post

Opublikowane 23.06.2021 21:44 przez

redakcja

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia.

Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku.

To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej czasu, o, to by się na mnie poznała. I tak dalej, i tak dalej, na każdy temat, zawsze sprowadzone do jednego: niestety, świat się sprzysiągł przeciw i nic z tego.

Gorzej, gdy nadchodzi sytuacja, gdy jest czas, gdy się chce, gdy się poznała, gdy generalnie jest jasne, że świat się nie sprzysiągł przeciw tobie, a jednak złudzenie pozostaje tylko złudzeniem.

W wersji kibica reprezentacji Polski, żyliśmy według złudzeniem o optymalnej formie gwiazd kadry. Najbardziej wyrazistym przykładem był Piotr Zieliński, któremu zbierało się za to, że nie zakładał w meczach trzech siatek, dwukrotnie nie asystował i nie strzelił bramki bezpośrednio z rzutu rożnego.

Raboną.

Ale przecież i do Roberta mieliśmy prawo mieć uzasadnione pretensje. Choćby za tą sztandarową Słowację, ale też za niejeden mecz w Lidze Narodów, czy przecież nawet za zeszły mundial. Były po drodze oczywiście wybitne mecze Lewego w kadrze, były bardzo dobre Ziela, ale wciąż dało się łudzić:

A, jakby Lewy zagrał tak, jak gra w Bayernie, a Zieliński tak, jak gra w Napoli, o, to by się działo.

I średnia hawajska dla każdego.

Dzisiaj zagraliśmy z rywalem, którego pokonanie nie wymagało heroizmu. Zagraliśmy z rywalem, który po prostu był w zasięgu. I Zieliński z Lewandowskim zagrali te swoje mityczne mecze jak w klubach. Jednocześnie. Jasne, Lewandowski nie trafił z metra do pustej bramki, to pewnie największe pudło w jego karierze. Aż po tej akcji, gdy już Szwedzi wybili, wprasował się w boczną siątkę i widać było, że nie może uwierzyć jak przykasztanił. Polecam zwrócić na to uwagę przy powtórkach. Nie został na tę siatkę wrzucony – rzucił się na nią jak na hamak, nie dowierzając.

No, ale podniósł się po tym. Bramka na 1:2 była fenomenalna. Idziesz sam, jesteś wyrzucony do boku, masz trzech obrońców i dobrze ustawionego bramkarza. A robisz z tego gola. Pochwały od Lukaku, na żywo, niewywołanego do odpowiedzi przez nikogo, poza pięknem tej bramki, mówią same za siebie.

Zieliński z kolei zagrał tak, że sam Kowal – a wszyscy wiecie, jaką Kowal darzy Ziela sympatią – powiedział, że Zieliński był u nas najlepszy. I nie kłamał. Asysta Zielińskiego przy bramce na 1:2 bajeczna. Zielu też cały czas inspirował, był nieustannie pod prądem, brał na siebie ciężar, oddawał groźne strzały – takiego go chcemy widzieć.

Narracja, którą często spotykałem, była taka, że poza tą dwójką mamy naprawdę gros ciekawych zawodników, których oni mogliby poprowadzić do wyniku. Jasne, czasem coś pozostałe dzielne chłopaki zawalą, ale jak dadzą serducho, zaangażowanie, jak ich Sousa dobrze wpisze w ramy taktyczne, a Zieliński z Lewandowskim zapewnią odrobinę magii, to stać nas na wiele. Może nawet na więcej, niż na Euro 2016.

Ale dziś ze Szwedami to się właśnie wydarzyło i nic się nie zrealizowało. Pękło złudzenie. Pękło o tym, o tym, że Polsce, do wielkiego sukcesu, brakuje, żeby Zielińskiemu coś w głowie przeskoczyło, i żeby Lewandowski zagrał swój pierwszy dobry turniej. Bo prawda jest taka, że Zielińskiemu nie musiało nic przeskakiwać, od dawna jest czołową postacią tej drużyny. A Lewandowski, mimo tej nieszczęsnej Słowacji, mimo pudła wszech czasów, zagrał dobry turniej. Nie ma nawet z czym dyskutować.

Ostatecznie moja prawda o reprezentacji Polski jest taka, że nie wiem, czy widziałem na tym turnieju drużynę, o której byłyby takie wewnętrzne dysproporcje.

Z całym szacunkiem, ale Przemek Płacheta nie zaliczył piorunującego wejścia. Przemek Frankowski ma asystę w tym meczu, ale w ostatniej akcji meczu nie trafił nawet z wrzutką w boisko. Nie wiem, czy takim sygnałem braku zaufania nie było nawet to, jak Lewy po stronie Frankowskiego szukał przestrzeni. Bereszyński dzisiaj wypluł płuca. Harował. Orał to boisko. Tylko co z tego, skoro z tego całego jego godnego pochwały wysiłku, rzucania wszystkich sił za biało-czerwoną koszulkę, często wynikały nieprzygotowane zagrania. Złe dośrodkowania. Wszystkiego zaangażowaniem nie zakrzyczysz. Tak jak i u wielu innych piłkarzy kadry – toporne wrzutki, prawie jak na alibi. Puchacz – osobna opowieść. W ogóle wahadła w tym meczu były potężnym rozczarowaniem, częściej gra przez nie oznaczała po prostu łatwą stratę.

Ta drużyna miała wiele dziur. Nie tak wiele, by przegrać ze Słowacją, ten mecz pozostaje niewybaczalny. Ale jednak, Polska na tym turnieju strzeliła cztery gole. Tyle samo, ile przez całe Euro 2016. Trzykrotnie podnosiła się przegrywając – ze Słowacją na 1:1, z Hiszpanią na 1:1, ze Szwecją z 0:2 na 2:2. I nie było w tym podnoszeniu się przypadku. Była to konsekwencja tego, co widzieliśmy na boisku. Widziałem turnieje, kiedy nie tworzyliśmy zupełnie nic. Kiedy to było zderzenie ze ścianą, fetowaliśmy to, że ktoś miał piłkę w polu karnym rywala. Tu tego nie było, kreowaliśmy jak normalna turniejowa drużyna.

Polska sporo zrobiła z ofensywie, względnie – potrafiła zrobić.

Ale brakło jej balansu.

Odpowiedzialności w tyłach.

Albo chociaż jednego zawodnika w tej strefie, który byłby tym, kim był Krychowiak w 2016.

Szanuję wysiłki Glika, Bednarka – ale, w przekroju całego turnieju, nie byli takimi liderami. Szczęsny też nie dał ostatecznie nic ponad. Może tą paradę z Hiszpanią w końcówce, ale dzisiaj – nie było takiej interwencji, po której mielibyśmy przekonanie, że jest w stanie dać coś więcej. Miałem nadzieję, że ze Szwedami to da, nie dał.

Zwróćmy uwagę, że po Rosji, chyba nikt tak chętnie nie rozdawał prezentów.

  • Słowacja to czerwona kartka Krychowiaka z niczego, dwie głupie sytuacje
  • Do tego to kuriozum przy golu Skriniara
  • Hiszpania to dużo większa odpowiedzialność, ale też choćby łatwo sprokurowany karny i to tuż po golu

Dziś każda bramka to osobna opowieść. Można tylko cytować Piotra Zielińskiego: NIE MOŻESZ tracić na takim turnieju gola po dziewięćdziesięciu sekundach. Jeszcze straciliśmy tu gola, choć Glik PRZERWAŁ AKCJĘ. Wybił piłkę. Ale mimo to zebrali znowu Szwedzi i padło. Przestrzeń zostawiona na skrzydle, jakiej nie powstydziłby się zostawić Semedo Gosensowi.

Drugi gol, pozwólcie że pokażę:

Trzeci w momencie, gdy przerastało nas wybicie piłki na połowę Szwedów. Rozklepani zostaliśmy w akcji bramkowej jak na podwórku.

Nie możesz sobie poradzić na wielkim turnieju rozdając tyle prezentów.

Jedyny udany turniej, jaki pamiętam w wykonaniu Polaków, był w wykonaniu drużyny, która specjalizowała się w defensywie. Taka jest piłka na wielkim turnieju. Drużyny, które grają radośnie, cieszą postronnych widzów – ale nie swoich. Jestem pewien, że zagraniczni kibice bawili się na meczu Polska – Szwecja doskonale, a i z Hiszpanią było na co popatrzeć, nawet ze Słowacją przynajmniej ciekawe zwroty akcji.

***

Paulo Sousa? Nie zmieniałbym. Coś w tej drużynie się buduje. To nie tak, że możemy tę drużynę tylko krytykować. I po tym, co widziałem na tym turnieju, na pewno nie jestem w stanie powiedzieć: Sousa turniej zawalił.

Kolejna zmiana, w środku eliminacji o mundial, które w żaden sposób nie zostały położone, po prostu nie wydaje się rozsądna.

Leszek Milewski

redakcja

Opublikowane 23.06.2021 21:44 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Prasówka
31.07.2021

PRASA. Dyskretny debiut Podolskiego. Drużyna mu nie pomogła

Sobotnia prasa nie ma wyraźnej czołówki, ale znajdziemy w niej kilka rozmów i tekstów wokół ligi. Rafał Wisłocki mówi o kulisach zamiany Sandecji na Bruk-Bet, Michał Pazdan opowiada o swoich oczekiwaniach w Jadze, a trenerzy dzielą się swoimi przemyśleniami przed i po meczach. Sporo miejsca poświęcono debiutowi Podolskiego. – Każdy, kto liczył, że radykalnie odmieni grę […]
31.07.2021
Weszło
30.07.2021

Mistrz Polski nie może się zadowolić pucharem pasztetowej

Legia Warszawa w końcu awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów, ale jak to kiedyś zostało mądrze napisane – jeszcze nie czas na lizanie się po fiutach. Ja rozumiem, że widok Legii na jesień w Europie jest cholernie rzadki, natomiast to wciąż tylko puchar pasztetowej. Mistrza Polski nie ma prawa się tym zadowolić. I z tego […]
30.07.2021
Na zapleczu
30.07.2021

Jak wyglądało lato pierwszoligowców?

Pierwszoligowcy wracają do gry po letniej przerwie w rozgrywkach. Na zapleczu Ekstraklasy znów będzie ciekawie, bo w lidze wciąż roi się od znanych marek – do Arki, ŁKS-u czy Widzewa dołączył GKS Katowice oraz spadkowicz z najwyższej ligi: Podbeskidzie. Kto będzie faworytem do awansu? Pewną podpowiedzią przed pierwszą częścią sezonu są wyniki letnich sparingów. Sprawdziliśmy, […]
30.07.2021
Brama dnia
30.07.2021

Baszczyński z Omonią czy Sobczak z Lechem? | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” bez większych problemów zatriumfował Paweł Golański. Dzisiaj w szranki stają natomiast Marcin Baszczyński i Paweł Sobczak. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. MARCIN BASZCZYŃSKI VS OMONIA (30.07.2003) Marcin Baszczyński nie był łowcą goli, do siatki trafiał rzadko, ale 18 lat temu w starciu z Omonią Nikozja ukąsił w […]
30.07.2021
Prasówka
30.07.2021

PRASA. Żuraw: W samolocie powiedziałem do Rząsy „zrobiliśmy sobie problem”

– Natomiast nastąpił taki moment po zdobyciu wicemistrzostwa, że już zaplanowano sprzedaż młodych piłkarzy. Odeszli Robert Gumny i Kamil Jóźwiak, potem też Jakub Moder. Nie wszyscy zawodnicy, którzy dołączyli do nas, w pełni się sprawdzili. W klubie pokutował też chyba brak wiary, że uda nam się awansować do fazy grupowej. W efekcie ten zespół nie […]
30.07.2021
Weszło
31.07.2021

LIVE: Stal – Piast. Sobotni maraton z Ekstraklasą!

To będzie długi maraton z Ekstraklasą. A czy wyczerpujący? Mamy nadzieję, że nie. I nawet widzimy ku temu kilka argumentów. Na początek Stal gra z Piastem i o ile Stal jest Stalą, to ekipę Fornalika dobrze się ogląda. Potem Bruk-Bet kontra Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce zagrała efektownie, z polotem, skutecznie. Na koniec Radomiak spróbuje […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Prasówka
31.07.2021

PRASA. Dyskretny debiut Podolskiego. Drużyna mu nie pomogła

Sobotnia prasa nie ma wyraźnej czołówki, ale znajdziemy w niej kilka rozmów i tekstów wokół ligi. Rafał Wisłocki mówi o kulisach zamiany Sandecji na Bruk-Bet, Michał Pazdan opowiada o swoich oczekiwaniach w Jadze, a trenerzy dzielą się swoimi przemyśleniami przed i po meczach. Sporo miejsca poświęcono debiutowi Podolskiego. – Każdy, kto liczył, że radykalnie odmieni grę […]
31.07.2021
1 liga
30.07.2021

ŁKS w swoim stylu – przeważał, ale punkty pogubił

Nie zawiodło nas dzisiejsze starcie dwóch ekip, które w ubiegłym sezonie poległy w barażach o awans do Ekstraklasy. GKS Tychy podzielił się punktami z ŁKS-em Łódź po naprawdę niezłym widowisku. Łodzianie zagrali w swoim starym, (nie)dobrym stylu – długo dominowali i wyszli za zasłużone prowadzenie, lecz ostatecznie pozwolili rywalom wyrównać po błędzie bramkarza. Klasyka gatunku. […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

A może naprawdę potrafią uderzyć?

Oglądamy sobie Ekstraklasę w tym sezonie, oglądamy, i tempo – uczciwie mówiąc – jest różne. W jednym meczu lepsze, w innym gorsze, generalnie takie jak zwykle. Ale są i rażące odchylenia od normy w innych aspektach. Bo liczba pięknych bramek, która już zdążyła paść… Spokojnie mogłaby obsadzić jakąś słabszą rundę. No i jest jeszcze kwestia […]
30.07.2021
Liczba komentarzy: 31
Subscribe
Powiadom o
guest
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tralalala
Tralalala (@tralalala)
1 miesiąc temu

Czas wyrosnąć nie ze złudzeń, ale z wiecznego oszukiwania samych siebie. Jesteśmy słabi w te klocki zwane pilką nożną, przy dobrym dniu jesteśmy przecietni. A permnanentnie nam się wydaje, że 3/4 Europy bedziemy rozstawiać po kątach, a bo Lewandowski, a bo bramkarze na poziomie, itp.

panie.co.pan
panie.co.pan
1 miesiąc temu
Reply to  Tralalala

Janek Tomaszewski dzisiaj w studio, że grupa była do wygrania xD. Z Hiszpanią i Szwecją, z którą ostatnie 6 meczy w ryj…

AmberMozart
AmberMozart
1 miesiąc temu
Reply to  panie.co.pan

ale w sumie była. Z Hiszpanią lepsi nei byliśmy, ale też nie byliśmy dużo gorsi. Ze Szwecją zdecydowanie dało się wygrac, przednie formacje zrobiły swoje. Niestety obrońców najwyraźniej mamy za cienkich by mogli włączyć się do ataku a jednocześnie nadążyć z pilnowaniem tyłów.

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  Tralalala

chyba racja, chociaż raz na 40 lat trafia nam się generacja zdolna do wyjścia z tej przeciętności… lata przedwojenne, potem trener Górski i lata ’70, ostatnia była w latach ’80 na zasadzie dociągnięcia … mamy 2020 – to 40 lat, więc czas byłby żeby to się właśnie teraz działo, a Lewandowski, że się w końcu taki pojawił to dawał nadzieję.. w sumie nadal może coś z tego będzie, tylko Sousy bym nie wywalał, może ten facet bedzie w stanie zmienić coś w mentalności tych chłopków i jak taktyk z niego taki sobie to psycholog chyba dobry. ja dość już się napatrzyłem na te wszechobecne kompleksy, właśnie wychodzące w takich sytuacjach, że „i tak sie nie uda” albo „polegliśmy po walce” – mamy gościa ze świata to niech pracuje nad mentalnością, żeby chłopki chciały wygrywać, a nie tylko łapać wpierdol po walce i dawaniu z wątroby. … i sram już nawet na wyniki tu i teraz, czyli eliminacje MŚ w Katarze może Sousa przerżnąć, bo jak mam sie wkurwiac na turnieju to wole, żeby nie jechali… ale niech zmieni mental tych chłopków, żeby chciało im sie WYGRYWAĆ, a nie tylko być.

Foo
Foo
1 miesiąc temu

Jak to eliminacje nie zostały położone? Anglii nie pokonaliśmy, Węgrów nie pokonaliśmy, jak my się chcemy bić o drugie miejsce? Wbijając dwucyfrówki San Marino? A nawet jak dojdziemy do baraży, to czekają tam takie Szwecje, które nas ogolą na łyso.

Maslany
Maslany
1 miesiąc temu
Reply to  Foo

No normalnie, wygrywając drugi mecz z Węgrami i nie notując po drodze wpadek

ech
ech
1 miesiąc temu
Reply to  Maslany

Sam brak wpadek nie wystarczy. Trzeba wszytsko wygrac i liczyc na remis Wegrów u siebie z Anglikami

Jakub
Jakub
1 miesiąc temu
Reply to  ech

nikt z was nie uwaza za na wyjezdzie w albanii bedzie mega trudno?

Qol
Qol
1 miesiąc temu

Nie potrafią grać i tyle. Kiedy to wreszcie do ludzi dotrze?

Norbert
Norbert
1 miesiąc temu
Reply to  Qol

Oeeesu kiedy to dotrze do ludzi, bo Ty to akurat taki oświecony jesteś…Skoro nie masz ochoty oglądać tej drużyny to nie oglądaj i po kłopocie.

Joopiter
Joopiter (@joopiter)
1 miesiąc temu

Akurat Lewy zanotował o wiele większe pudło i to całkiem niedawno w Bayernie 😉

Iwo
Iwo
1 miesiąc temu

Niby nie ma co zmieniać Sousy, ale w defensywie jest potężny problem. I dla mnie wynika on z ustawienia trójki stoperów. I tu kamyk, głaz do ogródka, selekcjonera – próbował Piątkowskiego, Helika, Kędziorę, a ostatecznie wrzucił Bereszyńskiego i to się absolutnie nie sprawdziło. Nie, Bereszyński nie jest jedynym winnym naszej prostackiej gry w defensywie, ale autentycznie mi się zrobiło żal – facet w reprezentacji, wygląda na to, będzie wiecznie niespełniony. A na tym euro bardzo źle współpracował z prawym pomocnikiem (no, uznajmy że z Jóźwiakiem), ledwie trochę lepiej z Bednarkiem i Glikiem.

Przy tylu straconych bramkach, to my się nawet do baraży w eliminacjach MS nie załapiemy, zwłaszcza, ze Węgrzy na bak coś wyszarpią Anglii, a my… no raczej nie.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  Iwo

Już tak nie mitologizujmy tej Anglii, bo jak Niemcom trafi się taki dzień jak z Portugalia, to Anglików po 1/8 nie będzie w turnieju. Żadna to obecnie potęga, tylko męczyć bułę potrafią, gdybyśmy w tamtym meczu wyszli na nich jak na Hiszpanię to wynik byłby znacznie lepszy. Przy czym też wcale się nie zdziwię, jak Węgrzy im urwą jakieś punkty, co da nam szansę nawet na wygranie grupy.

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu
Reply to  Iwo

Mi się wydaje, że takich błędów nie popełnia się bez względu na system.

Grzesiek
Grzesiek
1 miesiąc temu
Reply to  Iwo

Nie na bank, tylko tak samo, jak my. Wyszarpią albo nie wyszarpią. Polacy przegrali z Anglią na wyjeździe i z Węgrami pewnie będzie podobnie. U siebie możemy coś wyszarpać, a Albania też może urwać punkty każdemu. Jeden remis z Węgrami niczego nie przesądza.

Slawek
Slawek
1 miesiąc temu

Tekst wewnętrznie sprzeczny. Niby klapki i oczu i widzimy jak jest, a potem znowu sugestia, że jak Glik, Bednarek, Krychowiak zagrają meta turniej to będzie. Mamy zbyt słabych piłkarzy. Pilka nożna to transfermarkt. Zdarzają się przypadki, szczególnie w meczach grupowych, zdarza się Grecja 2004 ale idąc tym tropem, rachunkiem prawdopodobieństwa, z taką drużyna, z ty tra sfermarktem Polska wygrywa jedno euro raz na pewnie 200, 300 lat. Mamy Lewego i 10 piłkarzy na poziomie Zielińskiego, dobrego trenera i taktykę, w miarę żre, idziemy na finał. Będzie tych 10 Zieli skich to pogadamy. Obawiam się, że na taką reprezentację mało kto z nas żyjących się doczeka

Maaaa
Maaaa
1 miesiąc temu
Reply to  Slawek

No dobra, ale właśnie Glik, Krychowiak etc powinni już sobie z tą kadrą dać spokój.

Nic nie dają od jakiegoś czasu, a jednocześnie blokują możliwość wpuszczenia czegoś nowego. Zbudowania jakiegoś fundamentu.

Zresztą Sousa to widział bo w meczu z Węgrami odsunął Glika. Pytanie tylko, co stało się potem. Zmienił zdanie sam z siebie (w co wątpię patrząc na to jakiej charakterystyki piłkarzem jest Glik) czy ugiął się pod presją drużyny/opinii publicznej?

Każdy może sobie mówić, co chce. Z Brzęczkiem byśmy z tej grupy za chuja nie wyszli, a gralibyśmy dramat jak na Mundialu w 2018 i przegrywalibyśmy po meczach typu 0-1 i bezbarwnej grze.

Luas
Luas
1 miesiąc temu

Sousa do grudnia może zostać, bo i tak na mundial się nie dostanie, ale w razie jakiś postępów i widoków na przyszłość nie będzie sensu zwalniać. Problem w tym czy on w ogóle z tą drużyną wygra jakiś mecz poza Andorą i San Marino? Z Albanią już może być gorzej.

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  Luas

no problem też może być taki czy Sousa bedzie chciał w ogóle zostać na dłużej.. łapał kadrę na strażaka, z perspektywą trenowania Lewego, może Zielinskiego i Szczesnego – była w tamtym momencie jakaś perspektywa dla niego na sukces, owszem fura szczęścia do tego byla tez potrzebna, ale coś tam majaczyło w tunelu…. a teraz to Sousa juz sie przekonał kto jest kto, i że czeka go KUUUPAAAA roboty z przebudową kadry, całej w zasadzie bo Glik, Krychowiak, Fabianski i za chwilę Lewy to już przeszłość, kto ich zastąpi? no ktoś na pewno, ale jak? do tego dochodzi nasza „opinia publiczna” i 36 mln najlepszych trenerów kadry – ja nie wiem czy facet jest gotowy na takie wyzwanie… u nas za chwile też zmiany w PZPN, więc jakby nie patrzeć robota mozolna i mocno stresująca z możliwością wylotu po przed końcem roku… kto z was by się nie zastanawiał?

Kurak
Kurak
1 miesiąc temu

Czy to nie jest do bólu logiczne, ze jesli nie mamy wahadel i wkonawcow odpowiednich do 3 5 2 to grac po prostu 4 4 2? Dlaczego siwy bajerant wzial ludzi tylko do 1 wariantu taktycznego? Jak duzo jeszcze spartoli zanim ujrzy ze nie mamy juranovicia i mladenovicia w kadrze?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  Kurak

A skrzydłowych do 4-4-2 mamy? Którzy to? Czy może planujemy w ogóle grać bez boków, bo mamy tak zajebisty środek pola że rozklepiemy każdego?

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola
1 miesiąc temu

Dajta spokoj z tym dziadestwem. Oglądam kadrę od Mexico 86 i juz wtedy moj ojciec wspominal Wembley. To już ostatni turniej na który poświęciłem naszej kadrze czas i emocje. Oni zawsze maja jakiś problem. A to słońce za mocno swieci, a to zly trener od staminy, a to mamy problem w defensywie… Teraz drugi raz z rzędu nas (i siebie) ośmieszyli. Odpadamy w grupie łamag, gdzie idzie dalej dwie trzecie druzyn. Na miejscu Lewego juz bym zakończył karierę reprezentacyjna. To jest po prostu piłkarz, pan piłkarz. On może się zesrać ale i tak nie ma wpływu na to ze musimy grac w obronie typem który gra w dole championship. Kilka osób tu pisało że nie umiemy grac w piłkę, dostają minusy ale to przecież prawda. Pod tym pojęciem kryje się więcej kwestii, szkoleniowych, biznesowych, różnych. Na mundial nie pojedziemy to juz właściwie pewne. Tak mi te osły popsuły wczoraj humor ze nawet nie obejrzałem juz meczów o 21. Oby nam siatkarze poprawili humory na IO bo polska pilka to jest temat dla psychiatrów.

ALPHA
ALPHA
1 miesiąc temu

idź pan w chuj – ośmieszyć nas nie ośmieszyli, co najwyżej kolejny raz zawiedli. Do ostatniej chwili eliminacji była szansa na odwrócenie wszystkiego na naszą korzyść.

ZADAJMY ŚMIERĆ ANTYFUTBOLOWI PZPN.
ZADAJMY ŚMIERĆ ANTYFUTBOLOWI PZPN.
1 miesiąc temu

„Oby nam siatkarze poprawili humory na IO bo polska pilka to jest temat dla psychiatrów.” – współczuje tobie że uzależniasz swój humor od wyników tych sportowców milionerów – ja się śmiałem z tych meczów ze szwecją i słowacją – oglądałem ten mecz z rodziną i mówię – „patrz zaraz będzie gol dla Słowacji” i cyk słowak w 1 meczu, to samo ten gol w 2 minucie. Świetna zabawa, bo oni prawie nigdy mnie nie zawodzą, zawsze spierdolą w najprostszej sytuacji. Mam już dosyć smucenia się grą ludzi którzy niemal przegrywają każdy mecz mentalnie, zanim wyjdą na boisko. Po co sobie psuć humor i jaki jest z tego zysk. Ja się świetnie bawiłem podczas 3 meczów – była spora dawka beki.

Tym są mecze reprezentacji pzpn – BEKA, KONTENT KABARETOWY, PARODIA.

andrzej
andrzej
1 miesiąc temu

Brawo Lewndowski, myślę, że tylko on zasłużył na to aby być reprezentantem. Pozostali nie zasługują na nazwanie ich reprezentami. Nie może być tak, że zagrają sobie tak czy nijak, czy siak, a wynik jest jaki jest. Tutaj musi być reakcja Ministerstwa Sportu w kwestii programów rozwojowych piłki nożnej w Polsce. Kwestia programu szkolenia, ale prawdziwego, a nie wyimaginowego, efekt taki że odstajemy technicznie od dobrych drużyn, ni ema rzetelnego szkolenia podstawowego, obecnie szkolenie to dużo przyborów, dominuje forma, a nie treść. Kwestia poszukiwania zachęcania, dzieci i młodzież do uprawiania piłki nożnej. Istnienie reprezentacji Polski w tych grupach młodzieżowych, reprezentacji okręgowych związków piłki nożnej. Napinanie się na ,,wyłapanych talentach”, ekscytowanie byciem w szkółkach różnych, a potem zostaje liga okręgowa, nie ma przeglądu potencjału dzieci i młodzieży w zakresie ich potencjalnych możliwości i przydatności w dalszej perspektywie, a nie doraźne chwilowe zauroczenie nimi. Sens istnienia Mobilnych Akademii Orłów, koordynatorów do spraw rozwoju piłkarstwa amatorskiego, certyfikacje wymagają przeglądu. Tak na marginesie, z 8 kadrowiczów, wychowanków Lecha Poznań, którzy brali udział w Euro 20, rzekomo najlepszej młodzieży piłkarskiej, kto się sprawdził?

kordian
kordian
1 miesiąc temu
Reply to  andrzej

tu nie chodzi o to mityczne chujowe polskie szkolenie, bo można to łatwo zdementować faktem że taki urugwaj, który jest mniejszy od mazowsza, zdecydowanie biedniejszy, z gorszą infrastrukturą i mniejszą ilością orlików na 10 meczy z naszą kadrą 7 by wygrał, 2 zremisował i 1 przegrał. tutaj chodzi o mentalność polaków. naszym chłopakom brakuje luzu i taka jest prawda, być może wynika to po części z naszej tragicznej historii czyli różnych okupacji i walki o przetrwanie. w siatkówce ten luz jest wg mnie niepotrzebny i dlatego rozpierdalamy wszystkich. na polska pilke tez obecnie jest za duzo dmuchane i chuchane, byc moze rowniez za duza presja oddziałująca na dzieciaków ze strony wszystkich zeby stać się tą wymarzoną potęgą. wielu wspaniałych piłkarzy wychowało się w biedzie, musieli walczyć od małego, wiec byc moze jest to tez kwestia charakteru.

mak_gajwer
mak_gajwer (@mak_gajwer)
1 miesiąc temu
Reply to  kordian

Mam bardzo podobną refleksję – żeby wygrywać turnieje, trzeba trochę wyluzować i cieszyć się piłką, a nie spinać i martwić.

Chyba wszyscy mistrzowie kopanej cieszyli się swoją grą:
Brazylijczycy – brasilianą.
Włosi – catenaccio.
Niemcy – futbolem totalnym.
Hiszpanie – tiki-taką.
Grecy – minimalizmem.

Tylko Polacy i Anglicy – wiecznie ciasne gacie…

Boski Diego
Boski Diego
1 miesiąc temu
Reply to  mak_gajwer

futbol totalny to raczej Holendrzy
my mielismy kontry, a Anglicy dluga pilke

AmberMozart
AmberMozart
1 miesiąc temu

czyli ogólnie Lewy i Zieliński zagrali swoje, w końcu trafił sie selekcjoner, który postawi tak ustawić drużynę, by ich wykorzystać. Tylko jednocześnie selekcjoner przecenił umiejętności naszych obrońców i uwierzył, ze jak się im każe grac do przodu, to będą pamiętali, że jednak za przeciwnikiem trzeba się także wracać.

ŚMIERĆ, PODATKI I WPIERDOL NA MISTRZOSTWACH
ŚMIERĆ, PODATKI I WPIERDOL NA MISTRZOSTWACH
1 miesiąc temu

Złudzenia dopiero zaczną narastać. Głupków w Polsce nie brakuje – a największe stężenie ich wśród tzw. influencerów i ekspertów.

andrzej
andrzej
1 miesiąc temu

Pytam się a gdzie są dziennikarze, którzy jeszcze niedatwno porównywali wcześniejsze 2018 r Mistrzostwa Świata, późniejsze i obecne pokolenie reprezentacji do reprezenacji z 1974 r., a niektórzy mówili nawet że obecne pokolenie jest lepsze. Nie mam szacunku do poczynań obecnych reprezentantów, a pokolenie piłkarskie z 1974 wystawiłoby co najmniej trzy Reprezentacje Polski lepsze od obecnej. Innym razem dziennikarz napisał o kosmicznych umiejętnościach Lewandowskiego i byc może inny juz taki nie będzie.
Mówienie obecnie o specjalnym statusie Lewandowskiego w reprezentacji, to coś dziwnego. On jest tylko i wyłącznie jednym z jedenastu. Zimny okład na głowę dla dziennikarzy i dla jednego z piłkarzy, który powiedział o Lewdowskim!!!

Suche Info
31.07.2021

Mamy to! Sztafeta mieszana 4×400 m ze złotym medalem!

Te Igrzyska Olimpijskie są dla polskich kibiców lekcją cierpliwości. Przez nieco ponad tydzień rywalizacji w Tokio nie mieli zbyt wielu powodów do radości. Gdyby nie srebro wioślarek nastroje byłby całkowicie minorowe. Ale dziś mamy wszyscy wielki powód do dumy i szczęścia. Znakomita rekompensata za te wszystkie rozczarowania. Nasza sztafeta mieszana 4×400 m w genialnym stylu […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

LIVE: Stal – Piast. Sobotni maraton z Ekstraklasą!

To będzie długi maraton z Ekstraklasą. A czy wyczerpujący? Mamy nadzieję, że nie. I nawet widzimy ku temu kilka argumentów. Na początek Stal gra z Piastem i o ile Stal jest Stalą, to ekipę Fornalika dobrze się ogląda. Potem Bruk-Bet kontra Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce zagrała efektownie, z polotem, skutecznie. Na koniec Radomiak spróbuje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młodzieżowy reprezentant Polski trafi do juniorów Legii Warszawa

Legia Warszawa gra dziś w Radomiu z Radomiakiem, ale nie jest to ostatnia sprawa, która dotyczy tych drużyn w najbliższym czasie. Z naszych ustaleń wynika, że do mistrzów Polski wkrótce przeniesie się młodzieżowy reprezentant kraju, który dotychczas reprezentował barwy „Zielonych”. Mowa o 16-letnim Marcelu Szymańskim. Szymański w ostatnim czasie uznawany był za największy radomski talent. […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Transfer Griezmanna do Atletico wciąż możliwy

Telenoweli z udziałem francuskiego piłkarza ciąg dalszy. Od początku okienka transferowego hiszpańskie media huczą o negocjacjach na linii Atletico Madryt – FC Barcelona. Najpierw spekulowano o potencjalnej wymianie piłkarzy. Na Camp Nou miałby trafić Saul Niguez, a na Wanda Metropolitano powróciłby Antoine Griezmann. Jednak negocjacje stanęły w martwym punkcie. Tyle że prezes „Los Colchoneros”, Enrique […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Tworek: – Nie jesteśmy w optymalnej formie

Na konferencji przed meczem z Pogonią Szczecin szkoleniowiec Warty Poznań, Piotr Tworek, przyznał, że jest zadowolony z efektów pracy jego podopiecznych, aczkolwiek nie ukrywa tego, że  zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wskoczyć na najwyższe obroty. Nie szczędził również pochwał w stosunku do niedzielnego rywala.  – Postęp w naszej grze jest widoczny, mimo że zespół […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młody piłkarz Ajaksu zginął w wypadku samochodowym

Klub z Amsterdamu poinformował, że wczoraj doszło do ogromnej tragedii. Noah Gesser, ich 16-letni podopieczny, zginął w wypadku. Śmierć poniósł także jego starszy brat.  Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości IJsseltein. Według holenderskich mediów pojazd, w którym znajdował się piłkarz, zderzył się czołowo z taksówką. Kierowca taksówki z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Podczas […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Aston Villa gotowa zaakceptować rekordową ofertę za Jacka Grealisha

„Sky Sports” podało informację, że działacze Aston Villi wyrazili zgodę na transfer ich gwiazdy do Manchesteru City. „Obywatele” zaoferowali za Jacka Grealisha 100 milionów euro. Z początku włodarze „The Villans” kręcili nosem i chcieli od potencjalnego kupca zagarnąć jeszcze większą sumę pieniężną, ale – według angielskich dziennikarzy – w końcu zweryfikowali swoje ogromne oczekiwania. Negocjacje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Mariusz Lewandowski: – Czeka nas ciężka przeprawa

Szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że nie może już doczekać spotkania z Wisłą Kraków, ponieważ na trybunach będzie panować atmosfera dużego święta. Ponadto pokreślił, że wraz ze sztabem wnikliwie analizował błędy z poprzedniego spotkania ze Stalą Mielec. Nie szczędził również pochwał dla przeciwnika. –  Kibice stęsknili się za meczami. Na trybunach […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

David Luiz wyjeżdża do ligi tureckiej

Włoskie media podały informację, że David Luiz zostanie zawodnikiem Adany Demirspor. Według informacji dziennikarza „SportItalia”, Rudiego Galettego, z nowym klubem podpiszę dwuletnią umowę.  34-letni obrońca od czerwca jest wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie nie odgrywał już istotnej roli w Arsenalu. Zanotował we wszystkich rozgrywkach 30 występów, stąd też „Kanonierzy” postanowili nie przedłużyć z nim wygasającego […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Urban: – Nie możemy zakłamywać rzeczywistości

Górnik Zabrze fatalnie wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. Dwie porażki w kiepskim stylu powodują, że kibice „Trójkolorowych” mogą mieć obawy co do najbliższych spotkań. Na pomeczowej konferencji prasowej Jan Urban nie ukrywał rozczarowania kolejnym niepowodzeniem, lecz uważa, że nie ma powodów do paniki. Według niego zabrzanie zagrali z zespołami aspirującymi do walki o podium, a […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Grzegorz Krychowiak bardzo blisko zmiany klubu

Rosyjskie media nie mają wątpliwości – Grzegorz Krychowiak opuści Lokomotiw Moskwa i przejdzie do FK Krasnodar. Podobno polski pomocnik pożegnał się już z kolegami z drużyny, a niebawem ma dojść do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już od kilku dni krążą doniesienia na temat zmiany barw klubowych przez reprezentanta Polski. Portal „Championat.com” twierdzi, że lada moment podpisze […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Skorża: Spodziewamy się wzmocnień!

– Drużyna mentalnie wyglądała dobrze nawet w trudnych momentach. Cieszę się, że jako zespół wyglądaliśmy solidnie. Dużo pozytywnych rzeczy płynie po tym meczu – mówił trener Maciej Skorża po zwycięstwie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze 3-1. Jego wypowiedzi spisała Interia.  – Cieszę się jednak, że odwróciliśmy losy meczu. Graliśmy agresywnie, byliśmy z piłką często na […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Podolski: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić!

– Ważne, żeby Górnik grał lepiej, bo te ostatnie dwa mecze nie wyszły tak jak miały. Jak mówię: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić. Tego dziś trochę brakowało- mówił przed kamerami Canal + Lukas Podolski tuż po przegranym przez zabrzan meczu z Lechem Poznań. Jego wypowiedzi spisał portal Gol24.  – Za mną […]
31.07.2021