post

Opublikowane 17.06.2021 15:11 przez

leszek.milewski

Sukcesy reprezentacji Polski na Euro 2020? Wpisanie się przez Wojciecha Szczęsnego do historii turnieju – a że samobójem, to didaskalia. Lećmy dalej: Niemcy też z porażką. Punkt straty do Hiszpanii na tym etapie, czyli można powiedzieć, że – a co – jesteśmy o włos za jednej z potęg. No i wreszcie obecność Turcji.

Liczyłem i określenie “czarny koń”  padło w ostatnim czasie 20555535231 razy, z czego 1431242 razy o Turcji. Oczywiście głównie przed pierwszym meczem, ale jednak. I nie były to zamki budowane na piasku. Bowiem, gdy porównać do nas:

Nasz optymizm – no dobrze, czyjś, bo na pewno nie mój – opierał się na tym, że Robert Lewandowski jest dobrym piłkarzem. Ostatnio pobił rekord Gerda Mullera, ma aktualnie Złotego Buta. Ale jak się człowiek zastanowił, to te powody do optymizmu każą raczej sądzić, że Lewy przyszły sezon też powinien mieć niezły, niż że reprezentacja Polski będzie miała fenomenalny turniej.

Poza tym mogliśmy czerpać optymizm jeszcze z paru personaliów, a także oczywiście wspaniałego “DOPÓKI PIŁKA W GRZE” czy innego “WSZYSTKO SIĘ MOŻE ZDARZYĆ”. Czyli, wszystkie nasze powody do optymizmu, raczej krążyły wokół drużyny, niż dotyczyły samej drużyny. Bo o niej mówisz, gdy chwalisz Włochów mówiąc, że grają jak drużyna klubowa, mają taki automatyzm.

O Polakach w takim kontekście nigdy nie mówiono, bo i niby o czym. O Turkach – no, inna historia.

Turcja, gdy spojrzeć na nią pod kątem surowego potencjału, nie była szalonym zespołem. Nieprzewidywalnym, owszem, bo 3:3 z Łotwą, ale też 4:2 z Holandią. 3:3 z Niemcami, 3:3 z Chorwacją. A wreszcie ich kapitalne boje w eliminacjach o Euro, kiedy Turcy zremisowali 1:1 we Francji, a jeszcze poprawili 2:0 u siebie. Tak, Francja, którą dzisiaj wymieniamy obok Włochów jako drużynę, która zrobiła największe wrażenie, w eliminacjach do turnieju od Turków zbierała bęcki. Turcja przez całe eliminacje straciła raptem trzy gole, coś wyjątkowego.

Rzecz w tym jednak najwyraźniej, że te eliminacje to 2019 rok. Dwa lata temu. Ostatnie rezultaty nie zwiastowały tak żelaznej defensywy i to też zobaczyliśmy z Walijczykami.

Był to dziwny mecz z punktu widzenia Walii, bo oni byli postrzegani jako outsider grupy. Włosi, wiadomo, petarda. Turcja, czarny koń, Szwajcaria, zawsze solidne stany wyższe. A Walia miała być już po swoim szczycie. Już się na Euro nachapali pięć lat temu, starczy im. Mnie, gdy grali przeciw Turkom, przypomniało się jak mała potrafi być różnica między sukcesem a zwycięstwem:

Walijczycy popracowali ze Szwajcarami, wyrwali 1:1, choć wielu ich już skreślało, duża sprawa
– Walijczycy wyszli na prowadzenie z Turcją, duża sprawa
– A przecież mieli więcej szans, bo Ramsey, bo karny Bale’a, bo nawet niemal przejęcie Cakira, duża sprawa
– A jednak, choć grasz drugi dobry mecz, boksując de facto powyżej swojej wagi, choć w tym drugim meczu jesteś lepszy, to jeden stracony gol i masz ciężary
– Bo przecież dwa punkty na koncie i w perspektywie mecz z Włochami to jest pewniaczek do tego, by nawet w przypadku zajęcia trzeciego miejsca nie awansować dalej

To wciąż, mimo tak wielu małych – a tak naprawdę dużych – sukcesów, mogło się wypieprzyć.

Ale udało im się i dobrze.

Walia, kolejny dowód, że można mieć drużynę, która nie posiada nie wiadomo kogo w zespole, a jednak daje sobie radę. Bale w tym meczu to z kolei dowód, że lider, owszem, ma prawo do błędów. Ale lider też potrafi zarazem wziąć odpowiedzialność za mecz na siebie.

Te rzuty rożne tuż pod koniec… To było już ośmieszenie Turków. Czegoś takiego jak żyje nie widziałem i myślę, że już nie zobaczę. Dwa takie same zagrania, rajdy od chorągiewki wzdłuż linii, Turcy pozwalają, Turcy zostają trafieni. Tam brakowało tylko dramatycznej melodyjki z Elif czy innego “Wspaniałego stulecia”. Ośmieszenie, wcieranie soli w rany, tego obrazu nie wymażą z pamięci.

***

Finlandia nie będzie drugą Islandią. Wielkie turnieje lubią pomagać outsiderom, ale nie aż tak. Tu futbolowi bogowie powiedzieli: pas.

Powiedzieli dokładnie wtedy, kiedy przez całą pierwszą połowę wysyłali Finom zaproszenia do kolejnej rundy turnieju, a oni konsekwentnie mówili “dziękuję, nie, może następnym razem, może postoję”. To co się mieli z Finami kłócić – dali to Rosjanom.

Rosja wygrała, Rosja w drugiej połowie wyglądała rzetelnie, również w tyłach. Ale i tak, liczba błędów, takich prostych, po których trener w SKS-ie chce zobaczyć, czy nie bierzesz zwolnień z wf-u… Mam wrażenie, że poważniejsza od Finlandii drużyna po 40 minutach prowadziłaby 2:0 i grała w przewadze jednego zawodnika. Rosjanie, w przeciwieństwie do Turcji, wycofali się z szalonego wyścigu o zostanie najgorszą drużyną turnieju, ale wielkiej przyszłości to ja im nie wróżę.

***

Nie wiem, nie mogę się zdecydować, kto podoba mi się bardziej – Francja czy Włochy. Na rzecz Włochów przemawia sześć bramek i powtarzalność. Ta niebywała passa meczów bez porażki przed turniejem, a nawet nierealna liczba kolejnych bramek bez straty gola.

Dla mnie Włochów wręcz rozsadza aktualnie pewność siebie. Ale w taki sposób, że to nie jest ura bura ciocia Agata, tylko pewność siebie optymalna, dająca spokój przy tym, co robisz. Taka pewność, że wiesz, że sobie poradzisz. Wiesz, że zadanie cię nie przerośnie. Nie bujasz w chmurach, że samo się zrobi, że wszystkich pozamiatasz, ale że z tym, z czym masz się zaraz zmierzyć, będzie dobrze.

Było takie wyjście od pressingu, kiedy Szwajcarzy bodaj we trójkę stali tuż przed Donnarummą. Jeden fałszywy ruch bramkarza, czy potem obrońców, a jest czyściutka sytuacja do gola. W zasadzie jest gol. A Włosi nic. Grają w dziada na własnym polu karnym. Pewnie wychodzą sobie po skrzydle kombinacją podań.

No i w zasadzie każda ich kontra, gdy ruszają trójką, czwórką, czy nawet piątką, jeszcze podkreślona reakcją trybun w Rzymie… Piękno piłki. Inne od tego, co pokazują Francuzi, ale też gra niezwykle nowoczesna w swoim pięknie.

***

Tak, widziałem nagranie ŁączyNasPiłka, na którym Paulo Sousa tłumaczy, że tego Skriniara to w sumie warto pokryć. I tak, słuchałem konferencji prasowej Bednarka, na której padł dialog:

– Mieliśmy indywidualne krycie. Po czerwonej kartce musieliśmy zmienić ustawienie, jeden z zawodników miał pokryć strefę Krychy. Piłka nożna ta gra błędów i decyzji, my podjęliśmy taką, a nie inną, to nie wyszło. Drugi raz tego samego rożnego nie będziemy bronić, musimy iść dalej.

DZIENNIKARZ PYTA: – Kto miał to indywidualne krycie?

– Nieważne.

Sousy nie wybielam, te ostatnie sparingi w eksperymentalnych składach moim zdaniem nie pomogły. Natomiast tak, ten gol pokazuje, że być może GENERALNIE trener zbyt często jest kozłem ofiarnym, zamiast skupić się na odpowiedzialności piłkarzy. Ze Słowacją po prostu nawalili i trzeba o tym pamiętać.

Inna jednak kwestia przy tej sytuacji mi się rzuca w oczy. To, że taki film wypływa, niejako ustawiając piłkarzy na cel… No cóż, może to było potrzebne. Może faktycznie jest transparentne. Ale t0 też przecież nie jest pełny obraz. To wycinek, wymowny, ważny, o konkretnym zdarzeniu, które potem miało miażdżące konsekwencje, ale jednak. Mnie się patrząc na to wszystko wydaje, że ta atmosfera w reprezentacji Polski, jako grupie, do najlepszych nie należy. Kieruję się taką zasadą w podobnych sytuacjach, że jeśli COKOLWIEK wychodzi na zewnątrz, to już musi być niezły gnój. Bo jednak zwykle szatnia pozostaje w takich sytuacjach dość szczelna, szczególnie “na żywo”, bo po latach to różne rzeczy wychodzą.

A tu mamy machanie Lewego łapami podczas meczu z Islandią.

Mamy mecz ze Słowacją, gdzie dochodzi do uwiecznionej kłótni między Bereszyńskim i Lewandowskim.

Mamy film, który ustawia celownik.

Mamy sprzeczne ze sobą wypowiedzi na konferencjach.

Nie możesz czegoś konkretnego wskazać, bo nie masz wiedzy, ale gdzieś podskórnie czujesz, że ten zespół – tę grupę ludzi – toczy coś poważnego. Ach, serio, jest tyle dobrych, fajnie walczących reprezentacji na tym turnieju, że jak mam posłuchać o tym co w polskim obozie, to robię się chory.

***

Słabego dnia na turnieju wciąż nie uświadczyłem. Ech, aż żałuję, że powoli będzie się kończyć turniejowe apogeum, czyli czas, gdy mecze lecą od 15 do 23. To jest Euro w najlepszej postaci.

A zarazem kto wie, czy nie najistotniejsze, co wokół tego Euro, to twarde wyniki spadającej oglądalności. Ja jestem w uprzywilejowanej sytuacji – mogę z racji zawodu to wszystko pochłonąć, przeżyć. I wtedy Euro ma pełny smak. Ale kto jeszcze sobie może na to pozwolić?

W ilu elementach dla zwykłego zjadacza chleba futbol wydaje się już niedzisiejszy pod kątem samej swojej konstrukcji?

Przypomnę, że kiedyś baseball niepodzielnie rządził USA, nikt nie miał nawet podjazdu. Aktualnie baseball osunął się i osuwa nadal, bo demografia jego kibiców to +50. Mam wrażenie, że władze piłki nożnej powinny przyjrzeć się uważniej przypadkowi tej dyscypliny. Bo tak mi się czasem zdaje, że w ostatnich latach – miesiącach? – gołym okiem widać, jakby fala, która wynosiła futbol coraz wyżej i wyżej, miała się załamać. Nie w sposób drastyczny, ale po prostu zacząć opadać.

***

Polecam też dzisiejszy Stan Euro w składzie Przemek Michalak, Szymon Janczyk, Damian Smyk, Paweł Paczul.

fot. NewsPix.pl

leszek.milewski

Ekstraklasa. Historia polskiej piłki. Lubię pójść na mecz B-klasy.

Opublikowane 17.06.2021 15:11 przez

leszek.milewski

Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu “Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

“Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
#WeszłoFuksem
30.06.2021

Taśma miesiąca, Euro 2020 reklamą Fuksiarza i ekspert piłkarsko-tenisowy

Euro 2020 jest fajne. A zarabianie na typowaniu Euro 2020 równie spoko. Więc jeśli można zarobić sobie w Fuksiarzu na tym, że z jednej strony emocjonujecie się turniejem, a z drugiej przytulacie przyjemną sumkę, to zapytajcie autorów kuponów z nowego “Weszło Fuksem”. Czyli naszego cyklu, gdzie pokazujemy wam najciekawsze zakłady poprzedniego tygodnia. Jakich fuksiarzy mamy […]
30.06.2021
Kanał Sportowy
27.07.2021

WESZŁOPOLSCY WRÓCILI! – BIAŁEK, PACZUL, ROKI I SMYK od 14

Wróciła #Ekstraklasa, a wraz z nią #Weszłopolscy! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Damian Smyk omawiają najważniejsze wydarzenia 1. kolejki polskiej ligi! Zapraszamy! 
27.07.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Kanał Sportowy
27.07.2021

WESZŁOPOLSCY WRÓCILI! – BIAŁEK, PACZUL, ROKI I SMYK od 14

Wróciła #Ekstraklasa, a wraz z nią #Weszłopolscy! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Damian Smyk omawiają najważniejsze wydarzenia 1. kolejki polskiej ligi! Zapraszamy! 
27.07.2021
Ekstraklasa
24.07.2021

“Piłkarze traktują Górnik Łęczna jako siedemnastą opcję”

– Są zawodnicy na rynku polskim, którzy nie mają klubu – ja bym ich chętnie widział w Górniku Łęczna. Ale musimy stanąć w kolejce. Z numerem siedemnaście albo osiemnaście. Może ktoś tam ich poodrzuca, to wtedy zdecydują się na Górnik Łęczna. Może to śmieszne, ale z drugiej strony trochę smutnawe. Kurczę, chciałbym takiego Waleriana Gwilię […]
24.07.2021
Weszło
23.07.2021

Skarb Tetryków na Ekstraklasę 21/22. Od 12:00!

W dzisiejszym odcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski przygotują video skarb Ekstraklasy, w którym pogadają o każdym klubie. Zapraszamy. Poniżej spis treści: 0:00 SIEMANKO Z RĘKĄ NA SERCU 4:49 GÓRNIK ŁĘCZNA. CZY LUBELSZCZYZNA BĘDZIE WDZIĘCZNA 10:14 TERMALICA. CZYSTA KARTA, NOWY SŁOŃ 16:16 RADOMIAK. BAMBOLEO, BANASIKAO, CANARINHO, ELISBOAO 22:45 STAL. BUDZIK BUDZIK BUDZIK, […]
23.07.2021
Felietony i blogi
22.07.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Dużo trąbi się w ostatnich dniach o gruntownych zmianach w futbolu. Wiemy już, że coś tam palnęło Mundo Deportivo, że dementowała FIFA – zgadzam się, że trochę z dużej chmury mały deszcz. Może oblicze sezonu ogórkowego. Ale może i nie, bo sprawa jest, bez względu na to, czy Future Cup było pod egidą FIFA czy […]
22.07.2021
Ustaw ligę
21.07.2021

Stałe fragmenty, Cracovia i Emreli. Milewski w Ustaw Ligę

Moim największym sukcesem w historii Ustaw Ligę było zakupienie za grosze Dawida Kownackiego, który potem miał przełomową rundę, a także rozkręcenie mody na Zaura Sadajewa. Prawda jest taka, że niewiele w tej grze daje mi tyle frajdy, co wytypowanie kogoś, na kogo mało kto by przed rundą stawiał, a kto potem robi doskonałe liczby. I […]
21.07.2021
Weszło
16.07.2021

Bulwersująca sprawa: nie odpadamy z pucharów | Dwaj zgryźliwi tetrycy #29

Kolejny piątek, kolejny odcinek Tetryków. Zapraszają Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski. Poniżej spis treści. 0:00 OPOWIEŚĆ O ANDRZEJU VOIGCIE, KTÓRY CHCIAŁ KUPIĆ WSZYSTKO 1:56 GENIALNE POMYSŁY ANDRZEJA VOIGTA: KOSZULKI MAŁECKIEGO W ŁKSIE. CHOĆ MAŁECKI NIE GRAŁ W ŁKSIE 2:46 GENIALNE POMYSŁY ANDRZEJA VOIGTA: KONCERT ŻONY W PRZERWIE DERBÓW 7:40 ANDRZEJ VOIGT A MOZAMBIK 8:40 ANDRZEJ […]
16.07.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ddt
ddt
1 miesiąc temu

Fajny felieton, jak zawsze.

Oby faktycznie popularność piłki drastycznie spadła. Może jeszcze wróci jakaś prawdziwość i autentyczna radość z oglądania tej pięknej dyscypliny sportu. Zamiast wyścigu robocików, tysięcy menedżerów, kombinatorów, nurków, kamer itd.

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  ddt

nie wróci… a felieton faktycznie fajny.

hfdhhsagsagsaxvz
hfdhhsagsagsaxvz
1 miesiąc temu
Reply to  ddt

https://polskiedokladnewyniki.blogspot.com/ – Dokladne wyniki spotkań. Mają informacje i trafiają. Już jest kolejny dokładny wynik ze Szwecji.

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
1 miesiąc temu
Reply to  ddt

Jesli ktoś sądzi, że panika spowodowana odwrotem od dyscypliny spowoduje powrót do “wartosci” itd to znaczy, że jest bardzo młody lub/i bardzo nawiny. Spowoduje paniczne ruchy i dziwactwa, typu zmiany hokejowe, zielone kartki i inne rzeczy, ktore niby maja przyciagnac nowych widzów a tak naprawde spowoduja odwrót resztki wiernych

Mikro
Mikro
1 miesiąc temu

Pierdolenie o chopenie. Koniec, za dużo razy dali nasi dupy i nieszczęsny. Koniec, okres ochronny dla tych nieudaczników skończył skończył się. Z Hiszpania będzie bolesna porażka, a potem mecz o honor…

Foo
Foo
1 miesiąc temu

Walia z 4 punktami absolutnie awansuje nawet z trzeciego miejsca. Nie będzie 4 reprezentacji lepszych od niej.

piniu
piniu
1 miesiąc temu
Reply to  Foo

Wizualizuje sobie ze Walia ma powtarzalnosc

deh
deh
1 miesiąc temu

” nierealna liczba kolejnych bramek bez straty gola” – Paczul, nie pj w robocie.

deh
deh
1 miesiąc temu
Reply to  deh

Sorry, to Milewski zachlany, z przyzwyczajenia myślałem, że to Paczul.

Grzegorz
Grzegorz
1 miesiąc temu

Po chuj to się rozwodzić nad rodzimą reprezentacją ?.Polaków już w tunieju nie ma.4:0 w łeb z Hiszpanami i 2:0 w dupę ze Szwedami.Jest jeszcze o czym pisać ?

Amber Mozart
Amber Mozart
1 miesiąc temu

Jesli popularnosc piłki spada to przez jej natłok. Kiedyś się czekało na mistrzostwa bo to byla okazja raz na 2 lata na większą dawkę. Teraz masz taką codziennie. Może skrócenie meczu do 60 minut to nie taki zły pomysł

Gerwazek
Gerwazek
1 miesiąc temu

Czarny kon zwalony

FałszywyProfil
FałszywyProfil
1 miesiąc temu

nie wiem kiedy, co za kretyn i po co wymyślił, że piłka odbita od bramkarza wpadająca do bramki to samobójczy gol bramkarza. Kiedyś tak na pewno nie było, pamiętam gol strzelony Polsce z karnego przez Brazylię na Mexico 86, piłka odbiła się tak samo od słupka i Młynarczyka, gol zapisano strzelającemu Brazylijczykowi (Eder?). W ogóle jestem, żeby było jak w hokeju, żadnego zapisywania samobójów, tylko zapisywanie gola ostatniemu zawodnikowi, który dotknął, z tej drużyny, która strzeliła bramkę. Podwójne karanie interweniującego (nie dość, że strata gola, to jeszcze hańba samobója), i strzelca, że mu odbierają gola do statystyk, choć fajnie podał czy strzelił, że wpadła po błędzie bramkarza czy obrońcy

ProfesorKuleszówki
ProfesorKuleszówki
1 miesiąc temu

Najlepiej w ogóle nie uznawajmy goli samobójczych, żeby łamagom przykro nie było.

Gerwazek
Gerwazek
1 miesiąc temu

Dokładnie, albo ktoś strzela, rykoszet od obrońcy i samobójstwem xD

Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

Ciekawe komu byś zapisał gola Janusza Jojki?

Wiku
Wiku
1 miesiąc temu

Młodzi mają esport

FałszywyProfil
FałszywyProfil
1 miesiąc temu
Reply to  Wiku

właśnie nie, te badania pokazują, że młodzi mają wieksze zainteresowanie meczami niż 50 plus. Prawdopodobnie jeszcze są entuzjastycznie nastawieni do modern footballu, a starsi już zgorzkniali

cibor74
cibor74 (@cibor74)
1 miesiąc temu

Przypomniał mi ten felieton, że ze wszystkich komentatorsko-dziennikarskich idiotycznych powiedzonek to jest chyba moim ulubionym: że zespół X jest TYPOWANY na czarnego konia turnieju.

Arek
Arek
1 miesiąc temu

futbol ma jeden problem – dużo pieniędzy jest wkładanych w “nowy ład” gdzie człowiek-niewolnik ma żyć tylko w trójkącie: praca-dom-komputer , w tym komputerze ma wszystko przeżywać, oglądać i zaspokajać swoje potrzeby. psychoza pandemiczna służy przyspieszeniu tego procesu , młodzi nie mają chodzić na wf, grać w piłkę, mają siedzieć na fb,tiktoku, imstagramie i ewentualnie grać w gry w necie. To jest siłowa zmiana zachowań ludzkich coś jak wrogie przejęcie na giełdzie. Dla BigTech, BigFarma i BigMoney życie na podwórku, kopiąc piłkę i oglądając ją na ekranie jest stratą możliwych zysków dlatego produkują nowego człowieka na swoje podobieństwo. Nauczanie online, promowanie gier i spędzania czasu w necie które powinno być wręcz zakazane jest …reklamowane. Każdy rekklam do młodego człowieka to smartfon, gry, itp. Zamiast promować piłkę, ruch na powietrzu.

DRC
DRC
1 miesiąc temu
Reply to  Arek

?????????

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

Nic dziwnego że fala która wynosiła futbol powoli opada. W polsce juz dawbo powinna opasc i szorowac po ziemi. Jestesmy naprawfe pojebanym narodem. W kazdym normalnym w sytucjsi kiefy dsny sport jest na poziomie dna i metra mułu,a reprezentacje po raz kolejny się kompromituje,w końcu ludzie zaczynają wybierać inny sport. U nas nie. Mamy przede wszystkim świetnych siatkarzy, którzy zdobywają 2 razy pod rząd mistrzostwo świata,polski klub zdobywa LM, w lidze narodów są 1 i po 11 meczach wygrali 9 i przegrali tylko 2,w tym jeden z Brazylią,a i tak większość ma to w dupie i już ma obsrane gacie na myśl od tym przeciętnym piłkarzy Lewandowskim i meczu z Hiszpanią. W normalnym kraju to siatkowa była by sportem narodowym mając takie sukcesy,a nie piłka nożna,w której reprezentacja przegrywa ze Słowacją,a kluby drżą przed przeciwnikami z Litwy czy Łotwy żeby tylko nie przegrać w pierwszej rundzie. Śmieszne….

Kanał Sportowy
27.07.2021

WESZŁOPOLSCY WRÓCILI! – BIAŁEK, PACZUL, ROKI I SMYK od 14

Wróciła #Ekstraklasa, a wraz z nią #Weszłopolscy! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Damian Smyk omawiają najważniejsze wydarzenia 1. kolejki polskiej ligi! Zapraszamy! 
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

“FF” jednak przyzna Złotą Piłkę za rok 2020? Szansa dla Lewandowskiego

“France Football” nie przyznał Złotej Piłki za rok 2020, tłumacząc to zawirowaniami w niektórych rozgrywkach z powodu koronawirusa. W praktyce oznaczało to tylko tyle, że liga francuska nie dokończyła sezonu. Decyzja gazety była powszechnie krytykowana, ponieważ podjęto ją bardzo szybko, na początku całego zamieszania. Siłą rzeczy nie spodobała się ona również w Polsce, bo faworytem […]
27.07.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Niesamowite pudło w lidze argentyńskiej [WIDEO]

W meczu 2. kolejki argentyńskiej ekstraklasy Argentinos Juniors pokonali skromnie Newells Old Boys, ale napastnik gospodarzy Nicolas Reniero i tak schodził z boiska niepocieszony. Wszystko przez swoje niesamowite pudło w doliczonym czasie gry. Nowy snajper Argentinos przejął piłkę, którą zbyt lekko wycofywał obrońca, minął bramkarza i musiał tylko spokojnie posłać futbolówkę do siatki. Kilka metrów, […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Stępiński jedną nogą w Arisie Limassol

Mariusz Stępiński znajduje się już na ostatniej prostej, żeby zostać wypożyczonym z Hellasu Verona do Arisu Limassol – informują Meczyki.pl. Cypryjczycy zagwarantują sobie prawo pierwokupu polskiego napastnika, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Lecce, dla którego strzelił 9 goli w Serie B. Aris Limassol to beniaminek cypryjskiej ekstraklasy, ale niedawno przejął go rosyjski oligarcha, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

“Wyczyn” w lidze duńskiej: posłał piłkę poza stadion przy rzucie wolnym [WIDEO]

Nie tylko w polskiej lidze zdarzają się absolutnie kuriozalne sceny. W internecie viralem jest już nagranie rzutu wolnego w wykonaniu Emila Holma z duńskiego ekstraklasowca SonderjyskE. Facet dokonał tego, o czym często się żartuje przy okazji fatalnie wykonanych rzutów wolnych. On faktycznie uderzył z wolnego tak źle, że… posłał piłkę poza stadion. Ciekawe, gdzie wylądowała. […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Legia rezygnuje z Jurczenki

Ukraińskie media donosiły o poważnym zainteresowaniu Legii Warszawa Władłenem Jurczenką, któremu skończył się kontrakt w Zorii Ługańsk. Jak jednak donosi Legia.net, temat jest już nieaktualny. 27-letni Ukrainiec na papierze wyglądał całkiem ciekawie. Ma na koncie 18 meczów i 3 gole dla Bayeru Leverkusen, a ostatnio dobrze radził sobie w ojczystej ekstraklasie w barwach Zorii. Mimo […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Cztery transfery Górnika Polkowice

Górnik Polkowice w poniedziałek pozyskał czterech nowych zawodników. Szeregi beniaminka I ligi zasilili Marcin Biernat, Maciej Pałaszewski, Dorian Krakowski i Kajetan Szmyt. Obrońca Biernat w ostatnim sezonie rozegrał 28 meczów dla Miedzi Legnica. To doświadczony pierwszoligowiec. Pomocnik Pałaszewski ma na koncie 36 spotkań w Ekstraklasie dla Śląska Wrocław, ale wiosną grał głównie w trzecioligowych rezerwach. […]
27.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

NAJLEPSZE TRANSFERY DO EKSTRAKLASY 2021/22 | Smykałka #13

27.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Milik nie zagra w pierwszym meczu Ligue 1

Arkadiusz Milik jest wielkim pechowcem. Z powodu kontuzji łąkotki był zmuszony opuścić Euro 2020. Kiedy wróci na boisko? Jak informuje Wirtualna Polska, Arkadiusz Milik od półtora miesiąca nie brał udziału w żadnych treningach piłkarskich. Ćwiczył w specjalistyczny sposób, według specjalnej rozpiski, żeby przesadnie nie obciążać łąkotki i nie ryzykować ewentualnych dalszych powikłań. Rehabilitacja ponoć przebiega […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Hertha sprowadza konkurenta dla Piątka

Krzysztof Piątek leczy kontuzję. Według informacji niemieckiego dziennika Bild wróci do gry w połowie września, ale to wizja optymistyczna, bardziej realistyczny wydaje się październik. Czy od razu będzie w formie? Pewnie nie, będzie potrzebował czasu i zaufania. Tymczasem Hertha Berlin sprowadza mu konkurenta.  Hertha Berlin are set to sign Stevan Jovetic as free agent, as […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Crnomarković bliski odejścia z Lecha

Biły miesiące, tygodnie, dni, godziny, minut. Dorde Crnomarković jest coraz bliższy opuszczenia Lecha Poznań na dobre, wyjechania z Polski i szczerze powiedziawszy: nie będziemy za nim płakać.  🔜 Olimpija bo v Ljubljano pripeljala še enega svojega bivšega nogometaša. Po mojih informacijah je tik pred vrnitvijo Đorđe Crnomarković, ki v svojem prvem mandatu ni odigral niti […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Gula: – Wiśle nie brakuje pokory

Adrian Gula zaliczył wymarzony ekstraklasowy debiut w roli pierwszego trenera Wisły Kraków. Jego zespół bardzo pewnie pokonał 3:0 Zagłębie Lubin na ligową inaugurację. Słowacki trener jednak tonuje nastroje i nie popada w hurraoptymizm po pierwszym lepszym wyniku.  – Nie będziemy się cofać w czasie, porównywać, zestawiać. Zachęciliśmy zastanych zawodników do pracy, sprowadziliśmy do tego kilku […]
26.07.2021
Piłka nożna
26.07.2021

Ekstraklasa bramkarzy. Cóż to była za kolejka w wykonaniu golkiperów

Jedna z najbardziej niewdzięcznych pozycji na boisku, gdzie jeden błąd może zaważyć o końcowej ocenie. Na szczęście dla siebie, ekstraklasowi bramkarze nie mieli w miniony weekend podobnych dylematów. No, przynajmniej w większości. Do miana kozaka kolejki mogło aspirować kilku golkiperów, a najnowszy nabytek Rakowa – Vladan Kovacević – był bliski otrzymania od nas najwyższej możliwej […]
26.07.2021