post

Opublikowane 21.06.2021 14:30 przez

leszek.milewski

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków.

Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są te oczywiste role – lider zadaniowy, lider emocjonalny. Ale i mniej oczywiste, jak kozioł ofiarny.

No i błazen.

Przyznajmy, że turniej bez jakiegoś porządnego pośmiewiska też nie byłby pełny.

Trzeba móc o kimś powiedzieć: jaka piękna katastrofa. Albo chociaż: jaka efektowna katastrofa.

Senol Gunes za sterami, TEN Senol Gunes, w Turcji w zasadzie człowiek o takim prestiżu, że gdziekolwiek stąpa, rozwijają mu czerwony dywan. Idzie kupić sobie bakłażan do warzywniaka, a tam mu po drodze sypią kwiaty. Burak Yilmaz, przyznam, niezwykle byłem ciekaw tego, czy napisze kolejny rozdział do niezwykłej historii, którą pisał w minionym już sezonie klubowym. Cakir w bramce, o którego miały się zabijać duże kluby. Defensywa, która praktycznie nie traciła w eliminacjach bramek.

Nie ukrywajmy, byliśmy atakowani przekazem, że to może być czarny koń. I sam dałem się pierwszorzędnie nabrać. Gdy ktoś, kto śledzi piłkę od święta, spytał mnie jak może się potoczyć otwarcie turnieju, nie wykluczałem remisu. A i po laniu od Włochów pisałem przecież, że wciąż nie do końca wiemy na co stać Turków, bo to Włosi zagrali tak dobrze.

Early Payout gwarantuje wygranie zakładu w momencie objęcia dwubramkowego prowadzenia przez Twoją drużynę! Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i zgarnij wysokie wygrane!

Otóż już wiemy, na co stać Turków. Można ich występ spokojnie podsumować. I z czego zapamiętam Turcję na tym turnieju?

O, z zaskakująco wielu rzeczy, jak przystało na rolę, którą obsadzili.

Bo choćby z tego, jak Cakir bił piłkę po autach z Włochami. Co za precyzja. On kopie, a ona na aucie. Majstersztyk. Powiedzieć, że jego zagrania były godne poniedziałkowego meczu Ekstraklasy, to nie tylko słowny wycieruch. To obrazić ten mecz Ekstraklasy.

Zapamiętam Turcję z tego, jak jej najlepszą sytuacją w pierwszej połowie meczu z Włochami było prawie celne dośrodkowanie Buraka. A pozostałe sytuacje w tym meczu zasadniczo miałyby szansę mieć znaczenie, gdyby nie istniał Chiellini. Ale Chiellini, na nieszczęście Turków, istniał.

Z meczu z Walią zapamiętam, że wykreowali Aarona Ramseya na nowego Inzaghiego, który je, śpi i żyje na linii spalonego (tyle, że ma problem z wykończeniem). Ale jeszcze bardziej zapamiętam kompromitację z ostatnich sekund meczu. Był w tym posmak żenady, jaką zafundowali Polacy w 2018, gdzie Nawałka kazał Grosickiemu udawać kontuzję, żeby Błaszczykowski mógł wejść odbębnić sobie sekundę w meczu o nic. A tutaj Bale wjeżdża po linii przy rzutach rożnych. Nie raz, bo raz to jeszcze byłoby wybaczalne, prawem zaskoczenia. Ale dwa razy, jeden po drugim, gdzie drugi raz zwieńczony golem. No, nie był to moment chwały Turcji jako narodu. Zostali w tej akcji wystawieni w szkolnym teatrzyku. Nie sądzę, bym KIEDYKOLWIEK zobaczył jeszcze coś takiego w futbolu. Na skali komizmu, to było wydarzenie epickie.

A jak Bale zablokował wybicie Cakira i prawie trafił do siatki? Cóż to była za pizza z ananasem wśród wybić bramkarskich. Jak to się pięknie spajało z tymi wybiciami z meczu z Włochami.

Mecz ze Szwajcarią? Takiego czerwonego dywanu, jaki rozwinęła Turcja przez Szwajcarami, nie rozwija się nawet w Stambule przed Senolem Gunesem, gdy idzie po bakłażan do warzywniaka. Sytuacja goniła sytuację. Najbardziej polubiłem z tego meczu Muldura. Bo Muldur, zasadniczo, miał zabezpieczać tyły. Ale zamiast tego błyszczał w ofensywie. Ten jego rajd, gdy zrobił sześćdziesiąt metrów, po drodze mijając wszystkich, którzy się nawinęli, pewnie zapamiętam już do grobowej deski. Czyli może nie najdłużej, ale jednak trochę. Ale Muldur, choć mnóstwo dawał z przodu, tak – drobny szczegół – po swojej stronie był niemiłosiernie objeżdżany w co drugiej akcji.

I przecież również dzięki temu mecz Szwajcaria – Turcja był tak znakomity w odbiorze. Przyznam szczerze, oglądałem na dwóch monitorach, poświęcając zdecydowanie większy dla Włochów i Walijczyków. Ale to na mniejszym co chwila działo się wszystko.

Dziękuję ci więc Turcjo, że byłaś. Dziękuję ci, że byłaś tak beznadziejna. Bo jest i w turnieju potrzebny – jak to się ładnie mówi ze słownika filmowego – „comic relief”. Wiem, Turcjo, że Kahveci strzelił ładnego gola, ale, Turcjo, padły na tym turnieju ładniejsze gole. Ale nikt, Turcjo, nie dodał tyle folkloru, tyle absurdalnego humoru, co ty, Turcjo.

Dziękuję, że przegrałaś tak, a nie inaczej. Doświadczenie turniejowe dzięki tobie było pełniejsze. Byłaś atmosfericiem turnieju. Za to punktów nie dają, ale miejsce w pamięci – i owszem. Nawet jeśli nie do końca takie, jakie sobie życzyłaś, Turcjo, to przyjmij to z honorem.

***

Nie wiem, czy pamiętam drużynę, która tak jak Włosi zabawiłaby się w fazie grupowej.

Co turniej ktoś na tym etapie zalicza tak łatwe zwycięstwa, jakby pokonanie rywala na finałach wielkiej imprezy było czynnością równie złożoną, co wyrzucenie śmieci. Ale liczba kontekstów, które dorzuca do tej lekkości Squadra Azzurra, aż przytłacza.

Włosi są, przynajmniej moim zdaniem, czysto piłkarsko najlepszą drużyną tej fazy. Nie mieli poważnych problemów w żadnym momencie meczu. W każdym rywal w zasadzie czekał na ścięcie. Włosi albo prowadzili, albo śmierdziało golem.

Zostań Fuksiarzem i zarejestruj się TERAZ!

Są zespoły, które mi może bardziej zaimponowały na przestrzeni jednego meczu, ale Włosi mają tę konsekwencję trzech spotkań. A co więcej, w trzecim spotkaniu przecież o tę konsekwencję zadbali zmiennicy.

Włosi zagrali już dwudziestoma pięcioma graczami na tym turnieju. Przecież Mancini bawi się na tym turnieju personaliami tak, jak Jerzy Engel w meczu z USA w Korei. Z tym, że różnica jest taka, jakby dał też zagrać Matyskowi pieć minut, a wpuszczony Sibik okazał się gościem, którego chciałoby w swoim zespole kilkanaście innych drużyn.

Ta głębia składu to jedno, a przecież jest jeszcze sprawa Verrattiego. Verrattiego, który nie grał w dwóch pierwszych spotkaniach, a który z Walią miał ponad sto kontaktów, najwięcej odbiorów, najwięcej kluczowych podań. Jeśli czymś są problemy bogactwa, to właśnie tym. Ale nie wiem, czy Mancini będzie narzekał.

Co więcej, my wiemy, że to nie jest coś, co nagle wypaliło, i sami Włosi zastanawiają się co się w ogóle dzieje. Nie, w tych wynikach jest żelazna konsekwencja. Nie ma tu cienia przypadku. Gołym okiem widać, że Mancini pracuje ze Squadra Azzurra trzy lata i to zmierza w konkretnie określonym przez niego kierunku. Przepracowane to jest tak, że Włosi – nie pamiętam kto wyraził tę opinię, ale się zgadzam – grają z automatyzmem, jaki widuje się w drużynach klubowych.

Masz więc demolkę w fazie grupowej, która zarazem sumuje się do ponad tysiąca minut bez straty gola. Masz wykręcony bilans tych meczów do 32:0. Najstarsi Włosi już ledwo pamiętają, kiedy stracili gola.

A przecież, no właśnie, na szczycie do tego dochodzi jeszcze kontekst historyczny. I to szczególny, bo Włosi wyrównali swój własny rekord wszech czasów, jeśli chodzi o mecze bez porażki. Lata trzydzieste, reprezentacja Vitorio Pozzo – czasy Mussoliniego. Mussoliniego, który temu zespołowi jeszcze nie szczędził opieki, by wspomnieć dogadywanki Duce z arbitrem Ivanem Eklindem, który sędziował półfinał. Też zgadzam się, że ich wspólny obiad nie byl podejrzay.

Tak to wszystko człowiek sumuje i przecież wychodzi, że przeciętny Włoch właśnie tarza się w endorfinach. Cały Półwysep Apeniński właśnie złożony jest z cukru.

Ale, choć nie jest to poparte żadnym argumentem, myślę sobie zarazem: czy to nie idzie aż za dobrze. Może odzywa się we mnie jakiś rys charakterogiczny, może rys zostawiony przez polską piłkę, że jak idzie dobrze, to zaraz iść dobrze już nie będzie. Że musi być równowaga w przyrodzie i musi teraz być po prostu źle.

I gdy myślę o drużynie, która zrobiła na mnie takie wrażenie, wspominam Euro 2000 i Holandię. Holandia grała u siebie. Miała problemy z Czechami w pierwszym meczu, ale też zagrała koncert z Danią, opędzlowała też późniejszego triumfatora, Francję, 3:2. Ćwierćfinał to już jeden z najlepszych meczów Holandii w dziejach: 6:1 z Jugosławią. A potem oberwali od Włochów, ponieważ Toldo zamurował bramkę.

Włochy, dla mnie, bez względu na to co pokażą inni, były najlepsze jak do tej pory.

Ale czy widziałem drużyny, które mogłoby im zaszkodzić?

O, to jest najciekawsze: nie myślę nawet o tym, że przecież są inne potęgi, więc mogą przegrać próbę sił. To oczywiste. Ale myślę, że to taki turniej, gdzie mimo nieskończonego szacunku dla formy Włochów, widziałem i drużyny z drugiego szeregu, które mogłyby Włochom zaszkodzić.

***

Zapraszam też codziennie na ósmą rano na Weszlo TV na Stan Euro.

Leszek Milewski

leszek.milewski

Ekstraklasa. Historia polskiej piłki. Lubię pójść na mecz B-klasy.

Opublikowane 21.06.2021 14:30 przez

leszek.milewski

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło
31.07.2021

LIVE: Stal – Piast. Sobotni maraton z Ekstraklasą!

To będzie długi maraton z Ekstraklasą. A czy wyczerpujący? Mamy nadzieję, że nie. I nawet widzimy ku temu kilka argumentów. Na początek Stal gra z Piastem i o ile Stal jest Stalą, to ekipę Fornalika dobrze się ogląda. Potem Bruk-Bet kontra Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce zagrała efektownie, z polotem, skutecznie. Na koniec Radomiak spróbuje […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Prasówka
31.07.2021

PRASA. Dyskretny debiut Podolskiego. Drużyna mu nie pomogła

Sobotnia prasa nie ma wyraźnej czołówki, ale znajdziemy w niej kilka rozmów i tekstów wokół ligi. Rafał Wisłocki mówi o kulisach zamiany Sandecji na Bruk-Bet, Michał Pazdan opowiada o swoich oczekiwaniach w Jadze, a trenerzy dzielą się swoimi przemyśleniami przed i po meczach. Sporo miejsca poświęcono debiutowi Podolskiego. – Każdy, kto liczył, że radykalnie odmieni grę […]
31.07.2021
Weszło
30.07.2021

Mistrz Polski nie może się zadowolić pucharem pasztetowej

Legia Warszawa w końcu awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów, ale jak to kiedyś zostało mądrze napisane – jeszcze nie czas na lizanie się po fiutach. Ja rozumiem, że widok Legii na jesień w Europie jest cholernie rzadki, natomiast to wciąż tylko puchar pasztetowej. Mistrza Polski nie ma prawa się tym zadowolić. I z tego […]
30.07.2021
Na zapleczu
30.07.2021

Jak wyglądało lato pierwszoligowców?

Pierwszoligowcy wracają do gry po letniej przerwie w rozgrywkach. Na zapleczu Ekstraklasy znów będzie ciekawie, bo w lidze wciąż roi się od znanych marek – do Arki, ŁKS-u czy Widzewa dołączył GKS Katowice oraz spadkowicz z najwyższej ligi: Podbeskidzie. Kto będzie faworytem do awansu? Pewną podpowiedzią przed pierwszą częścią sezonu są wyniki letnich sparingów. Sprawdziliśmy, […]
30.07.2021
Brama dnia
30.07.2021

Baszczyński z Omonią czy Sobczak z Lechem? | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” bez większych problemów zatriumfował Paweł Golański. Dzisiaj w szranki stają natomiast Marcin Baszczyński i Paweł Sobczak. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. MARCIN BASZCZYŃSKI VS OMONIA (30.07.2003) Marcin Baszczyński nie był łowcą goli, do siatki trafiał rzadko, ale 18 lat temu w starciu z Omonią Nikozja ukąsił w […]
30.07.2021
Prasówka
30.07.2021

PRASA. Żuraw: W samolocie powiedziałem do Rząsy „zrobiliśmy sobie problem”

– Natomiast nastąpił taki moment po zdobyciu wicemistrzostwa, że już zaplanowano sprzedaż młodych piłkarzy. Odeszli Robert Gumny i Kamil Jóźwiak, potem też Jakub Moder. Nie wszyscy zawodnicy, którzy dołączyli do nas, w pełni się sprawdzili. W klubie pokutował też chyba brak wiary, że uda nam się awansować do fazy grupowej. W efekcie ten zespół nie […]
30.07.2021
WeszłoTV
30.07.2021

MORTAL PUCHARY. Bez fatality, ale z zadanym ciosem | Tetrycy od 10

30.07.2021
Weszło
29.07.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Wczoraj afera dyplomowa, którą Jacek Góralski ripostą „po co mi kupno dyplomu, jak nie mam matury” wyjaśnił lepiej, niż najlepszym ze swoich wślizgów. Dzisiaj informacje o tym, jak były trener Wisły Kraków na nowej robocie wykręca swoim piłkarzom sutki. Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że piłkarstwo polskie poradziłaby sobie bez meczów. To perpetuum mobile absurdu, które raz […]
29.07.2021
Kanał Sportowy
27.07.2021

WESZŁOPOLSCY WRÓCILI! – BIAŁEK, PACZUL, ROKI I SMYK od 14

Wróciła #Ekstraklasa, a wraz z nią #Weszłopolscy! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Damian Smyk omawiają najważniejsze wydarzenia 1. kolejki polskiej ligi! Zapraszamy! 
27.07.2021
Ekstraklasa
24.07.2021

„Piłkarze traktują Górnik Łęczna jako siedemnastą opcję”

– Są zawodnicy na rynku polskim, którzy nie mają klubu – ja bym ich chętnie widział w Górniku Łęczna. Ale musimy stanąć w kolejce. Z numerem siedemnaście albo osiemnaście. Może ktoś tam ich poodrzuca, to wtedy zdecydują się na Górnik Łęczna. Może to śmieszne, ale z drugiej strony trochę smutnawe. Kurczę, chciałbym takiego Waleriana Gwilię […]
24.07.2021
Weszło
23.07.2021

Skarb Tetryków na Ekstraklasę 21/22. Od 12:00!

W dzisiejszym odcinku „Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski przygotują video skarb Ekstraklasy, w którym pogadają o każdym klubie. Zapraszamy. Poniżej spis treści: 0:00 SIEMANKO Z RĘKĄ NA SERCU 4:49 GÓRNIK ŁĘCZNA. CZY LUBELSZCZYZNA BĘDZIE WDZIĘCZNA 10:14 TERMALICA. CZYSTA KARTA, NOWY SŁOŃ 16:16 RADOMIAK. BAMBOLEO, BANASIKAO, CANARINHO, ELISBOAO 22:45 STAL. BUDZIK BUDZIK BUDZIK, […]
23.07.2021
Felietony i blogi
22.07.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Dużo trąbi się w ostatnich dniach o gruntownych zmianach w futbolu. Wiemy już, że coś tam palnęło Mundo Deportivo, że dementowała FIFA – zgadzam się, że trochę z dużej chmury mały deszcz. Może oblicze sezonu ogórkowego. Ale może i nie, bo sprawa jest, bez względu na to, czy Future Cup było pod egidą FIFA czy […]
22.07.2021
Liczba komentarzy: 10
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu

Wiecie przynajmniej jaki spokój w DE jest.. Łby mają do dołu i nie sapia do nikogo:-) to cieszy.. I szaliczki galaty i fenerbahce z tylnich szybek poznikały raptem.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

Uciekłeś z kraju i żyjesz wśród jeszcze większych robaków? Pogratulować wyborów życiowych, a trza było sie uczyć…

max
max
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Dlaczego uciekł? Może bardziej podoba mu się w DE….To już nie mozna mieszkac poza Polską? Mnóstwo Polaków mieszka w krajach biedniejszych od Polski , bo wg. nich fajniej (niekoniecznie bogaciej) się w nich żyje i nie ma z tych zadnego problemu.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Nie musiałem uciekać.. Jak sobie na Majorce chatkę kupisz i potem jachcikiem do Monaco przyplyniesz to co powiesz? Też uciekł? Ludzie wolą mieszkać np w De a pracują w Berlinie.. A domek w Szczecinie sobie stoi.. Nie oceniaj wszystki swoim mysleniem.. Bo jak Usa na Księżycu lądowali to pewnie do wychodka chodziłeś a prąd miał dopiero być..

Gmoch
Gmoch
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Raczej nie uciekł, tylko wyjechał (no chyba, że jest przestępcą). Każdy ma prawo żyć, gdzie chce. Sam mieszkałem w kilku krajach. Zdecydowałem się zostać w Polsce na stałe. Potem do władzy dorwał się pis i okazało się, że ci co wyjechali, nie zrobili wcale tak głupio. Dużo zobowiązań w kraju, by teraz zmieniać zamieszkanie, ale chętnie pomieszkałbym w miejscu, gdzie nastał już XXI wiek…

Flałer
Flałer
1 miesiąc temu

Halo halo poczekajcie na 3 mecz p0laków…

Po Szwecji ten pompowany balonik przez januszy pierdolnie z większym hukiem niż u Turków 🙂

Maks
Maks
1 miesiąc temu
Reply to  Flałer

Choćbyśmy dostali w pędzel 3:0 od Szwecji to jednak był jakiś pozytywny akcent naszej drużyny- 8 drużyn odpada z tego turnieju tak czy inaczej, ale jest różnica w jaki sposób odpadną Szkoci a jak odpadła Turcja

RawAirek
RawAirek
1 miesiąc temu

Ważne też do dodania jest to, że mimo iż Włochy już 11 meczów z rzędu nie straciły gola, to tak naprawdę ich najpoważniejszymi rywalami w tychże były Czechy czy Szwajcaria. Z Niderlandami w Lidze Narodów mieli ciężary, zatem mam wrażenie, że jeśli Azzuri dojdą dalej, niż do ćwierćfinału, to z wyśrubowaniem tego rekordu mogą mieć spory problem.

AmberMozart
AmberMozart
1 miesiąc temu
Reply to  RawAirek

jeśli odpadną przed ćwierćfinałem to wyśrubują 😉 znaczy teoretycznie mogą odpaśc w karnych po 0:0, ale zazwyczaj odpadajacy jednak bramki traci 😉

floro flores
floro flores (@floro-flores)
1 miesiąc temu
Reply to  RawAirek

z Holandią

Weszło
31.07.2021

LIVE: Stal – Piast. Sobotni maraton z Ekstraklasą!

To będzie długi maraton z Ekstraklasą. A czy wyczerpujący? Mamy nadzieję, że nie. I nawet widzimy ku temu kilka argumentów. Na początek Stal gra z Piastem i o ile Stal jest Stalą, to ekipę Fornalika dobrze się ogląda. Potem Bruk-Bet kontra Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce zagrała efektownie, z polotem, skutecznie. Na koniec Radomiak spróbuje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młodzieżowy reprezentant Polski trafi do juniorów Legii Warszawa

Legia Warszawa gra dziś w Radomiu z Radomiakiem, ale nie jest to ostatnia sprawa, która dotyczy tych drużyn w najbliższym czasie. Z naszych ustaleń wynika, że do mistrzów Polski wkrótce przeniesie się młodzieżowy reprezentant kraju, który dotychczas reprezentował barwy „Zielonych”. Mowa o 16-letnim Marcelu Szymańskim. Szymański w ostatnim czasie uznawany był za największy radomski talent. […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Transfer Griezmanna do Atletico wciąż możliwy

Telenoweli z udziałem francuskiego piłkarza ciąg dalszy. Od początku okienka transferowego hiszpańskie media huczą o negocjacjach na linii Atletico Madryt – FC Barcelona. Najpierw spekulowano o potencjalnej wymianie piłkarzy. Na Camp Nou miałby trafić Saul Niguez, a na Wanda Metropolitano powróciłby Antoine Griezmann. Jednak negocjacje stanęły w martwym punkcie. Tyle że prezes „Los Colchoneros”, Enrique […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Tworek: – Nie jesteśmy w optymalnej formie

Na konferencji przed meczem z Pogonią Szczecin szkoleniowiec Warty Poznań, Piotr Tworek, przyznał, że jest zadowolony z efektów pracy jego podopiecznych, aczkolwiek nie ukrywa tego, że  zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wskoczyć na najwyższe obroty. Nie szczędził również pochwał w stosunku do niedzielnego rywala.  – Postęp w naszej grze jest widoczny, mimo że zespół […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młody piłkarz Ajaksu zginął w wypadku samochodowym

Klub z Amsterdamu poinformował, że wczoraj doszło do ogromnej tragedii. Noah Gesser, ich 16-letni podopieczny, zginął w wypadku. Śmierć poniósł także jego starszy brat.  Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości IJsseltein. Według holenderskich mediów pojazd, w którym znajdował się piłkarz, zderzył się czołowo z taksówką. Kierowca taksówki z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Podczas […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Aston Villa gotowa zaakceptować rekordową ofertę za Jacka Grealisha

„Sky Sports” podało informację, że działacze Aston Villi wyrazili zgodę na transfer ich gwiazdy do Manchesteru City. „Obywatele” zaoferowali za Jacka Grealisha 100 milionów euro. Z początku włodarze „The Villans” kręcili nosem i chcieli od potencjalnego kupca zagarnąć jeszcze większą sumę pieniężną, ale – według angielskich dziennikarzy – w końcu zweryfikowali swoje ogromne oczekiwania. Negocjacje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Mariusz Lewandowski: – Czeka nas ciężka przeprawa

Szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że nie może już doczekać spotkania z Wisłą Kraków, ponieważ na trybunach będzie panować atmosfera dużego święta. Ponadto pokreślił, że wraz ze sztabem wnikliwie analizował błędy z poprzedniego spotkania ze Stalą Mielec. Nie szczędził również pochwał dla przeciwnika. –  Kibice stęsknili się za meczami. Na trybunach […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

David Luiz wyjeżdża do ligi tureckiej

Włoskie media podały informację, że David Luiz zostanie zawodnikiem Adany Demirspor. Według informacji dziennikarza „SportItalia”, Rudiego Galettego, z nowym klubem podpiszę dwuletnią umowę.  34-letni obrońca od czerwca jest wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie nie odgrywał już istotnej roli w Arsenalu. Zanotował we wszystkich rozgrywkach 30 występów, stąd też „Kanonierzy” postanowili nie przedłużyć z nim wygasającego […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Urban: – Nie możemy zakłamywać rzeczywistości

Górnik Zabrze fatalnie wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. Dwie porażki w kiepskim stylu powodują, że kibice „Trójkolorowych” mogą mieć obawy co do najbliższych spotkań. Na pomeczowej konferencji prasowej Jan Urban nie ukrywał rozczarowania kolejnym niepowodzeniem, lecz uważa, że nie ma powodów do paniki. Według niego zabrzanie zagrali z zespołami aspirującymi do walki o podium, a […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Grzegorz Krychowiak bardzo blisko zmiany klubu

Rosyjskie media nie mają wątpliwości – Grzegorz Krychowiak opuści Lokomotiw Moskwa i przejdzie do FK Krasnodar. Podobno polski pomocnik pożegnał się już z kolegami z drużyny, a niebawem ma dojść do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już od kilku dni krążą doniesienia na temat zmiany barw klubowych przez reprezentanta Polski. Portal „Championat.com” twierdzi, że lada moment podpisze […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Skorża: Spodziewamy się wzmocnień!

– Drużyna mentalnie wyglądała dobrze nawet w trudnych momentach. Cieszę się, że jako zespół wyglądaliśmy solidnie. Dużo pozytywnych rzeczy płynie po tym meczu – mówił trener Maciej Skorża po zwycięstwie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze 3-1. Jego wypowiedzi spisała Interia.  – Cieszę się jednak, że odwróciliśmy losy meczu. Graliśmy agresywnie, byliśmy z piłką często na […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Podolski: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić!

– Ważne, żeby Górnik grał lepiej, bo te ostatnie dwa mecze nie wyszły tak jak miały. Jak mówię: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić. Tego dziś trochę brakowało- mówił przed kamerami Canal + Lukas Podolski tuż po przegranym przez zabrzan meczu z Lechem Poznań. Jego wypowiedzi spisał portal Gol24.  – Za mną […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021