post

Opublikowane 30.06.2021 16:41 przez

leszek.milewski

Nie miałem nigdy poczucia, że futbol to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu wygrywają Niemcy. Ale miałem poczucie, że futbol to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu przegrywają Anglicy.

Anglia, odkąd ją pamiętam, mierzy najwyżej. Czasem śmielej, czasem mniej śmiało o tym mówi, ale zawsze jest to z tyłu głowy: chcą złota. Więcej: wierzą, że im się w końcu należy. Że choćby prawem prawdopodobieństwa, w końcu musi nadejść ich czas.

I prawdą jest, że jak na tak szaloną na punkcie piłki nację, na ojców dyscypliny, na posiadaczy arcymocnej ligi, do tego licznych akademii, które wychowały mnóstwo świetnych zawodników, lista ich tytułów jest zaskakująco krótka. Jeden wygrany mundial w 1966, nigdy nie wygrane Euro. Przecież gdyby sprawdzać co kto włożył do gabloty, to tyle samo trofeów ma Grecja. A przecież idąc dalej, czyli w medale, wypada to jeszcze gorzej:

  • poza złotem w 1966 na mundialu u siebie, dwa czwarte miejsca. Czyli medalu brak
  • Na Euro brąz w 1968, a więc w glorii mistrza świata, czyli najniższy poziom podium przyjęto jako porażkę. Potem półfinał w 1996, kiedy grali u siebie

No naprawdę. Polska ma więcej mundialowych medali niż Anglia. Może gorszego kruszcu, ale więcej. Na Euro Anglia nigdy nie doczłapała się do finału. Gdyby im jeszcze odebrać medale, które zdobywali na własnych boiskach, jest tylko brąz 1968.

I weźmy teraz takie Niemcy, które tylko między 2006 a 2016 za każdym razem byli w topowej czwórce wielkiego turnieju. Skakali po kontynentach, Afryka, Ameryka Południowa, nie robiło im to różnicy. A przecież w 2002 też medal. Wszystko wciąż ląduje tylko na szczycie piramidy wcześniejszych sukcesów.

No, mieli się kiedy Anglicy nabawić wobec Niemiec kompleksów.

Bo wszystko kazałoby sądzić, że Anglicy będą znacznie mocniejsi. Ale oni, ustawicznie, nie byli. Powinni sięgać po więcej, powinni łapać medale, grać do końca – tymczasem jak nacja drugiej kategorii świętowali w Rosji, że po blisko trzech dekadach weszli do czwórki. W tym samym czasie, na mniejszej przestrzeni czasowej, to samo osiągali Chorwaci, tylko w obu przypadkach zdobywając medale, i jeszcze raz robiąc finał.

Anglię mam za reprezentację, która w DNA ma gen autodestrukcji, objawiający się w różny sposób. Gdzieś zawsze znajdą sposób, by to przegrać, w mniej lub bardziej malowniczy sposób, ale często zapadający w pamięć. To Ronaldinho wrzuci Seamanowi piłkę za kołnierz z czterdziestu metrów. To Beckham wyleci z Argentyną z boiska. To Anglia napisze historię, ale futbolu na Islandii. Mamy przecież nawet Southgate’a i te karne z Niemcami w 1996.

Wczorajsza wygrana wzbudziła w Anglii euforię. Wyciągane są zakurzone taśmy, pokazujące poprzednią wygraną z Niemcami na ważnym turnieju. Anglia ma jednak wszelkie powody, by tę euforię czuć. Wciąż nie stracili na tym turnieju bramki, a przecież nie jest to przypadek – defensywa działa, Pickford swoje broni, Southgate też tak ustawia zespół. Czytałem wczoraj felieton jednego z angielskich dziennikarzy, który argumentował, jak wiele Southgate ryzykował – defensywne ustawienie na Niemcy, a więc, w przypadku fiaska, na zawsze łatka jak u nas Wójcika jadącego na Wembley. Piszący się sam zarzut o braku odwagi, o stchórzeniu. I to mimo strzelb na ławce rezerwowych, nie więc z sytuacji kadrowej.

Ale Southgate na swoich zasadach, według swojego planu, ten mecz wygrał i zamiast tchórzem, jest dla Anglików tym, który przechytrzył Niemców.

Alan Shearer powiedział wczoraj, że Anglia lepszej okazji na zwycięstwo w całym turnieju mieć nie będzie. I też zgoda. Grają przecież prawie wszystkie mecze u siebie. Finałowa czwórka – u siebie. To Wembley naprawdę może ich ponieść, widać było jaka chemia była między trybunami, a piłkarzami. Takie wejście Grealisha; no, fajny gość. Ale on został powitany na boisku, jakby to wchodził Maradona w debiucie w Napoli. Czuć było wielką siłę płynącą z trybun na Anglików, mobilizującą, przypominającą, że mają wsparcie.

Ale mam poczucie, że ten gen autodestrukcji, do tej pory uśpiony na trwającym Euro, wciąż może o sobie dać znać.

Bo niby Anglia ma wszelkie argumenty w rywalizacji z Ukrainą – Ukraińcy są słabsi, Ukraińcy są zmęczeni 120 minutami ze Szwecją, Ukraińcy są poobijani.

Ale Anglia nie gra u siebie, a jedzie na jeden jedyny wyjazd do Rzymu.

I Ukraina ma tę fantazję, jest nieprzewidywalna. Uważam, że będą w stanie zagrozić. Szczególnie, jeśli pierwsi by strzelili, bardzo byłbym ciekaw reakcji Anglików.

Piję do tego, że to wciąż może być bardzo angielski turniej.

Turniej rozbudzonych nadziei. Turniej „teraz albo nigdy”. Turniej, gdzie wszyscy Anglicy katują się „Football is Coming Home”.

Ale też turniej, który mógłby jeszcze zostać bodaj najbardziej bolesnym od sam nie wiem kiedy, gdyby w Rzymie wszystko się wysypało. Wywrócić się na Ukrainie po egzorcyzmach na rywalizacji z Niemcami, a mając w perspektywie dwa mecze u siebie – to byłby najbardziej angielski z możliwych scenariuszy.

Zabijcie mnie, ale z tej przyczyny tego ćwierćfinału jestem ciekaw najbardziej.

***

Czy Danielson zasłużył na czerwoną kartkę?

Oczywiście, że zasłużył.

Ale czy zasłużył na miano szwarccharakteru, największego zbrodniarza mistrzostw?

Myślę, że nie.

Zagranie było nieszczęśliwe. Danielson patrzył na piłkę, chciał ją wybić. To było jedyne, co go interesowało. W momencie, gdy Danielson podjął decyzję o takim zagraniu, Siebiedina nie było w pobliżu. Nie mógł przewidzieć, że Ukrainiec tak nabiegnie. Widzę więc liczne okoliczności łagodzące.

Ale widzę też co się stało finalnie. I zamiar zamiarem, piłka piłką, ale ostatecznie jest autorem najbardziej brutalnego faulu w mistrzostwach. Musi za to dostać czerwoną kartkę. Nie zasłużył na medialny lincz, ale na asa kier – jak najbardziej.

Przyznam, pierwsze minuty po faulu, nie mogłem się skupić na tym, co działo się na boisku, tylko dalej patrzyłem na Besedina. Besedin leżał tuż przy linii. Potem próbował się podnieść. Opierać się trochę na tej nodze, a potem już nie. Kawał drogi miał też do przekuśtykania. To była walka większa, niż cokolwiek, co działo się wtedy na boisku. Wyglądało to dość surrealistycznie – niby trwa mecz, gra o ćwierćfinał Euro, a los chciał, by gra wówczas głównie toczyła się na tej połowie z leżącym, a potem zdrapującym się z boiska zawodnikiem. Ja ten marsz Ukraińca zapamiętam, to też będzie jeden z obrazków tego turnieju, który zapadnie mi w pamięć.

I swoją drogą, nie zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że był to kiepski, nudny mecz. Dogrywki, w których padają gole, w których są zwroty akcji – oczywiście, to też wspaniałe. Ale dogrywka, w której widzisz walkę o przetrwanie, ten znój, ten cały fizyczny ciężar gry na takim poziomie zmęczeniowym i walki fizycznej – z tym też turniej jest pełniejszy. Nie powiem, no, dużo było leżenia w dogrywce. Był to najmniej płynny mecz jaki pamiętam. Ale wciąż, może wagą meczu, oglądałem to ze skraju krzesła.

A może odzywa się już we mnie to, że zostało siedem meczów?

I nawet średni mecz, wciąż jest meczem tego znakomitego Euro, i jeszcze zdążymy za nim zatęsknić?

***

Zapraszam też do oglądania „Stanu Euro” codziennie o ósmej rano.Leszek Milewski

Fot. NewsPix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Biografia Jacka Bąka – studium bezkarności / Recenzje Tetryków #2

Ostatnio Tetrycy zrecenzowali legendarne „Futbol na tak”, dziś na warsztat biorą szaloną biografię Jacka Bąka. Z niej dowiecie się, że mecze w piłce to jakaś trzeciorzędna sprawa, przede wszystkim liczą się drogie zegarki, zakupy w Mediolanie, szybkie samochody i zamykanie ludzi w aptece. Książka wesoła, a przez to strasznie smutna – zapraszamy. Program realizowany we […]
19.09.2021
Weszło
17.09.2021

Legia jak I RP – zdobycie Moskwy i kłótnie szlachty z królem | Tetrycy #38

W najnowszym odcinku Tetrycy rozmawiają o wygranej Legii ze Spartakiem, o remisie w meczu Mioduski – Michniewicz, serialu Cobra z lat 90tych, deszczu i Tomaszu Karolaku z torby. Zapraszamy. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 – ODDAJCIE SWOJE KARTY KREDYTOWE JACKOWI BĄKOWI 1:39 – PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM: PŁASZCZ BĄKA Z GNIAZDKIEM […]
17.09.2021
Weszło
16.09.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Po meczu ze Spartakiem prezes Dariusz Mioduski udzielił Czesławowi Michniewiczowi pełnego poparcia. Stwierdził, że sukces w Moskwie – a także powtarzalność pucharowych wyników, których tak brakowało Legii – jest najlepszym dowodem jego kompetencji. W konsekwencji czego chciałby, aby Michniewicz miał większy wpływ na losy klubu. – Zapraszam też Czesia – powiedział pan Dariusz – na […]
16.09.2021
Weszło
10.09.2021

Jedna twarda bania warta więcej niż sto baniek | TETRYCY

W dzisiejszym odcinku „Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski omawiają przede wszystkim mecz z Anglią. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 ANEGDOTA O TYM, JAK PUCHNIE ANEGDOTA O IWANIE I WEMBLEY 1:04 DUPA Z MAJONEZEM: O SZTUCE AUTORYZACJI WYWIADÓW 4:36 STÓŁ U LESZKA OBRAZEM GALOPUJĄCEJ INFLACJI? 5:09 O PRZYWILEJU […]
10.09.2021
Felietony i blogi
09.09.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Wskazanie najlepszej reprezentacji Polski, jaką widziałem, jest tylko pozornie zadaniem łatwym. Ponieważ za mojego życia – jestem z rocznika Lewego i Glika – tylko raz cokolwiek sensownie pograliśmy na wielkim turnieju. Ale ocenianie drużyn piłkarskich niekoniecznie musi być domeną logiki. Bo finały finałami, ale przecież czy nie byłem zachwycony tym, jak Janas wymyślił, żeby Kosowski […]
09.09.2021
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
salata1992
salata1992
2 miesięcy temu

Oby polegli z Ukrainą .

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola
2 miesięcy temu

Wypad z tymi angolami z turnieju. Gówno grają tylko ciągle farcą jak w 2018 a ego wyjebane jak u polskiego mejwena.

Co za czasy żeby Polak musial byc najpierw za Niemcami a teraz za Ukrainą…

Man
Man
2 miesięcy temu

co za problem? wystarczy im strzelić gola skoro są tacy słabi. Chwila…. Chorawcja strzeliła 3 gole Hiszpanom a im nie potrafiła?? Szkocja też??? Czechy na pewno z nimi wygrali, skoro pojechali Holandię??
Niemcy strzelili 4 gole Portugalii, to słabym Anglikom też strzelili?
Mam rację prawda?
Prawda?

Hmmm..

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
2 miesięcy temu

Znajdź różnice.

askier.png
czerwonakartka.png
Chasm Solacer
Chasm Solacer
2 miesięcy temu

Hmm

sk.jpg
sopel
sopel
2 miesięcy temu

Może powiem górnolotnie: ale jest to najlepsze Euro od kiedy interesuję się piłką. A Anglików przeznaczenie nie minie, jak nie z Ukrainą to w półfinale….jestem o to spokojny 🙂

Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021