zbyt wielką konsekwencję w tym, co grają, by nie wierzyć w ich siłę. Z Anglikami zresztą też mają dobre doświadczenia z ostatnich miesięcy, również z gry na wyjeździe.

Dania to czarny koń pełną gębą, dla którego na ten moment półfinał to minimum.

Choć też wiem, że najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że poszaleją, dadzą się zapamiętać, ale to ofensywne szaleństwo będzie też w którymś meczu początkiem ich zguby.

2. WŁOCHY

Pierwszy raz realne problemy. Najedli się strachu po golu Arnautovicia. Austriacy postawili się jak nikt Włochom do tej pory. Było trochę nerwówki.

Ale wciąż, Włosi grają swoje.

Wciąż, Włosi w odpowiednim momencie trafili i to od razu z drugim golem, by dać sobie trochę zapasu.

Pierwszy raz od niepamiętnych czasów stracili bramkę, pierwszy raz na tym turnieju nie wygrali w 90 minut. To wciąż może być tylko statystyka, ale prawda jest też taka, że nie mierzyli się jeszcze z żadnym gigantem takim jak Belgia. Czeka ich zupełnie inny rodzaj testu.

1. BELGIA

Ach, Belgio. Wciąż trudno cię lubić. Miałaś 0.20 xG z Portugalią. Jeden celny strzał – w dodatku zza szesnastki – i to wszystko.

Ale przecież z tego turnieju znam już takie scenariusze w twoim wykonaniu. W zasadzie każdy mecz to albo jakieś problemy, albo zauważalne przestoje.

A potem wygrywasz.

Po cichu, może nie przekonując, ale Belgia pozostaje jedyną drużyną turnieju, która wygrała wszystkie mecze. Spotkanie z Portugalią było jednym z najbrzydszych spotkań, ale też – Felix Brych mylił się NA NIEKORZYŚĆ Belgów. Powinien dużo wcześniej wylecieć Palhinha z boiska i już ten mecz wyglądałby inaczej. O Pepe nawet szkoda gadać. Belgia tak naprawdę, gdyby nie Brych, pewnie ułożyłaby sobie ten mecz dużo wcześniej i nie byłoby nerwówki.

W każdym razie: brzydkie mecze też trzeba umieć wygrywać.

Może szczególnie na turnieju.

Belgowie wyglądają jak Deadpool, zbierają baty w trakcie meczu, ale rany goją się jak na psie.

Dla mnie dzięki tej szczególnej cesze są faworytem turnieju.

Pytanie, czy ta zasada zadziała również wobec Hazarda i de Bruyne.

Pewne jest jedno – z Włochami absolutny szlagier, mecz, który będzie postrzegany przez pryzmat potencjalnego przedwczesnego finału.

Fot. NewsPix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Na zapleczu
20.09.2021

Skra nie może grać ani trenować w Częstochowie, miasto nie pomaga

Kielce, Łódź, Rzeszów, Legnica, Bielsko-Biała, Sosnowiec, Głogów, Gdynia. To nie trasa nowej odsłony kolarskiego wyścigu w stylu Tour de Pologne, tylko trasa Skry Częstochowa, która walczy o ligowe punkty w całym kraju. W całym kraju tylko nie u siebie, bo pod Jasną Górą beniaminek nie zagrał ani razu i prędko się to nie zmieni. Całkiem […]
20.09.2021
Felietony i blogi
20.09.2021

Gole w USA, Francji i Japonii, asysty we Włoszech i Rosji. Świetny weekend Polaków | STRANIERI

O takie weekendy z Polakami w ligach zagranicznych nic nie robiliśmy. Za nami chyba najlepszy weekend biało-czerwonych od początku sezonu. Sporo bramek od Stanów Zjednoczonych przez Niemcy po Japonię. Do tego parę asyst, dużo dobrych występów bramkarzy i po prostu pozytywnych akcentów związanych z naszymi zawodnikami. Łapcie świeżutki przegląd stranierich. Trochę przyszło nam na to poczekać, […]
20.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Brama dnia
19.09.2021

Zampagna lobuje, Vieri wkręca w okienko | BRAMA DNIA

W kolejnym odcinku „Bramy dnia” odwiedzamy Italię i przypominamy dwa naprawdę piękne gole. Wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo tradycyjnie zapraszamy do oglądania i głosowania. RICCARDO ZAMPAGNA VS ROMA (19.09.2004) Hat-trick na koncie i porażka? Vincenzo Montella zna ten ból. Siedemnaście lat temu trafił do siatki trzy razy w starciu z Messiną, ale jego […]
19.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Biografia Jacka Bąka – studium bezkarności / Recenzje Tetryków #2

Ostatnio Tetrycy zrecenzowali legendarne „Futbol na tak”, dziś na warsztat biorą szaloną biografię Jacka Bąka. Z niej dowiecie się, że mecze w piłce to jakaś trzeciorzędna sprawa, przede wszystkim liczą się drogie zegarki, zakupy w Mediolanie, szybkie samochody i zamykanie ludzi w aptece. Książka wesoła, a przez to strasznie smutna – zapraszamy. Program realizowany we […]
19.09.2021
Weszło
17.09.2021

Legia jak I RP – zdobycie Moskwy i kłótnie szlachty z królem | Tetrycy #38

W najnowszym odcinku Tetrycy rozmawiają o wygranej Legii ze Spartakiem, o remisie w meczu Mioduski – Michniewicz, serialu Cobra z lat 90tych, deszczu i Tomaszu Karolaku z torby. Zapraszamy. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 – ODDAJCIE SWOJE KARTY KREDYTOWE JACKOWI BĄKOWI 1:39 – PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM: PŁASZCZ BĄKA Z GNIAZDKIEM […]
17.09.2021
Weszło
16.09.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Po meczu ze Spartakiem prezes Dariusz Mioduski udzielił Czesławowi Michniewiczowi pełnego poparcia. Stwierdził, że sukces w Moskwie – a także powtarzalność pucharowych wyników, których tak brakowało Legii – jest najlepszym dowodem jego kompetencji. W konsekwencji czego chciałby, aby Michniewicz miał większy wpływ na losy klubu. – Zapraszam też Czesia – powiedział pan Dariusz – na […]
16.09.2021
Weszło
10.09.2021

Jedna twarda bania warta więcej niż sto baniek | TETRYCY

W dzisiejszym odcinku „Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski omawiają przede wszystkim mecz z Anglią. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 ANEGDOTA O TYM, JAK PUCHNIE ANEGDOTA O IWANIE I WEMBLEY 1:04 DUPA Z MAJONEZEM: O SZTUCE AUTORYZACJI WYWIADÓW 4:36 STÓŁ U LESZKA OBRAZEM GALOPUJĄCEJ INFLACJI? 5:09 O PRZYWILEJU […]
10.09.2021
Felietony i blogi
09.09.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Wskazanie najlepszej reprezentacji Polski, jaką widziałem, jest tylko pozornie zadaniem łatwym. Ponieważ za mojego życia – jestem z rocznika Lewego i Glika – tylko raz cokolwiek sensownie pograliśmy na wielkim turnieju. Ale ocenianie drużyn piłkarskich niekoniecznie musi być domeną logiki. Bo finały finałami, ale przecież czy nie byłem zachwycony tym, jak Janas wymyślił, żeby Kosowski […]
09.09.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JacekS
JacekS
2 miesięcy temu

Kibicuje Danii i Szwajcarii.

Kibic
Kibic
2 miesięcy temu
Reply to  JacekS

Dorzucam jeszcze Belgię do tego towarzystwa. Te ekipy zastępują mi utraconą trójcę: Francja, Niemcy, Holandia

stanogamonkoltonia
stanogamonkoltonia
2 miesięcy temu

Dania najbardziej przereklamowana drużyna z fartem w drabince. Niech Czechy spuszczą im wpierdol jak kopalni w Turoszowie.
Belgia – Włochy to przedwczesny finał.

Husaria Paulo Zołzy
Husaria Paulo Zołzy
2 miesięcy temu

Dania przereklamowana? Oglądałeś któryś z ich meczów?
Doskonale poukładani, ofensywnie nastawieni.
Ręce same składają się do oklasków.
Czesi pewnie postawią się bardziej niż Walia ale sukcesu im nie wróżę. Nie mają kim straszyć.

salata1992
salata1992
2 miesięcy temu

Brak Anglii w finale kiedy mają taką drabinke będzie mega niespodzianks

LouiseGilbreath
LouiseGilbreath
2 miesięcy temu

Zacznij zarabiać od 120 do 200 USD za godzinę pracy online z domu przez kilka godzin każdego dnia … Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, połączenie internetowe i trochę wolnego czasu … Więcej tutaj

…………………..>>>> https://Www.Jobcash1.com

Filemon
Filemon
2 miesięcy temu

Zastanawiam się na jakiej zasadzie np nie przeszedł mój komentarz o przecenianiu holenderskich trenerow. Moderator ma inne zdanie więc nie puści?

Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Katar 2022 tylko dla zaszczepionych?

David Ornstein z The Athletic informuje, że Katarczycy będą chcieli wymagać szczepienia przeciw koronawirusowi od wszystkich uczestników mundialu w 2022 roku. Pamiętamy, jak było na Euro. Kto z piłkarzy chciał, ten się zaszczepił, kto nie, ten nie – nie było żadnego przymusu. Katarczycy chcą to zmienić i wywrzeć presję na FIFA, by ta wprowadziła odpowiednie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Kownackiego czeka operacja

Smutne wieści z Niemiec. Dawid Kownacki zerwał więzadło w kolanie. To już oficjalna informacja, potwierdzona przez klub. Kownacki doznał poważnego urazu, czeka go operacja, a potem przerwa. Jak długa, dokładnie nie wiemy, natomiast kilka miesięcy niestety można spokojnie liczyć. Nie ma szczęścia Kownacki, całkiem niedawno się leczył, również kilka miesięcy, a teraz podobna historia. Ech, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Powołania Sousy. Kilka powrotów, pożegnanie Fabiańskiego, nie ma S. Szymańskiego

Paulo Sousa ogłosił powołania do szerokiej kadry na eliminacyjne mecze z San Marino i Albanią. W porównaniu do poprzedniego zgrupowania, nowymi twarzami są Robert Gumny,  Arkadiusz Reca i Przemysław Płacheta oraz oczywiście Łukasz Fabiański, który z San Marino rozegra pożegnalne spotkanie w narodowych barwach. Wraca też Mateusz Klich, który poprzednim razem wypadł z powodu pozytywnego […]
20.09.2021