post

Opublikowane 17.06.2021 16:14 przez

Jan Mazurek

2015 rok. Hotel Marriott, wybrzeże walijskiego Swansea. Kasper Schmeichel stoi w hotelowym lobby. Właśnie zachował czyste konto, a jego Leicester wygrało 3:0 z lokalnymi Łabędziami. Łapie go fan. Prosi o autograf. Duńczyk podpisuje. 

– Dobrze sobie radzisz, ale nigdy nie będziesz tak dobry, jak twój tata – rzuca kibic.
– Dzięki koleś, twoje zdrowie – odpowiada Schmeichel.
– Daj spokój, zgrywam się tylko.
– To ja spadam.
– Chyba nie zrozumiałeś.
– Zrozumiałem. Co, myślisz, że nigdy wcześniej tego żartu nie słyszałem? Myślisz, że jesteś taki oryginalny? Słyszałem to milion razy przez ostatnie piętnaście lat – wkurzył się bramkarz Lisów. 

Kasper Schmeichel obraziłby się za ten tekst. Nawet gdyby był po duńsku, pewnie nie chciałby go czytać. Olałby go, ominąłby, obruszyłby się. Jego trzydzieści cztery lata piłkarskiego życia to ciągłe funkcjonowanie w mniejszym lub większym cieniu ojca. To cień niesprawiedliwy, niesłuszny, niepotrzebny, niezawiniony, ale cień, z którym doskonale sobie poradził. 

***

Czy Kasper Schmeichel może zrobić cokolwiek, żeby zostać większą legendą bramkarską niż jego ojciec Peter Schmeichel? Nie, nie może. Dowód? Parę faktów. Kasper Schmeichel jest jednokrotnym mistrzem Anglii, Peter Schmeichel pięciokrotnym. Peter Schmeichel wystąpił w reprezentacji Danii aż sto dwadzieścia dziewięć razy, Kasper Schmeichel prawie siedemdziesiąt, ale trudno przypuszczać, żeby do końca kariery pobił swojego legendarnego tatę. Kasper Schmeichel jest postacią pomnikową w Leicester, Peter Schmeichel w Manchesterze United. Oba kluby mają wspaniałe historie, ale jednak przebicie się do świadomości posiadającego komfort długoletniej historii wielkich sukcesów fana Czerwonych Diabłów jest większym osiągnięciem niż zachwycenie wyposzczonego kibica Lisów.

Mało?

W sezonie 2016/17 Kasper Schmeichel obronił po jednym rzucie karnym w obu spotkaniach dwumeczu w fazie pucharowej Lidze Mistrzów z Sevillą, czym przeszedłby do historii, gdyby wcześniej nie dokonał tego – a jakże, werble – Peter Schmeichel.

Jeszcze mało?

Gdyby Dania sprawiła wielką niespodziankę i wygrała Euro 2020, to dalej dominującą historią wokół Kaspera Schmeichela, byłoby to, że syn powtórzył sukces ojca i Duńskiego Dynamitu z 1992 roku.

To naprawdę siłą rzeczy musi być opowieść o korzeniach.

***

Dziadkiem Kaspera i ojcem Petera jest Antoni Schmeichel. Polak. Napisaliśmy o nim kiedyś reportaż. Relacjonowaliśmy: Z niepozowaną szczerością mówi, że nazywanie go ciekawym człowiekiem to gruba przesada. Jakby normalnością była przyjaźń z sir Aleksem Fergusonem i Zbigniewem Cybulskim czy znajomość z Władysławem Szpilmanem.

Przeżył piekło II wojny światowej – niemiecka bomba zabiła mu ojca, matka zesłana została na Sybir. Po wojnie też nie miał łatwo, w Super Expresie opowiadał, że „komuniści zgotowali tu piekło na ziemi”, ale żył barwnie i kolorowo, przynajmniej na tyle, ile się dało – skończył szkołę muzyczną, znalazł zatrudnienie w Teatrze Wybrzeże w Sopocie, a na statku Stefan Batory poznał Dunkę Inger, w której się zakochał i z którą urodził mu się syn Peter.

DANIA WYGRA Z BELGIĄ? KURS – 4.10 W FUKSIARZ.PL

Peter Schmeichel, który został wielkim bramkarzem. Zrugać go bał się sam sir Alex Ferguson. Ryan Giggs mówił, że wygrał dla Manchesteru United więcej meczów niż inni bramkarze w ogóle widzieli na oczy. Jego bramkarską prezencją zachwycał się Ruud Gullit. Michael Laudrup cmokał, że Schmeichel ma wszystko, a Brian Laudrup podkreślał, że nigdy nie widział lepszego fachowca na tej pozycji. Pochwały można mnożyć i mnożyć, bo przez lata nazbierało się ich tyle, że trudno to nawet sensownie usystematyzować.

Więc nawet jeśli brakuje nam słów i cytatów, wielkość Petera Schmeichela doskonale unaocznia się w osobie jego syna.

***

Czy Kasper Schmeichel to klasowy golkiper?

  • 2020/21: 11 czystych kont w Premier League
  • 2019/20: 13 czystych kont w Premier League
  • 2018/19: 10 czystych kont w Premier League
  • 2017/18: 8 czystych kont w Premier League
  • 2016/17: 9 czystych kont w Premier League
  • 2015/16: 15 czystych kont w Premier League
  • 2014/15: 6 czystych kont w Premier League

To na pewno pierwsza dziesiątka golkiperów ligi angielskiej. I to od lat. Pewnie pierwsza pięćdziesiątka najlepszych bramkarzy na świecie. Nie można mu odmówić szaleństwa, spektakularnych obron, wygranych samymi interwencjami meczów, zdolności do dołożenia czegoś ekstra do przyzwoitości, bo czasami wydaje się nawet, że specjalnie broni nazbyt to spektakularnie i ciekawej historii wzrastania wraz z Leicester. Ale dalej wielu, patrząc na niego, widzi tylko syna swojego ojca.

***

Świetna parada. Kapitalnie to odbiłeś. Myślę, że twój ojciec by to złapał.
– Genialny dowcip, punkt jest twój.

Ile razy Kasper Schmeichel odbył taki dialog? Setki razy. Tak często, że aż przytoczył to jako koronny przykład nieudanego żartu fana w rozmowie z Daily Mail.

KASPER SCHMEICHEL ZACHOWA CZYSTE KONTO Z BELGIĄ – 3.55 W FUKSIARZ.PL

– To dla mnie fascynujące zjawisko. Dlaczego ludzie nie mogą po prostu przyjść i z tobą porozmawiać, tylko muszą zawsze znaleźć powód do jakiejś docinki? Nie wiem, nie rozumiem tego – żalił się Kasper Schmeichel.

***

Peter Schmeichel też tego nie rozumie. Bardzo przeżywa mecze swojego syna. Najwięcej medialnych obrazków obiegło świat podczas Mistrzostw Świata 2018, kiedy Kasper Schmeichel był w doskonałej dyspozycji. Pisaliśmy: Bramkarz Leicester emanował pewnością siebie i był mocnym punktem drużyny we wszystkich meczach. Z gry pokonał go jedynie Mario Mandzukić. Pozostali tylko z rzutów karnych. W grupie udało się to Australijczykowi Mile Jedinakowi, później Chorwatom w serii jedenastek wyłaniającej ćwierćfinalistę. Schmeichel obronił strzały Milana Badelja i Josipa Privaricia, ale jego koledzy zawiedli przy strzelaniu i trzeba było się pakować.

Peter Schmeichel mówi, że nigdy nie podpowiada synowi. Z szacunku dla trenerów, z którymi pracuje Kasper Schmeichel. Nie chce wchodzić w ich kompetencje. Denerwuje go też, kiedy ktokolwiek porównuje jego syna do jego samego.

– Tata tego nienawidzi. Jest bezwzględny. Pamiętam, jak byliśmy na kolacji i podszedł do nas jakiś facet. Uścisnął mu rękę i powiedział: – „Jesteś legendą. Twój syn też jest dobry, ale nigdy nie będzie tak dobry, jak ty”. Jak zareagował tata? Spojrzał na niego i wycedził: – „Spadaj, idź sobie. Przychodzisz do mnie, obrażasz mojego syna i myślisz, że ujdzie ci to na sucho? Nie, koleś, nikt cię tu nie chce”. Sprawa wygląda tak, że i ja, i mój tata mamy dość tego stanu rzeczy. Jeśli chcesz mówić o mnie, gadaj ze mną. Jeśli chcesz gadać o tacie, gadaj z tatą. Prosta sprawa. Nie przychodź i nie próbuj mnie wpół-obrażać. Chętnie rozmawiam z każdym, kiedy robi to we właściwy sposób. Nie kupuje drobnego chamstwa. 

***

Kasper Schmeichel nigdy nie powie, że posiadanie bardziej sławnego ojca to jego piłkarskie przekleństwo. Tak już jest, z tym się musi pogodzić. Ten sam kolor włosów. Podobny zarost. Tak samo imponująca sylwetka. Nawet na wspólnych zdjęciach wyglądają, jak starszy i młodszy brat albo właśnie jak ojciec i syn. Prezentują właściwie podobny styl bronienia. Ta sama reprezentacja, ta sama liga. Ba, nawet ich rodziny, co chyba najmniej istotne w tej wyliczance, skonstruowane są w identyczny sposób – Peter Schmeichel ma dwójkę dzieci – córkę Cecillię i syna Kaspera, Kasper Schmeichel ma dwójkę dzieci – córkę Isabellę i syna Maxa.

Przez lata korzenie i mnożące się podobieństwa mogły w piłce Kasperowi Schmeichelowi przeszkadzać, ale ten okres chyba już za nim. Nigdy nie będzie lubił porównań, nigdy nie będzie czuł się z nimi komfortowo, ale w międzyczasie napisał swoją historię. Historię akceptacji własnej pozycji w futbolu.

Martin Laursen, były duński środkowy obrońca, powiedział nawet ostatnio, że według niego aktualnie, przy okazji Euro 2020, pierwszy raz doszło do sytuacji, w której to syn jest popularniejszy w Danii od ojca.

– Więcej mówi się o Kaperze Schmeichelu. Jeśli mówisz Schmeichel, wszyscy myślą o Kasperze Schmeichelu, a nie o Peterze Schmeichelu. Do tego doszło. Moje pokolenie to Peter, ale teraz, kiedy rozmawiam z moimi dziećmi, one lepiej kojarzą jego syna. Kasper Schmeichel to wielka gwiazda. 

Teraz przydałby się jeszcze wielki sukces. Nie musi być to nawet złoto, bo przecież z cienia Petera Schmeichela wyjść się już nie da i wszystkie strony to zaakceptowały.

Fot. Newspix

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 17.06.2021 16:14 przez

Jan Mazurek

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło
31.07.2021

LIVE: Stal – Piast. Sobotni maraton z Ekstraklasą!

To będzie długi maraton z Ekstraklasą. A czy wyczerpujący? Mamy nadzieję, że nie. I nawet widzimy ku temu kilka argumentów. Na początek Stal gra z Piastem i o ile Stal jest Stalą, to ekipę Fornalika dobrze się ogląda. Potem Bruk-Bet kontra Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce zagrała efektownie, z polotem, skutecznie. Na koniec Radomiak spróbuje […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Piłka nożna
28.07.2021

„Już nie jestem zagłaskany”

– Byłem młody, w gorącej wodzie kąpany. Z Polski wyjechałem zagłaskany – mówi Grzegorz Sandomierski. Mówi, że na rozliczenia jeszcze przyjdzie czas, ale nie gryzie się w język. Kiedyś był złotym dzieckiem polskiej szkoły bramkarskiej, aktualnie ma 31 lat i już wie, że nie zrobił kariery na miarę swojego potencjału. W tym sezonie będzie grał […]
28.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Weszło
24.07.2021

Opowieść jednej bramki i tysiąca testów

Ernest Muci najprawdopodobniej strzelił gola kolejki. Inne pierwsze zdanie nie miałoby większego sensu, bo to też nie był mecz, o którym będziemy opowiadać naszym wnukom za czterdzieści lat. Ba, nie było to spotkanie, które wspomnimy z rozrzewnieniem przy jutrzejszej porannej toalecie. Nie mogło takie być. Liga dopiero startuje, wszyscy dopiero ospale zwalniają hamulec ręczny. Poza […]
24.07.2021
Ekstraklasa
24.07.2021

Pamflet o młodzieżowcach w Legii

Przez ostatnie dwa lata sztaby szkoleniowe Legii mogły urządzać sobie wspólne odczyty „Ody do młodości”, głowić się nad misternością mickiewiczowskich wersów z wyszczególnionym fragmentem „Młodości! ty nad poziomy wylatuj”. Sezon 2019/2020, premierowy dla regulaminu z przepisem o konieczności wystawiania przynajmniej jednego młodzieżowca w pierwszym składzie? Pewna pozycja Radosława Majeckiego, rozbłysk gwiazdy Michała Karbownika. Sezon 2020/21? Kolejna […]
24.07.2021
Weszło
18.07.2021

Więcej piłki w piłce. Co przyniesie rewolucja w przepisach?

Piłka nożna stoi u progu zmian. Rewolucja jest nieunikniona, czyha za rogiem następnej ulicy. Futbol, jaki znamy, jaki znali nasi ojcowie i nasi dziadkowie, nie będzie wieczny, nie ma na to szans. Przepisy przetransformują się w odświeżone i unowocześnione wersje w ciągu jednego roku, dwóch, trzech, czterech, pięciu, dziesięciu, może piętnastu lat, ale to się […]
18.07.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
salata1992
salata1992
1 miesiąc temu

To tak jak że Szczęsnymi. Wojtek nie będzie taki dobry jak ojciec 😉

Saffron
Saffron
1 miesiąc temu
Reply to  salata1992

Co widzę Manciniego przy okazji oglądania meczu Włochów, to przypomina mi się wyprowadzony cios Macieja 😀

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
1 miesiąc temu
Reply to  salata1992

Tatko nigdy nie wyściubił nosa poza ligę polską. Wojtuś był piłkarzem Arsenalu, Juventusu. Polemizowałbym.

Juliusz
Juliusz
1 miesiąc temu

Nazwisko Schmeichel jest nie polskie . Czy ojciec z Polski Antoni Schmeichel przyjął te nazwisko od żony Dunki ? Jakie miał prawdziwe nazwisko że się wstydził nadać dziecku Peterowi ?

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz

Psikutas bez s.

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz

Nazwisko Schmeichel jest niemieckie, a w Polsce nie brakuje takich nazwisk. Choćby Glik jest spolszczonym, niemieckim nazwiskiem. Nie robmy teorii spiskowych, nie jest napisane skad pochodzil dziadek Schmeichel, wiec nie jest wykluczone ze pochodzil z Pomorza, ktore przez wielu, wielu lat nalezalo do Niemiec

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz

https://polskienazwiska.pl/n/SZMAJCHEL … nazwisko jest pochodzenia żydowskiego, ale podobne też np. Nobel, Lelewel albo też Wróbel, co akurat jest typowo polskie (pochodzi wprost od rzeczownika w I lp) … kazdy ma jakieś nazwisko

Suche Info
31.07.2021

Mamy to! Sztafeta mieszana 4×400 m ze złotym medalem!

Te Igrzyska Olimpijskie są dla nas lekcją cierpliwości. Przez nieco ponad tydzień rywalizacji w Tokio nie mieliśmy zbyt wielu powodów do radości. Gdyby nie srebro wioślarek nastroje byłby całkowicie minorowe. Ale znakomitą, najlepszą możliwą rekompensatę za te wszystkie rozczarowania. Nasza sztafeta mieszana 4×400 m w genialnym stylu wywalczyła złoto! Szanowne Panie, jesteście wspaniałe! Szanowni Panowie, […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

LIVE: Stal – Piast. Sobotni maraton z Ekstraklasą!

To będzie długi maraton z Ekstraklasą. A czy wyczerpujący? Mamy nadzieję, że nie. I nawet widzimy ku temu kilka argumentów. Na początek Stal gra z Piastem i o ile Stal jest Stalą, to ekipę Fornalika dobrze się ogląda. Potem Bruk-Bet kontra Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce zagrała efektownie, z polotem, skutecznie. Na koniec Radomiak spróbuje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młodzieżowy reprezentant Polski trafi do juniorów Legii Warszawa

Legia Warszawa gra dziś w Radomiu z Radomiakiem, ale nie jest to ostatnia sprawa, która dotyczy tych drużyn w najbliższym czasie. Z naszych ustaleń wynika, że do mistrzów Polski wkrótce przeniesie się młodzieżowy reprezentant kraju, który dotychczas reprezentował barwy „Zielonych”. Mowa o 16-letnim Marcelu Szymańskim. Szymański w ostatnim czasie uznawany był za największy radomski talent. […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Transfer Griezmanna do Atletico wciąż możliwy

Telenoweli z udziałem francuskiego piłkarza ciąg dalszy. Od początku okienka transferowego hiszpańskie media huczą o negocjacjach na linii Atletico Madryt – FC Barcelona. Najpierw spekulowano o potencjalnej wymianie piłkarzy. Na Camp Nou miałby trafić Saul Niguez, a na Wanda Metropolitano powróciłby Antoine Griezmann. Jednak negocjacje stanęły w martwym punkcie. Tyle że prezes „Los Colchoneros”, Enrique […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Tworek: – Nie jesteśmy w optymalnej formie

Na konferencji przed meczem z Pogonią Szczecin szkoleniowiec Warty Poznań, Piotr Tworek, przyznał, że jest zadowolony z efektów pracy jego podopiecznych, aczkolwiek nie ukrywa tego, że  zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wskoczyć na najwyższe obroty. Nie szczędził również pochwał w stosunku do niedzielnego rywala.  – Postęp w naszej grze jest widoczny, mimo że zespół […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młody piłkarz Ajaksu zginął w wypadku samochodowym

Klub z Amsterdamu poinformował, że wczoraj doszło do ogromnej tragedii. Noah Gesser, ich 16-letni podopieczny, zginął w wypadku. Śmierć poniósł także jego starszy brat.  Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości IJsseltein. Według holenderskich mediów pojazd, w którym znajdował się piłkarz, zderzył się czołowo z taksówką. Kierowca taksówki z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Podczas […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Aston Villa gotowa zaakceptować rekordową ofertę za Jacka Grealisha

„Sky Sports” podało informację, że działacze Aston Villi wyrazili zgodę na transfer ich gwiazdy do Manchesteru City. „Obywatele” zaoferowali za Jacka Grealisha 100 milionów euro. Z początku włodarze „The Villans” kręcili nosem i chcieli od potencjalnego kupca zagarnąć jeszcze większą sumę pieniężną, ale – według angielskich dziennikarzy – w końcu zweryfikowali swoje ogromne oczekiwania. Negocjacje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Mariusz Lewandowski: – Czeka nas ciężka przeprawa

Szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że nie może już doczekać spotkania z Wisłą Kraków, ponieważ na trybunach będzie panować atmosfera dużego święta. Ponadto pokreślił, że wraz ze sztabem wnikliwie analizował błędy z poprzedniego spotkania ze Stalą Mielec. Nie szczędził również pochwał dla przeciwnika. –  Kibice stęsknili się za meczami. Na trybunach […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

David Luiz wyjeżdża do ligi tureckiej

Włoskie media podały informację, że David Luiz zostanie zawodnikiem Adany Demirspor. Według informacji dziennikarza „SportItalia”, Rudiego Galettego, z nowym klubem podpiszę dwuletnią umowę.  34-letni obrońca od czerwca jest wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie nie odgrywał już istotnej roli w Arsenalu. Zanotował we wszystkich rozgrywkach 30 występów, stąd też „Kanonierzy” postanowili nie przedłużyć z nim wygasającego […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Urban: – Nie możemy zakłamywać rzeczywistości

Górnik Zabrze fatalnie wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. Dwie porażki w kiepskim stylu powodują, że kibice „Trójkolorowych” mogą mieć obawy co do najbliższych spotkań. Na pomeczowej konferencji prasowej Jan Urban nie ukrywał rozczarowania kolejnym niepowodzeniem, lecz uważa, że nie ma powodów do paniki. Według niego zabrzanie zagrali z zespołami aspirującymi do walki o podium, a […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Grzegorz Krychowiak bardzo blisko zmiany klubu

Rosyjskie media nie mają wątpliwości – Grzegorz Krychowiak opuści Lokomotiw Moskwa i przejdzie do FK Krasnodar. Podobno polski pomocnik pożegnał się już z kolegami z drużyny, a niebawem ma dojść do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już od kilku dni krążą doniesienia na temat zmiany barw klubowych przez reprezentanta Polski. Portal „Championat.com” twierdzi, że lada moment podpisze […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Skorża: Spodziewamy się wzmocnień!

– Drużyna mentalnie wyglądała dobrze nawet w trudnych momentach. Cieszę się, że jako zespół wyglądaliśmy solidnie. Dużo pozytywnych rzeczy płynie po tym meczu – mówił trener Maciej Skorża po zwycięstwie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze 3-1. Jego wypowiedzi spisała Interia.  – Cieszę się jednak, że odwróciliśmy losy meczu. Graliśmy agresywnie, byliśmy z piłką często na […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Podolski: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić!

– Ważne, żeby Górnik grał lepiej, bo te ostatnie dwa mecze nie wyszły tak jak miały. Jak mówię: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić. Tego dziś trochę brakowało- mówił przed kamerami Canal + Lukas Podolski tuż po przegranym przez zabrzan meczu z Lechem Poznań. Jego wypowiedzi spisał portal Gol24.  – Za mną […]
31.07.2021